Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: adam123 » 10 sty 2019, 12:56

Krakus44 pisze:No to cieszymy sie bardzo...i witamy na forum...Niezwykly przypadek ze nagle wszyscy sie tu znalezliscie..jak na zamowienie. :lol:

nawet rejestracja i ilość postów identyczne u każdego z uzytkowników :)

niesamowity zbieg okoliczności.

do tej pory ekopark wiódł prym w żenujących wpisach, jednak mamy konkurenta...


rapsad
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2019, 19:37

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: rapsad » 10 sty 2019, 21:42

mac_kow pisze:Czy nabywcy tego- skądinąd ciekawego- projektu są świadomi, że na 3-6 bloczkach się na pewno nie skończy???

Wpadł mi w ręce plan sytuacyjny budowy połączenia Telimeny z Bieżanowską. Na Skyscrapercity spora dyskusja na ten temat. Wyrysowane tam jest wręcz kilkadziesiąt takich bloków.


Widziałem ten plan, no i to zależy czy komuś to odpowiada czy nie. Czym ilość tych bloków się różni od tego co mamy teraz na Ruczaju.

mac_kow pisze:BTW- o jakiej cenie realnie można rozmawiać w przypadku tej inwestycji?
Jest drożej niż Atal Garden Residence Wielicka de facto przy centrum, 2 lata temu, no nie? Czy od tego czasu Kraków przeszedł jakiś szok ekonomiczno-cywilizacyjny, że godzicie się na takie ceny?

Każdy przystanek jazdy tramwajem nr 3 wyceniam na 10zł/m^2, ale im dalej od centrum, tym drożej ;)


Ceny za m2 w przypadku 73m mieszkania to 6350zł /m2. Dla mnie jest to rozsądna inwestycja, ale rozumiem, że nie dla wszystkich. Mnie interesowała niska zabudowa, bliskość tramwaju i układ mieszkania. Natomiast nie podoba mi się, że nie ma komórek lokatorskich.
Nie wiem ile kosztował Atal Garden Residence Wielicka 2 lata temu, ale wtedy raczej nie mogłem myśleć o kupnie mieszkania, a ciężko wróżyć z fusów czy rynek jest w zwyżce czy nie.
Moim zdaniem, każdy powinien sobie przeliczyć czy mu się to opłaca czy nie, ale to raczej dyskusja na inny wątek ;)

Krakus44 pisze:No to cieszymy sie bardzo...i witamy na forum...Niezwykly przypadek ze nagle wszyscy sie tu znalezliscie..jak na zamowienie. :lol:

Trochę śmiechłem :D Dzięki za przywitanie :D

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Krakus44 » 10 sty 2019, 21:50

Zagladalem na ta inwestycje jakis czas temu.
Na plus:
niska zabudowa, cena, bliskosc tramwaju, bliskosc szpitala jesli ktos tam pracuje lub bedzie pracowal.
Na minus:
kiepski design blokow (niewiele sie rozni od tego z lat 70-tych), kiepskie uklady mieszkan, brak komorek lokatorskich co wg mnie praktycznie przekresla zakup mieszkanie dla siebie a nie pod wynajem, okno w okno, brzydka okolica (paskudny parking wzdluz osiedla i bloczyska postkomunistyczne.


yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: yyeeoo » 10 sty 2019, 22:38

Wygląda to na tańszą kopię bryły z Rydla32 ;) Tylko z troche gorszymi rozwiązaniami.

Z bardzo słabą lokalizacją, milionem bloczków ( a nie dwoma kameralnymi jak tam, gdzie to ma sens), brakiem komórek lokatorskich i jakiegokolwiek pomysłu na teren.

Największe mieszkanie 3 pokojowe to chyba 55 metrów, masakra.

Ale też cena jest adekwatna i może być atrakcyjna, jak ktoś szuka pod inwestycję.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 11 sty 2019, 0:03

Ile osób, tyle opinii.

A mnie się ta inwestycja-ogólnie- podoba. "Mieszkałbym".
Strzał w stopę z brakiem komórek lokatorskich i naprawdę nie rozumiem jak w 2018r można wprowadzać takie coś do sprzedaży, biorąc pod uwagę lokalizację, dostępną powierzchnie i target.
Wymóg zakupu miejsca parkingowego naziemnego to też jakaś piramidalna bzdura i niepraktyczny wymysł.

Chociaż jak tak pomyśleć spokojnie, to "miejsca ogólnodostępne" to też prośba o kłopoty, przy skrajnym buractwie rodaków.

Mieszkania są ustawne "bardziej niż mniej", bo dużo gorsze wygibasy w podobnym metrażu oferuje pobliska "Willa Nokturn", która jest jednocześnie droższa- nie wspominając nawet mieszkania 4 pokojowego bez balkonu. Tutaj gratulacje dla dewelopera "Nokturn". Chyba Was zaciemniło....

Wracając do Telimeny...

Lokalizacja- w swojej klasie, czyli urządzone po-PRLowskie blokowiska poza centrum- jest bezbłędna.
Do tramwaju idzie się dokładnie 4 minuty. I to naprawdę szybkiego, sensownego, nie kluczącego zbędnie tramwaju, który dowiezie Was z "Ćwiklińskiej" pod "Pocztę Główną" w około 25 minut.

Dojazd samochodem do obwodnicy perfekcyjny a infrastruktura drogowa- zakorkowana pewnie jak wszędzie, ale i tak znacznie lepsza niż gdzie indziej. W końcu Wielicka jest szeroka.

Usługi i kwestie "życiowe"- absolutnie fantastyczne, znów w swojej klasie.
Park Aleksandry, Park Lilli Wenedy- cudowne, nowe oświetlenie- dalej Park Jerzmanowskich a na wschód wiejskie tereny Bieżanowa.

Oczywiście pełna oferta usługowa jak na blokowiska poPRLowskiej przystało. LIDL, Carrefour i Kaufland wszystkie w odległości krótkiego spaceru również są. Kto inny, poza bieżanowiczami i bieżanowiczaniczkankami, ma tak wygodnie?

W przeciwieństwie do wynalazków typu "Park Leśny Bronowice", gdzie jak leci ptak, to jednym skrzydłem zawraca a drugim zasłania oczy, takie zadupie i usługowa pustynia.

Tyle, że to wszystko powinno kosztować najwyżej "5" z przodu za metr. Zmieni się, jak WIBOR zacznie mieć "5" z przodu...

petroniusz80
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:05

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: petroniusz80 » 15 sty 2019, 15:28

Witam wszystkich!

Chciałem zapytać, czy są tu tez inne osoby, które planują podpisać umowę deweloperską z KG Group w najbliższym czasie i mają do niej zastrzeżenia?

Prawnik, który przeanalizował tę umowę stwierdził że jest ona sformułowana w bardzo skomplikowany sposób, który budzi wiele wątpliwości (w stosunku do standardowych umów pojawiających się na rynku). Na tę chwilę przekazaliśmy jego komentarze do dewelopera i czekamy na odpowiedz.

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, to fajnie by było się ze sobą skonsultować,

Pozdrawiam serdecznie.

kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: kucyk » 22 sty 2019, 19:51

mac_kow pisze:To ja spytam poważniej, w odpowiedzi na marketing szeptany i nie tylko...

Czy nabywcy tego- skądinąd ciekawego- projektu są świadomi, że na 3-6 bloczkach się na pewno nie skończy???

Wpadł mi w ręce plan sytuacyjny budowy połączenia Telimeny z Bieżanowską. Na Skyscrapercity spora dyskusja na ten temat. Wyrysowane tam jest wręcz kilkadziesiąt takich bloków.

To prawda - mija rok jak pojawił się plan połączenia Telimeny z Bieżanowską przez to osiedle. rozmawiałem z inwestorem. I wygląda to tak, że jak będzie popyt na mieszkania to finalnie powstanie 14 (czytaj 28 podobnych bloczków) ewentualnie 15 "(czyli 30 bo jeden budynek to 2 małe bloczki). ;)

zelbet
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:36

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: zelbet » 22 sty 2019, 19:57

Hej!

@petroniusz80, dzięki za przestrogę :)
My planujemy podpisać umowę deweloperską w lutym, ale teraz mamy co do tego obawy.
Czy deweloper odniósł się już do Twoich pytań? Czy mógłbyś podzielić się tymi uwagami?

Dzięki :)


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 22 sty 2019, 23:42

kucyk pisze:To prawda - mija rok jak pojawił się plan połączenia Telimeny z Bieżanowską przez to osiedle. rozmawiałem z inwestorem. I wygląda to tak, że jak będzie popyt na mieszkania to finalnie powstanie 14 (czytaj 28 podobnych bloczków) ewentualnie 15 "(czyli 30 bo jeden budynek to 2 małe bloczki). ;)

Moim skromniutkim zdaniem to pełna żenada- chociaż lubię pozytywne zaskoczenia i życzę szczęśliwym nabywcom, żeby ich osiedle wyglądało schludnie.

Jaki sens i cel ma tworzenie budynków faktycznie kameralnych, bo tego odmówić im nie można, jeśli ma być ich... 30???
Osiedle będzie przypominać bazę wojskową z barakami a nie sensownie rozplanowaną przestrzeń mieszkalną. Toż nawet za PRL słynne "puchatki" powstawały w dużo mniejszym dogęszczeniu.

Przy takich planach, to już lepiej gdyby zaprojektowali coś bardziej molochowatego, podzielonego no nie wiem, nawet na 6-8-10 części. Ale nie na 30!

petroniusz80
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:05

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: petroniusz80 » 24 sty 2019, 12:18

Hej @zelbet,

Deweloper odniosl sie do wszystkich uwag i... praktycznie nie zgodzil sie na prawie zadne zaminy. Generalnie negocjacje szly ciezko. W koncu na dalsze "przeciaganie liny" nie bylo juz czasu i chociaz mielismy spore obawy to jednak zdecydowalismy sie przyjsc na wczesniej umowione podpisywanie umowy, przygotowani na ciezka batalie.

Spotkanie to juz inna bajka. Przedstawiciel dewlopera rzeczowo i logicznie wyjasnil co, jak i dlaczego jest w umowie i dlaczego nie zgodzili sie na zmiany. Ze spotkania wyszlismy przekonani ze deweloperowi zalezy na ukonczeniu inwestycji planowo, a nie na zwodzeniu klienta. Mam nadzieje ze przeczucie nas nie myli ;)

Pozdrawiam i zycze powodzenia we wlasnych negocjacjach :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości