Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Giovanna
Posty: 226
Rejestracja: 24 lut 2020, 12:53

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: Giovanna » 13 lut 2021, 13:56

buda pisze:
pozdro pisze:Standardowe bzdury. Nawet tam z widokiem z okna na S7 bez windy, N wygwizdowie. Mieszkanie kosztuje z 5900zl teraz to 4500 to jedno prwnie mieszkanie ktorego juz nie ma pod estakada i z antresola skosami gdzie powierzchnia w realu jest 30% mniejsza bo schody, skosy itd. Na zlocieniu to juz Instal Podgaje wygladaja duzo lepiej


Rozumiem. Obniżka z oferty nie jest obnizką. Natomiast gdyby cena wzrosła to tak -oooohhohohoooo, jest podwyzka, wiadomo, taniej nie bedzie.
Jest taniej w 2021. Ta reklama zachęca również do negocjacji cenowych innych mieszkań.


Troll się uaktywnił. Idżże chopie na spacer i się przewietrz zamiast się spinać przy kompie i zaśmiecać wszystkie wątki....Może i zwieracze ci się rozluźnią..Na ceny nie bedzie to miało wpływu, ale przynajmniej humor Ci się poprawi.
Prognoza Giovanny. Aktualna prognoza eksperta PKO BP:
https://nieruchomosci.wprost.pl/wiadomosci/10485567/sytuacja-na-rynku-mieszkaniowym-czy-ceny-nieruchomosci-zaczna-spadac.html


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: pozdro » 13 lut 2021, 14:08

Bo to nie jest obzniska cena od 4599za mieszkania z antresola i skosami to tam sa od 2019z wczesniej te same byly po 3999zl. Cena sie nei zmieniła. Realnie jak promocje klikniesz to sa po 5299-6500zl

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: pozdro » 13 lut 2021, 14:10

Ludzie ktorzy wierza w spadek cen mieszkan sa śmieszni. Predzej do 5000euro/m2 jak w Berlinie dobijemy do 2025 roku. Pizza kosztuje teraz 40-50zl. A dawniej byla po 20zl. Najtańszy obid 35zl, kebaba nawet za mniej niz 20zl nie kupi juz. Szafka z ikeai 1000zl
Trzymasz kase na lokacie to raz na 5lat tracisz 50% kasy.
Juz sie bardziej kredyt hipoteczny na 2.5% oplaca wziac bo na dźwigni jestes do przodu.


Gawron
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2021, 21:11

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: Gawron » 01 mar 2021, 21:55

Witam forumowiczów

Normalnie aż postanowiłem się zarejestrować i napisać coś w wątku. Otóż mieszkam na tym osiedlu od 2013 r. w pierwszym etapie i jak czytam te wypowiedzi tutaj to mam wrażenie że większość specjalistów to zna Złocień z miejskich legend i generalnie uważa tę okolicę za jakąś gorszą. Gratuluję zmotywowaliście mnie do aktywnego wypowiedzenia w temacie, a zatem jedziemy.

Po pierwsze, na Słonecznym Miasteczku da się mieszkać i mieszka się bardzo przyjemnie. Okolica jest cicha, ruch samochodowy mały, bloki nieduże przez to nie ma wrażenia "przytłoczenia". Cały Złocień diametralnie się zmienia i wierzcie mi że między tym co było te 8-9 lat temu a tym co jest teraz jest przepaść. Same SM to było kilka bloków na krzyż, obecnie wygląda to już jak porządne osiedle. W 2 blokach mniej więcej na środku osiedla cały parter to są lokale usługowe i wszystkie są już wykupione (bloki te nie są jeszcze gotowe). Tutaj faktycznie rozwiąże to mocną bolączkę braku mniejszych sklepów pod nosem, co jest upierdliwe jak Ci braknie śmietany do zupy. Bloków cały czas przybywa co jest poniekąd plusem ponieważ rośnie "siła" osiedla.

Pojawiało się pytanie o windy. W żadnym bloku nie ma windy z tego co się orientuję. Jest to zapewne podyktowane kosztami. Wind nie było od początku.

Kolejny mit - smród nie wiadomo skąd. Zdarzyło mi się coś poczuć może z 1-2 w ciągu całego roku. Sprawa jest prosta. Jest źródło smrodu w postaci sortowni śmieci na ul. Domagały (oczyszczalnia ścieków znajduje się bliżej Płaszowa i jeśli ktoś twierdzi że jest ona problemem na Złocieniu to nie ma pojęcia co pisze) jak również same okolice giełdy oraz garbarnia. Na wysokości SM problem praktycznie nie istnieje a to z prostego powodu - odległości. Najbardziej narażone na smród są inwestycje bliżej pętli autobusowe, a już najbardziej - inwestycja Instala (polecam poczytać osiedlowe forum Złocienia). Tak więc proszę nie siać fermentu że jest to problem tego osiedla bo nie jest. Są inne, np. rzeka Serafa która bywa groźna po dużych deszczach. Ponownie, odsyłam na osiedlowe Forum gdzie można znaleźć np. informacje o budowie 4 znbiorników retencyjnych które mają ją okiełznać. Temat jest w toku, zbiorniki już byłyby gotowe gdyby nie fakt że coś się posypało z wykonawcą i musiał zostać wyłoniony nowy.

Jest do daleko od centrum, to fakt. Jak ktoś potrzebuje budować swoje ego odległością swojego balkonu od Wawelu to jest to problem. Równie dobrze to mógłby już nie być Kraków. :) Czy jest to problem? Moim zdaniem niekoniecznie. Proszę się przejechać na osiedle. Obecnie jest chyba ze 3 żłobki i 2 przedszkola (dokładnie nie wiem, proszę się nie czepiać, ale jest wybór). Co prawda wszystko prywatne, ale jest. Na bodaj 2023 r. jest planowane oddanie całkowicie nowej szkoły dla osiedla, z dwoma boiskami (ponownie odsyłam na forum osiedlowe). Jest filia biblioteki, jest sklep Atut z Rossmanem, Pepco, Stokrotką, pizzerią, część lokali dalej stoi wolnych. Poczta, barber, weterynarz i tego typu pierdoły, wszystko jest. Powstaje kolej SKA która w 15 czy tam ileś minut zawiezie do centrum. Po drodze możliwość przesiadki np. na hali targowej. Nie wiem czego chcieć więcej jeśli chodzi o transport zbiorowy.

Kolejna sprawa to oczywiście cena. Te rzeczywiście są niskie i mam wrażenie że na jej podstawie ludzie sobie wyrabiają opinie nie mając pojęcia o Złocieniu jako całości. Ktoś zaraz powie że "cena skądś się bierze". Oczywiście, lokalizacja jest odległa, są problemy z korkami (gdzie nie są), są w okolicy zakłady typu wspomniana sortownia. Osobiście mam też wrażenie że samej Develii ta sprzedaż idzie na tyle dobrze, że nie warto im tych cen podnosić. Wystarczy popatrzyć na ich stronę. W budynku oznaczonym obecnie jako B23, gdzie mieszkania sprzedają od mniej więcej czerwca 2020 na 102 mieszkania wolnych jest coś chyba 18? Budynek nawet nie ma jeszcze dachu, gołe cegły stoją.

Ja osobiście od poczatku pandemii siedzę przyspawany do biura w domu i pewnie nie ja jeden. Ostatni zwariowany rok pokazał, że niejednokrotnie coś co uważamy za pewnik takim pewnikiem nie jest. Nagle się okazało, że połowa pracowników biurowych do biura nie jeździ, a wspomniane korki mają w nosie. Druga połowa być może nabrała trochę pokory do życia bo okazało się że fajnie prospoerujące biznesy potraciły klientów.

Nie każdy za szczyt swoich ambicji uważa wzięcie kredytu "pod korek", czasem lepiej jest rozważyć zakup mieszkania większego tudzieś tańszego, a po ew. spłacie myśleć o zamianie czy kupnie czegoś innego. Osobiście uważam że ceny w Krakowie są po prostu chore, i nie wiem jaki jest sens kupna mieszkania w bloku, jakimkolwiek bloku, za np. 800 tys. zł. Niektórzy wolą kupić za 400 czy 500 a resztę środków przeznaczyć np. na działkę pod miastem.

Niemniej, nie można się kierować wyłącznie ceną i do tego nie zachęcam bo jest to błąd. Zachęcam natomiast do zdjęcia klapek z oczu i rozpatrzeniem nowych możliwości, bo jak wspomniałem ja mieszkam i nie narzekam. Tym bardziej, że całe Rybitwy jako takie są traktowane jako strategiczny obszar dla miasta, polecam poczytać. To są wszystko plany, ale temat nie jest nowy i powolutku coś się w temacie dzieje. Przynajmniej miasto nie stwierdziło że postawi tu reaktor jądrowy, przeciwnie, że raczej będzie miało miejsce przeniesienie elementów przemysłowych na rzecz nowej, nowoczesnej dzielnicy biurowej.

krakow.naszemiasto.pl/krakow-wielka-rozbudowa-na-rybitwach-nowa-linia-tramwajowa/ar/c3-7816490

Tyle w temacie, może zachęcę kogoś do głębszej refleksji. Polecam forum osiedla, jest tam masa informacji.

Pozdrawiam

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: pozdro » 02 mar 2021, 8:11

Jak dla mnie Wieliczka lepsza czy zielonki

Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: Skaka » 02 mar 2021, 9:00

Na Złocieniu byłem nie raz i nie 10, a sporo więcej, wiec mogę powiedzieć, że znam to osiedle w miarę okej. I o ile rzeczywiście 'jakieś' usługi są na miejscu to ciężko prowadzić dyskusję z kimś kto mówi, że osiedle nie jest na końcu świata. Jest to bardzo daleko, do tego oddzielone od prawdziwego miasta obszarami co najmniej brzydkimi i kiepskimi jak rybitwy czy cały obszarach torów kolejowych. Totalnie nie trafia do mnie argument, że praca w domu bleble. Każdemu się wydaje, że nagle w domu pracują wszyscy bo Krakow to korpo, ale jednak większość mieszkańców Krakowa w korpo nie pracuje. A nawet jeśli tylko praca zdalna to po co Złocień na końcu świata zamiast np Bochni czy Tarnowa w połowie ceny?

Komunikacja nie jest zła? Jeździłem autobusem przez Połłanki, to gorzej niż źle. SKA pomoże, ale pociągi maja swoje wady. Dowiozą tylko w 3 miejsca w mieście, zimą są duże kłopoty. Auto? Ileż ja ksiązek przesłuchałem czekając na przejeździe kolejowym...(uruchomienie SKA sytuacji nie poprawi)
A szkoły, licea? Dzieci do rozsądnego liceum maja dalej niż mieszkając w Wieliczce. A imprezy, teatry, restauracje? Czy cale życie tylko osiedlowa pizzeria bo nawet pyszne.pl nie bardzo coś przywozi. A ortodonta, logopeda, klub sportowy, tenis, siłownia? W chwili gdy to pisze google maps pokazuje 14min autem do najbliższej siłowni..

Kłóciłbym się też odnośnie samego wyglądu osiedla. Lubię to że jest logicznie zaplanowane i rozsądnie podzielone (co z czasem pewno bedzie umykać przy zagęszczaniu) ale nie da się ukryć, że jest to też osiedle budżetowe i po starszych blokach baaaardzo to widać i widać to było bardzo szybko.

Złocień jest spoko, w dużej czesci samowystarczalny, ale to czego w nim brakuje, powoduje, że mieszkanie na nim to raczej konieczność wynikająca z ograniczeń budżetowych.

Gawron
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2021, 21:11

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: Gawron » 02 mar 2021, 20:31

Nie zamierzam nikogo przekonywać i nie jest to moja intencja. Już się w życiu naprzekonywałem ludzi w "internetach" i nie chce mi się tego robić, bo głowę każdy ma swoją. Tak jak pisałem, nie kupiłbym mieszkania w bloku za pieniądze za które się kupuje, bo uważam to za głupotę. To że na coś kogoś stać, nie oznacza że trzeba coś kupić. Są różne priorytety w życiu.

Nie pisałem że komunikacja nie jest zła. Pisałem że SKA może to poprawić. Zdaje mi się również że napisałem że "Jest do daleko od centrum, to fakt." a dostaję w odpowiedzi że "ciężko prowadzić dyskusję z kimś kto mówi, że osiedle nie jest na końcu świata"

Osiedle nie jest bez wad. I dokładnie dlatego napisałem ten post bo właśnie ludzie piszą takie bazgroły typu "mieszkanie na nim to raczej konieczność wynikająca z ograniczeń budżetowych". Otóż wyobraź sobie, że nie jest (nie zawsze), i zadziwia mnie że ludzie nie potrafią wyjść poza tak ograniczony światopogląd i zrozumieć, że są osoby które jest stać, ale po rozważeniu plusów i minusów decydują się na tańsze mieszkanie z perspektywą zmiany na większe albo zakupem działki w późniejszym okresie.

Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: Skaka » 03 mar 2021, 8:41

Ma Pan/Pani racje, nie musi mnie przekonywać, wystarczy, że udało się przekonać samego siebie. O to w życiu chodzi. Ja też nikomu kupić mieszkania przy obwodnicy nie zabraniam.
Mimo wszystko, dalej pozostaje przy swoim ograniczonym światopoglądzie (inaczej znanym moją własną opinią popartą mieszkaniem w okolicy) i będę uważać, że mieszkanie na Złocieniu można kupić tylko z powodów ograniczeń budżetowych. Innych plusów nie widzę...chociaż w sumie, lubiłem trasy rowerowe w okolicy.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: pozdro » 03 mar 2021, 18:55

Wiecie, ze w Develi tez jakis Gawron pracuje :lol:
Dostaje czasami maile z oferta promocji na Zlocieniu.
Da sie zyc. Odleglosc to nie problem 10 min SKa do centrum. Dla mnie problemem jest nijaki krajobraz okolicy i brak terenow rekreacyjnych. Same autostrady do okola.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Słoneczne Miasteczko Kraków Develia / LC Corp forum opinie (mieszkania na Złocieniu)

Postautor: Krakus44 » 03 mar 2021, 20:02

Ta cala dyskusja przypomina mi sytuacje gdy Atal zaczal za smieszne pieniadze sprzedawac Kliny...bo to tez bylo na koncu swiata. Przybyszewskiego 64 tez sie wydawal budzetowy ale juz nie jest.
Zlocien teraz jest tani, zrobia kolejke ktora dowiezie do centrum w 7 minut, to ceny podskocza. Kazdy kupuje i mieszka gdzie chce. Nawet jesli to opcja budzetowa to o niebo lepsza, niz mieszkanie w wynajmowanym przez lata.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości