Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Rak » 28 wrz 2020, 23:22

Hej, czy mogę prosić o informację..gdzie w okolicy Stelmachów/Chełmońskiego można tak odrobinę pospacerować? Zastanawiam się nad czymś w tej okolicy i stąd to pytanie. Oczywiście można rowernąć w kierunku Armii Krajowej i Rudawy, ale to dalej. A tak w okolicy bardzo bliskiej znajdą się jakieś fajne tereny do 15 min spacerem ?


Marcel83
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Marcel83 » 28 wrz 2020, 23:27

Rak pisze:Hej, czy mogę prosić o informację..gdzie w okolicy Stelmachów/Chełmońskiego można tak odrobinę pospacerować? Zastanawiam się nad czymś w tej okolicy i stąd to pytanie. Oczywiście można rowernąć w kierunku Armii Krajowej i Rudawy, ale to dalej. A tak w okolicy bardzo bliskiej znajdą się jakieś fajne tereny do 15 min spacerem ?

Tak, ul. Stelmachów w stronę Jasnogórskiej. Wychodzimy na tył salonu Ford. Tereny zielone dobre na spacer i rower.

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: slawek » 29 wrz 2020, 11:48

Marcel83 pisze:Tak, ul. Stelmachów w stronę Jasnogórskiej. Wychodzimy na tył salonu Ford. Tereny zielone dobre na spacer i rower.

Ale te tereny są zapisane jako zielone w np. w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, czyli jest szansa na to, że takie pozostaną, czy raczej za kilka miesięcy / lat można się tam spodziewać rozpoczęcia kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Orientowałeś się jak to wygląda w okolicy ul. Stelmachów i inwestycji Stelmachów Park? Jak na razie, to mam wrażenie, że nie jest tam kolorowo z dostępnością terenów zielonych / rekreacyjnych.


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: slawek » 29 wrz 2020, 11:55

A taka opinia, ponieważ byłem niedawno w tej okolicy i nawet zrobiłem kilka zdjęć tego, jak idzie budowa osiedla Stelmachów Park.

Obrazek

Kolejny rząd budynków już stoi, jeszcze ocieplenia i elewacja, ale pewnie szybko pójdzie im ten etap.

Obrazek

W każdym razie okna już wstawione, ten pierwszy budynek całkiem ok, bo będzie z niego widok na mały zielony skwerek przed osiedlem (choć również na ulicę i bramę wjazdową do osiedla.

Obrazek

I o ile samo osiedle nie wygląda źle, to sama ulica przy której jest budowane, to jakiś dramat, nie ma chodników, dwa samochody ledwo mogą się wyminąć na asfalcie, albo w ogóle nie mogą, więc zjeżdżają na pobocza, chodników brak (oświetlenia ulicznego chyba też, choć nie przyglądałem się dokładnie, bo byłem tam w ciągu dnia). Samochody wzbijają tumany kurzu, pomiędzy tym wszystkim czasem piesi, próbujący sobie jakoś radzić, matki odprowadzające dzieci do przedszkoli... Wie ktoś może co dalej z tą ulicą, mają zamiar ją kiedyś zrobić, czy jak na razie nie ma co się nastawiać na jakąś zmianę na plus?

Obrazek

No i tu gotowa część osiedla, zdaje się, że mieszkania są wykańczane przez mieszkańców. Może ktoś, kto już odebrał mieszkanie podzieli się opinią na jego temat, zostało dobrze wybudowane czy są jakieś zastrzeżenia? Na co powinni zwrócić uwagę nabywcy kolejnych etapów, może ktoś się podzieli opinią na forum?

Marcel83
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Marcel83 » 29 wrz 2020, 17:35

slawek pisze:
Marcel83 pisze:Tak, ul. Stelmachów w stronę Jasnogórskiej. Wychodzimy na tył salonu Ford. Tereny zielone dobre na spacer i rower.

Ale te tereny są zapisane jako zielone w np. w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, czyli jest szansa na to, że takie pozostaną, czy raczej za kilka miesięcy / lat można się tam spodziewać rozpoczęcia kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Orientowałeś się jak to wygląda w okolicy ul. Stelmachów i inwestycji Stelmachów Park? Jak na razie, to mam wrażenie, że nie jest tam kolorowo z dostępnością terenów zielonych / rekreacyjnych.

Nie znam szczegółów zagospodarowania przestrzennego akurat wspomnianych terenów. Łąki, które są "za" inwestycją pozostaną bez zmian bo te tereny już mają mpzp. Według dewelopera remont drogi Stelmachów rozpocznie się na początku przyszłego roku tj. 2021. Z tego co usłyszałem to planowany jest na niej... autobus! Brzmi fajnie tylko czy jest na tyle miejsca.

davinho25
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2019, 20:03

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: davinho25 » 02 lis 2020, 16:43

Czy ktoś w ostatnim czasie kupował mieszkanie w tej inwestycji? Jeśli chciałby się podzielić spostrzeżeniami to zapraszam bardzo chętnie na PW.

reni91
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2020, 17:26

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: reni91 » 27 gru 2020, 17:31

Cześć:)

jestem zainteresowana inwestycją, mam pytania, będę wdzięczna za pomoc:

1) czy ktoś orientował się, że budowa drogi ma na 100% ruszyć w 2021?

2) pytanie do mieszkańców - jak sprawuje się kotłownia gazowa? jakie są miesięczne koszty ogrzewania? w Internecie można znaleźć informacje, że jest dość głośna, chciałam zweryfikować tę informację

3) czy w okolicy są jakieś miejsca, gdzie można bezpiecznie pospacerować? obecnie z drogą kiepsko, a planowany plac zabaw jest raczej niewielki

4) jakie jeszcze plusy/ minusy niewymienione dotychczas dostrzegacie?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: pozdro » 27 gru 2020, 19:12

Lokalizacja żenada


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: slawek » 27 gru 2020, 22:44

reni91 pisze:Cześć:)

jestem zainteresowana inwestycją, mam pytania, będę wdzięczna za pomoc:

1) czy ktoś orientował się, że budowa drogi ma na 100% ruszyć w 2021?

2) pytanie do mieszkańców - jak sprawuje się kotłownia gazowa? jakie są miesięczne koszty ogrzewania? w Internecie można znaleźć informacje, że jest dość głośna, chciałam zweryfikować tę informację

3) czy w okolicy są jakieś miejsca, gdzie można bezpiecznie pospacerować? obecnie z drogą kiepsko, a planowany plac zabaw jest raczej niewielki

4) jakie jeszcze plusy/ minusy niewymienione dotychczas dostrzegacie?

Lokalizacja moim zdaniem taka sobie, przynajmniej jeżeli tej drogi obok osiedla wreszcie nie wybudują i nie będzie tam jakiegoś normalniejszego przejazdu. Przydałaby się też północna obwodnica, bo wtedy powinien spaść nieco ruch na Opolskiej / Conrada.

Co do terenów zielonych, to sprawdź jak wygląda sprawa przeznaczenia na tereny zielone Łąk Tonie, słyszałem o tym kilka razy, ale nie wiem na czym to stanęło.

aliw
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2021, 8:35

Re: Stelmachów Park Kraków od Mak Dom - opinie i forum o inwestycji

Postautor: aliw » 13 lip 2021, 8:48

reni91 pisze:Cześć:)

jestem zainteresowana inwestycją, mam pytania, będę wdzięczna za pomoc:

1) czy ktoś orientował się, że budowa drogi ma na 100% ruszyć w 2021?

2) pytanie do mieszkańców - jak sprawuje się kotłownia gazowa? jakie są miesięczne koszty ogrzewania? w Internecie można znaleźć informacje, że jest dość głośna, chciałam zweryfikować tę informację

3) czy w okolicy są jakieś miejsca, gdzie można bezpiecznie pospacerować? obecnie z drogą kiepsko, a planowany plac zabaw jest raczej niewielki

4) jakie jeszcze plusy/ minusy niewymienione dotychczas dostrzegacie?



Podpinam się pod powyższe pytania. Rozważam zakup mieszkania w bloku 3, ale czytając opinie mam wątpliwości ;/



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], tomekl007 i 37 gości