Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
GoraL
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:13

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: GoraL » 11 sie 2016, 21:17

Cześć. My polujemy na drugi etap Zacisza Kordiana. Dzięki Waszym komentarzom wiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze tego dewelopera. Nasi znajomi kupili mieszkanie w 1 etapie i są zadowoleni. Etap 2 ruszył tylko nie ma jeszcze nigdzie informacji. Na trzeci etap (południowa strona od pierwszego bloku) nie czekamy, ale jak tylko będziemy mieć podpisaną umowę podzielimy się uwagami i zdjęciami.


granus7
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2016, 10:56

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: granus7 » 17 wrz 2016, 11:06

Czesc,
Proszę podzielcie się informacjami jak wygladalo podpisanie umowy z deweloperem/ negocjacje?
Jestemy zainteresowani inwestycja, jednak wydaje nam się, ze bardziej my chcemy kupic niż Panie z biura sprzedać. Kontakt z oblsuga biura wygląda jakby ktoś łaske robil, ze sprzedaje.
Czy ktoś z was ma podobne odczucia/ doświadczenia?
Ile czasu od decyzji o zakupie byliście w stanie siąść i podpisać wymagane dokumenty? Czy komus udało się wynegocjować nizsza cene zakupu?
Dzieki za wszelkie info.

balejazowa
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:31

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: balejazowa » 17 wrz 2016, 13:56

granus7 pisze:Czesc,
Proszę podzielcie się informacjami jak wygladalo podpisanie umowy z deweloperem/ negocjacje?
Jestemy zainteresowani inwestycja, jednak wydaje nam się, ze bardziej my chcemy kupic niż Panie z biura sprzedać. Kontakt z oblsuga biura wygląda jakby ktoś łaske robil, ze sprzedaje.
Czy ktoś z was ma podobne odczucia/ doświadczenia?
Ile czasu od decyzji o zakupie byliście w stanie siąść i podpisać wymagane dokumenty? Czy komus udało się wynegocjować nizsza cene zakupu?
Dzieki za wszelkie info.


W dużym skrócie.
Z uwagi na atrakcyjność tej inwestycji (lokalizacja, dojazd do pracy, własność terenu) byłam zdecydowana na kupno mieszkania w tej inwestycji, można rzec że byłam zdesperowana. Oczywiście jestem baaardzo zadowolona z zakupu, ale...

Moje odczucia są następujące:
- nie udało mi się nic wynegocjować (zależało mi na garażu, ale jak Panie z biura twierdziły ten można kupić tylko w większych mieszkaniach). Jestem troche zawiedziona zwłaszcza, że jakimś cudem do niektórych mieszkać garaż był sprzedawany (i nie chodzi o mieszkania które były kupione na samym początku). Dysponuję listą miejsc postojowych przypisanych do lokali <50m2 więc kłamstwa ze strony biura sprzedaży świadczą o tym, że oferta nie była do końca przemyślana i teraz jak ktoś kupi mieszkanie na wyższym piętrze, które do tej pory się nie sprzedało to da się wynegocjować (przykład: mieszkanie nr 51 ma 46,99m2 i jest na ostatnim piętrze i ma miejsce w garażu). Mam własną analizę sprzedanych mieszkań ;) więc z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć kto ma miejsce postojowe :P
- obecnie jest nowy zespół sprzedażowy i odkąd Pani Adrianna kieruje sprzedażą realizuje swoją strategie bardzo dobrze zatem nie nadszedł jeszcze czas aby pojawiły się promocje na tej inwestycji. Jak widać Deweloper na każdy nowy budynek daje sobie 2 lata (rok na wybudowanie i drugi na sprzedaż), a po 2 latach rusza z kolejną budową. Właśnie wtedy nadchodzi czas kiedy robi duże promocji (przykład: 1 etap zacisza kordiana). Zatem jeśli we Wzgórzu Krzemionki zostaną mieszkania w lipcu przyszłego roku to myślę, że na 90% będą je chcieli sprzedać, bowiem mają kolejne inwestycje w planie ;)
- ze starym zespołem sprzedażowym (p.Weronika) z którym podpisałam umowę nie dało się nic wynegocjować. Dlatego też gdy deweloper zaoferuje mi aneks do umowy deweloperskiej to mu ładnie odmówię, bowiem nie chcę mu (ani następcom lokali użytkowych) dawać więcej jakichkolwiek zgód (wystarczy im to co jest zapisane w orginalnej umowie deweloperskiej). Zobaczymy jak bardzo im będzie zależeć na tych "małych" zmianach w zapisach. Np: przeksztalcenie mieszkania #1 (A0.1) w działalność usługową (nie mieszkalną).
- co do robienia "łaski" Pań z biura to dokładnie też mam takie samo odczucie o którym piszesz, ale wydaje mi się, że to wynika stąd, że jest to młody deweloper i sobie pozwala na budowanie takiego wizerunku. Długofalowo taka opinia o robieniu łaski na pewno mu się nie opłaci. Natomiast wygląda na to, że to Deweloper chce dyktować warunki i szuka nabywców którzy nie zadają pytań, nie kwestionują niczego, jednym słowem nie robią problemów a jednocześnie pozwalają deweloperowi wykonać plan sprzedażowy oraz to, że sobie ustawia pod siebie pewne zapisy w umowie deweloperskiej jako nieodpłatne świadcznia (nie zapominajmy, że Matejek planuje w lokalach usługowych mieć swoją lokalizację więc im więcej wyciągnie tym taniej będzie w przyszłości dla niego). Udział dewelopera w całej nieruchomości będzie większy niż innych mieszkańców bo posiada kilka lokali usługowych i min 2 mieszkalne (#1 oraz #2).
- ciekawym przypadkiem jest sam Pan "prawnik" (chodzi mi o tego "łysego", nie mylić z prawnikiem w kancelarii u Pana Zięciny), który potrafi niezłe bajki opowiadać np: jak to Matejek myślał, żeby posprzątać po drugiej stronie ulicy zarośniętą działkę i o tym co oni nie chciely by zrobić (czyt: sprzedawca marzeń)
- od chwili decyzji do podpisania umowy rezerwacyjnej upłynął w moim przypadku tydzień (w tym czasie przelałam kaucję), a następnie od podpisania umowy rezerwacyjnej do pierwszej umowy deweloperskiej mi zajęło miesiąc z uwagi na kredytowanie nieruchomości.

Kończąc swój wywód
- mam nadzieje, że Panie z biura sprzedaży będą bardziej przyjemne, że bardziej będzie im się chciało zadowolić klienta i że to klient będzie dla nich Panem, a nie deweloper. Tego Tobie i sobie i firmie Matejek życzę.

ps. do tej pory nikomu jeszcze nie udało się obejrzeć mieszkań w środku, jako że kierownik budowy na to nie zezwolił. Wygląda więc na to, że jak już wszystko ładnie w środku będzie wykończone i zostanie ułożony chodnik to dopiero wtedy będzie można umawiać się na pierwsze oględziny mieszkania. W przyszłym miesiącu jestem w Krakowie więc podobno już będzie położony nowy chodnik i być może nawierzchnia na ul. Jerozolimskiej ;)

ps2. ludzie od dewelopera Matejek zaglądają na forum więc może wezmą sobie niektóre uwagi do serca, bo nie ma lepszej reklamy dla dewelopera i jego inwestycji niż to co o nim mówią ludzie (zwłaszcza jego klienci).

p3. w Zaciszu Kordiana w 1 etapie "nic się nie sprzedawało" stąd też ruszyli z super promocją - niektóre mieszkania można było kupić o 45,000zł taniej. Deweloper uznał, że skoro w internecie rozchodzi się fama, że zaczynają budować już 2 etap zapewne pomyślał, że lepiej sprzedać taniej mieszkania w 1 etapie niż potem zostać z nimi (zwłąszcza, że będzie 3 etap który zasłoni ten pierwszy ;) Super obniżki u Matejka pojawiają się wówczas, gdy goni im to harmonogram kolejnej inwestycji. Pamiętajmy, że pomimo dużych obniżek deweloper i tak zarabia dobrą marżę.


granus7
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2016, 10:56

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: granus7 » 17 wrz 2016, 14:48

balejazowa dziękuję za informacje.
Przed podpisaniem umowy czekam na obejrzenie mieszkania, w zasadzie rozmowy trwają od miesiąca co jest bardzo nużące.
Oczywiście na początku usłyszeliśmy, że obecne ceny sa niskie, jak drążyliśmy temat mdmu to wyszło na jaw że cena początkowa każdego mieszkania była o 600 pln niższa jest obecnie... Nie naciskalismy na zakup garażu ani komórki lokatorskiej, wiec sadzilismy, ze pojdzie idzie się dogadać.
Wiem, że jak nie znajdą osoby która zakupi mieszkanie to zapewne się odezwą, choć poziom obsługi (brak/ zakłamywanie faktów) jest żenujący. Wolelibyśmy usłyszeć, informację prosto z mostu a nie takie trzymanie człowieka w niepewności, tym bardziej, że obok buduje się ATAL, który ma całkowicie inne podejście do klienta no i nie ukrywam, że ich inwestycje są na wysokim poziomie estetycznym.
Do tego jest teraz kilka fajnych kameralnych inwestycji z dobrym dojazdem i zielonym zapleczem w przyzwoitych cenach.
Zastanawiamy się, czy nie nie odpuscic calkowcie, czy ew. nie zalozyc rezerwacji w innej interesującej nas inwestycji, bo tutaj wszystko woda na piasku pisane :(
Jeszcze raz dziekuje z informacje.
Udanego weekendu :)

balejazowa
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:31

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: balejazowa » 17 wrz 2016, 15:28

Czy ktoś z Was orientuje się ile dodatkowo wzrośnie czynsz jeśli ktoś posiada miejsce postojowe w garażu?
pytam bo doszły mnie słuchy, że to kwota ~75zł/miesiąc extra do czynszu :shock:

Może ktoś z Was posiada miejsce innej inwestycji (o zbliżonej kwocie wykupu miejsca) i może się podzielić tą sprawą oraz tym o ile wzrasta ubezpiecznie mieszkania jeśli chce się ubezpieczyć również miejsce postojowe. Będę wdzięczna za pomoc.

iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: iti » 03 paź 2016, 9:44

@Alicja, szacun za przeprowadzenie takiego dokładnego śledztwa. Czyli wygląda na to, że "za chwile" ruszy II etap inwestycji Wzgórze Krzemionki od dewelopera Matejek. Ciekawe jak to będzie wyglądało na wizualizacjach i czy będzie spójne z tym, co wystawili teraz :) A Ty kiedy odbierasz mieszkanie od dewelopera?

doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: doxa » 06 paź 2016, 22:51

Witam Was i podziwiam Alicję za analizę MPZP :) Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w tym bloku. Stąd kilka pytań:

Czy wiecie co planowane jest na działce 119/9 (co może być planowane / co przewiduje plan) po drugiej stronie ul. Jerozolimskiej?

Na czym polega polityka dostępności miejsc postojowych? Są one trzymane dla nabywców większych mieszkań (tzn. od ilu metrów?) mimo chętnych z mniejszych mieszkań do zakupu?

Gdzie można znaleźć wizualizacje i informacje dot. 2 etapu? Termin przewidywanego rozpoczęcia robót?

Czy Ci, którzy zawarli umowę deweloperską byli przymuszani do skorzystania z usług konkretnego notariusza czy mogli wybrać swojego?

Zastanawialiście się nad ew. możliwością zamiany organizacji ruchu na Jerozolimskiej? Z powołanych na 2 str. tego tematu uchwał rady dzielnicy wynika, że powodem negatywnego opiniowania nowych inwestycji jest prognozowane nadmierne obciążenie dróg gminnych (Heltmana, Pańskiej itd.) i dróg wewnętrznych SM Kabel. Jednocześnie (za uchwałą) rada postuluje od 2007 r. "przebudowę skrzyżowania Jerozolimska – Wielicka - Wapienna na czterowlotowe, zapewniające obsługę wszystkich kierunków i relacji ruchu" co prowadzi mnie do wniosku, że z Jerozolimskiej musiałoby się dać przejechać wzdłuż Wielicka Garden Atala aż do ul. Ludowej, tak aby z ul. Wapiennej można było skręcić w lewo w stronę centrum (czy to w ogóle możliwe?). Obawiam się też zakazu postoju po obu stronach ul. Jerozolimskiej dla tych którzy auto chcieliby zostawić na ulicy. Poniżej link do strony radnej dzielnicy, która zajmuje się sprawą (aż napiszę do niej maila, czy sprawa została rozjaśniona):
iwonapraczynska.pl/pl/samorzad/kadencja-2006-2011/wielicka-jerozolimska-problem-obslugi-komunikacyjnej

A co do darmowej reklamy dewelopera i jego uczestnictwa we wspólnocie mieszkaniowej to nawet zakładając, że będzie miał cały parter, to wątpliwe żeby osiągnął zwykłą większość, a tym bardziej kwalifikowaną (1 lokal - 1 głos niezależnie od stosunku powierzchni) zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy o własności lokali. Więc siła głosu zawsze będzie po stronie mieszkańców - byleby administrator i zarząd nie był powiązany osobowo / kapitałowo z deweloperem co bardzo często się zdarza, no ale z doświadczenia wiem, że mieszkańcy szybciutko się przeciwko temu buntują przyprowadzając notariusza na zebranie wspólnoty i organizując powstańcze głosowanie - no i dobrze! :)

Btw. wiecie, że w odległych planach gminy Kraków jest rewitalizacja całego obszaru zielonego (dawny obóz, kopiec, kamieniołom Liban, park Bednarskiego, wszystko w koło) na wielki park i tereny rekreacyjne? Gdyby to powstało to wartość tych mieszkań by poszybowała... ale to mnóstwo kasy, no i pierwszy w kolejce do miejskich pieniędzy na tereny zielone jest Zakrzówek.

krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18490387,czy-w-krakowie-powstanie-nowy-gigantyczny-park.html

Pozdrawiam być może przyszłych sąsiadów :)

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: pozdro » 07 paź 2016, 9:35

park tam bylby lepszy niz na zakrzowku bo bardziej dostepny jakies 7min pociagiem z dworca glownego tj. stacja krzemionki. To moglby byc central park jak to probuja nazwac zakrzowek, tylko z zakrzowkiem jest taki problem ze nikomu jest nie podrodzd. Ten kamieniolom fajnie jakby zagospodarowali, tylko problem ze pewnie jeszcze dlugo nie bedzie kasy, potem ludzie beda chcieli zebh byl na dziko bo ze niby karlowate krzaki lepsze od regularnie zasadzonej i zagospodarowanej zieleni wiec co najzyzej wyjdzie rezerwat zdegradowanej roslinnosci na terenie poprzemyslowym. z tego co mi wiadomo to nie planuja puki co tam parku, chyba nawet zapytanie pisalem. Mieszkania w okolicach wielickiej nie glupia sprawa, choc wielicka to strasznie przeskalowana droga.


doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: doxa » 07 paź 2016, 18:55

Obrazek

Wobec tego, czy mapka którą zrobiłem jest prawidłowa tzn. na zielono odzwierciedla drogi wjazdu do bloku, na czerwono drogi wyjazdu, a na niebiesko drogi spółdzielni SM Kabel (na które trzeba mieć umowę odpłatnego przejazdu zgodnie z ogłoszeniem sm-kabel.krakow.pl/komunikat-4)?

Przecież to jest niemożliwe, nieruchomość nie może nie posiadać dostępu do drogi publicznej (a dokładnie wyjazdu), jeżeli ta mapka jest poprawna i oznaczona na niebiesko droga wzdłuż Shella jest wewnętrzną drogą SM Kabel, to powinna na niej zostać ustanowiona służebność bezpłatnego przejazdu dla każdoczesnego właściciela nieruchomości i wyodrębnionych własności lokali jako prawo związane.

Na stronie SM Kabel sm-kabel.krakow.pl/przetarg-konserwacja-zasobow-rozstrzygniecie jest jeszcze info o zorganizowanej przez nich w maju kontroli wjazdu i dla wjazdów:
1. ulica Heltmana – Abrahama
2. ulica Heltmana – Wielicka
Tzn. które w końcu drogi są ich? Co to znaczy wjazd Heltmana/Wielicka? (przecież te ulice się nie łączą).

Do ul. Kamieńskiego też nie będzie można dojechać bo Kabel?

Jakiś horror :/

doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: Wzgórze Krzemionki od Matejek mieszkania w Podgórzu forum, opinie

Postautor: doxa » 10 paź 2016, 20:53

@Alicja, z dokumentu z 2007 r. (prezydent do radnej Fijałkowskiej) wynika, że już wtedy wjazd na Jerozolimską z Wielickiej był przeznaczony do likwidacji. Czy wiesz jak wygląda sytuacja obecnie? Zwłaszcza wobec faktu, że ten wjazd jest też wjazdem na osiedle Atala. Dalej jest docelowo przeznaczony do likwidacji? Jeśli tak to kiedy? I jak będą wjeżdżać do Wielicka Garden? Z dokumentu z 2015 r. wynikałoby że zrobią skrzyżowanie na Ludowej (na wysokości urzędu miasta) i stamtąd będzie dojazd do Atala przy zlikwidowanym wjeździe na Jerozolimską. Jeśli takie jest założenie i z 3 dróg dojazdowych jedna jest okupowana przez SM Kabel, druga niedługo zniknie i zostanie jednokierunkowy wyjazd na Kamieńskiego tylko w stronę miasta (bo trzeba będzie dojechać pod Castoramę żeby nawrócić w stronę Wieliczki) to lokalizacja okazuje się zupełnym pudłem :/ wiesz coś więcej na ten temat? A już wydawało się że decyzja zapadła...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości