Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: bobo » 30 wrz 2018, 15:18

Rozglądając się za tym, gdzie kupić mieszkanie w Krakowie, trafiłem ostatnio na Osiedle Żywiecka w Krakowie zlokalizowane w okolicy Borku Fałęckiego, niedaleko Lasu Borkowskiego, o którym ostatnio tak duo się mówi w kontekście jego ewentualnego wykupu przez miasto i urządzenia tam terenu zielonego :) Zdaje się, że deweloper, to spółka celowa powołana specjalnie w celu realizacji tego przedsięwzięcia, w ramach którego mają powstać trzy budyni wielorodzinne. Budynki będą miały 4 kondygnacje naziemne, a do tego pod nimi znajdzie się chyba garaż podziemny.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 24 paź 2018, 21:19

Zainteresowala mnie ta inwestycja. Wydaje sie ciekawa stylistycznie i w miare kameralna.Mieszkania maja fajny uklad szczegolnie te narozne i z balkonami. Moze nie jest tak blisko do tramwaju ale 1 km to nie tragedia. Zastanawia mnie dlaczego sprzedaz i rezerwacja idzie im tak slabo? Ciagle jest spory wybor mieszkan. Cena za metr w miare ok 7000-7500 zl/m2. Czy ktos ma jakies zdanie na temat tej inwestycji?

Trini
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2018, 14:36

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Trini » 27 paź 2018, 14:49

Mieszkania sa spore, stad cena wychodzi wysoka. Lokalizacja nie jest bardzo na topie, wydaje mi sie, ze obecnie większa popularnością cieszy sie np. Stare Podgorze i tam osoby, które na to stać wola wydać te bańkę.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 27 paź 2018, 17:18

Trini pisze:Mieszkania sa spore, stad cena wychodzi wysoka. Lokalizacja nie jest bardzo na topie, wydaje mi sie, ze obecnie większa popularnością cieszy sie np. Stare Podgorze i tam osoby, które na to stać wola wydać te bańkę.

Oczywiscie ze Stare Podgorze jest atrakcyjniejsze, ale gdyby to tam zbudowali takie mieszkania cena wynioslaby pewnie powyzej 10000 za m2 (np Zamoyskiego 44). Faktycznie Borek Falecki to nie topowa lokalizacja, ale z drugiej strony od dawna nic tam nowego nie powstalo i pewnie nie powstanie po aferze z wycinka w Lesie Borkowskim.To gwarantuje raczej ze okolica pozostanie kameralna. Wydaje sie ze mimo wszystko jest niezle skomunikowana tramwajami, autobusami i planowane sa nowe inwestycje drogowe. W poblizu mnostwo sklepow. Miasto i wioska w jednym...

bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: bobo » 02 lis 2018, 16:40

Nie widziałem wcześniej wizualizacji tego osiedla, ale tak patrząc na nie z góry, to prezentuje się naprawdę nieźle. Nawet te spadziste dachy wyglądają nieźle, zastanawiają mnie w nich te okna dachowe, czy to znaczy, że będą w nich aż dwie kondygnacje ze skosami, czy na samej górze, to będą jakieś pomieszczenia bardziej gospodarcze, do własnego zaaranżowania. Wszystko też wygląda całkiem kameralnie, nie ma tam ścisku pomiędzy tymi blokami, większość sąsiadów raczej nie będzie sobie zaglądała do okien. Pytanie, jak się mają spawy z otoczeniem tej inwestycji, czy za płotem będzie blokowisko, czy jest szansa, na jakieś spokojniejsze tereny zielone. Ktoś może orientuje się, jak to ma docelowo wyglądać?

Obrazek
Wizualizacje ze strony inwestora Żywiecka Inwestycja

Jeżeli chodzi o układy mieszkań, to jest lepiej i gorzej, super sprawa mieszkania dwustronne, z balkonem, dobrze, że pomiędzy ścianami są zachowane kąty proste, a nie ma żadnych udziwnień. Gorzej, że niektóre lokale nie mają w ogóle balkonu, moja opinia jest tu taka, że by mi to przeszkadzało. Nie wiem też czy np. garderoba w 40-metrowym mieszkaniu to dobry pomysł, ale pewnie znajdą się amatorzy takiego rozwiązania.

Obrazek
Wizualizacje ze strony inwestora Żywiecka Inwestycja

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 02 lis 2018, 17:29

bobo pisze:Nie widziałem wcześniej wizualizacji tego osiedla, ale tak patrząc na nie z góry, to prezentuje się naprawdę nieźle. Nawet te spadziste dachy wyglądają nieźle, zastanawiają mnie w nich te okna dachowe, czy to znaczy, że będą w nich aż dwie kondygnacje ze skosami, czy na samej górze, to będą jakieś pomieszczenia bardziej gospodarcze, do własnego zaaranżowania. Wszystko też wygląda całkiem kameralnie, nie ma tam ścisku pomiędzy tymi blokami, większość sąsiadów raczej nie będzie sobie zaglądała do okien. Pytanie, jak się mają spawy z otoczeniem tej inwestycji, czy za płotem będzie blokowisko, czy jest szansa, na jakieś spokojniejsze tereny zielone. Ktoś może orientuje się, jak to ma docelowo wyglądać?

Obrazek
Wizualizacje ze strony inwestora Żywiecka Inwestycja

Jeżeli chodzi o układy mieszkań, to jest lepiej i gorzej, super sprawa mieszkania dwustronne, z balkonem, dobrze, że pomiędzy ścianami są zachowane kąty proste, a nie ma żadnych udziwnień. Gorzej, że niektóre lokale nie mają w ogóle balkonu, moja opinia jest tu taka, że by mi to przeszkadzało. Nie wiem też czy np. garderoba w 40-metrowym mieszkaniu to dobry pomysł, ale pewnie znajdą się amatorzy takiego rozwiązania.

Obrazek
Wizualizacje ze strony inwestora Żywiecka Inwestycja

Od zachodu i polnocy teren sasiaduje z Lasem Borkowskim i miejmy nadzieje ze kwestia zagospodarowania i konfliktu wlascicieli z miastem zostanie wkrotce rozwiazana. Obok (zachod) znajduje sie nowo budowany 2 p budynek innej inwestycji (Zywiecka Polana chyba)... Poza tym od wschodu male domki, niskie bloki z lat 50-tych i chyba ze 3 wysokie z 70-tych, ale w oddaleniu. Mieszkania sa od 40 m2 w gore, wiec raczej nie beda kupowane pod wynajem i bedzie to raczej okolica dla rodzin.
Odnosnie rozkladu to ja zalapalem sie na mieszkanie narozne z balkonem. Uwazam sie uklad maja swietny a mala garderoba/magazynek w mieszkaniu jest wg mnie jak najbardziej potrzebny. Ruch samochodowy bedzie wprowadzony pod ziemie, gdzie jest mnostwo miejsc parkingowych w cenie nizszej niz na wiekszosci osiedli (27000).
Parter ma mieszkania z ogrodkami a 3 p z antresolami. Gama pelna, co kto lubi...

OlaKa
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2018, 14:39

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: OlaKa » 08 lis 2018, 14:43

Hej, @rado, czy udało Ci się wynegocjować niższa cene, czy nie było takiej szansy? Inwestycja wyglada bardzo dobrze, sama zastanawiam się nad kupnem mieszkania tam. Pozdrawiam!

lesnydzbanek
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2018, 14:26

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: lesnydzbanek » 08 lis 2018, 14:51

Tam są jakiekolwiek balkony ?


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 08 lis 2018, 22:43

rado pisze:
OlaKa pisze:Hej, @rado, czy udało Ci się wynegocjować niższa cene, czy nie było takiej szansy? Inwestycja wyglada bardzo dobrze, sama zastanawiam się nad kupnem mieszkania tam. Pozdrawiam!

Tak udało mi się wynegocjować niższa cenę i byłem zadowolony z negocjacji o ile to juz pewnie kwestia mieszkania i etapu budowy.

Radzilbym się pospieszyc.

Rowniez bylem zainteresowany Lesna Polana ale balkony sa na zachod i jakies 20-30 m od lasu. Mysle ze te mieszkania beda dosc ciemne bo do drzew jest zbyt blisko. Z kolei okna na druga strone beda z 15 m od nowo budowanego bloku Inwestycji Zywieckiej. Poza tym nie maja komorek lokatorskich. Miejsca garazowe za 28000 zl wiec tragedii nie ma.
Ja wybralem Inwestycje Zywiecka bo maja fajniejsze uklady mieszkan, komorki lokatorskie i miejsce na samochod w podobnej cenie. Poza tym okolica relaksujaca. Cisza, otoczona lasem, 10 min spacerem do petli tramwajowej.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 12 lis 2018, 17:06

rado pisze:
Krakus44 pisze:
rado pisze:Tak udało mi się wynegocjować niższa cenę i byłem zadowolony z negocjacji o ile to juz pewnie kwestia mieszkania i etapu budowy.

Radzilbym się pospieszyc.

Rowniez bylem zainteresowany Lesna Polana ale balkony sa na zachod i jakies 20-30 m od lasu. Mysle ze te mieszkania beda dosc ciemne bo do drzew jest zbyt blisko. Z kolei okna na druga strone beda z 15 m od nowo budowanego bloku Inwestycji Zywieckiej. Poza tym nie maja komorek lokatorskich. Miejsca garazowe za 28000 zl wiec tragedii nie ma.
Ja wybralem Inwestycje Zywiecka bo maja fajniejsze uklady mieszkan, komorki lokatorskie i miejsce na samochod w podobnej cenie. Poza tym okolica relaksujaca. Cisza, otoczona lasem, 10 min spacerem do petli tramwajowej.

A byłeś w środku? Oglądałem od wewnątrz i na pewno nie jest tam ciemno (oczywiście im wyżej tym jaśniej)

Komorki pełna zgoda zdecydowanie spory plus inwestycji zywieckiej. Układy to już trochę kwestia preferencji i indywidualnych potrzeb. Ogólnie co kto lubi. Ja preferuje jednak mieszkać w budynku gdzie jest 20 mieszkan niż 40 i w pierwszej linii przy lesie + termin oddania miał dla nas też duże znaczenie.

Racja. Widok na drzewa 20 m jest zawsze ok, nawet gdyby mialo byc odrobine ciemniej (ale to moje przypuszczenie, w srodku nie bylem). Dla mnie bardzo wazna byla komorka lokatorska, ale tez pozniejszy termin oddania, tak wiec bardzo przypasowala mi ta inwetycja, choc pierwotnie myslalem o Lesnej Polanie. Uklady w Lesnej Polanie tez sa bardzo dobre.Mieszkania obustronne lub narozne. Mysle ze bedzie nam sie tam dobrze mieszkalo. Pozdrawiam.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości