Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: iti » 31 sty 2016, 15:51

A tym razem znalazłem informację, z której wynika, że powstaje bardzo ciekawa, nowa inwestycja mieszkaniowa w Bronowicach, w ramach której ma powstać nawet 2 200 nowych mieszkań, biura oraz inna infrastruktura, a wszystko ma zostać rozłożone na około 20 hektarach :!: Chodzi o nowe Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM) Kraków Bronowice, którego inwestorem jest Grupa Henniger Investment, ambicje są tam spore, bowiem ma to być nowy, kompletny fragment miasta, w którym znajdą się sklepy, miejsca przeznaczone do rekreacji, biura itp. Do tego ma tam zostać także znacznie ograniczony ruch samochodowy, auta mają zostać sprowadzone pod ziemię, na parkingi mające pomieścić 1700 aut, dodatkowo obok osiedla znajdzie się również wielopoziomowy dodatkowy garaż :) Czyli jest nieźle, rozmach też jest niemały, ciekawe jak to wyjdzie finalnie.

Obrazek

Tutaj widać całość założenia, tak jak zostało ono zaprojektowane, widać że Grupa Henniger Investment ma tu naprawdę spory rozmach. W pierwszej kolejności mają powstać trzy budynki zaznaczone kolorem czerwonym oraz numerem 1 (to właśnie oznaczenie tego, że jest to pierwszy etap). Ich budowa już się rozpoczęła, a prace mają zostać zakończone do w czwartym kwartale bieżącego roku. Nowe mieszkania na Osiedlu Mieszkaj w mieście także trafiły już do sprzedaży, a i wybór jest jeszcze całkiem spory :) Do wyboru są na przykład lokale takie, jak wymienione poniżej.

  • Nowe kawalerki w Bronowicach w tym projekcie deweloperskim mają 28-29 m2 powierzchni, czyli jak na mieszkania jednopokojowe, jest to raczej rozmiar standardowy i dosyć optymalny (w końcu jeśli jest kilka metrów więcej, to lepiej mieć już dwa pokoje). Oczywiście są to mieszkania z aneksem kuchennym, a do tego zapewniają także dostęp do sporego (mającego ponad 7 metrów kwadratowych) balkonu.
  • Najmniejsze mieszkania 2-pokojowe na Bronowicach w inwestycji MWM (Mieszkaj w Mieście) zaczynają się od około 38 metrów kwadratowych i trzeba przyznać, że zostały zaprojektowane całkiem funkcjonalnie. Co prawda nie ma w nich osobnej kuchni, co jest standardem w tych metrażach, jednak przewidziano sporo miejsc na duże szafy, co na pewno przyda się przyszłym mieszkańcom :idea: Ale można mieć także taki lokal mający ok. 50 m2, jednak tam także nie znalazło się niestety miejsce na osobną kuchnię, za to dołożona została pralnia na otarcie łez ;) No i balkony są tam jeszcze większe, bo mają niemal 14 metrów kwadratowych, czyli jest całkiem nieźle pod tym względem.
  • Małe mieszkania 3-pokojowe w Krakowie w projekcie deweloperskim realizowanym przez Grupę Henniger Investment zaczynają się od 55 m2, a kończą na aż 76 m2, przy czym te mniejsze cieszyły się chyba dużym powodzeniem, bowiem nieźle się rozeszły :) W tych największych znalazła się już osobna, jasna kuchnia, dodatkowa toaleta i dwa balkony o łącznej powierzchni niemal 20 m2. Choć jedna z sypialni ma tam zaledwie nieco ponad 7 m2, druga natomiast to niecałe 9 m2, a więc naprawdę niewiele, jak na tak duże mieszkanie oraz to, że pokój dzienny ma w nim aż niemal 27 m2. Można to było jednak lepiej rozplanować. Plusem jest to, że z każdego pokoju i kuchni są wyjścia na balkony :idea:
  • Dla szczególnie wymagających klientów przewidziano tam także nowe mieszkania 4-pokojowe w Bronowicach, które znalazły się na parterze, największe z nich ma ponad 90 metrów kwadratowych powierzchni oraz ogród mający prawie 127 m2, czyli naprawdę dużo. Do tego poza osobną kuchnią jest tam także dodatkowa toaleta i pomieszczenie przewidziane na pralnię
Wydaje się, że może to być całkiem niezła alternatywa na przykład względem prowadzonego projektu przez Atal Lazurowy Park, choć zastanawiam się, która lokalizacja jest tu lepsza... Choć na pewno rozmach jest większy w przypadku osiedla Mieszkaj w Mieście od Grupa Henniger Investment. Wprawdzie trzeba przyznać, że Atal buduje blisko pętli tramwajowej Bronowice Małej, jednak osiedle MWM znajdzie się w pobliżu przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), a przecież linia kolejowa do Balic była nie tak dawno remontowana i ruch tam powinien odbywać się całkiem sprawnie w kierunku centrum Krakowa.

Obrazek

No i jeszcze coś, co pewnie szczególnie interesuje wszystkie osoby, które zastanawiają się nad tym, gdzie kupić nowe mieszkanie w Krakowie, czyli coś o tym, jakie są ceny w Mieszkaj w Mieście, a te jak pewnie się spodziewacie, do najniższych nie należą, choć nie jest chyba też bardzo źle. Koszt metra kwadratowego zaczyna się mniej więcej od 6 400 zł - choć to wcale nie są najtańsze mieszkania, bowiem to dotyczy zazwyczaj największych metraży. Ceny kończą się w okolicach nieco ponad 7 100 zł/m2 i oczywiście to dotyczy lokali mniejszych, które zazwyczaj są droższe. Najmniejszą kawalerkę da się tam nabyć za niewiele ponad 190 tys zł, czyli wcale nie tak mało.

A może już ktoś kupić tam nowe mieszkanie i może napisać na forum coś o tym, jakie ma opinie o deweloperze Grupa Henniger Investment, czy wszystko przebiegało sprawnie, czy nie ma haczyków w umowach deweloperskich itp. Oczywiście jeśli ktoś ma zdjęcia z placu budowy, to także są na forum jak najmilej widziane. Są tu jacyś mieszkańcy tej wielkiej powstającej w Krakowie inwestycji Mieszkaj w Mieście :?:


basmati82
Posty: 35
Rejestracja: 01 mar 2016, 1:36

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: basmati82 » 01 mar 2016, 2:07

Ostatnio udało mi się przejść w okolice, w których powstaje inwestycja Mieszkaj w Mieście, za której realizację odpowiada Grupa Henniger Investment i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co tam zobaczyłem :!:

Obrazek

Trzy budynki już niemal stoją, a co więcej, w najbliższym czasie będzie je można zobaczyć osobiście w środku, bowiem mają zostać tam zorganizowane dni otwarte inwestycji Mieszkaj w Mieście w ramach której powstają nowe mieszkania w Bronowicach :) A że na niższych piętrach są już w lokalach ścianki działowe, to będzie można obejrzeć je takie, jakie są w rzeczywistości dostaną mieszkańcy.

Obrazek

Ciekawie wyglądają te balkony, wygląda na to, że całość gotowego osiedla Mieszkaj w Mieście na Bronowicach będzie dosyć podobna do tego, co przedstawione jest na wizualizacjach dewelopera :)

Obrazek

Trzeba również przyznać, że bardzo dobre są tak rozkłady mieszkań - niewielkie przedpokoje, ustawne pokoje i aneksy kuchenne. Widać, że ktoś, kto je projektował, całkiem nieźle się spisał :)

Obrazek

A jeszcze jeśli chodzi o ceny nowych mieszkań w Bronowicach w tej inwestycji, to warto pamiętać o tym, że im wyżej się one znajdują, tym są droższe. Jest podobno dzisiaj taka tendencja, że właśnie lokale na najwyższych piętrach są wyceniane najwyżej, po części zapewne wygląda to tak dlatego, że im wyżej, tym więcej światła będzie zapewne kiedyś w pokojach, co nie jest takie oczywiste przy dzisiejszej gęstości zabudowy :)

Obrazek

Cała inwestycja ma być naprawdę duża, i jak widać, przewidziano też na nią naprawdę dużo miejsca, zapewne w nieodległej przyszłości zaczną powstawać tam kolejne budynki - wszystkich etapów ma być chyba 10 :) Sporą zaletą jest też to, że projekt powstaje na wzniesieniu, czyli nieco lepsze będą widoki, a i powietrze chyba powinno być nieco mniej zanieczyszczone smogiem - choć to akurat trudno stwierdzić z całą pewnością.

Obrazek

Pozytywnym zaskoczeniem było też tu dla mnie to, że niemal zaraz pod widocznymi na zdjęciach blokami znajduje się przejście podziemne pod torami, poprzez które można się w kilka minut dostać na przystanek tramwajowy Balicka Wiadukt i to chyba powinno być wielkim plusem osiedla Mieszkaj w Mieście :) Zdaje się, że powstało ono podczas tego, jak przeprowadzano przebudowę i remont linii kolejowej do lotniska w Balicach - świetnie, że o tym pomyślano :) Może w przyszłości powstałby tam jeszcze przystanek kolejowy :idea:

PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: PaniPanda » 01 mar 2016, 11:23

Projekt jest dosyć ciekawy i z tego, co się orientowałam układy mieszkań są całkiem niezłe - ustawne, przestronne, krótko mówiąc sensowne :) tylko z tym "Mieszkaj w mieście", to jak dla mnie jednak trochę przesada, bo to nie jest centrum - jak Mogilskie, Lubicz, czy choćby okolice Konopnickiej ;) ceny nie są jakieś super niskie, ale też nie jakoś znacznie powyżej średniej i jak ktoś ceni sobie tamte okolice, to na pewno powyższa inwestycja jest warta rozważenia ;) może to byc gratka zwłaszcza dla dojeżdżających do Zabierzowa, bo zdaje się, że do pociągu i busa w tamte rejony jest niedaleko :)


kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: kama » 10 mar 2016, 22:26

A ja słyszałam nawet, że w ramach tego osiedla ma powstać nawet kościół :D Ciekawe jakie kościoły stawiają deweloperzy, ale chętnie zobaczę. No i czy na jego wynajęcie będzie ogłoszony jakiś przetarg ;) A tak poważniej, to zastanawiam się jak się coś takiego rozgrywa, idzie się do biskupa i mówi, że ma się działkę pod budowę nowego kościoła na wielkim osiedlu, które niedługo powstanie... W każdym razie mają rozmach :!: Prawie jak Budimex w Czyżynach, tylko że ten deweloper jednak chyba na mniejszej działce próbuje zmieścić więcej budynków :)

kamilnox
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:26

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: kamilnox » 31 mar 2016, 19:02

Ja bardzo mocno wybadałem temat i zdecydowałem się na zakup mieszkania w tej inwestycji. Moim zdaniem to obecnie najciekawsza propozycja na rynku w tych okolicach. Zastanawiałem się również nad Lazurowym Parkiem, ale wybór padł na Mieszkaj w Mieście, gdzie im bardziej wgłębiałem się w temat tym bardziej pozytywnie byłem zaskoczony.
Przede wszystkim bardzo ciekawa lokalizacja, która będzie jak dla mnie idealnie skomunikowana:
- samochodem co mnie najbardziej interesuje wyjazd bezpośrednio z osiedla na ul. Radzikowskiego (łącznie z lewoskrętem, czyli nie będzie konieczności zawracania na Rondzie Ofiar Katynia jeśli ktoś jedzie w kierunku Balic/Zabierzowa), a także na Armii Krajowej (tutaj bez lewoskrętu),
- 6 minut pieszo do tramwaju (sprawdzałem), przejście podziemne pod torami, przystanek Bronowice Wiadukt.
- do 2 lat powstanie tam przystanek szybkiej kolei miejskiej.
Mieszkania są bardzo fajnie rozplanowane, ja wybrałem niewielkie 49m^2 i uwaga do tego aż 21m^2 balkonu oplatającego mieszkanie z 2 stron, super sprawa.
Planem samego osiedla najmniej się podpalam, ponieważ to jeszcze melodia przyszłości, ale fakt jest zaplanowane z dużym rozmachem, pomysłem i różnorodnością. Co ważne będzie więcej miejsc parkingowych niż mieszkań + parking wielopoziomowy, co ma sens ze względu na plany budowy kilku budynków biurowych. Co do kościoła, to chyba ktoś sobie zażartował ;), nic mi o tym nie wiadomo.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: kama » 31 mar 2016, 22:36

@kamilnox, czyli rozumiem, że kupiłeś w jednym z tych bloków, które są na zdjęciach powyżej, tak :?: Masz może jakieś aktualne zdjęcia tego, jak to obecnie wygląda i mógłbyś wrzucić na forum :?: Zgadzam się z tym, że to raczej jedna z lepszych inwestycji mieszkaniowych powstających obecnie w Krakowie, a zwłaszcza w tej okolicy. Z Lazurowego Parku niby podobna odległość do pętli (może trochę dalej), i jest też zajezdnia autobusowa pod nosem, ale jednak ten przystanek kolei aglomeracyjnej, to może być świetna sprawa. Nie mówiąc o tym, że inwestycja Mieszkaj w Mieście powstaje na wzniesieniu i nawet niektórzy powinni tam mieć trochę widoku na Kraków ;) Choć inna sprawa, że w projekcie Atalu podoba mi się chyba bardziej jego kameralność :) Za to te budynki MWM mają świetną formę, mam nadzieję, że będzie wyglądało to jak na wizualizacjach.

Potwierdzam, rozkłady nowych mieszkań w Bronowicach tam są naprawdę świetne, widać że ktoś je nieźle przemyślał przy projektowaniu, a tego balkonu, to Ci zazdroszczę, masz narożne mieszkanie :?: W ogóle, to udało Ci się coś z ceną ponegocjować z deweloperem, a jeśli tak, to jakiego rzędu była to obniżka :?: Tak czy inaczej gratuluję zakupu, to pewnie będzie niezła inwestycja, a i mieszkać się powinno nieźle :idea:

kamilnox
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:26

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: kamilnox » 01 kwie 2016, 19:14

Dzięki za miłe słowa Kama. Co do Twoich pytań to zgadza się mieszkanie jest w jednym z tych 3 bloków, jest to pierwszy etap inwestycji. Z tak dużym balkonem, to oczywiście zasługa mieszkania narożnego, choć ogólnie balkony w tych budynkach są spore.
Nie mam teraz jak zgrać zdjęć, które robiłem, ale widziałem, że aktualne fotki są na stronie dewelopera:
mieszkajwmiescie.pl/galeria-zdjecia-z-budowy-marzec-2016.html

Zaczyna to już wyglądać :). W kwestii negocjacji to niestety w momencie kiedy się decydowałem nie dało się nic wynegocjować. Mam w negocjacjach spore doświadczenie zawodowe i próbowałem na wszystkie sposoby, niestety byli nieugięci ;)... Pewnie jak zostaną mieszkania, na które jest najmniejsze zainteresowanie to coś się w tej kwestii ruszy, pytanie czy warto czekać. Generalnie muszę jednak mimo wszystko pochwalić ich handlowców, tylko tutaj zostałem w pełni profesjonalnie obsłużony, bardzo dobrze merytorycznie, ale i sympatycznie. Wcześniej prowadziłem rozmowy w kilku miejscach i byłem załamany poziomem obsługi klienta, tutaj wszystko było na wysokim poziomie.

madmax30 xxx
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2016, 0:55

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: madmax30 xxx » 09 kwie 2016, 0:59

już to widzę jak biedak będziesz musiał znosić pociągi towarowe i te na lotnisko huki stuki.ja tu mieszkam i strasznie tu głośno.twój zapał nowym osiedlem i nowym mieszkaniem szybko minie tylko zamieszkać


madmax30 xxx
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2016, 0:55

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: madmax30 xxx » 09 kwie 2016, 1:03

do tego smród ludzi palących śmieciami w piecach.widok to chyba torowiska i ronda które wiecznie jest zakorkowane to twoje realia Turków pociągów to ci tak kicha wybierze ze ci się odniechciewa tu mięsa

madmax30 xxx
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2016, 0:55

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: madmax30 xxx » 09 kwie 2016, 1:13

chyba jednak słabo wybadales ta inwestycje



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], oli13 i 40 gości