Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mala2013
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2019, 18:11

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mala2013 » 29 sie 2019, 20:17

Czy sprawdzaliście księgę wieczystą inwestycji i sprawozdania finansowe tego dewelopera, przed zakupem? zastanawiam się nad kupnem mieszkania u nich.


ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 10 wrz 2019, 15:43

A jest jeszcze co kupić czy choodzi ci o następny etap i wiesz już kiedy będzie w sprzedaży?

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 11 wrz 2019, 7:53

Sanako.San pisze:Też się zastanawiam nad zakupem


... No to warto polecić lekturę poprzednich stron tego wątku. Brak możliwości instalacji klimatyzacji (chyba, że coś się zmieniło- oby!). Brak jakichkolwiek pomieszczeń wspólnych- brak wózkowni/rowerowni. Brak komórek lokatorskich. Niezadaszone balkony. To wszystko ultra- słabe jak do normalnego, rodzinnego życia.

"Inwestycyjnie" póki co najemcy łykają wszystko, ale to też się może zmienić.

Lokalizacja- bardzo zacna, to fakt, ale na tym kończą się zalety tej inwestycji. Deweloper sprawdzony na krakowskim rynku, chociaż ma wyjątkowo duże muchy w nosie. Niemiły personel, który przekonany jest o tym, że sprzedaje najlepsze możliwe mieszkania w galaktyce, zatem zalatuje mentalnością "ruskiego z bazaru" z lat '90. "Bierzesz albo spadaj". Nie, żeby coś- każdy ma do tego prawo. Ale uczciwie uprzedzam.


stworek87
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2019, 7:11

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: stworek87 » 21 paź 2019, 9:16

Hejka, jest też post/grupa na bardzo znanym portalu społecznościowym (jego nazwy niestety nie można umieszczań na forum) dla przyszłych mieszkańców i własicieli mieszkań Osiedle Telimeny KG Grup. Polecam się zapisać :) :D

ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 09 lis 2019, 14:58

Czy ktoś rozmawiał z biurem sprzedaży na kiedy są planowane odbiory? Czy to będzie bliżej stycznia czy marca? Jaka jest wysokość pomieszczeń?

lucash9
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2019, 18:35

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: lucash9 » 09 lis 2019, 18:48

mac_kow pisze:
Jackiewicz pisze:niestety problem z parkowaniem to problem na wszystkich "nowych" osiedlach.

Pomimo tego, że Osiedle Telimeny samo w sobie nie będzie zapewniać miejsc ogólnodostępnych, to nie przewiduję tam żadnych kłopotów z parkowaniem "dla gości". Temat parkowania na Bieżanowie / Prokocimiu wałkowany tutaj już nie pierwszy raz.

Osiedle Telimeny to chyba jedno z łatwiejszych miejsc, przy których można zaparkować legalnie i sensownie; Olbrzymi parking przy Lidlu zaraz za skrętem z ronda; mnóstwo miejsc wzdłuż ul. Telimeny za zakrętem, w kierunku Bieżanowskiej.

Z obydwu parkingów czas dotarcia na piechotę do osiedla to ok 2-3 minuty. Nieco dalszych alternatyw też wbród.


Jak długo wg ciebie potrwa, zanim Lidl i okoliczni mieszkańcy "uszczelnią" swoje wew. regulaminy parkowania? Pół roku? Rok? Myślisz, że Lidl będzie grzecznie godził się na to, że jego klienci nie mają gdzie parkować, żeby okoliczni nowi mieszkańcy mieli wygodnie? Nie łudź się, że będziesz parkował za free na prywatnym terenie. Bardzo dużo osiedlowych parkingów pod zarządem SM Nowy Bieżanów obecnie ma znak tylko dla mieszkańców, a jedyną rozrywką emerytów jest wypatrywanie gości i zgłaszanie do SM. Za zakrętem wzdłuż Telimeny obecnie ciężko jest zaparkować, a i tak pewnie niedługo staną tam zakazy zatrzymywania, bo te auta mocno utrudniają przejazd. Pozostaje ten płatny parking z blaszakami, na który będzie widok z balkonów. 20zł/doba.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 10 lis 2019, 9:44

lucash9 pisze:
Jak długo wg ciebie potrwa, zanim Lidl i okoliczni mieszkańcy "uszczelnią" swoje wew. regulaminy parkowania? Pół roku? Rok? Myślisz, że Lidl będzie grzecznie godził się na to, że jego klienci nie mają gdzie parkować, żeby okoliczni nowi mieszkańcy mieli wygodnie?

Nie wiem co i kiedy nastąpi, ale wiem jak jest dziś. Często sam przyjeżdżam tam w gości (stąd moje bardzo pozytywne opinie o tej okolicy ogólnie) i dokładnie w tej pierwszej, dalszej części parkingu Lidl-owego zostawiam samochód.

Czy goście raptem czterech niskich bloczków przy Telimeny zapchają te parkingi na amen- nie wiem, ale nie sądzę.

Natomiast sama dyskusja jest nie tylko jałowa, ale i wręcz demagogiczna. Bo co powinien zrobić KG Group? Zbudować wielki plac- w zamierzeniu też dla wszystkich? Też można powiedzieć, że przecież zajęliby go mieszkańcy. Każda okolica rządzi się swoimi prawami i wypracowuje jakieś schematy parkingowe.
BTW- Start przy Start City III, oprócz garaży (sic!) i hali garażowej, zapewni około 40 miejsc nienumerowanych, ale za szlabanem. Ciekawe, jak to tam będzie działać. Może to lepsza opcja niż zero jakichkolwiek miejsc- ale za to kusi do cebulactwa i nie wykupowania miejsca podziemnego, bo "jakoś to będzie i hurr durr "zaoszczędziłem" 35k".

"Goście" przyjeżdżają zwykle weekendowo lub wieczorowo- prawda? To wtedy właśnie P+R bywa wolny, a jak komuś to "moralnie" nie leży, to parking wzdłuż Ćwiklińskiej, wzdłuż Jerzmanowskiego przy placu (zajęty w sobotę rano co najwyżej), właśnie parking za zakrętem itd. itp.

Mówię tylko zdroworozsądkowo, że akurat na Prokocimiu / Bieżanowie, jako gość, nie odczuwam ŻADNYCH problemów z parkowaniem- właśnie ze względu na te dodatkowe opcje parkingowe.
Nie można tego powiedzieć o wielu wielu innych miejscach w Krakowie, nawet bardzo oddalonych od centrum. Ostatnio kilka razy przyszło mi odwiedzić samochodem Górkę Narodową... nie chcesz słyszeć porównania.

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 12 lis 2019, 0:17

Ja rozmawialam jakies 2-3tygodnie temu z Pania Monika i zapewniala ze nie ma obsowy z planami oddania mieszkan..Kierownik budowy rowniez mowil o marcu ale jesli uda sie wczesniej to oddadza wczesniej,ale wola nie dawac nadzieji jesli cos by nie wyszlo wiec wsteonie marzec.. Tak naprawde teraz wazne jest kiedy zaczna robic ulice i to rondo ktore ma byc.. Kostka brukowa pod ulice wewnetrzne juz stoi wiec jak dobrze pojdzie raz dwa zaczna ukladac.. : )


Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 12 lis 2019, 0:23

Aktualnie wyglada to tak..

Obrazek

kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: kucyk » 25 lis 2019, 17:48

Przyszłym mieszkańcom osiedla (szczególnie rodzinom z dziećmi) gratuluję za.ebistego placu zabaw który został zlokalizowany poza terenem obecnej budowy. : lol:
Prowadzi do niego zawijany i krętny "pseudo" chodnik z płyt betonowych wykorzystywanych w budowie. Teren na którym został zlokalizowany to był rejon wielkich gór ziemi jakie tam się znajdowały. Teraz został powiedzmy, że wyrównany razem z kawałkami kamieni, gruzu. : D
Najważniejsze, że został ogrodzony i nawet znajdują się już na nim 3 przykryte elementy do "zabaw rodzinnych". ; )

A to, że tuż nad głowami rodziców i dzieci w najbliższych miesiącach będą pracować żurawie na budowie kolejnych bloków. I ten hałas, kurz itd. z tym związany. Kogo to obchodzi? : ?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości