Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
dziuba
Posty: 23
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:42

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: dziuba » 25 wrz 2018, 8:36

Witam,

podbijam temat - ktoś dostał info kiedy będzie miał chociaż odbiór techniczny mieszkania? Jest koniec miesiąca a tu kompletna cisza. Mówili, że w połowie września zaczną chociaż odbiory techniczne.


Sesek
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2018, 13:39

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: Sesek » 25 wrz 2018, 13:08

Zgodnie z tym należy się domyślać, że odbiory się już zaczęły.
..com/WszpilkachNaBudowie/photos/a.1832677617029277/1962441804052857/?type=3&theater
Nie reklamuję usług tej Pani, link ma tylko charakter informacyjny na temat odbiorów.

Z moich informacji wynika, że w klatce D2 jeszcze nie pojawił się inspektor dewelopera, ze względu na braki w wykończeniu części wspólnych.

dziuba
Posty: 23
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:42

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: dziuba » 25 wrz 2018, 14:34

Ze strony tej pani inspektor wynika, że stwierdzili usterki do poprawy przed dewelopera... Ile to może jeszcze trwać skoro dodatkowo są usterki. :?


borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: borg99 » 25 wrz 2018, 20:24

Dziuba, pytanie jakie usterki stwierdzili. Możesz mieć różne usterki: od braku zatartego tynku czy niedokręconej klamki po mokre tynki.

Z tego co mi wiadomo Mostostal chyba na koniec września lub początek października miał zgłosić budynek do odbioru technicznego. Ten odbiór nie jest robiony przez inspektora developera tylko inspektora z PINB. Na taki odbiór się obecnie czeka zazwyczaj 21 dni a max do 30 dni. Jeśli Mostostal się z wszystkim wyrobi i zgłosi odbiór w przyszłym tygodniu, to pewnie w okolicy początku listopada można się spodziewać więcej info czy dokładnych dat odbioru mieszkań przez kupujących. No chyba, że taki wniosek już został zgłoszony przez Mostostal.
Podejrzewam, że developer ma wewnętrznego inspektora, który sprawdza obecnie wszystko by nie było wtopy przy finalnym odbiorze.

Z tego co ostatnio widziałem to z zewnątrz jeszcze im trochę rzeczy zostało pytanie, które z nich muszą być gotowe na obiór. Ktoś ma informację jaki jest stan klatek? Ile jeszcze rzeczy pozostało do zrobienia?

borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: borg99 » 25 wrz 2018, 21:23

@Sesek, równie dobrze przy jednym biurku mogli mówić o swoich wewnętrznych kontrolach a przy drugim biurku mogli mówić o inspektorze z PINB. Zresztą patrząc na obecny rynek budowlany w Krk to i tak nieźle ogarniają, że faktycznie ekipy są i coś robią.

Czy ktoś ma jakieś zdjęcia świeższe niż na stronie (sierpień) albo wie czy developer planuje dodać nowe fotki?

Sesek
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2018, 13:39

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: Sesek » 25 wrz 2018, 23:23

dziuba pisze:Ze strony tej pani inspektor wynika, że stwierdzili usterki do poprawy przed dewelopera... Ile to może jeszcze trwać skoro dodatkowo są usterki. :?

Zdajesz sobie sprawę, że nie ma budowy na której nie ma usterek?
Wiem, że jedną z usterek w którymś mieszkaniu była na przykład brudna ściana, czy były poważniejsze to nie wiem.

@borg99
Inspektor dewelopera to mój skrót myślowy bo dokładnie chodzi o tzw. nadzór inwestorski który w tym wypadku pełni firma VatraGroup z Bielska Białej.
Zdjęcia pojawią się pewnie początkiem października z datą wrześniową.

Sesek
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2018, 13:39

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: Sesek » 29 wrz 2018, 14:52

Odwiedziłem ostatnio budowę.
Jeżeli chodzi o część zewnętrzną to zostało im w kilku miejscach dokończyć elewację, aktualnie robią chodniczki z płytek i z masy ecoway.
Na szczęście nigdzie nie widziałem kostki typu bauma. Plac zabaw prawie skończony, brakuje tylko pokrycia masą elastyczną.
Drzewka są, trawa i nasadzenia do ogródków mają być w niedługim czasie.
Wewnątrz budynku byłem tylko w klatce D2, parter jest bez posadzki, na 1 wykładzina PCV, świeżo położona bo jeszcze nie wykończona.
Jeżeli chodzi o mieszkanie które oglądałem to wyglądało bardzo dobrze (jak na moje oko), poza zauważonymi przeze mnie wadami to tynki bardzo ładne, równe, wylewki też wyglądały ładnie.
Usterki jakie zauważyłem to:
- braki przy wykończeniu otworów od wentylacji wychodzącej na zewnątrz
- dziura w gniazdku była zabrudzona tynkiem, albo inna masą
- tynki w kilku miejscach zaszpachlowane i nie wyrównane (jedyne moje uwagi do tynków)
Strasznych usterek w stylu jaki widać na fanpage-ach firm zajmujących się odbiorami nie zauważyłem
Nie wiem jak z jakością okien bo były strasznie brudne ;) Drzwi, grzejniki, skrzynka z bezpiecznikami i jakaś inna były w folli albo w inny sposób zabezpieczone.

Ciekawe czy jak przyjdę na odbiór mieszkania to zauważę te usterki :twisted:

Co do odbiorów technicznych mieszkań to podobno terminy są już ustalane z zainteresowanymi osobami na zasadzie, że kto pierwszy kupił ten pierwszy odbiera.
Podobno w okolicach 20 października powinno być pozwolenie na użytkowanie z PINBu.

W przypadku etapu 2.2 ponad ćwierć elewacji wewnątrz dziedzińca jest już zrobione.

Nika2
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:57

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: Nika2 » 01 paź 2018, 12:06

Samemu to faktycznie strach się wybrać, ale to dotyczy raczej inwestycji każdego dewelopera (no, chyba, ze się jest fachowcem). W końcu nawet auto używane za kilkanaście-kilkadziesiąt tys. mało kto bez specjalisty kupuje w dzisiejszych czasach wiec co tu o mieszkaniu za kilkaset tys. mówić :?
Niemniej, jak kilka tygodni temu byliśmy pokazać mieszkanie naszemu fachowcowi, żeby ocenił i wycenił usługę wykończenia mieszkania, to całkiem pochlebnie się wypowiadał nt. ówczesnego stanu. Wg niego, na gołe oko stan wykończenia deweloperskiego był w porządku więc nie przewidywał, że pojawią się jakieś grubsze poprawki czy niespodzianki :) Samo mieszkanie było praktycznie gotowe, wystarczyłoby wstawić kontakty, posprzątać i pomyć okna. Ale części wspólne były w stanie dalece niewykończonym więc nie zdziwił nas list otrzymany niewiele później. Zdziwił nas tylko brak jakichkolwiek sygnałów, że należy sie spodziewać opóźnień (ba! sprzedawca nadal obstawał przy tym, że odbiory we wrześniu mimo naszego niedowierzania).


dziuba
Posty: 23
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:42

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: dziuba » 06 paź 2018, 12:41

Ja jestem po. Byliśmy z fachowcem. Powiedział że tynki podłogi etc ok. Za to aż trzy szyby w różnych pokojach strasznie porysowane z zew. I wew. Wg naszego fachowca rysy tak głębokie ze okna do wymiany. Zgłosiliśmy do protokołu. Zobaczymy co dalej.

mikrus
Posty: 54
Rejestracja: 07 sty 2017, 23:56

Re: Osiedle Mieszkaj w Mieście Kraków forum opinie (mieszkania Bronowice)

Postautor: mikrus » 02 lis 2018, 0:08

Jest tu też założone forum osiedla Mieszkaj w Mieście, można tam prowadzić dyskusję w bardziej uporządkowany sposób, czyli w osobnych tematach :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: free66, Google [Bot] i 21 gości