Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Vistula
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:37

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: Vistula » 26 mar 2023, 7:16

Lokalizacja naprawdę super, ale ja jestem psychofanem bulwarów, wiec nie jestem obiektywny : ) sam kupiłem w zakątku dabie i mieliśmy tam dobra cenę( nie twierdze, ze tam jest najlepiej na świecie, bo nie jest, ale mam wszystko czego potrzebowałem za naprawdę dobre pieniądze ). Myśle ze 17K za grzegorzecka to lekka przesada jak na taki standard. Lokalizacja idealna, ale miejsce zmarnowane na tanio wyglądające blokowisko. Domyślam się, ze cenę dyktują sąsiedzi (wiślane tarasy) którzy są w podobnej cenie. Myśle, ze nie trzeba porównywać tych inwestycji, bo każdy kto tam był to wie jak wyglada ich standard.


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: tomekl007 » 27 mar 2023, 12:12

Problem z LC Corp jest taki że buduje w bardzo słabej jakości. Np budynek na ul centralnej lub grzegórzecka poprzedni etap. Szczególnie odnośnie wyciszenia mieszkań można poczytać wiele słabych opinii np na grupie mieszkańców tego osiedla.

nick707
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2021, 13:54

Re: Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: nick707 » 27 mar 2023, 21:34

pudel pisze:
humbak pisze:czyli jeszcze drozej niz to co sie obecnie sprzedaje w budynkach, które beda jeszcze szybciej oddane???

na stronie nie widze zadnych informacji o przedsprzedazy - gdzie je mozna znalezc?

Niestety jeszcze drożej, ale termin oddania nowych etapów to IV kwartał 2024r.
Informacje na stronie pewnie się pojawią za kilka dni, teraz jest dobry moment żeby wyrwać fajny układ na wyższych piętrach. Budynki będą miały 7 i 8 pięter. Mieszkania głównie 3 i 4 pokojowe od 60 metrow wzwyż. Informacje o przedsprzedaży rozsyłane są na maila.

Pudel, mogę prosić o przesłanie informacji na maila? kkamil9311@gmail.com


luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: luc » 12 lip 2023, 21:46

A ja na stronie dewelopera Develia znalazłem taką wizualizację z widokiem osiedla z góry. Z takiej perspektywy znacznie lepiej widać, jakie te bloki są duże, a do tego jeszcze cześć terenu postanowili wykorzystać pod parking - w takim miejscu szkoda tych metrów kwadratowych na to.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Develia

Ciekawi mnie też ta dobudówka wystająca z parteru budynku w lewym dolnym rogu. Zgaduję, że to jakiś lokal usługowy, ciekawe czy sklep, czy restauracja, czy jeszcze coś innego tam może powstać.

pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: pudel » 14 lip 2023, 9:18

... a do tego jeszcze cześć terenu postanowili wykorzystać pod parking - w takim miejscu szkoda tych metrów kwadratowych na to.

To już nie jest teren Develii.

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: luc » 14 lip 2023, 9:58

pudel pisze:
... a do tego jeszcze cześć terenu postanowili wykorzystać pod parking - w takim miejscu szkoda tych metrów kwadratowych na to.

To już nie jest teren Develii.

A faktycznie, jest to chyba oddzielone i teren parkingu, to sąsiedni blok. Co nie zmienia faktu, że widok na parking, to nie jest wymarzona opcja, jeśli kupuje się mieszkanie za duże pieniądze w takiej lokalizacji.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: scr4tchi » 14 lip 2023, 11:00

luc pisze:A faktycznie, jest to chyba oddzielone i teren parkingu, to sąsiedni blok. Co nie zmienia faktu, że widok na parking, to nie jest wymarzona opcja, jeśli kupuje się mieszkanie za duże pieniądze w takiej lokalizacji.


Za jeszcze iększe pieniądze kupujesz na Wiślanych Tarasach i też masz nieciekawy widok. Nie mówię o tych przeszklonych apartamentach.

Nnn
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2023, 22:02

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: Nnn » 25 sie 2023, 19:43

Zastanawiam się, czy ktoś z forum już kupił mieszkanie w nowym etapie C/D. Widzę, że sprzedaż jakoś wybitnie szybko im nie idzie, ale to już chyba kwestia pułapu cenowego, który większość chętnych wyklucza.
Inwestycja wygląda na interesującą, ale chyba lepiej wizualnie wyglada jednak wcześniejszy etap z elewacją z cegły, który niedługo będzie oddany do użytkowania.
Zastanawiam się jak ogólnie mieszka się na tym osiedlu, czy mieszkańcy mają jakieś uwagi odnośnie okolicy jak i samego dewelopera, które warto rozważyć przed ewentualnym zakupem.


Rafineria
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2023, 20:51

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: Rafineria » 25 sie 2023, 21:22

Faktycznie, budynek F będzie oddany lada moment, ale E(przed C/D) będzie dopiero oddany w okolicach przyszłych wakacji. Wyglądowo poprzednie budynki wg mnie wyglądają trochę lepiej, ale za to w C/D będą większe okna i balkony. Minusem na pewno jest brak normalnych miejsc w garażu podziemnym - wyłącznie miejsca na platformach. W budynku C/D na pewno warto zwrócić uwagę na wysokie drzewa tuż przed oknami, które na niższych piętrach mogą zabierać sporo światła. Na wizualizacji dewelopera jest tam piękna zielona łąka. Ostatnie kondygnacje są atrakcyjne-z widokiem na przyszły park, akademię muzyczną i Wisłę. Osobiście zdecydowaliśmy się na budynek E, ale nie da się ukryć,że głównym kryterium była cena odrobinę niższa i trochę bardziej pasujący układ gdzie finalnie na podobnej funkcjonalności była różnica 150 tys. Co do osiedla to bywamy tam czasami i wydaje się całkiem przyjemne. Jedynie boli trochę niewykorzystany potencjał-deweloper mógł zrobić wspólny dla budynków podziemny parking, a powierzchnię zostawić dla pieszych. Na pewno na plus zasługuje odległość do tramwaju(5 minut), nad Wisłę(8 min) czy do parku (4 min o ile budująca się akademia nie zagrodzi tego terenu). Na parterach dużo lokali usługowych od strony ulicy-oby to nie były same salony urody;)
Co do samego zakupu-na stronie dewelopera dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkania, które już od 4 miesięcy widniały jako sprzedane-nagle są wolne i to nie jednostkowe przypadki. Nie wiem czy to kwestia faktycznie rezygnacji czy zagranie dewelopera by sprawiać wrażenie,że sprzedaż idzie dobrze.
Co do zmian lokatorskich to niestety zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez sprzedającego-przeniesienia punktów miały być darmowe/tylko za cenę dodatkowych materiałów. Okazało się,że każde, nawet małe przesunięcie jest dodatkowk wycenione. Oczywiście wykonanie projektu zmian jest dodatkowo płatne. Dodatkowo, nie każdą zmianę deweloper chce wprowadzić pomimo braku przeszkód technicznych oraz sygnalizowania chęci zmian na etapie poziomu -1. W związku z tym niestety pierwszym krokiem po odbiorze będzie kucie nowego mieszkania. Mam nadzieję,że to będzie jedyny zawód w stosunku do tego dewelopera. Przy kwotach powyżej 1 mln oczekiwaliśmy trochę lepszego podejścia do klienta. Jak coś to zapraszam na priv.

realista
Posty: 214
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Osiedle Grzegórzecka 77 - mieszkania od Develia (kiedyś LC Corp) w Krakowie forum i opinie

Postautor: realista » 25 sie 2023, 22:11

nie po to spółki (czy tam zarządy jak biedak z bagażnika twierdzi) TW Ernesta przez lata tyle nakradły, żeby teraz się przejmować jakimś plebsem kupującym jedno 3 pokojowe mieszkanie

Rafineria pisze:Co do samego zakupu-na stronie dewelopera dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkania, które już od 4 miesięcy widniały jako sprzedane-nagle są wolne i to nie jednostkowe przypadki. Nie wiem czy to kwestia faktycznie rezygnacji czy zagranie dewelopera by sprawiać wrażenie,że sprzedaż idzie dobrze.

ależ u develii to całkowicie naturalne, najlepsze układy dla poszczególnych metraży są zostawiane do sprzedaży na później, po to by frajerzy kupili, najgorsze układy, mając przeświadczenie że jeszcze chwila i by nie zdążyli, które to kanciapy w innym wypadku trudno byłoby sprzedać pod koniec budowy za ciężkie pieniądze
może odważy się pan i zadzwoni do słodziaków z biura sprzedaży dlaczego bez mydła robią klientów, a nóż po kilku takich przyjemnych konwersacjach dziennie coś by się w mentalności patusów zmieniło



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 49 gości