Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: ragar » 11 sie 2015, 21:40

Ciekawa nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie powstająca w świetnej lokalizacji, to z pewnością Grzegórzecka 77 - LC Corp, bo właśnie ten deweloper odpowiada za jej budowę. Swoją drogą aktywność tej firmy w Grodzie Kraka znacznie wzrosła w ostatnim czasie, o czym świadczą takie projekty jak 5 Dzielnica (Wrocławska) czy Centralna Park, czyli projekty rozpoczęte dosłownie w ostatnim czasie.

Obrazek
Cały projekt powstaje w dzielnicy Grzegórzki i jest podzielony na 4 etapy, z których pierwszy otrzymał niedawno pozwolenie na użytkowanie. W ramach projektu powstanie kilkaset mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 25 do 85 metrów kwadratowych, tak że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Trzeba przyznać, że bardzo przyzwoita jest również lokalizacja tych bloków, bowiem bardzo z nich blisko do Ronda Grzegórzeckiego, jeszcze bliżej na Bulwary Wiślane, a konkretnie tą ich część, która zaczyna się za Mostem Kotlarskim.

Obrazek
Co ciekawe, deweloper na swojej stronie zapewnia, że mieszkania, które oddaje są w stanie, który określa, jako podwyższony standard deweloperski, trudno jednak z ogólnej informacji dowiedzieć się o co w tym dokładnie chodzi. Jedni deweloperzy uważają, że zgodnie z tą nazwą w mieszkaniu znajdą się drzwi antywłamaniowe, dla innych może to oznaczać, że mieszkanie ma wykonane gładzie i jest wstępnie malowane na biało, a jeszcze inne firmy uznają, że tak określa się mieszkania, w których wykonano już biały montaż, czyli osadzono toaletę, umywalkę itp. Jeśli ktoś orientuje się jak to wygląda w tym przypadku, to warto zamieścić informację poniżej :)

Obrazek
Skoro lokalizacja jest dobra, wizualnie wszystko wygląda bardzo poprawnie, jak widać na zdjęciach ilustrujących ten tekst, zawarty jest podwyższony standard deweloperski oddawanych mieszkań (cokolwiek on oznacza), to i cena nie może być niska, tym bardziej, że LC Corp opinie ma niezłe. No i taka nie jest, ponieważ na stronie LC Corp informuje, że zaczyna się ona od 6 300 zł za metr kwadratowy. To oczywiście byłaby jeszcze całkiem atrakcyjna stawka, no ale jeśli ktoś interesował się zakupem nowego mieszkania w Krakowie (i zapewne nie tylko), to doskonale wie, że owo "od" zazwyczaj oznacza nawet kilkaset i więcej złotych różnicy za przyzwoite lokale, czyli ustawne, z ładnym widokiem za oknem, na rozsądnej wysokości oraz o popularnym metrażu i ilości pokoi. Jest bardzo prawdopodobne, że za owo 6 300 zł można mieć mieszkanie o bardzo dużym metrażu, na parterze albo mało ustawne.

Obrazek
Jeśli chodzi o samą architekturę, to prezentuje się całkiem nieźle, budynki nie są przesadnie wysokie. Nie można też powiedzieć o nich, że są monotonne i jednostajne. Najwyższy blok ma, zdaje się 7 pięter, ale to swoista wieża, obok której budynki są już znacznie niższe, bo liczą sobie 3-4 piętra. Nieźle wygląda również wykończenie niektórych elementów drewnem oraz kamieniem. Od strony ulicy na parterze znajdą się lokale usługowe, co powinno przypaść do gustu przyszłym mieszkańcom.

Obrazek
A tu widać, że chociaż część tej inwestycji LC Corp w Krakowie jest już gotowa, to jednak cały czas trwa wznoszenie jej kolejnych etapów, więc jeśli ktoś rozważał zakup mieszkania przy Grzegórzecka 77, to cały czas jeszcze ma szansę, żeby to zrobić.

Wam podobają się te nowe budynki powstające w Krakowie :?: Co o nich myślicie :?:
A może ktoś już kupił tam mieszkanie i podzieli się swoimi spostrzeżeniami :?:


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: MarcinJ » 29 sie 2015, 20:57

Kawał bloków i do tego w całkiem przyzwoitym miejscu. Byłem się tam ostatnio przejść i faktycznie ładnie robi się w okolicy, służy jej takie zagospodarowanie terenu. Podoba mi się zwłaszcza ten wysoki 7-piętrowy budynek. Na pewno mieszkania na wyższych piętrach z dobrą wystawą to będzie super sprawa, bo prawdopodobnie nic nie przysłoni widoku z nich :) A same budynki też wyglądają na nieźle wykończone i solidnie zrobione, no ale tu LC Copr opinie ma raczej dobre, więc chyba nie ma się co dziwić specjalnie.

ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

LC Corp Grzegórzecka 77 - mieszkania w Krakowie forum

Postautor: ragar » 19 paź 2015, 20:37

Udało mi się być w okolicy ostatnio i muszę przyznać, że to osiedle robi na mnie coraz lepsze wrażenie :) A na potwierdzenie dołączam kilka ankualniejszych zdjęć zrobionych podczas spaceru w okolicach inwestycji LC Corp Grzegórzecka 77.

Obrazek

Tu tablica informacyjna, z której można dowiedzieć się, że jeśli ktoś planuje zakup mieszkania w kolejnym z etapów tej inwestycji, to będzie musiał na nie jeszcze dosyć długo zaczekać, bo sama budowa ma się zakończyć za rok, a do tego trzeba jeszcze doliczyć odbiory techniczne budynku, czas na wykończenie nowego mieszkania od LC Corp... Trzeba uzbroić się w cierpliwość :cry:

Obrazek

Ale jak widać na zdjęciu, budowa idzie do przodu i powstają tam już pierwsze ściany kondygnacji podziemnej, a prace na poziomie -1 to chyba najdłuższy i też najbardziej kosztowny etap przy wznoszeniu nowego bloku.

Obrazek

Jeszcze jedno spojrzenie na gotową część inwestycji LC Corp Grzegórzecka 77. Wprowadzili się tam już pierwsi mieszkańcy, inni nadal jeszcze wykańczają swoje nowe mieszkania. Nie wiem jak wam, ale mi podoba się ta architektura, może nie ma tu jakiegoś szału, ale jest stonowana, brązowy kolor nieźle wygląda, dodatkowo to, że balkony są przeszklone w całości lub tylko w części, czyli każdy powinien znaleźć coś dla siebie :)

Obrazek

A tu eleganckie biuro sprzedaży dewelopera LC Corp (inne jest też na Kalwaryjskiej), w którym można o inwestycjach przez niego prowadzonych porozmawiać. Pewnie jeśli by ktoś chciał, to można by tam także zapytać o mieszkania w 5 Dzielnica Wrocławska :) Generalnie prezentuje się przyjemnie, szkoda że było zamknięte, kiedy byłem w tamtej okolicy :/

Obrazek

A tu taka ciekawostka :) Wiedzieliście, że cały czas powstają nowe sklepy Społem :?: Widać obudzili się jednak i zaczęli trochę inwestować. Mam nadzieję, że nie będzie za późno i uda im się znaleźć jednak swoje miejsce na rynku obok wszystkich Żabek, Biedronek i Fresh Marketów. W środku też wygląda niczego sobie, a na pewno przyda się mieszkańcom - trzymam kciuki :!:

Obrazek

No i jeszcze jesienne spojrzenie na tą inwestycję :) Widać, że niemal zaraz obok niej ma swoją siedzibę krakowski teatr Variete (chyba jednak mają go jeszcze nie zamykać ;) ). W ogóle okolica jest niezła, niedaleko powstaje też inna dosyć prestiżowa inwestycja, czyli Grafit House od Bryksy, a także buduje się biurowce, np. Aleję Pokoju 5 od Bumy, czyli wygląda na to, że okolica dynamicznie się rozwija... A co myślcie o tej inwestycji od LC Corp :?:


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: PaniPanda » 21 paź 2015, 14:55

Co tu dużo mówić, to chyba jeden z najbardziej estetycznych projektów, jesli chodzi o budynki mieszkalne powstające w Krakowie :) Też tam ostatnio byłam i rzeczywiście patrząc na to, co tam powstaje z pełnym przekonaniem mogłam sobie w duchu powiedzieć, że tu chciałabym mieszkać - taki efekt wywołał na mnie wcześniej chyba tylko Browar Lubicz, choć z zupełnie innych powodów ;) a czy ktoś z tu obecnych jest może szczęśliwym właścicielem mieszkania na Grzegórzeckiej 77? Jak współpraca z LC Corp? :?:

umniedziala
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:08

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: umniedziala » 25 paź 2018, 15:55

czy macie może jakieś informacje odnośnie kolejnego etapu tej inwestycji?

mi_ki2014
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2018, 22:25

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: mi_ki2014 » 25 paź 2018, 19:48

Mnie powiedzieli, że na początku roku będą ruszać ze sprzedażą/budową.

jgruszka
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2018, 8:30

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: jgruszka » 26 paź 2018, 9:16

Wiosną mówili żeby pytać w lipcu, w lipcu że we wrześniu, we wrześniu że w grudniu, teraz że w styczniu :) Ja właśnie odpuściłam..

krisak13
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2018, 15:15

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: krisak13 » 26 paź 2018, 11:06

ktoś wie jakie były ceny w wcześnieszych etapach?


mi_ki2014
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2018, 22:25

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: mi_ki2014 » 26 paź 2018, 12:12

jgruszka pisze:Wiosną mówili żeby pytać w lipcu, w lipcu że we wrześniu, we wrześniu że w grudniu, teraz że w styczniu :) Ja właśnie odpuściłam..

Ja tego typu informacje uzyskuje też od innych deweloperów :) więc wydaje mi się, że to chyba już jakiś standard. Wiem, że LC Corp zbierają maile i mają informować o inwestycji. Podobno ma też ruszyć Mogilska wtedy. Ale ja też mam już dość tego czekania.

Co do cen to o ile kojarzę było coś ok. 7500 zł. Myślę, że w zaistniałej sytuacji nie ma to żadnego znaczenia.

krisak13
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2018, 15:15

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od LC Corp w Krakowie forum

Postautor: krisak13 » 26 paź 2018, 12:16

Wiem, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej, pytam bo chciałem prównać z cenami wiślanych tarasów wtedy i sobie skalkulować jak teraz może to wyglądać.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 42 gości