Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: słoik_ze_wsi » 20 mar 2017, 10:16

Cześć,

Ja niedawno zarezerwowałem mieszkanie w MWM w etapie 2.1. Na ostateczną decyzję wpłynęła suma czynników, głównie fajna lokalizacja + dobra jakość wykonania w etapie 1 + finansowanie 10/90. Dużym plusem jest możliwość obejrzenia na żywo rozkładu mieszkania w etapie 1 (rozkłady w dużej mierze się powtarzają w etapie 2.1). Co prawda mieszkania nie są tanie i nie ma żadnej możliwości negocjacji ceny, ale mimo to stosunek ceny do tego, co się otrzymuje jest bardzo w porządku.


bob007
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2017, 18:19

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: bob007 » 12 kwie 2017, 5:42

Ja juz wprowadziłem i zdecydowanie odradzam :(
Jest to po prostu za blisko pociągów, towarowy pociąg budzi często mnie w nocy, a jak nie obudzi w nocy to koło 7 jego trąbienie mnie obudzi
Ekrany tez nie wiele tak naprawdę pomogą ( o ile je w końcu wybudują w ogóle), ponieważ towarowe pociągi jeżdżą na torze który jest jakieś 3-4 metry nad ziemia a ekran ma mieć 4 metry wiec ...

Można też zapomnieć o otwartym oknie bo wtedy juz jest kompletna masakra

wiedzmin
Posty: 15
Rejestracja: 27 mar 2017, 22:05

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: wiedzmin » 15 maja 2017, 21:41

Ten wyniesiony tor jest osobowy. Tylko na czas remontu jeżdżą po nim towarowe. Ja analizuje zakup w etapie 2.1 lub 2.2 mieszkania 4 pokojowego. Na plus jakość, gęstość zabudowy.


słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: słoik_ze_wsi » 22 maja 2017, 15:12

Są już fotki z budowy etapu 2.1:
mieszkajwmiescie.pl/galeria-zdjecia-z-budowy-kwiecien-2017.html

Co myślicie?

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: Gosc123 » 22 maja 2017, 16:37

Wygląda potężnie, mam nadzieję, że dobrze zagospodarują teren bo jest duży potencjał. Warto też "uczyć się" od mieszkańców pierwszego etapu i pamiętać o pociągach. Wie ktoś jaka jest odległość między stojącymi już blokami 1szego etapu?

mikrus
Posty: 54
Rejestracja: 07 sty 2017, 23:56

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: mikrus » 24 maja 2017, 0:16

Faktycznie wygląda potężnie, ale to chyba też tak, że o ile garaż podziemny będzie miał dużą powierzchnię, to jednak sam budynek nad nim, będzie znacznie mniejszy. Podobnie chyba jest z pierwszymi trzeba budynkami pierwszego etapu osiedla Mieszkaj w Mieście Kraków - tam także jest chyba tak, że garaż jest pod tymi wszystkimi bloczkami, pewnie podobnie będzie i w tym przypadku.

Obrazek

Obrazek
foto. Mieszkaj w Mieście

Też bardzo mnie ciekawi zagospodarowanie tego osiedla, bo jednak deweloper dostał tu do zagospodarowania kawał terenu, mam nadzieję, że jakoś ciekawie sobie z tym poradzi i powstanie ciekawy kawał miasta. Założenie jest tu chyba niewiele mniej ambitne, niż osiedla Budimexu w Czyżynach, ale jednak tu będzie chyba znacznie ciekawiej :) Bardzo mnie ciekawi ostateczny efekt, jaki tam zostanie osiągnięty.

mikrus
Posty: 54
Rejestracja: 07 sty 2017, 23:56

Jak się mieszka na Osiedlu Mieszkaj w Mieście - opinie mieszkańców

Postautor: mikrus » 24 maja 2017, 1:19

Jest już chyba trochę osób, które zamieszkały na osiedlu Mieszkaj w Mieście w Krakowie - Bronowicach, więc może napiszą, jakie mają opinie o tym miejscu i blokach budowanych przez tego dewelopera :) Jak się mieszka w wybudowanych przez nich blokach i ogólnie na tym osiedlu :?: Z deweloperem nie było specjalnych problemów, naprawia w miarę sprawnie ewentualne usterki :?: Bo pewnie tych nie da się uniknąć, jak to w nowym mieszkaniu :)

bob007
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2017, 18:19

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: bob007 » 21 cze 2017, 18:18

wiedzmin pisze:Ten wyniesiony tor jest osobowy. Tylko na czas remontu jeżdżą po nim towarowe. Ja analizuje zakup w etapie 2.1 lub 2.2 mieszkania 4 pokojowego. Na plus jakość, gęstość zabudowy.

Skad masz takie informacje ? Nie wydaje sie byc to zgodne z prawda, na nie wyniesionych torach pociagi osobowe ciagle jezdza, wiec nie widze przeszkod zeby towarowe tez na nich jezdzily, jednak kazdy towarowy pociag jedzie na torach wyniesionych


wiedzmin
Posty: 15
Rejestracja: 27 mar 2017, 22:05

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: wiedzmin » 22 cze 2017, 9:07

bob007 pisze:
Skad masz takie informacje ? Nie wydaje sie byc to zgodne z prawda, na nie wyniesionych torach pociagi osobowe ciagle jezdza, wiec nie widze przeszkod zeby towarowe tez na nich jezdzily, jednak kazdy towarowy pociag jedzie na torach wyniesionych

2 pierwsze tory od MwM są przeważnie towarowe (aktualnie chyba w remoncie), kolejne 2 osobowe (też chyba częściowo rozgrzebane), a ten wyniesiony jest mieszany czyli faktycznie mogą po nim jeździć wszystkie pociągi. Trzeba tylko mieć nadzieję że po remoncie większość będzie jeździła po tych niżej położonych a ekrany spełnią swoją funkcję.

Info z wątku kolejowego oraz z analizy układu torów kierujących na małą i dużą obwodnicę kolejową.

A poza pociągami jakieś inne minusy? My jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji co do zakupu.

wiedzmin
Posty: 15
Rejestracja: 27 mar 2017, 22:05

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: wiedzmin » 22 cze 2017, 17:14

Uzupełniając docelowo górne tory mają obsługiwać ruch na linii Kraków Główny-Lotnisko. Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że pociągi towarowe będą jeździły po niżej położonych torach. Jak będzie życie pokaże. Minusem może być to że po budowie przystanku ska Bronowice będzie słychać hamowanie pociągów jadących od strony zachodniej.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: smilealittlebit i 32 gości