Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
szogun
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2020, 14:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: szogun » 06 lut 2020, 16:19

My mieliśmy otwory drzwi na 2,11 i deweloper powiedział, że to również norma i nic z tym nie zrobią. 2,16 to faktycznie za dużo, ale myślę, że norma jest szersza niż równe 2,08.


Rak
Posty: 1054
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Rak » 06 lut 2020, 21:01

Dziękuję za odpowiedzi !

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 06 lut 2020, 23:53

szogun pisze:My mieliśmy otwory drzwi na 2,11 i deweloper powiedział, że to również norma i nic z tym nie zrobią. 2,16 to faktycznie za dużo, ale myślę, że norma jest szersza niż równe 2,08.

Hehe czyli ekipa drzwi robi Nam z rozmachem hehe...
A co się będą.... :lol: 8-)


PiotrekN
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2018, 15:43

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: PiotrekN » 07 lut 2020, 9:30

w porządku- nie żebym się czepiał.. ale duże robieżności są

a powiedzcie mi są ogrzewane mieszkania? bo nie wiem czy brać z termowizją- a gdzieś mi to umknęło.

szogun
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2020, 14:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: szogun » 07 lut 2020, 10:42

ogrzewane nie są i prądu w mieszkaniach też nie ma

EwaKr.
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2019, 19:51

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: EwaKr. » 07 lut 2020, 19:55


My naprawdę jesteśmy z usługi bardzo zadowoleni!!
Mieszkanie zostało naprawdę dokładnie sprawdzone,zmierzone i obkamerowane hehe..wysokości gniazdek sprawdzone,wysokość drzwi-i tu nawet byśmy nie pomyśleli że deweloper zrobił za wysokie wejścia do pokoi...!! Łącznie ze zmierzeniem całego miejsca parkingowego..
Więc naprawdę wiemy za co zapłaciliśmy i był to naprawdę profesjonalizm!!

:D :shock:
Hej, jeśli chodzi o "obkamrrowanie" rozumiem, że była to termowizja?
Jeśli tak to mają bardzo dobry marketing i tzw "flow"
:D
Gość od odbiorów miał, że sobą kamere, ale uczciwie powiedział, że badania nie wykona z racji nieogrzewanego mieszkania...

Zgodnie z jakimiś tam przepisami itp ma być conajmniej 15 stopni różnicy bez deszczu, słońca i wiatru- żeby wgl dewoloper uznał.jakakolwiek usterkę..

Jeśli chodzi o mnie to na balkonie coś źle z elewacja/połączenie z balkonem
Wszytskie szyby porysowane, krzywe wylewki w kilku mscach, tynki ok, drzwi wejściowe ubite, otwory też za wysokie koło 215 Parapet zew uszkodzony, rama pęknięta i chyba tyle.

Pozdrawiam!

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 08 lut 2020, 18:06

EwaKr. pisze:
Jeśli chodzi o mnie to na balkonie coś źle z elewacja/połączenie z balkonem
Wszytskie szyby porysowane, krzywe wylewki w kilku mscach, tynki ok, drzwi wejściowe ubite, otwory też za wysokie koło 215 Parapet zew uszkodzony, rama pęknięta i chyba tyle.

Pozdrawiam!


U Nas też Pani Inspektor znalazła coś z łączeniem elewacji a drzwiami balkonowymi(pod drzwiami) i to też zgłosiliśmy w protokole.
Co do okna to też mamy w jednym pęknięta ramę na dole w rogu i mają sprawdzić czy to tylko uszkodzenie listwy czy całego okna..jak całe okno to prawda jest taka że powinni wypruć okno z wstawić nowe bo przecież gwarancja późniejszym,wilgoć itp..
Drzwi wejściowe od srodka też mamy jakby na górze ubite-ok 2-5mm zdarta okleina. Też to wszystko zgłoszone...
Hm ciekawe co z tym oknem zrobią...
A Ty masz bardzo peknieta ramę???

EwaKr.
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2019, 19:51

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: EwaKr. » 09 lut 2020, 21:26

Ja wiem czy bardzo..
Trochę :D ...


ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ghd » 11 lut 2020, 9:28

szogun pisze:ogrzewane nie są i prądu w mieszkaniach też nie ma


Czyli z tego wniosek, że szkoda kasy na wykwintne odbiory. Zmierzcie sami, to nie jest żadna filozofia. Obejrzyjcie dokładnie okna, drzwi (to jest ważne, żeby każda usterka znalazła się w protokole). Potem wylewki oraz tynki pod kątem pęknięć. Pomiar łatą, kątownikiem, czy zwyczajną metrówką, czyli "na Janusza" jest wystarczający, bo przepis o odchyleniach, którego trzymają się deweloperzy też z tego co pamiętam nie daje wielkich możliwości. Krótko mówiąc , płacenie kilku stówek za oglądanie pustych ścian w zwyczajnym bloku-czworaku jest przynajmniej rozrzutnością, no ale oczywiście co kto lubi. Notabene co niby chcielibyście uzyskać od wykonawcy, udowadniając mu nawet jakiekolwiek niedociągnięcia? Myślicie, że pobiegnie burzyć budynek i stawiać od nowa? Bądźmy przez chwilę poważni. Koń jaki jest, każdy widzi i nikt nie będzie się tym specjalnie przejmował. Zawsze możecie tego nie odebrać 8-)
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Krakus44 » 11 lut 2020, 10:37

ghd pisze:
szogun pisze:ogrzewane nie są i prądu w mieszkaniach też nie ma


Czyli z tego wniosek, że szkoda kasy na wykwintne odbiory. Zmierzcie sami, to nie jest żadna filozofia. Obejrzyjcie dokładnie okna, drzwi (to jest ważne, żeby każda usterka znalazła się w protokole). Potem wylewki oraz tynki pod kątem pęknięć. Pomiar łatą, kątownikiem, czy zwyczajną metrówką, czyli "na Janusza" jest wystarczający, bo przepis o odchyleniach, którego trzymają się deweloperzy też z tego co pamiętam nie daje wielkich możliwości. Krótko mówiąc , płacenie kilku stówek za oglądanie pustych ścian w zwyczajnym bloku-czworaku jest przynajmniej rozrzutnością, no ale oczywiście co kto lubi. Notabene co niby chcielibyście uzyskać od wykonawcy, udowadniając mu nawet jakiekolwiek niedociągnięcia? Myślicie, że pobiegnie burzyć budynek i stawiać od nowa? Bądźmy przez chwilę poważni. Koń jaki jest, każdy widzi i nikt nie będzie się tym specjalnie przejmował. Zawsze możecie tego nie odebrać 8-)


Za przeproszeniem bzdury do kwadratu piszesz. Rozrzutnością jest wydawać kilkaset tysiecy zł na mieszkanie i przychomikować kilka stówek oszczędzając na profesjonalnym odbiorze mieszkania. Jak ja odbierałem mieszkanie znaleziono 56 mniejszych lub większych usterek. Przenigdy sam bym ich nie znalazł,a tym bardziej że w trakcie odbioru panuje dość nerwowa atmosfera pośpiechu. Wszystkie usterki zostały przez dewelopera usunięte w ciągu dwóch trzech miesięcy. Do dzisiaj po tylu latach jestem wdzięczny firmie która pomogła mi odebrać mieszkanie.
Jest jeszcze inna kwestia. Tak jak w moim wypadku czasami usterek jest tak wiele że każdy ma prawo nie podpisać odbioru i wtedy zawsze mamy świadków w postaci firmy, która wszystko profesjonalnie udokumentuje i potwierdzi beznadziejny stan mieszkania przy odbiorze.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], oli13 i 30 gości