Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Witt
Posty: 228
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:16

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Witt » 03 cze 2020, 22:59

Mar G pisze:Wybacz zwłokę w odpowiedzi, ale oglądałem film.
prosiłem, abyś czytał powoli ... ze zrozumieniem , żeby coś dotarło- a tu na nic.

Polana Zywiecka - stąd pochodzi nazwa - od wieku jest obszarem bezdrzewnym. POLANA - drukowanymi - z założenia jest nieporosnięta drzewami.
To dzieci w szkole podstawowej wiedzą w klasach 1-3. może później zapominają jak widać...

Poczytaj książki historyczne o tym , co mieściło się na tym obszarze w latach 40-45 , pooglądaj zdjęcia z tego okresu - i niech ta dyskusja poszerzy Twoje wąskie horyzonty poza Google Maps - zresztą z tak chybioną lokalizacją :lol: :lol: :lol:
Pochylisz się wtedy z troską o tych, ku czci pamięci których znajduje się pewien pomnik nieopodal...

A wycinka 2018 to mały pikuś w porównaniu z tym, o którym pisałem w 2012=13 - ale pewnie Twój Google nie szuka artykułów w DP czy GK lub GW sprzed roku 2015...
poszperaj, poszukaj, poczytaj źródła - daj sobie szansę na to, aby ten poświęcony na obrażanie mnie czas wygenerował dla Ciebie coś pozytywnego.
abyś nie karmił się jedynie zawiścią i nienawiścią wobec bliźniego. wykrzesaj dobro z tej okazji - daj sobie szansę.

powodzenia. wierzę że potrafisz.też uwierz.

Widze ze pograzasz sie nadal.
Twierdzisz ze Polana to Polana i nie bylo na niej Lasu a sam geniuszu w poprzednim poscie napisales:
...."jedyne inwestycje na Polanie Zywieckiej ktore wymagały wycinki drzew to Apart Klimaty ( ok. 100 dorodnych drzew - akcja Ratuj Las) oraz Inwestycja Zywiecka".... :lol:
Wlasciwie w tym momancie mozemy zakonczyc te debate.

Odnosnie Twojego komentarza co do grozb to widac masz poczucie, ze niezle narozrabiales. nie dziwie sie.
Znam Twoich sasiadow ktorzy rowniez Cie znaja...
Wlaciciel tej niebieskiej "kropki " bedzie z pewnoscia zachwycony ze wrabiasz go w te afere...ale to przeciez w Twoim stylu...
Poza tym, sam przyznales dzisiaj w watku o Klinach ze to nie forum dla idiotow wiec oszczedz sobie tych bredni.
Ale skoro lokalizacja jest chybiona to w czym problem...zatem jakiemu wlasciecielowi zostawiasz namiary...? :lol:

Link ktory zamieszczasz dotyczy 2005!!! :lol: We wczeniejszym poscie piszesz ze wycinka odbyla sie w 2012 roku..pomimo ze nic sie wtedy nie dzialo... :lol: .ewidentnie nie wiesz o czym piszesz.. sam poszperaj czlowieku w zrodlach .
Zapomniales przy tym dodac informacje o aktualnych kwestiach prawnych:
krakow.naszemiasto.pl/znika-ostatni-teren-zielony-ktory-laczy-dwie-czesci-lasu/ar/c8-4097524

Zapomniales rowniez wspomniec o tym ze namieszaliscie przy lacznicach Zywieckiej i 8PU, stad tu twoje histeryczne wpisy na ten temat, Doprowadziliscie tym do kolejnej wycinki pod droge w okolicy Polany Zywieckiej
Zapomniales tez, ze w miejscu gdzie dzisiaj mieszkasz rozniez byl las co widac na starych mapach Krakowa. Posiadam w domu mape Krakowa z 1957 i wyobraz sobie cwaniaku z Lagiewnik, ze miedzy Zywiecka a Kobierzynska byl tylko las.

Twoj wpis o podzeganiu do nienawisci obroci sie przecwiwko tobie. Pamietaj o "wdziecznych" sasiadach w okolicy, ktorym namieszales.
Powiem Ci dla pocieszenia, a raczej zmartwienia, ze nie chodzi tu o mnie...na szczescie mieszkam daleko od patologii, ktora tu siejesz.. :!: .

I co najwazniejsze...NIE strasz Panie MarG bo to zakrwawa na stalking...Jak sie "dziadziu" wytlumaczy wnukom, ze rozrabia na forach? Z kim beda chodzili na spacery po pozostalosciach po Lesie B ktory konsekwentnie wycinacie?
Skreeny twoich wpisow z konta MarG i frodo100 sa zachowane..."just in case", Dobrej nocy "kolego"...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 0:52 przez Witt, łącznie zmieniany 12 razy.


Witt
Posty: 228
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:16

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Witt » 03 cze 2020, 23:00

Frodo100 pisze:
Witt pisze:

gnojku, tylko się nie obesraj proszę. i co kogo obchodzą majaki takiego gołodupca grzecznie zapytuję :?: siedzisz z szambem za oknem i z zawiści drzesz tutaj mordę. a sio, a sio szambnurku z rybitw


MarG. znowu mnie rozczarowales. Zakladasz na szybko kolejne konto zeby sobie poszczekac...? Szukasz wsparcia? A tu nie ma znikad... :D A taki kulturalny jezzdez. a takim jezykiem i w takim stylu chcesz sie wykpic...? ...Przeciez pisales dzisiaj w watku o Klinach, ze to forum nie dla chamow....Kammon MarG...badz konsekwentny...Rozumiem ze sie zdenerwowales...ale...narozrabiales to teraz wez to na klate bohaterze...Przynajmniej udawaj oglade i kulture...jak robiles do tej pory. Trzymaj fason man....

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 04 cze 2020, 8:23

A ja Mar G do dzisiaj nie otrzymałem wyjaśnienia Twoich teorii w których snułes wizje o tym, że arteria 8-PU miała się kończyć przy Inwestycji Zywieckiej i barwnie opisywałeś sznury samochodów wylewające się na Zywiecka a z niej do Borku Fałęckiego. Miło byłoby żebyś nam to wytłumaczył, skoro już tworzysz takie bajki.
Zauważyłem, że jak nie masz argumentów to wyśmiewasz innych że nie znają sytuacji i odsyłasz do jakiś, rzekomych źródeł.
A ja myślę, że skoro zamieszczasz tutaj takie opinie, to sam je podawaj do wglądu.


paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: paul1989 » 04 cze 2020, 14:21

Przeciez od kilku lat wiadomo ze tam ma iśc droga.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 04 cze 2020, 17:21

paul1989 pisze:Przeciez od kilku lat wiadomo ze tam ma iśc droga.


Tak oczywiście, że wiadomo ....tyle że 8 Pułku Ułanów ma się kończyć w pobliżu skrzyżowania Żywieckiej i Zawiłej i dalej kierować ruch do Borku Fałęckiego.
Natomiast nasz szanowny Mar G manipulował, że 8PU będzie kończyło się na ulicy Szczerbińskiego gdzie cały ruch zostanie skierowany w stronę Inwestycji Żywieckiej na Żywiecką...Oczywiście strasznie lamentował bo puściliby mu wtedy ruch po domem , więc tak protestowali, że drogę puszczą przedłużeniem ulicy Karabuły,
Pisał tu bzdury że cały ruch z 8 P U przeleje się przez Żywiecka do Borku Fałęckiego.
Świętował „zwycięstwo” w tym wątku fotografując z zadowoleniem jak to wycinają las obok Apartamentow Klimaty.
Tak czy inaczej to tylko łącznica a nie koniec 8 Pułku Ułanów. Ale widać nadal „działa” w tym wątku i zamieszcza złośliwe komentarze byle tylko się „zemścić” na przyszłych mieszkańcach nowych okolicznych inwestycji. Kwintesencja trollingu MarG.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: mac_kow » 04 cze 2020, 20:07

Krakus44 pisze:
Pisał tu bzdury że cały ruch z 8 P U przeleje się przez Żywiecka do Borku Fałęckiego.
Świętował „zwycięstwo” w tym wątku fotografując z zadowoleniem jak to wycinają las obok Apartamentow Klimaty.
Tak czy inaczej to tylko łącznica a nie koniec 8 Pułku Ułanów. Ale widać nadal „działa” w tym wątku i zamieszcza złośliwe komentarze byle tylko się „zemścić” na przyszłych mieszkańcach nowych okolicznych inwestycji. Kwintesencja trollingu MarG.


No to ja muszę Marga wziąć w obronę. Liczy się kontekst. Na pewno nikogo nie "cieszy" sytuacja z wycinką zieleni (to co tam się ostało ciężko nazwać "drzewami") za "Klimatami", ale ważne jest też to, co obiecywał inwestor "Klimatów" vs. rzeczywistość.
Obiecywał otóż gruszki na wierzbie, jeśli chodzi o tzw. "piękne otoczenie", a wyjdzie najbardziej typowe miejskie otoczenie z możliwych, z przelotowymi drogami z dwóch stron.

BTW- ja jestem programowo walnięty, ale na miejscu mieszkańców "Klimatów" czy IŻ cieszyłbym się z praktyczności rozwiązania.
Ulica w mieście nie powinna dziwić a sensowna komunikacja to podstawa. Tyle, że apartamenty znacznie stracą na wartości.

Co będzie z ruchem- zobaczycie. Ale na pewno 8PU będzie jedną z głównych dróg dojazdowych do "Polany" oraz ul. Żywieckiej ogólnie.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 04 cze 2020, 20:29

mac_kow pisze:
Krakus44 pisze:
Pisał tu bzdury że cały ruch z 8 P U przeleje się przez Żywiecka do Borku Fałęckiego.
Świętował „zwycięstwo” w tym wątku fotografując z zadowoleniem jak to wycinają las obok Apartamentow Klimaty.
Tak czy inaczej to tylko łącznica a nie koniec 8 Pułku Ułanów. Ale widać nadal „działa” w tym wątku i zamieszcza złośliwe komentarze byle tylko się „zemścić” na przyszłych mieszkańcach nowych okolicznych inwestycji. Kwintesencja trollingu MarG.


No to ja muszę Marga wziąć w obronę. Liczy się kontekst. Na pewno nikogo nie "cieszy" sytuacja z wycinką zieleni (to co tam się ostało ciężko nazwać "drzewami") za "Klimatami", ale ważne jest też to, co obiecywał inwestor "Klimatów" vs. rzeczywistość.
Obiecywał otóż gruszki na wierzbie, jeśli chodzi o tzw. "piękne otoczenie", a wyjdzie najbardziej typowe miejskie otoczenie z możliwych, z przelotowymi drogami z dwóch stron.

BTW- ja jestem programowo walnięty, ale na miejscu mieszkańców "Klimatów" czy IŻ cieszyłbym się z praktyczności rozwiązania.
Ulica w mieście nie powinna dziwić a sensowna komunikacja to podstawa. Tyle, że apartamenty znacznie stracą na wartości.

Co będzie z ruchem- zobaczycie. Ale na pewno 8PU będzie jedną z głównych dróg dojazdowych do "Polany" oraz ul. Żywieckiej ogólnie.


Mac kow, nie wychwyciłeś niuansów. Drogę dojazdową z Zywieckiej do 8PU chcieli puścić własnie obecną już ulicą Szczerbińskiego w okolicy której mieszka MarG. Zaczęli protestować i dojazdówka teraz śmignie pod oknami Klimatów, musieli więc wykarczować kolejne drzewa i będą tam robili jezdnie. Zreszta pewnie w planach zag terenu ta droga byla pokazana, zatem wlasciciele nowych mieszkan w Klimatach powinni sami sprawdzic zanim decydowali sie na zakup i pretensje mogą mieć do siebie, deweloper zawsze reklamuje jak może....
Wg mnie ta droga łącząca to tylko plus dla mieszkańców bo ułatwi dostanie się do 8PU a nikt jadący 8PU do Borku nie będzię zjeżdżał do IZ bo tylko wydłuży sobie przejazd. Będą tam zjeżdzać głównie mieszkańcy Klimatów, IŻ i Polany Żywieckiej, którzy i tak muszą sie przecież dostać do Żywieckiej a większość tranzytu z Żywieckiej przeniesie się na 8PU.
I tu właśnie jest cały haczyk, bo MarG miałby ten cały ruch pod oknami (gdyby dojazd był ul Szczerbińskiego), stąd takie tu manipulacje wyczyniał żeby wywalczyć tę drugą alternatywę.

Znam temat świetnie, bo kiedyś sam przymierzałem się do zamieszkania w tej okolicy i rozszyfrowałem intencje cwaniaka...
Co do samego tematu wycinki pełna zgoda. To wielka szkoda, że wycieli, ale nie odbyło sie to bez winy miasta, które ignorowało właścicieli terenu przez 10 lat. Ale to nie powód, żeby od miesięcy wyżywać się na przyszłych mieszkańcach IZ i ciągle wybrzydzać na wszelkie sposoby to osiedle ludziom którzy zdecydowali się tam na zakup, wyśmiewając np że muszą remontować juz po odbiorze.

Witt
Posty: 228
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:16

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Witt » 04 cze 2020, 20:42

Poza tym jeszcze raz zwracam uwage na fakt ze cale to osiedle domkow 1-rodzinnych wokol Szczerbinskiego, rowniez powstalo na terenie zadrzewionym, zatem zaklamaniem jest odgrywanie "ekologa" dopiero jesli dotyczy to kolejnych inwestycji.
Rozumiem ze mieszkancom to nie pasuje, ale zaciecie i konsekwencja w jaki Mar G tu trolluje przerasta wszelkie granice.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: mac_kow » 04 cze 2020, 22:45

Mac kow, nie wychwyciłeś niuansów. Drogę dojazdową z Zywieckiej do 8PU chcieli puścić własnie obecną już ulicą Szczerbińskiego w okolicy której mieszka MarG.
Znam temat świetnie, bo kiedyś sam przymierzałem się do zamieszkania w tej okolicy i rozszyfrowałem intencje cwaniaka...

Poza tym jeszcze raz zwracam uwage na fakt ze cale to osiedle domkow 1-rodzinnych wokol Szczerbinskiego, rowniez powstalo na terenie zadrzewionym, zatem zaklamaniem jest odgrywanie "ekologa" dopiero jesli dotyczy to kolejnych inwestycji. [/quote]

Wiecie... dla mnie to burza w szklance wody. Akurat nie mieszkam w okolicy- powiedzmy, że ją "znam" bo czasem chodzę z dziećmi na spacery do pobliskiego parku. BTW nagle okazuje się, że okolice Polany Żywieckiej znamy wszyscy lepiej niż Stare Miasto. LOL.

Racja- każda hipokryzja pt. "mój blok jest jeszcze OK, ale kolejny już nie" zasługuje na potępienie. Ale z drugiej strony rozumiem frustrację, bo wycinka drzew odbyła się w typowej dla polskich standardów administracyjnych szemranej, niejasnej atmosferze. Przy czym nie jest to w najmniejszym stopniu wina nabywców- sorry, ale jesteśmy zbyt biedni i zbyt praktyczni na "etyczne kupowanie". I dobrze.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 04 cze 2020, 23:53

mac_kow pisze:
Mac kow, nie wychwyciłeś niuansów. Drogę dojazdową z Zywieckiej do 8PU chcieli puścić własnie obecną już ulicą Szczerbińskiego w okolicy której mieszka MarG.
Znam temat świetnie, bo kiedyś sam przymierzałem się do zamieszkania w tej okolicy i rozszyfrowałem intencje cwaniaka...

Poza tym jeszcze raz zwracam uwage na fakt ze cale to osiedle domkow 1-rodzinnych wokol Szczerbinskiego, rowniez powstalo na terenie zadrzewionym, zatem zaklamaniem jest odgrywanie "ekologa" dopiero jesli dotyczy to kolejnych inwestycji. 


Wiecie... dla mnie to burza w szklance wody. Akurat nie mieszkam w okolicy- powiedzmy, że ją "znam" bo czasem chodzę z dziećmi na spacery do pobliskiego parku. BTW nagle okazuje się, że okolice Polany Żywieckiej znamy wszyscy lepiej niż Stare Miasto. LOL.

Racja- każda hipokryzja pt. "mój blok jest jeszcze OK, ale kolejny już nie" zasługuje na potępienie. Ale z drugiej strony rozumiem frustrację, bo wycinka drzew odbyła się w typowej dla polskich standardów administracyjnych szemranej, niejasnej atmosferze. Przy czym nie jest to w najmniejszym stopniu wina nabywców- sorry, ale jesteśmy zbyt biedni i zbyt praktyczni na "etyczne kupowanie". I dobrze.


Zgadzam się z Twoim komentarzem w 100%.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości