Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: StormSunny » 18 lut 2020, 8:51

Odnośnie wylewki to gówno mnie to obchodzi - niech kują i leją nową jak skopali. Klej to mogą sobie powąchać.


szogun
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2020, 14:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: szogun » 19 lut 2020, 21:28

A my, mimo braku czarnego tła tylko zwykłego sprawdzania rys, dostaliśmy informację o uwzględnieniu wszystkich usterek i ich naprawie przez dewelopera. A rysy były prawie na każdym oknie....

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 02 mar 2020, 18:31

szogun pisze:A my, mimo braku czarnego tła tylko zwykłego sprawdzania rys, dostaliśmy informację o uwzględnieniu wszystkich usterek i ich naprawie przez dewelopera. A rysy były prawie na każdym oknie....


My złożyliśmy pisemko odwołujące się i zostało pozytywnie rozpatrzone :)
Będziemy mieć wymienione jedno okno(górne skrzydło przy kuchni),a reszta rys będzie spolerowana..
co do pękniętej ramy/plastiku? jeszcze nie wiadomo.. muszą ściągnąć maskujące plastiki i sprawdzic czy to rama okna czy tylko plastik do wymiany..

A tak z innej beczki....
Myśleliście nad wyciszaniem ścian od str sąsiada- pokoje..?


marchewa_89
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: marchewa_89 » 06 mar 2020, 19:15

Witam, piszę do was jako "sąsiad" z inwestycji położonej niedaleko. Taka rada ode mnie dla was - dopytujcie swojego dewelopera, o to na jakim etapie są w sprawach odbiorowych ze swoją inwestycją. Zgłoszenie zakończenia budowy, straż pożarna, wniosek do nadzoru budowlanego. U nas wszyscy nastawiali się na dużo bardziej optymistyczne terminy, a jak się finalnie okazało wszystkie etapy odbioru budynku, przez poszczególne organy były realizowane totalnie na krawędzi. Chyba, że KG Group wydaje klucze do mieszkań bez pozwolenia na użytkowanie bydunku - to wtedy macie duży luz :-)

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ghd » 02 kwie 2020, 21:21

Coś tu cicho się zrobiło. Tymczasem inwestycja dochodzi. Naprawdę jestem pełen podziwu, jeżeli chodzi o tempo prac przy rondzie oraz kanalizacji. Zupełnie jak nie w Polsce. Pomijam fakt, że ciasno i wąsko. Taka moda. Potem będzie płacz. Wystarczy rzucić okiem na Bieżanowską. Projektant i ten co mu to podpisał winien zawisnąć na gałęzi. Podobnie zresztą jak ten maestro, który zaprojektował te fantastyczne okna w czworakach oraz wesołe niby ogródki. Co to ma być?
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 06 kwie 2020, 18:02

ghd pisze:Coś tu cicho się zrobiło. Tymczasem inwestycja dochodzi. Naprawdę jestem pełen podziwu, jeżeli chodzi o tempo prac przy rondzie oraz kanalizacji. Zupełnie jak nie w Polsce. Pomijam fakt, że ciasno i wąsko. Taka moda. Potem będzie płacz. Wystarczy rzucić okiem na Bieżanowską. Projektant i ten co mu to podpisał winien zawisnąć na gałęzi. Podobnie zresztą jak ten maestro, który zaprojektował te fantastyczne okna w czworakach oraz wesołe niby ogródki. Co to ma być?


Hej!!
Po świętach zamierzają lać asfalt :)
Dzisiaj widzę zaczęli zakładać szklane daszki nad niektórymi balkonami..
Ah no i teraz kwestia kiedy urzędy będą normalnie funkcjonować bo to też trochę zwalnia ://
Dostaliście może po obmiarowanie mieszkania?? Nam doszło 0.38 do metrażu haha...

Jackiewicz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2016, 10:06

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Jackiewicz » 07 kwie 2020, 8:07

Szpulka pisze:Hej!!
Po świętach zamierzają lać asfalt :)
Dzisiaj widzę zaczęli zakładać szklane daszki nad niektórymi balkonami..
Ah no i teraz kwestia kiedy urzędy będą normalnie funkcjonować bo to też trochę zwalnia ://
Dostaliście może po obmiarowanie mieszkania?? Nam doszło 0.38 do metrażu haha...


a czy wiesz co z kluczami ? faktycznie będą w drugiej połowie kwietnia skoro mówisz ze droga dopiero po świetach ?
różnica w opomiarowaniu zawsze jakaś jest i wynika z ostatecznego pomiaru geodetycznego - ja mam troszke mniej niż w umowie i mam zwrot (jak kupowałem poprzednie mieszkanie to miałem tak jak Ty czyli musiałem dopłacić)

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 07 kwie 2020, 8:34

Jackiewicz pisze:a czy wiesz co z kluczami ? faktycznie będą w drugiej połowie kwietnia skoro mówisz ze droga dopiero po świetach ?
różnica w opomiarowaniu zawsze jakaś jest i wynika z ostatecznego pomiaru geodetycznego - ja mam troszke mniej niż w umowie i mam zwrot (jak kupowałem poprzednie mieszkanie to miałem tak jak Ty czyli musiałem dopłacić)

Co do kluczy to p.Wojtek też wspomniał coś o końcu kwietnia..ale dodał że to też zależy kiedy urzędy zaczną normalnie pracować .. no i najważniejsze z tego co pisze po piśmie dopiero złożyli wniosek z prośbą o użytkowanie obiektu ..


kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: kucyk » 08 kwie 2020, 19:58

W kolejnym etapie będą budowane nowe bloki poniżej tych właśnie oddawanych. Czyli te które są na planach powyżej idą na chwilę obecną w zapomnienie. Ciekawi mnie tylko dlaczego? Przypuszczam, że chodzi o koszty. Wszak teraz oddawane bloki będą miały dojazd asfaltowy więc nowe budowane bliżej ul. Bieżanowskiej tez się w tej kwestii łapią. :D

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ghd » 09 kwie 2020, 7:48

kucyk pisze:W kolejnym etapie będą budowane nowe bloki poniżej tych właśnie oddawanych. Czyli te które są na planach powyżej idą na chwilę obecną w zapomnienie. Ciekawi mnie tylko dlaczego? Przypuszczam, że chodzi o koszty. Wszak teraz oddawane bloki będą miały dojazd asfaltowy więc nowe budowane bliżej ul. Bieżanowskiej tez się w tej kwestii łapią. :D


To bardzo prawdopodobne. Z tym, że na dzisiaj stan jest następujący. Firma geodezyjna wykonała pomiar dla biura projektowego. Od projektu do wejścia w teren może być daleka droga.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 45 gości