Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 25 lis 2019, 19:21

kucyk pisze:Przyszłym mieszkańcom osiedla (szczególnie rodzinom z dziećmi) gratuluję za.ebistego placu zabaw który został zlokalizowany poza terenem obecnej budowy. : lol:
Prowadzi do niego zawijany i krętny "pseudo" chodnik z płyt betonowych wykorzystywanych w budowie. Teren na którym został zlokalizowany to był rejon wielkich gór ziemi jakie tam się znajdowały. Teraz został powiedzmy, że wyrównany razem z kawałkami kamieni, gruzu. : D
Najważniejsze, że został ogrodzony i nawet znajdują się już na nim 3 przykryte elementy do "zabaw rodzinnych". ; )

A to, że tuż nad głowami rodziców i dzieci w najbliższych miesiącach będą pracować żurawie na budowie kolejnych bloków. I ten hałas, kurz itd. z tym związany. Kogo to obchodzi? : ?

Ojojojojoj- piecze, że się nie udało kupić mieszkania?

Bo inaczej takie dawki malkontenckiego bieda-trollingu inaczej wyjaśnić się nie da. Toż po to właśnie ktoś się instaluje na Nowym Bieżanowie / Prokocimiu, żeby o place zabaw i rekreację się nie martwić. Bo tego na osiedlu na potęgę. To nie Krowdodrza albo Ruczaj.

Nie wiem, czy akurat ten deweloper w ogóle obiecywał plac zabaw. Masz pewność, czy obecny jego kształt to ostateczna wersja?

Co do budowy- no cóż. To też nie była tajemnica.

Ja mógłbym ponarzekać dużo bardziej (i bardziej rzeczowo)... Gdzie klimatyzacja? Gdzie pomieszczenia wspólne na rowery, wózki? Gdzie komórki lokatorskie? To są konkretne problemy związane z "Osiedlem Telimeny", a nie jakieś "marudzenie miastowej młodzieży", parafrazując topowych artystów.


ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 25 lis 2019, 21:24

O jak fajnie ; ) mi to że plac zabaw nie będzie pod oknami bardzo pasuje ; ) nie każdy zamierza mieć dzieci w bliskiej przyszłości ; )

mariokrk
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2019, 8:33

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mariokrk » 18 gru 2019, 8:34

Czy ktoś pytał, czy i kiedy ruszy drugi etap?


StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: StormSunny » 19 gru 2019, 12:29

Mieszkania po 5500 za metr były rok temu i miejsca parkingowe po 25000. Jak dla mnie to bardzo tanio. Cieszyć się, że na łeb nie kapie a woda zimą w szklance nie zamarza. W tej cenie nie można więcej wymagać.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Krakus44 » 20 gru 2019, 15:56

StormSunny pisze:Mieszkania po 5500 za metr były rok temu i miejsca parkingowe po 25000. Jak dla mnie to bardzo tanio. Cieszyć się, że na łeb nie kapie a woda zimą w szklance nie zamarza. W tej cenie nie można więcej wymagać.


No właśnie ...dla coniektorych ekspertów i znawców tematu jest albo za tanio albo za drogo...równocześnie. Znawcy Ci szukają mieszkania w odnowionej kamienicy w pięknej lokalizacji ...powiedzmy za 7000/m2. Tak ..to cena w sam raz dla tych znawców. Ale póki co podnajmują mały pokój u cioci...Dziękujemy za górnolotny komentarz...

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 20 gru 2019, 16:11

StormSunny pisze:Mieszkania po 5500 za metr były rok temu i miejsca parkingowe po 25000. Jak dla mnie to bardzo tanio. Cieszyć się, że na łeb nie kapie a woda zimą w szklance nie zamarza. W tej cenie nie można więcej wymagać.


No, rok temu to akurat już było tam znacznie drożej niż 5500/m. 6400zł / m za ostatnie, kiepskie i ciasne, 4-pokojowe mieszkania.

Tanio / drogo to kwestia względna. Za 5500zł/m swego czasu dało się kupić (realne) apartamenty na rogu Wrocławskiej i Kijowskiej. Nie, żebym specjalnie lubił tę lokalizację, ale... ;)

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: pozdro » 20 gru 2019, 20:02

no byly czasy wielkiego kryzysy gospodarczego najwiekszego od recesji z 1930 roku (great depression) Te ceny juz nie wroca. Moga spasc z tych 15 tys na 9-10 tys jak bedzie jakis wiekszy kryzys za kilka lat, no ale, o 5500zl to zapomnijcie. Dawno dawno temu przed wejsciem do Unii Europejskiej byly mieszkania po 3999zl w super lokalizacjach. Telimeny nie glupie miejsce bo jest skm ale tam chyba juz drogi teraz blizej 8 tys

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Krakus44 » 20 gru 2019, 21:18

Akurat Telimeny jest swietnie zlokalizowane, w 20-30 min mozna sie przemiescic tramwajem do centrum, jak kto chce to i kolejka w poblizu, wylot na autostrade, w okolicy Szpital wiec jesli ktos pracuje w sluzbie zdrowia to idealne miejsce. W okolicy pare parkow. Centrum handlowe. Na minus brak komorek lokatorskich i bardzo przecietny design, ale standardem nie sadze zeby odbiegalo od wiekszosci inwestycji, dzisiaj nawet bardzo drogie inwestycje blizej centrum robi sie po najmnijeszej linii oporu, maskujac prostote kilkoma panelami niby z drewna, zeby sie wydawalo ze to premium. Nie, ja tam nie kupilem, ale interesowala mnie ta inwestycja rok temu. Cena na 2 pokojowe wynosila ok 6300/m2. Nie zdecydowalem sie bo brak komorki lokatorskiej dyskwalifikuje dla mnie mieszkanie. Na plus byly dostepne miejsce postojowe w ''normalnej'' cenie ok 25k w pc do centrum gdzie trzeba placic >50k.


StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: StormSunny » 21 gru 2019, 1:18

Biorąc pod uwagę ten bum cenowy uważam, że najkorzystniej jest wybudować dom - pod warunkiem, że ma się ziemię w sensownej lokalizacji. Wtedy wiemy co do grosza za co płacimy a nie nabijamy kabzę deweloperowi, który spokojnie może sprzedawać o połowę taniej, ale po co skoro i tak kupią?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: pozdro » 21 gru 2019, 8:04

Tylko z budowa domu to nie taka prosta sprawa.
Sensownych domo w sensownych lokalizacjach i sensownych cenach tez nie buduja. Jakbym mial przy SKM 15min skm, przedszkolami szkolami biedronkami, ryneczkiem itd dom czyli np wieliczka w cenie 400 tys powierzchni 100m2 minimum to ja chetnie. Ale takie oferty nie istnieja.

Takie cos mozna samemu zbudowac tylko wtedy problemy ze mala dzialka wychodzi drozej niz kupienie tak jak developer 1ha i podzielenie na 20 dzialeczek i zbudowanie osiedla. Tu musialyby byc jakies zorganizowane grupy zakupowe do kupowania dzialek cos jak kooperatywy mieszkaniowe.

Potem jest kwestia zbudowania domu. Jak wezmiesz dobra firme co ci to od podstaw zbuduje komplekaowo pod klucz to cie skasuje praktycznie jak za mieszkanie.

Do tego pojawiaja sie problemu z ogrzewaniem domu wegiel odpada bo to trucie srodowiska, gaz tez jest slaby. W zasadIe jedyn sensownyn sposobem jest pompa ciepla, rekuperacja i panele fotowoltaiczne. No ale taki dom tez kosztuje wiecej, jak ktos na kredyt kupuje to w sumie bez roznicy o ile ma zdolnosc bo za to utrzymanie miesieczne tansze.

No i w koncu najwazniejsze kwestia czasu samodzielna budowa domu to nie to samo co filtrowanie ogloszen deweloperow tylko strasznie pochlanijace zakecie na ktore trzeba czasu i checi. Ja osobiscie wiekszosc dnia pracuje, po pracy tez mam co robic. Jak juz mam 2 h wolne w tygodniu to wole sie cos poruszac niz myslec o budowie domu. Wiec dla mnie to nie do ogarniecia mysle ze duzo ludzi tak ma.

Ja tez chyba jakbym mial do wyboru mieszkanie 70m2 vs dom 120m2 to mini wszystko wolalbym mieszkanie. Bo lubie mieszkac w miescie. Nie mam tez tej podniety jak niektorzy domem z ogrodkiem. Bo wiem ze to tez zajmuje bezproduktywnie czas i sporo kosztuje to malowanie plotow koszenie trawnika,itd. Ni chyba ze kogos na stac do wszystkich rzeczy kogos wynajmowac. Samo koszenie trawy potrafi byc mega irytujace. Zreszta ja mam tak ze zawsze na wies moge do rodzicow pojechac i kilka dni w domku na wsi mi w zupelnosci wystarczy zeby sie nie podniecac mieszkaniem w domuz

Wiec z domami tez nie jest taka prosta sprawa.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości