Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Postautor: megi » 27 lut 2016, 19:41

Jeszcze jedna inwestycja w Krakowie, która dosłownie godziny temu trafiła do sprzedaży, więc nie mogło jej być wcześniej na forum, to Art City w Krakowie od dewelopera Ekopark - na tym placu budowy pomiędzy Aleją Pokoju i Fabryczną powstają nowe mieszkania na Grzegórzkach :) Projekt jest naprawdę ambitny i w jego ramach ma powstać 5 budynków, prawdopodobnie w kolejnych pięciu etapach, w których znajdzie się przynajmniej kilkaset nowych lokali mieszkaniowych. O tej dzielnicy była już mowa na tym forum niejeden raz, a zdaje się, że właśnie rusza kolejny wielki, zlokalizowany na jej terenie projekt mieszkaniowy :shock: Jego wizualizację możecie zobaczyć poniżej, co ciekawe to wszystko miało się kiedyś nazywać Atrium Verde i mieć zupełnie inną formę, jednak zdecydowano się na zmianę projektu i to chyba całkiem dobra decyzja, bowiem Art City wygląda tak, jak współczesne budownictwo mieszkaniowe niezłej jakości :)

Obrazek

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra lokalizacja jak na Kraków, bowiem blisko znajduje się linia tramwajowa przez Aleję Pokoju, nie jest daleko także do linii tramwajowej przez ulicę Mogilską, czyli także do Ronda Mogilskiego :) Nic w tym dziwnego, że buduje się tam tak dużo, bowiem przy ulicy Cystersów powstaje już na przykład Cordia Cystersów Garden Kraków, obok tego projektu realizowana jest inwestycja Budrem Cystersów, a na przykład po drugiej stronie Alei Pokoju kończony jest Grafit House od Bryksy Kraków, no a to oczywiście jeszcze nie jest wszystko spośród czego można tam wybierać :) Okolica jest także o tyle dobra, że okolicy powstają także obiekty komercyjne, niemal po przeciwnej stronie znajduje się biurowiec Aleja Pokoju 5, nieco dalej i bliżej Rond Mogilskiego budowany jest cały czas Axis Kraków, a obok niego mają powstać także biura Chopin Office, nie mówiąc już o wszystkich budynkach sądów, prokuratur, urzędów miasta a także planach, w których zakładana jest budowa nowego ratusza marszałkowskiego w Krakowie, który ma stanąć przy Rondzie Grzegórzeckim.

Obrazek

To wszystko wskazuje na to, że okolica jest niezwykle perspektywiczna, bowiem wkrótce będzie to obszar, na którym znajdzie się niezwykle dużo miejsc pracy, a to zawsze sprzyja wzrostowi cen mieszkań, możliwości och wynajmu oraz sprzedaży, bowiem na pewno znajdzie się wiele osób, które chciałyby mieć blisko do pracy :) To też jest dobra alternatywa wobec popularnego w Krakowie wynajmu studenckiego, choć i ten powinien mieć tam sens ze względu na bliskość Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademia Krakowska im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Ta lokalizacja jest także dobrze skomunikowana z resztą miasta, czy to poprzez linie tramwajowe i autobusowe, jak i przebiegające w pobliżu drogi dla samochodów. Choć w przyszłości może tam być sporo problemów z parkowaniem ;) Z okolicy ulic Cystersów i Fabrycznej jest także całkiem blisko do centrum Krakowa, da się bez problemu dojść spacerem do Rynku Głównego, blisko jest też z tego miejsca na Kazimierz oraz nad bulwary wiślane. Zamieszczone powyżej i poniżej zdjęcia przedstawiają miejsce, w którym ten projekt mieszkaniowy zaczął powstawać, pewnie sporo osób dobrze je kojarzy - trzeba przyznać, że aż się ono prosiło o to, żeby je jakoś sensownie zagospodarować :idea:

Obrazek

Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania na Grzegórzkach, które mają być tam zbudowane, to wybór jest całkiem spory i są one dobrą odpowiedzią na różnorodne potrzeby klientów. Deweloper Ekopark (kiedyś Grupa Zasada) zaplanował tam takie lokale, jak te, które są wymienione poniżej.

  • Najmniejsze kawalerki na Grzegórzkach w projekcie Art City zaczynają się od niecałych 28 metrów kwadratowych i trzeba przyznać, że rozplanowane są całkiem niezłe, choć może przedpokój i łazienka mogłyby być w nich nieco mniejsze. Jednak odpowiedzią na to są mieszkania jednopokojowe na ponad 31 lub prawie 36 m2 - to pierwsze wyróżnia się tym, że jest dwustronne, drugie natomiast ma ciekawie oddzielony aneks kuchenny.
  • Małe mieszkania dwupokojowe od Ekopark wcale nie są takie kompaktowe, bowiem mają 47 m2, choć szkoda, że nie znalazły się tam warianty z osobnymi kuchniami, bo to jest też często poszukiwane przez klientów. Poza tym prezentują się również bardzo dobrze - obszerne pomieszczenia z kątami prostymi pomiędzy ścianami.
  • Trudno jednak powiedzieć, czy większy sens ma kupowanie opisanego wyżej lokalu, skoro inwestując w nieco ponad 2 m2 więcej można nabyć ustawne mieszkanie trzypokojowe w Krakowie w tej inwestycji, te bowiem zaczynają się od ok. 49,5 m2 :idea: Dodatkowo świetne jest też to, że mają okna skierowane na dwie strony świata, dzięki czemu zazwyczaj w takich nieruchomościach jest znacznie jaśniej. Jednak trzy pokoje można tam znaleźć także na 77 m2 - dla tych, którzy jednak woleliby nieco więcej przestrzeni.
  • Wreszcie można też znaleźć w Art City Eko-Park mieszkania z 4 pokojami na Grzegórzkach i te mają 76 metrów kwadratowych - tam znalazło się już miejsce na osobna toaletę, przewidziano tam miejsca na szafy wnękowe itp. - tu także rozkład jest bardzo korzystny.
Trzeba przyznać, że ten, kto zaprojektował te mieszkania dla dewelopera EkoPark całkiem nieźle wywiązał się ze swojego zadania, bowiem wydają się one być bardzo ustawne. Do tego przynależą do nich także obszerne loggie, które jednak mają nieco wystawać z budynków. Duża waga ma być tam przyłożona także do urządzenia części wspólnych - miejmy nadzieję, że tak będzie faktycznie. W inwestycji mają powstać dodatkowo lokale usługowe, a same mieszkania mają być też wyposażone dodatkowo w wideodomofony.

Obrazek
Mapka inwestycji Art City Ekopark Kraków - zaznaczony na niebiesko budynek to pierwszy etap

Jest tu ktoś, kto planuje zakup mieszkania w inwestycji Art City Kraków od Ekopark :?: Z tego co widziałem, to sprzedaż, przynajmniej ta oficjalna jeszcze się nie rozpoczęła, ale wszystko wskazuje na to, że lada dzień to się zmieni - jest już strona internetowa projektu, ale nie wszystko można na niej jeszcze znaleźć. Co myślicie o plusach i minusach tego osiedla mieszkaniowego, szczerze mówiąc tych drugich jak na razie wielu nie widzę ;) Może poza tym, że wszystkich etapów jeszcze trochę tam zaplanowano i na pewno dosyć długo będzie tam plac budowy - kolejne etapy mają powstawać w miarę sprzedaży mieszkań we wcześniejszych :) A jest może ktoś, kto kupił już mieszkanie od tego dewelopera i może napisać na forum coś o tym, jakie ma opinie o EkoPark Kraków, mieszkaniach od tej firmy, to jak się z nią podpisuje umowę itp. To na pewno przyda się wszystkim tym, którzy rozważają zakup tam mieszkania. Mnie jeszcze nie udało się do nich dodzwonić, żeby dowiedzieć się o złożenie rezerwacji mieszkania, ale próbuję. Jeśli komuś się udało, to niech da znać :!: No i nowe zdjęcia na forum także mile widziane :)


iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Forum Art City Kraków Ekopark - mieszkania na Grzegórzkach

Postautor: iti » 08 mar 2016, 12:49

Podoba mi się ten koncept, który zaplanował tam deweloper EkoPark, chyba prezentuje się o wiele lepiej, niż to, co miało tam powstać wcześniej :!: Jakoś biele i szarości, to teraz jednak kolory cieszące się o wiele większym powodzeniem niż to, co zaplanowano tam wcześniej. A podoba mi się forma tych budynków, to że nie ma wystających balkonów, tylko loggie - to jakoś upraszcza formę i uspokaja ją, choć te ostre kanty nadają jej też charakteru :) Kiedyś sam się zastanawiałem co jest lepsze balkon czy loggia i optowałem raczej za tym pierwszym, aż wreszcie sam pomieszkałem trochę w mieszkaniu z loggią i muszę przyznać, że to jednak całkiem dobre rozwiązanie mające wiele zalet :)

W każdym razie inwestycja Ekopark na Grzegórzkach powinna nieźle wpisać się w wygląda miasta, a mieszkania w takiej lokalizacji chyba też powinny być niezłą inwestycją dla ich przyszłych nabywców. Jest już ktoś, kto kupił tam lokal dla siebie :?:

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Postautor: neo » 22 mar 2016, 0:44

Z tego co widać na zdjęciach poniżej wynika, że budowa osiedla Art City w Krakowie od dewelopera Ekopark idzie naprawdę niezwykle sprawnie :) Stoją już ściany pierwszego etapu tej nowej inwestycji mieszkaniowej na Grzegórzkach. A trzeba przyznać, że w tej okolicy buduje się ostatnio niezwykle dużo, ale nic dziwnego, bo to w końcu bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania w naszym mieście.

Obrazek

Widać, że w otoczeniu tej inwestycji zostało jeszcze kilka starszych drzew, mam nadzieję, że deweloper Ekopark będzie na nie uważał i przyszli mieszkańcy Art City będą się nimi mogli cieszyć :) Ciekawe co się stanie z resztą tych fabrycznych budynków, które widać w tle na powyższym zdjęciu.

Obrazek

A tu tablica informacyjna, z której można dowiedzieć się znacznie więcej o tej inwestycji mieszkaniowej, jeśli oczywiście ktoś jest ciekaw. W każdym razie wynika z niej, że w budynku na parterze znajdą się także lokale usługowe, co jest dobrą informacją, bo jednak w najbliższym sąsiedztwie nie ma ich za wiele, chyba, że zadba o nie także Budrem na Cystersów, ale o tym zapewne niedługo się przekonamy :)

Obrazek

Pewnym minusem jest tu to, że cała inwestycja ma składać się ze sporej ilości etapów i zdaje się, że każdy kolejny ma być zaczynany mniej więcej wtedy, kiedy ku końcowi będzie miał się poprzedni, a to znaczy, że plac budowy w tej okolicy Grzegórzek będzie głośny i uciążliwy jeszcze przez sporą ilość czasu.

Obrazek

Jest tu może ktoś, kto już kupił nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Art City Ekopark i może coś o tym napisać na forum :?: Jestem bardzo ciekaw tego projektu i sam się mocno zastanawiam czy nie zainteresować się nim jeszcze bliżej. Zwłaszcza, że postawili już po sąsiedzku biuro sprzedaży, co prawda w baraku, ale naprawdę nieźle wyglądającym :D Jakie widzicie jeszcze zalety i wady tej inwestycji, jakie macie o niej opinie :?:


Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Postautor: Master » 11 sie 2016, 11:43

Chwilę człowieka nie było w okolicy, a tu proszę, jakie zmiany w niej zaszły :) Pierwszy etap inwestycji Art City Kraków już w zasadzie stoi, jak widać na poniższych zdjęciach i kończone jest jego ostatnie piętro. Widać, że deweloper Ekopark specjalnego kłopotu sobie nie robił ze ścianami i wszystko odlewane było ze zbrojonego betonu. Co prawda to chyba droższe niż ceramika lub silikaty, ale jednak czy lepsze do mieszkania :?: W tej chwili trwa stawianie ścian ostatniej kondygnacji, więc jeszcze płyta stropowa nad nimi i można robić dach :)

Obrazek

Jak na razie podoba mi się przestrzeń, która tam teraz jest, choć pewnie to jednak nie potrwa zbyt długo... No i jeszcze wygląda na to, że mieszkania umiejscowione od tej strony będą całkiem jasne, no ale to w końcu południowy-zachód, więc inaczej być nie powinno. Jeśli chodzi o balkony, to super jest to, że będą one dosyć długie, ale z drugiej strony też dosyć wąskie, co zawsze czyni je mniej ustawnymi. Choć tak naprawdę z dołu mogą wydawać się węższe niż w rzeczywistości :)

Obrazek

Orientujecie się może jak idzie sprzedaż nowych mieszkań w inwestycji Art City w Krakowie i możecie o tym napisać coś na forum, jakie macie o tym opinie itp. :?: Pytam, bo również rozważam zakup tam nowego mieszkania i lepiej by było dowiedzieć się wcześniej czego można się spodziewać po firmie deweloperskiej Eko Park. Jeśli chodzi o tą inwestycję, to bardzo mi się podoba jej lokalizacja, dobry dostęp do komunikacji publicznej i ogólnie bliskość centrum Krakowa oraz wiślanych bulwarów. A jakie widzicie minusy zamieszkania na tym osiedlu :?:

betina
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2017, 12:07

Re: Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Postautor: betina » 29 mar 2017, 12:09

Eko-Park to firma, która już wiele lat "działa" na rynku nieruchomości. To sprawdzony deweloper i ludzie nie narzekają na niego ani na zakupione mieszkania. Art-City zapowiada się interesująco. Mnie również najbardziej podoba się (poza mieszkaniami oczywiście) lokalizacja. Jest świetna, wszędzie blisko, do centrum rzut beretem, przystanki "pod nosem".

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Postautor: slawek » 29 mar 2017, 12:55

A jakieś minusy :?: Np. to, że będzie to spore osiedle, w sąsiedztwie innych dużych osiedli i ze ściskiem, jak w Czyżynach :?: Kupujesz tam mieszkanie czy może chodzi tylko o reklamę, bo jeśli to drugie, to po prostu zaśmiecasz forum :/

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Art City Kraków od Ekopark forum opinie o mieszkaniach na Grzegórzkach

Postautor: pozdro » 30 mar 2017, 8:04

Scisk to nie jest minus, gesta zabudowa ma charakter miastotworczy. Ludzie dziela sie na tych co lubia mieszkac w miescie i na tych co lubia tereny wiejskie. Jak ktos lubi miasto to scisk to zaleta. Waskie uliczki sa malownicze. Wszystkie historyczne dzielnice maja ten tzw. scisk i wielu osoba sie podobaja i nawet turysci odwiedzaja. Ja tam nie lubie modernistycznych kilku punktowcow czy szaf polozonych w duzych odstepach na lace na ktorej hula wiatr. Wyglada to wtedy jak bloki na wsi.

Co do minusow to jest to, ze nie wszedzoe jest tak znowu blisko. Blisko jest do centrum ale juz na kampus uj czy agh jest spora odleglosc, to samo do parku biurowego bonarka lub czerwone maki.

arti
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2017, 0:30

Art City Kraków - etap I wykańczanie nowego bloku na osiedlu

Postautor: arti » 28 lip 2017, 0:42

Wygląda na to, że pierwszy budynek Art City Kraków jest już niemal gotowy :) Są tu jakieś osoby, które kupiły tam nowe mieszkanie od dewelopera Eko Park, bo zastanawiam się nad zakupem takowego w kolejnym etapie, więc chętnie poznałbym jakieś opinie o tej inwestycji na Grzegórzkach :)

Obrazek

Jeśli o mnie chodzi, to odpowiada mi jej lokalizacja, sama architektura też całkiem mi się podoba, choć też nie ma się co oszukiwać, że to jakieś specjalne cuda, bo jednak blok wygląda na dosyć prosty, ale może trochę taka jego zaleta.

Obrazek

Podoba mi się to, że balkony zostały zrobione tak, że z jednej strony wykonane są ze szkła, więc przepuszczają trochę światła, a z drugiej strony jest to jednak szkło matowe, więc blok nie zrobi się za chwilę pstrokaty i jest na nich jednocześnie trochę więcej prywatności :)

Obrazek

Mam tylko nadzieję, ze za jakiś czas ludzie nie wpadną na pomysł, żeby zacząć robić tam zabudowy. Miło też, że w sąsiedztwie osiedla Art City zostało też kilka starszych drzew, które rosły tam wcześniej. Zawsze to będzie coś więcej, niż małe badyle, które zwykle na swoich osiedlach sadzą deweloperzy :)


arti
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2017, 0:30

Art City Kraków - budowa II etapu inwestycji - zdjecia / opinie / forum

Postautor: arti » 28 lip 2017, 0:49

A tu zdjęcia z drugiego etapu budowy osiedla Art City w Krakowie :) Tutaj też praca idzie nieźle i wygląda na to, że blok będzie całkiem podobny do tego, który już stoi obok - akurat to mi się podoba, jeśli budowane jest większe osiedle i jest ono w miarę spójne, a tak chyba robi tu deweloper Eko-Park.

Obrazek

Może ktoś napisze coś o tym, jakie były ceny metra kwadratowego mieszkania w II etapie i czy dało się coś wytargować z deweloperem w tej sprawie. No i orientuje się ktoś może, kiedy do sprzedaży będzie wchodziła kolejna cześć osiedla :?:

Obrazek

Trochę dziwne jest dla mnie to, że na górze budynku lany jest jeszcze beton i powstają ostatnie kondygnacje, a na dolnych piętrach wstawiane już są okna. Swoją drogą, to może ktoś się już zorientował, jaki producent współpracuje tu z deweloperem i co to będzie za model :?:

Obrazek

Ten blok podoba mi się o tyle, że jest nieco bardziej cofnięty względem ulicy, więc pewnie będzie tam nieco ciszej, niż w I etapie :)

arti
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2017, 0:30

Układ drogowy i zagospodarowanie terenu na osiedlu Art City w Krakowie

Postautor: arti » 28 lip 2017, 0:53

Wygląda też na to, że ruszyły już prace przy budowie układu drogowego na osiedlu Art City w Krakowie, a także prace przy zagospodarowaniu terenu wokół nowych bloków :) Widać, że powstaje tu niewielkie rondo, w zasadzie chyba powinno to usprawnić ruch w okolicy.

Obrazek

Mam nadzieję, że Eko-Park zadba o to, żeby na chodnikach / zapewne też na drogach pożarowych na osiedlu nie dało się parkować i nie będzie kiedyś tak, że wszystko będzie zawalone samochodami w przyszłości :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], OlaLam, oli13, przyjezdny i 40 gości