Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
gz'
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2018, 20:28

Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: gz' » 21 maja 2018, 20:40

Witam wszystkich serdecznie,

Chciałbym zapytać Was, czy ktokolwiek wie coś więcej na temat tej inwestycji:
malowniczetarasy.pl

Poważnie rozważam zakup tam mieszkania. Z mojej strony powód jest raczej prosty - potrzebuję sporego mieszkania (4 pokoje), a jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie po prostu stać mnie na pożądany przeze mnie metraż. Dodatkowo na plus przemawiają dość rozsądne rozkłady (przynajmniej przy 4 pokojach) oraz ekspozycja mieszkań. Podoba mi się też wizja kameralnego osiedla, jak prezentowane na wizualizacjach (dorastałem na podobnym, może stąd taki sentyment).

Minusów pewnie znajdzie się jednak więcej - stąd ceny. Ponad kilometr do pętli tramwajowej Wzgórza Krzesławickie, brak windy, wokół pola które pewnie niedługo zamienią się dodatkowo w plac budowy następnych mieszkań (jeśli dobrze rzuciłem okiem na plan zagospodarowania to cały ten teren, przynajmniej na wschód od inwestycji jest pod budownictwo wielorodzinne) oraz sama ulica Gustawa Morcinka pozbawiona jakiegokolwiek chodnika, nie mówiąc o poboczu.

Ktoś ma wyrobioną jakąś opinię na temat tej inwestycji? Wie coś więcej o niej lub o deweloperze (RISTO)? Mieszka aktualnie w okolicy? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam serdecznie


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: kwk » 21 maja 2018, 21:02

A jak widzisz dojazd / lokalizację?

iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: iti » 21 maja 2018, 21:45

Faktycznie niemałe osiedle powstaje na skraju Nowej Huty, a przechodziłem przez ta okolicę niedawno w drodze nad zbiorniki w Zasławicach i nic zapowiadającego taką budowę tam nie widziałem :) A tu w ramach projektu Malownicze Tarasy w Krakowie, Risto Deweloper ma wybudować aż 66 nowych mieszkań, z których większość jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Plus za to, że projekt zakłada tu, że do tych lokali powstanie ponad 90 miejsc postojowych, czyli ich współczynnik wyniesie tu znacznie powyżej 1 miejsca na mieszkanie. Ale to też uzasadnione, bo komunikacja publiczna tam nie jest najlepiej rozwinięta i to raczej obrzeża, więc na pewno większość mieszkańców będzie miała samochód. Podobnie sprawa ma się z tym, że nie ma tam nawet sensownego chodnika wzdłuż ulicy, jak @gz zauważyłeś. Inna sprawa, że w kierunku Zasławic, niedaleko jest mała pętla autobusowa, ale nie wiem ile ich tam jeździ każdego dnia. Z ciekawszych spraw, to przy ul. Piasta Kołodzieja, chyba w okolicy torów tramwajowych, ma powstać kiedyś pętla tramwajowa, ale to też nie będzie bardzo blisko. Zastanowiłbym się jeszcze nad tym, jak będzie przebiegała północna obwodnica Krakowa w kontekście lokalizacji tego osiedla, ale sporo wskazuje na to, że układ komunikacyjny okolicy mocno się zmieni w ciągu najbliższych kilku lat.

Obrazek
Wizualizacje ze strony dewelopera

Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania w Krakowie, które są tam do kupienia, to faktycznie wybór jest spory, są małe tanie kawalerki, poniżej 30 metrów kwadratowych, a są i duże mieszkania 4-pokojowe, są i takie znacznie ponad 100 metrów kwadratowych, do tego i dwupoziomowe :) Do mieszkań przynależą tarasy i balkony, są też komórki lokatorskie, więc wygląda to całkiem sensownie. Ciekawe jak mieszkania na ostatnich piętrach ze skosami, czy będą funkcjonale, ale widać na wizualizacjach, że są w nich umieszczone także okna dachowe, niektórzy to chyba lubią, więc też znajdą tu coś dla siebie. Zagospodarowanie osiedla też nie wygląda źle, choć szkoda, że tyle parkingów przed budynkami, choć wiadomo, miejsca postojowe dla samochodów też są ważne, coś za coś :) Ciekawi mnie, jak to wszystko będzie wyglądało po zbudowaniu, czy będzie podobnie, jak na wizualizacjach. Jeżeli chodzi o to, ile kosztują nowe mieszkania w Krakowie w inwestycji Malownicze Tarasy, to faktycznie nie jest źle, biorąc pod uwagę to, że jest to jeszcze jednak miasto, czy same jego obrzeża, sporo lokali można znaleźć w cenie poniżej 5 tys. złotych za m2, czyli nie tak źle, choć ceny kończą się w okolicach 5 700 zł/m2. Górna granica nie jest niska, jak za tą lokalizację, zwłaszcza jeżeli porównać to na przykład do Piasta Towers Kraków albo też znajdującego się niedaleko osiedla Piasta Park, choć to oczywiście jednak nieco inne inwestycje :)

Obrazek
Wizualizacje ze strony dewelopera

Jak dla mnie plusem byłaby dla mnie tu również bliska odległość od zbiorników retencyjnych w Zasławicach, na Dłubni, to trochę dzikie, ale całkiem przyjemne miejsce na spacer, więc to plus Malowniczych Tarasów. Ciekawi mnie natomiast to, jakie ma opinie Risto Deweloper, ale chyba nie jest to ich pierwsza inwestycja, więc doświadczenie w realizacji takich projektów mają. Jaki rachunek powierniczy stosują przy sprzedaży mieszkań, zamknięty czy otwarty :?: Jest ktoś jeszcze na forum, kto rozważa zakup mieszkania w tej inwestycji i podzieli się tym, jak ma o niej opinie :?:


gz'
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2018, 20:28

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: gz' » 22 maja 2018, 8:58

krzysiekw pisze:A jak widzisz dojazd / lokalizację?

Głównie samochód/rower (choć brak jakichkolwiek ścieżek w okolicy nie pomaga). Do pętli tramwajowej jest trochę ponad 1.5km - już daleko. Ale z drugiej strony są to dwa przystanki autobusowe, potem się wsiada w tramwaj i już jedzie. Chociaż jedzie się długo - na dworzec główny 40 minut. No szału nie ma, ale dla mnie przewagą tej lokalizacji (nad np. wieliczką czy skawiną) jest ten tramwaj "w zasięgu ręki" - tak w razie potrzeby.
Jeśli chodzi więc o komunikację to nie jest lekko ale również widzę pewne szanse na poprawę sytuacji. Przede wszystkim jeśli w okolicy powstanie więcej osiedli to raczej doczekalibyśmy się przynajmniej chodnika na Morcinka. Być może w wyglądzie samej ulicy pomoże też obwodnica o której wspomniał @iti. Najprawdopodobniej "dotykać" będzie zachodniego krańca ulicy Morcinka. Będzie to więc pewna odległość od inwestycji (ta jest na wschodnim jej końcu), dzięki czemu mam nadzieję, że hałas nie będzie uciążliwy, a jednocześnie dość blisko co powinno pomóc w komunikacji z resztą Krakowa (przynajmniej samochodowo/autobusowo).

HankaK1992
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2018, 13:29

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: HankaK1992 » 22 maja 2018, 11:04

A jak z lokalizacją sklepów? Są jakieś Żabki lub inne lokalne sklepiki? Weterynarz? Apteka?

gz'
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2018, 20:28

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: gz' » 22 maja 2018, 15:03

HankaK1992 pisze:A jak z lokalizacją sklepów? Są jakieś Żabki lub inne lokalne sklepiki? Weterynarz? Apteka?

To chyba również jeszcze "pieśń przyszłośći" - póki co (bazując na "przelotnej" wizji lokalnej), to najbliższe potencjalne miejsce z paroma sklepikami to wspomniana pętla tramwajowa Wzgórza Krzesławickie. Ale mogę się mylić.

Nodga
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2018, 10:29

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: Nodga » 07 cze 2018, 10:43

Cześć,

Jakiś czas temu rozważaliśmy kupno mieszkania na tym osiedlu- fajny rozkład dużych mieszkań i okolica którą znamy. Byliśmy nawet na etapie czytania umowy deweloperskiej.. i tu zaczeły się schody.. umowa jak określił nasz doradca bardzo dziwnie sformuowana brakowało bardzo wielu istotnych konkretów a także zawierała pozycje niezgodne z prawem.. bo jak możliwe jest pełnomocnictwo nawet po śmierci ? niestety umowa nas odstraszyła a Pani z biura sprzedaży stwierdziła że inni podpisują i oni nic nie zamierzają w umowie zmieniać tak więc z bólem serca ale zrezygnowaliśmy z zakupu nawet nie szliśmy z tą umową do prawnika.. Jeśli jednak ktoś przeforsował dokłanie umowe i jednak dało się dogadać z deweloperem to byłby to jakiś cień nadziei że nie wszystko stracone ;)

Anaksor
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2018, 21:00

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: Anaksor » 27 cze 2018, 21:02

Czy ktoś wie coś więcej? Ktos już kupił? Moze ktoś już zamieszkał? Pozdrawiam


Ila
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2018, 17:41

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: Ila » 28 cze 2018, 17:44

Witam
Proszę o odzew osób które już zawarły umowe :) Jestem zainteresowana kupnem mieszkania w tej inwestycji.Ciekawi mnie jak poszły negocjacje cenowe ;)

3M.
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2018, 22:28

Re: Malownicze Tarasy Kraków (Risto Deweloper) ul. Gustawa Morcinka - opinie na forum

Postautor: 3M. » 28 cze 2018, 22:40

Witam,

Umowa owszem podpisana, ale rabat marny (0,25% z całości) - pomimo dużej wartości kupowanej nieruchomości. Negocjacje praktycznie nie istnieją bez względu na argumenty. Sądzę że deweloper nie jest nimi po prostu zainteresowany, to małe osiedle tylko 66 mieszkań a w przeciągu pół roku sprzedano już 22. Do zakończenie budowy ostatniego budynku zostało półtora roku, zapewne wcześniej czy później chętni się znajdą. Pozdrawiam



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości