Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Kwiatuszek
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2021, 18:55

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Kwiatuszek » 07 lut 2022, 21:01

MagdaT pisze:Witam, mam pytanie do właścicieli / mieszkańców etapu I, czy bez klimatyzacji jest ok? Ekspozycja dużych okien jest południowa, zwłaszcza mieszkań z poddaszem nie interesują. Czy w lecie jest czym oddychać. Zastanawiamy się czy klimatyzacja jest jednak niezbędna. Będę wdzięczna za jakieś opinie.

Bez klimatyzacji w lecie na poddaszu jest piekarnik.


Pixi
Posty: 97
Rejestracja: 15 lip 2021, 13:53

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Pixi » 07 lut 2022, 22:33

Mondzik pisze:
Pixi pisze:
Mondzik pisze:
Bez przesady, zgodnie z prawemnbudowlanym z drugiej strony też musi być 50m, a między blokami czasem tyle nie ma a jak są budowane w podkowie to czasem i mniej.. A tu może być wybudowane max do 2 pieter jak w Green Park.
Z jednej strony budują się już domki, to na osiedle zostałby wąski pas pewnie jeden rząd i droga.

Fakt do sklepu 800 m przydałaby się jakaś żabka..


50m? Jakieś własne prawo budowlane ma to osiedle? 4 m ściana z oknami od granicy, 3 m ściana bez okien lub z oknami ppoż.


Miało być 5m sorka xD


Spoko :) tylko nie wprowadzajmy ludzi w błąd jak nie wiemy, bo to też nie 5m tylko 4m lub 3m od ściany do granicy działki ;)

Pytanie
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2022, 19:04

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Pytanie » 31 mar 2022, 19:10

Kwiatuszek pisze:
MagdaT pisze:Witam, mam pytanie do właścicieli / mieszkańców etapu I, czy bez klimatyzacji jest ok? Ekspozycja dużych okien jest południowa, zwłaszcza mieszkań z poddaszem nie interesują. Czy w lecie jest czym oddychać. Zastanawiamy się czy klimatyzacja jest jednak niezbędna. Będę wdzięczna za jakieś opinie.

Bez klimatyzacji w lecie na poddaszu jest piekarnik.


Czy moglbym prosic kogos z etapu I co ma mieszkanie na parterze o informacje, czy klimatyzacja jest konieczna? Wydaje sie, że dolne mieszkania nie powinny sie tak nagrzewac.

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedź!


neo
Posty: 447
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: neo » 09 wrz 2022, 9:50

Dużo zależy od tego, jaka jest wystawa okien w mieszkaniu. Wiadomo, że najgoręcej jest latem tam, gdzie jest wystawa południowa i zachodnia, zwłaszcza jeżeli nic nie przesłania słońca. Północ i wschód są zwykle nieco chłodniejsze. A zwykle też im wyżej, tym więcej słońca w mieszkaniu.

jkb
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2022, 22:52

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: jkb » 16 wrz 2022, 22:54

Czy ktos z Panstwa w mieszkaniach z ogrodkiem myslal nad zalozeniem malej fotowoltaiki max ok. 2.5kW? Czy z ogrodu zostaloby jeszcze cos? Czy Wspolnota mialaby cos przeciw?

neo
Posty: 447
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: neo » 15 mar 2023, 11:21

jkb pisze:Czy ktos z Panstwa w mieszkaniach z ogrodkiem myslal nad zalozeniem malej fotowoltaiki max ok. 2.5kW? Czy z ogrodu zostaloby jeszcze cos? Czy Wspolnota mialaby cos przeciw?

A tak z ciekawości, jaki byłby koszt postawienia sobie takiej instalacji fotowoltaicznej oraz jakie byłyby potencjalne korzyści? Po jakim czasie mogłoby się to zwrócić?

Mi123
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2023, 10:35

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: Mi123 » 26 mar 2023, 10:38

Jak wygląda kwestia ogrzewania - miejskie czy inne?

zlepnik
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2024, 8:45

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: zlepnik » 26 sty 2024, 8:48

Mi123 pisze:Jak wygląda kwestia ogrzewania - miejskie czy inne?


Odkopę temat bo ostatnio tam byłem oglądać mieszkanie, ogrzewanie jest gazowe piecem z zasobnikiem.


neo
Posty: 447
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: neo » 26 sty 2024, 10:42

zlepnik pisze:
Mi123 pisze:Jak wygląda kwestia ogrzewania - miejskie czy inne?

Odkopę temat bo ostatnio tam byłem oglądać mieszkanie, ogrzewanie jest gazowe piecem z zasobnikiem.

I każde mieszkanie ma osobny piec i licznik gazowy podpięty?

Jak samo mieszkanie, jasne, ciemne, dobrze wykończone? Masz może jakieś zdjęcia? Chętnie bym obejrzał.

zlepnik
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2024, 8:45

Re: Green Park Villa Kraków od Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: zlepnik » 28 sty 2024, 20:48

neo pisze:I każde mieszkanie ma osobny piec i licznik gazowy podpięty?

Jak samo mieszkanie, jasne, ciemne, dobrze wykończone? Masz może jakieś zdjęcia? Chętnie bym obejrzał.


Tak, jest piec gazowy w łazience. Zdjęć niestety nie mam. Te 105m2 są jasne bo mają duże okna + 2 okna dachowe na poddaszu. Wykończenie - ciężko powiedzieć, ale np. nie ma gładzi/tynków na ściankach działowych z multigipsu i płytach gk na poddaszu i trzeba robić na własną rękę.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości