Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 01 lip 2018, 15:48

Jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa w Czyżynach, której do tej pory nie widziałem na forum, ale tym razem jej lokalizacja, to ul. Sołtysowska - Osiedle Symbioza w Krakowie, za którego budowę odpowiada inwestor (to samo co deweloper?) Grupa Rogala. Osiedle chyba niedawno zostało wprowadzone do sprzedaży, bo jeszcze sporo mieszkań na nim jest dostępnych do kupienia, a łącznie w pierwszym etapie ma ich tam być 56 - ciekawe ile będzie wszystkich etapów, bo skoro mówi się o pierwszym, to będą pewnie i kolejne : Sama okolica jest w ostatnich latach dosyć intensywnie zabudowywana. Deweloper chwali się na stronie dobrym dojazdem komunikacją miejską w stronę centrum, z kolei od osób mieszkających w tej okolicy słyszałem, że jednak z jej większych mankamentów, jest właśnie słaba dostępność komunikacji miejskiej tam - jakie są tu wasze opinie, może ktoś się nimi podzieli na forum? Myślicie, że to dobre miejsce, jeżeli ktoś się zastanawia nad tym, gdzie zamieszkać w Krakowie? Widziałem, że sporo mieszkań tam jest już zarezerwowanych, więc może wypowie się ktoś, kto ma zamiar nabyć tam lokal?


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: slawek » 02 lip 2018, 10:37

Patrząc na wizualizacje, bloki na będą zupełnie przyzwoite, pewnie nie wybitne, ale spokojnie mieszczące się w krakowskiej średniej. Jeżeli chodzi o lokalizację, to nie jest moim zdaniem złe miejsce, ale faktycznie z komunikacją publiczną nie jest tam najlepiej, a i wyjazdy samochodem mogą czasem nastręczać problemów, bo dużo się pobudowało osiedli w tym rejonie, a wyjazdów z niego jest jak na razie niewiele, choć chyba ma się coś zmieniać w tej materii : )

Obrazek
Wizualizacje dewelopera Grupa Rogala

Jeżeli chodzi o nowe mieszkania w Krakowie, które można tam kupić, to wybór jest jeszcze całkiem spory, choć są też już zrobione rezerwacje : ) Uwagę zwracają na przykład mieszkania 4-pokojowe, choć tam są też dostępne pokoje mające poniżej 8 metrów kwadratowych, a to już naprawdę niewiele. Jeżeli chodzi o mieszkania 3-pokojowe w Krakowie, to Osiedle Symbioza oferuje tu większy wybór, takie lokale mogą mieć od niecałych 52 metrów kwadratowych do 64 m2 i układy mają całkiem niezłe. Dla tych, którzy nie potrzebują tyle miejsca, znajdą się też małe mieszkania 2-pokojowe na niecałych 34 m2, ich plusem jest to, że nie wiele miejsca marnuje się w nich na przedpokój.

Obrazek
Wizualizacje dewelopera Grupa Rogala

Jeżeli chodzi o to, ile kosztują nowe mieszkania w Krakowie na Osiedlu Symbioza, to te, które są oznaczone jako w promocji, można mieć na przykład za 5 700 złotych za metr kwadratowy, tam gdzie nie ma promocji, jest drożej, ponad 6 000 zł/m2, co myślicie o takich cenach w tej okolicy? Jakie macie opinie o tej inwestycji. Ciekawi mnie tu też deweloper, może ktoś miał już do czynienia z tą firmą i podzieli się tym, jakie ma opinie Grupa Rogala, może już ktoś kupił od nich mieszkanie albo inną nieruchomość i podzieli się doświadczeniami na forum?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: pozdro » 02 lip 2018, 13:13

Jak dla mnie słaba lokaliacja gdyby to było tam gdzie LC Corp, albo LC Corp wyglądał jak ta Symbioza to bym to rozważał. Tak to słabo raczej. Musieliby tam pociąg co 10min odpalić po torach do Łęgu na co się nie zanosi w tym stuleciu. : lol:


neo
Posty: 432
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: neo » 08 sty 2019, 21:21

Jest może ktoś, kto zdecydował się na zakup nowego mieszkania na osiedlu Symbioza w Krakowie i może się podzielić swoimi argumentami za i przeciw takiemu wyborowi? Jakie macie opinie na temat tej inwestycji, dlaczego warto tam zamieszkać, a jakie są przeciwwskazania. Jak dla mnie, to cały układ komunikacyjny tam czeka jeszcze na przebudowę, bo jak na razie, to niezbyt łatwo jeździ się po tej okolicy. Do tego przydałaby się nieco lepsza komunikacja publiczna, bo moim zdaniem ona tam kuleje, jednak na tramwaj na Aleję Pokoju jest kawałek, a autobusy nie bardzo są.

kedrab009
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2019, 20:37

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: kedrab009 » 29 wrz 2019, 20:39

Podbijam pytanie. Pierwszy etap już prawie gotowy j prawie wszystkie mieszkania sprzedane. Są tutaj może nabywcy? Zastanawiam się szczerze nad zakupem z drugiego etapu.
Pozdrawiam

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: slawek » 09 kwie 2020, 10:39

Pierwszy etap osiedla Symbioza wygląda całkiem przyzwoicie, choć trzeba też przyznać, że jest całkiem blisko ulicy Sołtysowskiej.

Obrazek

Z tego co widziałem ostatnio, jak tam przejeżdżałem, to trwają tam już prace wykończeniowe w mieszkaniach, więc pewnie niedługo wprowadzą się pierwsi mieszkańcy, o ile już ich nie ma.

Obrazek

Przydałaby się jeszcze nieco lepsza komunikacja w tej okolicy, pobliskie Ronda, może połączenie Sikorki z dalszymi ulicami w Łęgu, szersze chodniki i byłoby całkiem nieźle.

Obrazek

A jak z kolejnymi etapami, kiedy rusza sprzedaż i budowa, może ktoś ma jakieś informacje i się podzieli?

guzbi
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2020, 20:26

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: guzbi » 03 wrz 2020, 20:28

Własnie ruszyła sprzedaż 2 etapu, ceny za 4 pokojowe 7 tys. za metr ale układy kiepskie.
Przy 3 pokojowych około 7800. Także cena wydaje się ok.

Co sądzicie o lokalizacji? Niby Czyżyny ale trochę pustkowie (do przystanku kawałek, troche brak jakiś szkół/przedszkoli)...

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: Bettyw1 » 30 paź 2020, 14:58

To osiedle ma swoje plusy, szczególnie dla małżeństw z dziećmi: na terenie inwestycji żłobek i przedszkole (prywatne i nie najtańsze, ale dobrej sieci, z monitoringiem). Kawałek dalej autem jest prywatna szkoła i jeszcze jeden prywatny żłobek z przedszkolem - gdyby ten na osiedlu komus nie odpowiadał. Mega blisko do fajnych terenow spacerowych na Łakach Nowohuckich, na terenach pobliskich RODów, ciut dalej ale też bez tragedii na wały - fajne tereny dla rowerzystów. Wydaje się, że odległości pomiedzy blokami całkiem przyzwite. Ceny...to już zalezy od ilości m2 i układu. No i dość łatwy wyjazd.
Natomiast komunikacyjnie to jest (i nie bójmy sie tego słowa) dramat. Autobus raz na 15 - 30 min lub rzadziej, a wsiąść do niego na przystanku Centralna w porze powrotów z pracy to jest wyczyn :) Nie lepiej jest zresztą rano w odwrotnym kierunku (choć najwięcej pasażerów wsiada na wysokości Fajnego Domu). Do tego Sołtysowska jest wiecznie zakorkowana i to w obie strony. Nie wiem, jak sytuację zmieni budowa ronda na wysokości połaczeni z Centralną, na pewno natomiast przez czas budowy zakorkowana będzie jeszcze bardziej (o ile to mozliwe).
No i usługi/infrastruktura: brak. Najbliższe większe centrum to M1, mozna ewentualnie robić zakupy we Fresh Markecie w Fajnym Domu. Najbliższy sklep typowo spozywczy to Rabat na początku Centralnej. Średnio.


Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 30 paź 2020, 18:11

Bettyw1 pisze:Natomiast komunikacyjnie to jest (i nie bójmy sie tego słowa) dramat. Autobus raz na 15 - 30 min lub rzadziej, a wsiąść do niego na przystanku Centralna w porze powrotów z pracy to jest wyczyn :) Nie lepiej jest zresztą rano w odwrotnym kierunku (choć najwięcej pasażerów wsiada na wysokości Fajnego Domu). Do tego Sołtysowska jest wiecznie zakorkowana i to w obie strony.

A analizował ktoś może opcję dojazdów do centrum tramwajem z przystanku os. Kolorowe? Czyli przejście z os. Symbioza obok os. Botanika i stamtąd ul. Tomickiego na przystanek tramwajowy?

pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: pawelk » 30 paź 2020, 22:18

ITGeek pisze:
Nowy pisze:
Bettyw1 pisze:Natomiast komunikacyjnie to jest (i nie bójmy sie tego słowa) dramat. Autobus raz na 15 - 30 min lub rzadziej, a wsiąść do niego na przystanku Centralna w porze powrotów z pracy to jest wyczyn :) Nie lepiej jest zresztą rano w odwrotnym kierunku (choć najwięcej pasażerów wsiada na wysokości Fajnego Domu). Do tego Sołtysowska jest wiecznie zakorkowana i to w obie strony.

A analizował ktoś może opcję dojazdów do centrum tramwajem z przystanku os. Kolorowe? Czyli przejście z os. Symbioza obok os. Botanika i stamtąd ul. Tomickiego na przystanek tramwajowy?

Ja oglądając Botanikę przyglądałem się z grubsza jak to wygląda, i na moje oko problem w tym że tam chyba oficjalnego przejścia nie ma, chyba jest dzika ścieżka ale to są działki prywatne, do tego jest budowa Botaniki (która właśnie się kończy) i Symbiozy (która jeszcze potrwa) więc mogą być zagrodzone te tereny, więc przejście może być dość utrudnione. Ale na moje oko nie zaoszczędzi się nic bo dystans z Symbiozy do obu przystanków to jakieś 1.5km.

Sprzedawca z Botaniki mówił że miasto ma w planach pociągnięcie Tomickiego do Sołtysowkiej, ale to są tak mgliste plany że zapewne nie wydarzy się to w najbliższych latach.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2020, 10:20 przez pawelk, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości