Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: paul1989 » 12 lut 2020, 10:54

ghd pisze:Rozumiem emocje, ale dalej nie wiem w jakim celu wołać osobę trzecią w rozliczeniach z deweloperem, ale w porządku. Nie chcę się kłócić. Zadaję zatem pytanie. Co jest w stanie stwierdzić pan po szkołach i z uprawnieniami wystawiający fakturę za oglądanie pustych ścian? Konkretnie i bez zaśmiecania wątku. Punkt po punkcie, żebym wiedział gdzie szukać przy odbiorze. Pomożecie?


Nikt Ci nie każe brać, po co pytasz specu.


:lol: :lol: :lol: :lol:


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Krakus44 » 12 lut 2020, 13:25

ghd pisze:Rozumiem emocje, ale dalej nie wiem w jakim celu wołać osobę trzecią w rozliczeniach z deweloperem, ale w porządku. Nie chcę się kłócić. Zadaję zatem pytanie. Co jest w stanie stwierdzić pan po szkołach i z uprawnieniami wystawiający fakturę za oglądanie pustych ścian? Konkretnie i bez zaśmiecania wątku. Punkt po punkcie, żebym wiedział gdzie szukać przy odbiorze. Pomożecie?


Tzw ideafix...

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ghd » 12 lut 2020, 14:34

Tak właśnie myślałem. Pogadać, wmówić ludziom zestaw bzdur i zabobonów, zareklamować usługę, wystawić fakturę. Czy wy w ogóle wiecie za co płacicie tym magikom? Klasyczny efekt budowlanego placebo, bo był pan z uprawnieniami i zmierzył swoim cudownym przyrządem, czy moja ściana na pewno trzyma pion, ościeże posiada odpowiednią grubość, a parapet właściwy spadek? I mówicie, że jeszcze bierzecie na to wszystko kredyty? Brawura połączona z szaleństwem. Tak poważnie. Padną jakieś konkrety, czy ta wasza usługa to po prostu miła pogawędka z panem opartym o łatę i papierek z pieczątką na pożegnanie? Myślałem, że skoro mamy tutaj reprezentację profesjonalistów od odbioru mieszkań to dostanę wiązankę konkretnych argumentów. Tymczasem zanosi się na wiązankę czegoś innego.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D


ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ghd » 12 lut 2020, 14:53

Świntuch nie świntuch. Chcę się od dwóch dni dowiedzieć, który element trudnej sztuki odbioru pustych ścian sprawił wam największy problem. Tymczasem dostaję garść frazesów. ludowych guseł i zero konkretów. Nawiasem mówiąc, przy wykończeniu też do każdego elementu wzywacie ekipę do odbioru, czy wtedy już "na oko" sami decydujecie, czy jest dobrze?
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

Jackiewicz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2016, 10:06

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Jackiewicz » 12 lut 2020, 15:39

proponuje skończyć tą dyskusje - to jest wątek na temat konkretnej inwestycji, nie róbcie tu bałaganu.
podsumowując - kto chce bierzę ekipę, kto nie chcę nie bierze
fajrant

ps. ktoś wie kiedy i w którym kierunku rusza drugi etap ??

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 12 lut 2020, 16:56

Jackiewicz pisze:proponuje skończyć tą dyskusje - to jest wątek na temat konkretnej inwestycji, nie róbcie tu bałaganu.
podsumowując - kto chce bierzę ekipę, kto nie chcę nie bierze
fajrant

ps. ktoś wie kiedy i w którym kierunku rusza drugi etap ??


Dokładnie to samo pisałam wyżej.. nie ma co się kłócić i zaśmiecać forum...
Nikt nikogo do niczego nie zmusza,chcesz bierzesz nie chcesz nie bierzesz..hehe.. tylko po co komentować bez sensu kogoś decyzję ..
Pytałam na odbiorze o drugi etap i na razie nic nie widzą...
Ogólnie w str Lidla mają iść kolejne 4 bloki.. ostatnio znikt nawet chyba ostatni gołębnik na łąkach więc musieli Panu sypnąć niezłą kasę bo wykłócał się że nie da się ruszyć hehe

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ghd » 12 lut 2020, 18:01

Bez sensu jest brak reakcji na działania zwyczajnych naciągaczy, no ale racja, każdy wydaje na co chce. Można na przykład wziąć kredyt na mieszkanie w czworakach i jednocześnie rżnąć panisko.To taki żart hehe. Wiele ciekawych rzeczy dowiedziałem się czytając ten wątek. O osiedlu, o odbiorach mieszkań, o mentalności ludzi. Dziękuję za cenne informacje. Życzę miłego pobytu.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

buda
Posty: 360
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: buda » 12 lut 2020, 19:47

Generalnie - branie fachowca do odbioru mieszkania to jak kupowanie używanego samochodu z kimś.
Jeden pójdzie oglądać auto sam, bo się zna na samochodach. Drugi weźmie wujka Władka, bo wujek się zna i nie trzeba mu płacić, wystarczy chlupiący podarek. Trzeci weźmie rzeczoznawcę, bo woli fachowca. Czwarty pojedzie ze sprzedajacym do warsztatu i każe sprawdzić w warsztacie.
Co do awantur na forum - im więcej postów, tym lepszy precel - kmwtw :)


Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 18 lut 2020, 0:11

Hej!
Czy dostał już ktoś od Was (pytam osób które odbierały technicznie mieszkania) odmowę zeszlifowanie rys na szybach tłumacząc że rysy nie były sprawdzane na czarnym matowym tle??
Jutro będę dzwonić do Pani Inspektor która z Nami była co dalej z tym zrobić i jak z dalszym odbiorem który ma być w kwietniu. No i oczywiście zadzwonie do Pani Moniki czy Pan z KG Group wszystkich tak potraktował i odrzucił naprawdę szyb..
Dajcie znać jak jest u Was..

piotrc
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2020, 5:09

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: piotrc » 18 lut 2020, 5:42

Witam,
u nas to samo:
"Z uwagi na niezastosowanie wzornika jakościowego oraz czarnego matowego tła przy zgłaszaniu rys". Kierownik projektu, autor maila, był obecny przy zgłaszaniu tej usterki, moim zdaniem mógł wtedy wspomnieć że potrzebne jest czarne matowe tło, inaczej tego nie uzna. Będziemy kontaktować się z firmą od odbiorów co z tym zrobić.
Wcześniej wielki problem ze zgłoszoną krzywa wylewką, w salonie znalazły się odchylenia nawet 7 mm przy drzwiach do balkonu.
Zaraz po odbiorze dostałem tel, od wykonawcy z pytaniem czy na pewno chcę zgłosić tą poprawkę, bo jeśli zgłoszę,
to w ramach naprawy wypełnią mi nierówności klejem lub innym materiałem co będzie nietrwałe i brzydkie. Czy u kogoś było podobnie?
Podczas odbioru otrzymaliśmy projekt instalacji elektrycznych dla innego mieszkania (nic się nie zgadzało), dużym problemem było dostarczenie nam projektu naszego mieszkania, uważali, że to niepotrzebne, ale w końcu go dostaliśmy.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości