Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: Nowy » 15 gru 2015, 0:14

Ciekawa inwestycja powstająca w naszym mieście, która nieźle się zapowiada, to inwestycja Casa Feliz Kraków, czyli nowe ciekawe osiedle mieszkaniowe na Żabińcu budowane przez firmę z portugalskim kapitałem. W jej ramach mają powstać powstać 4 budynki, po dwa w dwóch etapach, z tym że pierwszy jest już gotowy. W pierwszym z nich zbudowane zostały 164 nowe mieszkania na Żabińcu w Krakowie, mieszczą się one w blokach, które mają 6 kondygnacji. W II z etapów jeden z budynków będzie nieco mniejszy, dlatego powstanie w nich 112 lokali mieszkaniowych.

Trzeba przyznać, że jest ono również świetnie zlokalizowane, bowiem dzielnica Żabiniec (a w zasadzie osiedle) znajduje się relatywnie blisko centrum Krakowa, ok. 3 km od Rynku Głównego. Co ważne, w sąsiedztwie inwestycji znajduje się także przystanek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, którym w kilka-kilkanaście minut można dostać się w okolice Dworca Głównego lub na Rondo Mogilskie świetnie skomunikowane z resztą miasta. Jeżeli chodzi o komunikację samochodową, to blisko jest stamtąd także do al. 29 Listopada oraz do Opolskiej i Conrada, a te drogi dają sporo możliwości :idea:

Obrazek

Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania w Krakowie w tej inwestycji, to zostało ich do sprzedania jeszcze ok. 100, a więc wybór cały czas jest spory. Dużo jest także możliwości, bowiem w drugim etapie (tam jest jeszcze więcej wolnych ofert) do nabycia są między innymi.

  • Najmniejsze kawalerki na Żabińcu w Casa Feliz (podobno po portugalsku znaczy to Szczęśliwy Dom) mają nieco ponad 24 m2, a więc są niewielkie, a do tego mają jeszcze ściany, które nie wszystkie usytuowane są pod kątem prostym, co zazwyczaj nie jest zaletą :)
  • Małe dwupokojowe mieszkania na Żabińcu w tym projekcie są tylko o ok. 10 m2 mniejsze od wspomnianych kawalerek, czyli mają jakieś 34 m2. Z tym, że tam także pomiędzy niektórymi ścianami nie ma kątów prostych. W mieszkaniach tych są także aneksy kuchenne. Jeżeli kogoś interesują większe dwa pokoje, to w takim razie może też nabyć tam lokal mający nieco ponad 50 metrów kwadratowych. W nim już znalazło się miejsce na osobną, jasną kuchnię.
  • Małe nowe mieszkania 3-pokojowe w Krakowie w Casa Feliz mają ok. 53 m2 i te akurat są całkiem nieźle zaprojektowane. Poza tym, że są w nich trzy pokoje, to jeden jest z aneksem kuchennym. Można mieć także trzy pokoje na 60 metrach, choć tam także nie zmieściła się wydzielona kuchnia.
  • Mieszkania 4-pokojowe w Krakowie na Żabińcu w tym projekcie mają ponad 65 m2 i także są nieźle zaplanowane. Natomiast największe tego rodzaju lokale to już rozmiary 71 metrów kwadratowych, a więc są dosyć przestronne. Choć znalazła się tam osobna toaleta, to jednak osobna kuchnia okazała się w tym przypadku już niedostępna.
Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań na Żabińcu w Krakowie, to w inwestycji Casa Feliz specjalnie tanio nie jest, bowiem za najmniejsze mieszkania trzeba zapłacić ok. 7 700 zł/m2, czyli całkiem sporo, choć trzeba przyznać, że okolica również jest przyzwoita. Najtańsze są oczywiście mieszkania większe i gorzej położone, na przykład 60-metrowe można mieć za mniej więcej 6 200 zł/m2, czyli znacznie taniej, choć za cały taki lokal trzeba dać ponad 370 tys. złotych.

Trzeba przyznać, że nieźle prezentuje się ta architektura :) Budynki są ładnie zaprojektowane i chyba całkiem praktyczne, do tego wszystkie mieszkania mają mieć dostęp do balkonów lub tarasów. Do tego podwórka bloków skierowane są na południe, więc powinno być na nich kiedyś sporo światła. A może ktoś już kupił tam mieszkanie i może coś powiedzieć o tym, jakie ma opinie o Casa Feliz, czyli firmie stawiającej to osiedle :?: A może macie jakieś zdjęcia tego jak idzie ta budowa i możecie wrzucić je na forum :?: Jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się :!:


beticzu
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2017, 14:28

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: beticzu » 04 kwie 2017, 14:34

Jestem zainteresowana kupnem mieszkania w tej inwestycji.
Jak Wam się tam mieszka? Były jakieś większe problemy/ usterki przy odbiorze mieszkania?

Simple
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2016, 14:35

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: Simple » 15 kwie 2017, 23:07

Hej, ja widzialam te mieszkania. Rozumiem, ze to kwestia lokalizacji, ale planowana kwota czynszu (ok 7 zl/m), cena garazu I cena inwestycji w ogole moim zdaniem mocno przesadzone. Ogladalam tez mieszkanie, ktore jest usytuowane prawie na boisku xD Ciekawa jestem, czy ktos je ostatecznie kupil, bylo nieco tansze.


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: megi » 16 kwie 2017, 19:43

A jaka była cena miejsca postojowego w garażu podziemnym w Krakowie w inwestycji Osiedle Casa Feliz :?: Bo jakoś tego nie kojarzę, ale jeśli planowany czynsz w mieszkaniach ma wynosić ok. 7 zł/m2, to jest jakaś zdecydowana przesada, co tam będzie, pomieszczenie do palenia cygar i picia whisky :?: Concierge na usługi mieszkańców :?: Rozumiem, że w tym nie będą się zawierały jeszcze zaliczki na media, więc do bardzo dużo. Na osiedlu z ochroną, jeśli czynsz przekracza 3,5 zł/m2, to już jest sporo w mojej opinii :)

Simple
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2016, 14:35

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: Simple » 25 kwie 2017, 14:09

Nie pamiętam właśnie dokładnie ile tam było za garaż, chyba 35 tysięcy... A jak usłyszałam planowany czynsz to padłam, choć na czynszach się nie znam ;) WIem np że w Bronowickich Ogrodach jest 5 zl/ metr, co też jest sporo. Wydaje mi się, że w przypadku Casa Feliz bardzo zawyża cenę lokalizacja, która bądż co bądź jest bardzo fajna. Ale i tak dla mnie zdecydowanie za dużo.

beticzu
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2017, 14:28

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: beticzu » 28 kwie 2017, 22:51

Z tego co słyszałam garaż to 32 000 zł. Ale nie chce mi się wierzyć, że aż 7zł za czynsz.
Mieszkanie przy boisku fakt trochę mało przemyślane :D Ale może komuś nie będzie przeszkadzało.

rysiekkk
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, 9:32

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: rysiekkk » 17 maja 2017, 9:35

Witam,
i jakie opinie ?
ktoś zakupił tam mieszkanie ?

boisko generuje uciążliwy hałas ?

beticzu
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2017, 14:28

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: beticzu » 29 maja 2017, 9:46

Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup.
Mamy na tym osiedlu kilku znajomych, którzy zadowoleni są z lokalizacji, dewelopera i wykonania mieszkania.
Szacunkowe opłaty za czynsz nie są wygórowane. Jak przy każdej inwestycji, początkowa cena jest wyższa, a później ustala wspólnota.
Boisko jest tylko przy jednym z bloków daleko od naszego etapu, więc nam na pewno nie będzie przeszkadzało.


Marta_R
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2017, 18:54

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: Marta_R » 14 sie 2017, 19:01

Planuje kupić mieszkanie na osiedlu Casa Feliz. Czy rano (koło 7) wyjazd z osiedla i dojazd ulicą Żabiniec , Żmujdzką do 29 Listopada jest bardzo utrudniony? Teraz w czasie okresu wakacyjnego jedzie się dobrze, ale jak wygląda sytuacja w okresie roku szkolnego?

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Casa Feliz Kraków nowe mieszkania na Żabińcu forum opinie

Postautor: pozdro » 16 sie 2017, 12:31

Moim zdaniem się nie opłaca.No chyba, że masz jakąś naprawdę atrakcyjną cenę. Ja bym raczej brał w Nowej 5 dzielnicy lub Czyzewskiego 1 znajdziesz tam mieszkania w okolicach 7000zł/m2 bo troche obniżyli ceny. Może coś można utargować do 67000zł/m2 Bo działkę i koszty budowy maja podobne jak LC Corp, a tamci sprzedawali i po 6000zł/m2. Z lokalizacji będziesz natomiast dużo bardziej zadowolony. Blisko na lotnisko dzieki SKA. Bliskow sumie na Błonia i do parku jordana. :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], nick707 i 54 gości