Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
piotrc

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: piotrc » 18 lut 2020, 5:42

Witam,
u nas to samo:
"Z uwagi na niezastosowanie wzornika jakościowego oraz czarnego matowego tła przy zgłaszaniu rys". Kierownik projektu, autor maila, był obecny przy zgłaszaniu tej usterki, moim zdaniem mógł wtedy wspomnieć że potrzebne jest czarne matowe tło, inaczej tego nie uzna. Będziemy kontaktować się z firmą od odbiorów co z tym zrobić.
Wcześniej wielki problem ze zgłoszoną krzywa wylewką, w salonie znalazły się odchylenia nawet 7 mm przy drzwiach do balkonu.
Zaraz po odbiorze dostałem tel, od wykonawcy z pytaniem czy na pewno chcę zgłosić tą poprawkę, bo jeśli zgłoszę,
to w ramach naprawy wypełnią mi nierówności klejem lub innym materiałem co będzie nietrwałe i brzydkie. Czy u kogoś było podobnie?
Podczas odbioru otrzymaliśmy projekt instalacji elektrycznych dla innego mieszkania (nic się nie zgadzało), dużym problemem było dostarczenie nam projektu naszego mieszkania, uważali, że to niepotrzebne, ale w końcu go dostaliśmy.

StormSunny

Postautor: StormSunny » 18 lut 2020, 8:51

Odnośnie wylewki to gówno mnie to obchodzi - niech kują i leją nową jak skopali. Klej to mogą sobie powąchać.

szogun

Postautor: szogun » 19 lut 2020, 21:28

A my, mimo braku czarnego tła tylko zwykłego sprawdzania rys, dostaliśmy informację o uwzględnieniu wszystkich usterek i ich naprawie przez dewelopera. A rysy były prawie na każdym oknie....

Szpulka

Postautor: Szpulka » 02 mar 2020, 18:31

szogun pisze:A my, mimo braku czarnego tła tylko zwykłego sprawdzania rys, dostaliśmy informację o uwzględnieniu wszystkich usterek i ich naprawie przez dewelopera. A rysy były prawie na każdym oknie....

My złożyliśmy pisemko odwołujące się i zostało pozytywnie rozpatrzone :)
Będziemy mieć wymienione jedno okno(górne skrzydło przy kuchni),a reszta rys będzie spolerowana..
co do pękniętej ramy/plastiku? jeszcze nie wiadomo.. muszą ściągnąć maskujące plastiki i sprawdzic czy to rama okna czy tylko plastik do wymiany..

A tak z innej beczki....
Myśleliście nad wyciszaniem ścian od str sąsiada- pokoje..?

marchewa_89

Postautor: marchewa_89 » 06 mar 2020, 19:15

Witam, piszę do was jako "sąsiad" z inwestycji położonej niedaleko. Taka rada ode mnie dla was - dopytujcie swojego dewelopera, o to na jakim etapie są w sprawach odbiorowych ze swoją inwestycją. Zgłoszenie zakończenia budowy, straż pożarna, wniosek do nadzoru budowlanego. U nas wszyscy nastawiali się na dużo bardziej optymistyczne terminy, a jak się finalnie okazało wszystkie etapy odbioru budynku, przez poszczególne organy były realizowane totalnie na krawędzi. Chyba, że KG Group wydaje klucze do mieszkań bez pozwolenia na użytkowanie bydunku - to wtedy macie duży luz :-)

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”