Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
reni91
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2020, 17:26

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: reni91 » 12 sty 2021, 23:15

Działka obok nie należy do dewelopera, należy do tego hotelu, który jest obok inwestycji, ale na razie nie ma informacji odnośnie planów co na niej ew. powstanie :) przeznaczenie tak jak w miejscowym planie.


kedrab009
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2019, 20:37

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: kedrab009 » 20 mar 2021, 0:43

Hej z tego co też się zorientowałem na temat tego terenu pomiędzy symbioza a botanika: Faktycznie wlascielem jest właściciel sąsiadującego terenu Rest. Symbioza podobno pytała o odkupienie terenów ale nie byli zainteresowani. Pewnie można domyślić się że kiedyś jakiś blok tam powstanie.
Bardziej ciekaw jestem tej drogi którą miałaby powstać w ramach przedłużenia Tomickiego. Ciekawe czy to ma szansę na powstanie w najbliższych 10 latach.

cruxeither
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 2020, 17:34

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: cruxeither » 20 mar 2021, 8:57

Droga jest zarówno w studium jak i w planie zagospodarowania, więszkość działek w jej planowanym przebiegu to działki miejskie więc prawie na pewno powstanie, a czy za 3 lata czy za 10 to już ciężko powiedzieć ;) Chyba nie ma nawet decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

Przy czym trzeba zdawać sobie sprawę, że to będzie droga kategorii Z (zbiorczej), a nie lokalnej jak Sołtysowska, czy większa część Centralnej. Czyli może to być nawet droga dwujezdwniowa po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.


kedrab009
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2019, 20:37

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: kedrab009 » 21 mar 2021, 2:35

cruxeither pisze:Droga jest zarówno w studium jak i w planie zagospodarowania, więszkość działek w jej planowanym przebiegu to działki miejskie więc prawie na pewno powstanie, a czy za 3 lata czy za 10 to już ciężko powiedzieć ;) Chyba nie ma nawet decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

Przy czym trzeba zdawać sobie sprawę, że to będzie droga kategorii Z (zbiorczej), a nie lokalnej jak Sołtysowska, czy większa część Centralnej. Czyli może to być nawet droga dwujezdwniowa po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.

Tak, ten teren zarezerwowany w planach pozwala na dwupasmowe drogi. Jednak wygląda, że ta drogą ma być przedłużeniem ul. Tomickiego (nie wiem jak chcieliby się zmieścić i ją poszerzyć do dwóch pasów - to wydaje się ciężkie.) Wydaje mi się że jeden pas byłby odpowiedni w tym miejscu jako połączenie bezpośrednie al. Pokoju z ul Nowohucką.
Ciekawa kwestia też czy symbioza przewiduje wtedy połączenie z tą drogą, czy byłby na nią wyjazd czy może tylko przechodziła by zaraz za terenem symbiozy.

Ps. Gdzieś słyszałem że na tej nowej drodze zaplanowana też jest nowa pętla autobusowa. Dla tych dwóch osiedli symbiozy i botaniki mogłaby to być ciekawa opcja :)

husky
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2021, 21:17

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: husky » 25 kwie 2021, 22:25

Cześć,
Na poważnie zastanawiam się nad zakupem mieszkania na Symbiozie II etap. Czy ktoś z Was ma tam już mieszkanie? Jak wyglądały ceny do tej pory? Czy mi się wydaje czy w ostatnim czasie nastąpiły tam jakieś podwyżki??? Na ten moment najtańsze są mieszkania od strony Resta - 74m, po 7500 zł/m2. Cała reszta po 8000-8500. Miejsca parkingowe tylko na zewnątrz po 20.000. W garażu podobno były po ok. 40000 PLN... Natomiast na stronie Symbiozy bije reklama o cenach od 6500 zł/m2.
Druga kwestia: na geoportalu są już wrysowane kolejne etapy Symbiozy. No i budynek najbliższy drugiemu etapowi będzie w odległości 14-16m od niego... Ostatnio przechadzałem się po os. Avia to nawet tam odległości są rzędu dwudziestu kilku metrów. Co o tym sądzicie?

kgs
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2021, 15:43

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: kgs » 06 cze 2021, 12:49

Jak wygląda sprawa z miejscami parkingowymi? Słyszałam że są podziemne i naziemne, ale w jakiej cenie?

natan
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:06

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: natan » 01 lip 2021, 23:09

Cześć,
jestem zainteresowany mieszkaniem w II lub III etapie inwestycji. Czy ktoś z mieszkających w bloku z pierwszego etapu może się wypowiedzieć jak przebiegała współpraca z deweloperem? Jakieś większe minusy okolicy (poza korkami na Sołtysowskiej)?

Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: Mondzik » 02 lis 2021, 21:40

kedrab009 pisze:Hej z tego co też się zorientowałem na temat tego terenu pomiędzy symbioza a botanika: Faktycznie wlascielem jest właściciel sąsiadującego terenu Rest. Symbioza podobno pytała o odkupienie terenów ale nie byli zainteresowani. Pewnie można domyślić się że kiedyś jakiś blok tam powstanie.
Bardziej ciekaw jestem tej drogi którą miałaby powstać w ramach przedłużenia Tomickiego. Ciekawe czy to ma szansę na powstanie w najbliższych 10 latach.


Obecnie na tej działce hotelu Rest są karczowane drzewa i działa tam ciężki sprzęt, ale od dewelopera też się nie dowiedziałam czyja działka (pytałam, gdy jeszcze nic się tam nie działo) ktoś coś wie? Plotka głosi, że Lidl, ale raczej to pobożne życzenia...


czang
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: czang » 24 maja 2022, 12:30

A może znajdzie się tu ktoś, kto mieszka w już wybudowanym etapie i napisze kilka zdań o tym, jakie ma opinie o Osiedlu Symbioza w Krakowie. Jak z jakością bloków, czy dużo było usterek do zgłoszenia deweloperowi. Jak wygląda sprawa dostępu do usług w okolicy. Wreszcie jak tam jest z komunikacją, publiczną i własnym samochodem. W okolicy chyba potrafią być spore korki, da się jakoś sensownie stamtąd wyjechać rano i wrócić wieczorem?

No i ogólnie, czy dobrze się mieszka w okolicy ul. Sołtysowskiej w Krakowie?

czyzy
Posty: 227
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Osiedle Symbioza Kraków od Grupa Rogala (ul. Sołtysowska) - opinie na forum

Postautor: czyzy » 01 lis 2022, 16:18

To osiedle będzie w jakimś większym stopniu graniczyło z Parkiem Woźniców, który ma powstać w tym rejonie? Jak to docelowo ma wyglądać?No i jak przy ul. Sołtysowskiej w Krakowie mają się sprawy związane z komunikacją publiczną i jazdą samochodem po otwarciu nowego ronda z Centralną? Faktycznie na co dzień z dojazdami w tej okolicy coś się zmieniło na plus?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości