Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera - Prądnik Biały) - opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera - Prądnik Biały) - opinie

Postautor: fredo » 05 mar 2016, 20:08

Nowe inwestycje mieszkaniowe na Prądniku Białym pojawiają się na forum dosyć często i mają niezłe opinie u przyszłych klientów. W tej okolicy wkrótce zacznie powstawać jeszcze jeden projekt mieszkaniowy, to jest M House od Inter-Bud Kraków, czyli dewelopera, który w naszym mieście buduje naprawdę dużo i chyba też całkiem nieźle :) Jak on będzie wyglądał, przedstawia zamieszczona poniżej wizualizacja, wydaje się, że całkiem nieźle chyba, i dosyć modnie, czyli właśnie tak, jak się dzisiaj buduje. Mnie się podoba i chyba zacznę też brać tą inwestycję, jako potencjalnie miejsce, w którym mógłbym kupić mieszkanie :idea: Tym bardziej, że podoba mi się lokalizacja, w której M House powstaje, bowiem ulica Meiera znajduje się całkiem blisko wyjazdu na Warszawę, a dojazd do tej drogi ma dla mnie spore znaczenie, dlatego właśnie jak dla mnie w grę wchodzi właśnie Górka Narodowa (czyli część Prądnika Białego).

Jednak polecam rozważenie wszystkim czy to na pewno jest odpowiednie miejsce na mieszkanie, bowiem jak pewnie wiecie, ulica 29 Listopada jest zazwyczaj zakorkowana w godzinach szczytu, a i często także poza nimi. Komunikacji publicznej nie ma tam zbyt dobrze rozwiniętej, choć podobno kiedyś powstać ma także linia tramwajowa na Górkę Narodową, ale wiadomo, że takie projektu w Krakowie realizuje się naprawdę wiele lat, czyli pewnie jeszcze na to poczekamy... Standardowo nie jest tam też dobrze z miejscami parkingowymi, więc warto rozważyć ich zakup jeśli nabywa się w okolicy nowe mieszkanie :)

Obrazek

Jeśli natomiast chodzi o same nowe mieszkania na Górce Narodowej od firmy Inter-Bud w projekcie M House, to wybór jest spory, bowiem ma ich powstać tam aż 156 na 11 kondygnacjach. Niemała jest także rozpiętość jeśli chodzi o metraże, wiem mają one mieć od 33 do 70 metrów kwadratowych, czyli każdy znajdzie są dla siebie. Na klientów czekają miedzy innymi takie lokale, jak te wymienione poniżej.

  • Kawalerki na Górce Narodowej w Krakowie w tej inwestycji mają ok. 33 metrów kwadratowych, co ciekawe nie pomiędzy wszystkimi ich ścianami są kąty proste, a dodatkowym minusem jest tu także brak balkonu :(
  • Małe mieszkania dwupokojowe od Inter-Bud w M House zaczynają się od ok. 40 m2, oczywiście znajdują się w nich aneksy kuchenne, które jednak dałoby się przerobić na osobne, choć ciemne kuchnie. Są jednak także lokale mające dwa pokoje na niemal 60 m2, i tam z aneksu dałoby się zrobić już osobną i jasną kuchnię.
  • Są także nowe mieszkania trzypokojowe w Krakowie, tu wybór nie jest duży, ale można mieć takie na 75 m2, trzeba przyznać, że są całkiem nieźle rozplanowane, znalazło się w nich nawet miejsce na osobną, dodatkową toaletę, choć może zamiast niej, bardziej przydałaby się tam garderoba :)
  • Co ciekawe, mieszkania czteropokojowe na Prądniku Białym mają tu mniejszy metraż nić mające trzy pokoje, bowiem są rozłożone na 70 m2 i mają trzy niewielkie sypialnie i salon z aneksem, choć można by go zamienić na kolejną sypialnię i osobną, a do tego jasną kuchnię. Co więcej największe lokale w tym budynku będą miały wystawy okien na dwie strony, na przykład południe i zachód lub wschód.
Szkoda tylko, że mieszkańcy, którzy będą mieć kiedyś okna na południe, czyli w kierunku Krakowa, prawdopodobnie zobaczą za nimi kolejny budynek, bowiem zdaje się, że już stoją one w sąsiedztwie. Rzut piętra takiego mieszkania można zobaczyć poniżej. Trzeba przyznać, że jest całkiem nieźle, a w tej okolicy dużo się buduje, choćby po drugiej stronie ulicy 29 Listopada budowane jest Osiedle Kuźnia Kołłątajowska oraz wiele innych nowych inwestycji. Sam deweloper jest całkiem niezły chyba i sporo już w Krakowie zbudował, odpowiada między innymi za Osiedle Bobrzyńskiego Kraków, Osiedle Pod Dębem, Grzegórzki Park od Inter-Bud, Willę Wego czy Wiślane Tarasy, czyli mogą się pochwalić sporą ilością zrealizowanych czy ciągle budowanych projektów, w których lokale cieszą się sporym powodzeniem :)

Obrazek

Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań w Krakowie na Górce Narodowej, to w tym budynku zaczynają się one od 5 240 zł/m2, a kończą na 6 300 zł/m2, przynajmniej tak podaje Inter-Bud. W waszej opinii to jest dużo czy mało, jak na taką lokalizację :?: Jest tu jeszcze ktoś kto chce kupić nowe mieszkanie od tego dewelopera w M House przy Meiera 16C :?: Jeśli tak, to jak oceniacie współpracę z tą firmą, jakie macie opinie o Inter-Bud Kraków, może napiszecie coś o tym :?: No i jeszcze jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia, to mam nadzieję, że zamieści je na forum, bo przydałoby się dowiedzieć więcej o tej inwestycji.


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera, Prądnik Biały) - opinie

Postautor: PaniPanda » 05 mar 2016, 22:32

Projekt rzeczywiście jest niezły - osobiście tą lokalizacją nigdy się nie interesowałam, właśnie z uwagi na to, że to z jednej strony trasa wylotowa, a z drugiej droga, która "skazuje" nas na przejazd Alejami, co w godzinach szczytu nie jest największą przyjemnością, a do tego dojazd MPK też raczej nie jest szczytem marzeń ;) no ale @fredo jeśli pytasz o cenę, to wydaje mi się, że jak na Kraków jest całkiem ok - koszty zakupu mieszkania idą w górę i coraz trudniej znaleźć coś poniżej 6-7 tysięcy za metr :) a z ciekawości - które mieszkanie brałes pod uwagę w tej inwestycji :?: bo od metrażu pewnie też sporo zależy opłacalność kupienia czegoś w jednym miejscu a nie w innym :)

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: pozdro » 16 mar 2016, 13:36

Nie no tanio nie jest po 5000zł/m2 to w krakowie pełno jest. Jakieś Avie, Małe płaszowy, Centalne, Biezanowy, etc. Lokalizacja OK bo będzie na Reduta przystanek kolejki miejskiej więc 5min na dworzec główny, 7min hala targowa, 9min zabłocie 11 min krzemionki 15min bonarka, 18min łagiewniki, etc. Podobno PIS lobbuje za północną obdownicą krakowa to wylotówka na warszawe straci na znaczeniu i się przeluźni. Za 5000zł/m2 bym brał za wiecej to bym znalazł gdzie indziej.


fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera, Prądnik Biały) - opinie

Postautor: fredo » 17 mar 2016, 9:56

W zasadzie to masz rację, że jednak faktycznie, jak na tą lokalizację, to te ceny jednak nie należą do najniższych wcale, zwłaszcza, że akurat mi to miejsce, to jednak mocno nie odpowiada, bo Górka Narodowa w Krakowie jednak jest mocno na uboczu, ale chyba nie to mi tam najbardziej przeszkadza... Może za mało tam "zwiedzałem", ale odnoszę wrażenie, że tam kompletnie nie ma gdzie iść np. na spacer :( Nawet Kliny mają swój park z fortem obok Borkowskiej, w Czyżynach z ciekawych miejsc jest na przykład dawny pas startowy, Ruczaj ma jakieś łąki i Zakrzówek niedaleko, gdzie ma ponoć powstać bardzo ciekawy Cracow City Park, tymczasem rejony ulicy Meiera, gdzie powstaje m.in. inwestycja M House, wydają mi się zupełnie takich miejsc pozbawione, choć być może za słabo je znam :?:

W tych cenach, to faktycznie wolałbym poszukać w innych miejscach Krakowa chyba... Choć jedna rzecz jest tam plusem, można mieć okna z wystawą południową i widok na Kraków, jeśli komuś uda się wyhaczyć odpowiednio ustawione mieszkanie :) A Wy jakie widzicie jeszcze wady i zalety tej inwestycji mieszkaniowej :?:

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: Master » 19 lip 2016, 23:03

Od tej strony @kozica, po której są domy jednorodzinne to chyba faktycznie nie grozi zabudowa, ale czy coś się jeszcze nie zmieści pomiędzy inwestycją M House Kraków od Inter-Bud, a tymi budynkami :?: A jesteś zainteresowana zakupem tam nowego mieszkania w Krakowie, jeśli tak, to może napiszesz coś o tym, jakie widzisz zalety i wady tej inwestycji :?: Jeśli o mnie chodzi, to bardzo podoba mi się jej architektura, choć oczywiście nie jest to mały blok :) Jak tam jest z cenami mieszkań, da się z deweloperem Inter-Bud coś wynegocjować tam :?:

kozica
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2016, 14:10

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera, Prądnik Biały) - opinie

Postautor: kozica » 25 lip 2016, 18:58

widzę właśnie, że interbud wrzucił mapkę, tylko nie podoba mi się tam jedna rzecz - do dopytania się pewnie - że przed planowana inwestycja na mapce poglądowej są trzy budynki, a w rzeczywistości stoją dwa :|...
a jeśli chodzi o zalety, to hmm... mieszkam na północy Krk już jakiś czas, przyzwyczaiłam się, mam niedaleko do Opolskiej za czym idzie, że niedaleko do wyjazdu z Krk. poza tym to mam blisko do pracy, której nie zamierzam zmieniać przez dłuższy czas:) dla mnie jest to bardzo ważne.

a ceny mieszkań - no nie ma szału w widełkach od 5200 - 6300, w mdm są tylko mieszkania na parterze a im wyżej tym drożej. na razie wybieram się zapytać o kilka rzeczy zanim się zdecyduję (m.in. jaka jest forma własności gruntu, czy to jest użytkowanie wieczyste etc.). jak się czegoś więcej dowiem to dam znać:)

Rychu
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:49

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera, Prądnik Biały) - opinie

Postautor: Rychu » 25 sie 2016, 14:55

Mieszkam na Meiera więc mogę wypowiedzieć się o lokalizacji.
Choć po pierwsze co się rzuca w oczy - wizualizacja budynku jest mocno zmanipulowana! Gdzie tam te zielone tereny wokół??? Właśnie czytam że mają w tej okolicy zabudować "ostatni skrawek zieleni"
dziennikpolski24.pl/region/a/nie-chca-dopuscic-do-zabudowy-ostatniego-skrawka-zieleni,10538023
Taki obrazek jaki prezentuje deweloper to między bajki włożyć - zielono na kilometr, równo, 1 samochód pod blokiem.. Jak jest pod blokami z miejscem parkingowym każdy wie, no chyba że ktoś sobie dokupi garaż, a z drugiej strony nie wiadomo ile tych garaży będzie jeśli będą.
Wracając do lokalizacji byłoby ok, gdyby nie to że droga na Warszawę ma jedną nitkę w jedną stronę. W praktyce wygląda to tak, że gdy ktoś jedzie z centrum na Warszawę i skręca np. w Siewną to wstrzymuje cały ruch do estakady aż łaskawie ktoś go nie przepuści jadący z W-wy do centrum, a komu chce się przepuszczać, jeśli on też w korku już godzinę stoi to co ma przepuszczać jak ma pierwszeństwo?? A to tylko jeden samochód skręcający - takich jest wiele więcej, czy to więc może dziwić że swego czasu wracając o 21.30 (!!) jeszcze korek się tworzył na tym odcinku. I tak jest przy każdym lewoskręcie bo dodatkowe pasy z braku miejsca są bardzo krótkie.
Niby mają robić jakąś linie tramwajową (tylko kiedy?) no i jeśli pętla będzie tam gdzie pętla 164 to nic nie da tym którzy mieszkają po tej stronie /Meiera itp./ - kiedyś próbowałem dojść do pętli 164, to już niewiele dalej byłoby gdybym do estakady na piechotę szedł, no chyba że tam jakiś skrót zrobią koło auto-komisu, ale na dziś to już lepiej od estakady iść niż tam do 164 kluczyć. /czasem rano tak robię gdy korek prawie się nie porusza i po co ja miesięczny kupuję???/
Gdybym mógł się cofnąć w czasie to przed zakupem odżałowałbym jeden dzień wolnego i przeznaczył go na przejechanie odcinka "z domu" do pracy i z powrotem, ale w takich godzinach jak faktycznie bym miał jeździć. /Ale w czasie roku szkolnego, bo wakacje (wtedy całym Krakowie jest luźniej) trwają tylko 2 miesiące w roku/. Po prostu wybrać się na tam wcześniej aby wyjechać stamtąd tak jakby miało się zdążyć rano do pracy, i pojechać tam z pracy o godzinie o której zwykle się wychodzi.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera, Prądnik Biały) - opinie

Postautor: Master » 25 sie 2016, 20:28

@Rychu, dzięki za ciekawe informacje na temat inwestycji M House Inter-Bud, faktycznie brzmi to wszystko dosyć niepokojąco, a korki przed przejazdem pod torami, to też mi się tam zdarzyło widzieć swego czasu... Ale jest też plan przebudowy Alei 29 Listopada i chyba coś się ma tam w związku z tym poprawić :idea: Kojarzysz ten temat :?: No i ten tramwaj na Górkę Narodową, to też chyba perspektywa jednak kilku najbliższych lat raczej, a nie dziesięcioleci :idea: No i jeszcze jedno powinno pomóc, czyli budowa czwartej obwodnicy, to wreszcie też się stanie.

Jeśli chodzi o kwestię zieleni w tej okolicy, to faktycznie nie jest tam z tym kolorowo, byłem tam jakiś czas temu na "spacerze" i faktycznie, wielu ciekawych miejsc tam nie ma niestety. Ale jeśli ktoś traktuje swoje mieszkanie tylko jeśli sypialnię, to czemu nie :?:


arturro
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:10

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera - Prądnik Biały) - opinie

Postautor: arturro » 18 paź 2017, 9:17

Witam,

Też jestem zainteresowany zakupem mieszkania w M House, na 7 piętrze.
Wczoraj obejrzalem mieszakanie; jest dokładnie tak jak na zdjęciach Kingi.
Co do tematu dojazdów, myślę, że jakichś większych dramatów nie ma a po rozbudowie infrastruktury na pewno będzie dużo lepiej.

Natomiast martwi mnie co innego; pod innym wątkiem dotyczącym Inter Bud znalazłem niepokojące wątki dotyczące umowy przyrzeczonej. A mianowicie:

autor: redfoo » 22 wrz 2016, 18:54

Witam wszystkich,
Ja na temat tego dewelopera znalazłem coś takiego i powiem szczerze jestem trochę zszokowany.

(źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,412,13369441,13369441,Uwaga_na_Interbud_Inter_bud_Szuwarowa.html)

Uwaga na krakowski Inter-bud !

Wszystkim, którzy zdecydowali się zamieszkać na jednym z ładnych osiedli
mieszkaniowych, jakie buduje krakowska firma Inter-bud radzę się dobrze
zastanowić nad umową przyrzeczoną, którą deweloper dostarcza do podpisania
dopiero kilka miesięcy pod odebraniu kluczy od mieszkania (wcześniej umowy
praktycznie nie da się zobaczyć ponieważ "jest przygotowywana").

O ile w umowie wstępnej nie można się dopatrzyć jakichś kruczków (no może
poza tym, że jeśli kupujący zdecyduje się odstąpić od zakupu nawet gdy będzie
to z winy dewelopera to będzie musiał stracić 5% kosztów całego mieszkania)
to w umowie przyrzeczonej (notarialnej) znajdują się wpisy wołające o pomstę.

Podobnie jak wielu innych mieszkańców już podpisałem tą umowę ale okazuje
się, że wcale nie musiałem się godzić na takie warunki jakie ona zawierała.
A o cóż chodzi? Między innymi o takie zapisy:

“Nabywca oświadcza, że ustanawia pełnomocnikiem z prawem substytucji bez
ograniczeń – Spółkę pod firmą INTER-BUD DEVELOPER (...) i upoważnia ją do
występowania w jego imieniu przed wszelkimi urzędami, organami (...) we
wszystkich sprawach dotyczących budowy infrastruktury osiedlowej (..) a także
do wykonywania innych czynności, które okażą się niezbędne w pełnym zakresie
powyższego pełnomocnictwa, którego treść, w razie wątpliwości, należy
interpretować rozszerzająco.”

O ile pierwsza część jest w miarę w porządku i potrzebna do rozbudowy osiedla
o tyle druga nie znaczy nic a konkretnie oznacza wszystko czego sobie
deweloper zażyczy.

“Równocześnie – jako członek Wspólnoty Mieszkańców – kupujący oświadcza, że
upoważnia Spółkę pod firmą INTER-BUD DEVELOPER (...) do podejmowania w tym
zakresie za Wspólnotę, wszelkiego rodzaju uchwał, bądź decyzji dotyczących
zmiany wielkości (...) udziałów we współwłasności nieruchomości wspólnej w
przypadkach sprzedaży mieszkań, względnie lokali o innym przeznaczeniu.”

Firma robi pierwszy krok w celu odebrania możliwości decydowania o
czymkolwiek Wspólnocie Mieszkańców, jak sobie coś wykombinuje to zmieni
mieszkańcom ich udziały w części wspólnej bez ich zgody, a raczej za ich
zgodą tutaj podpisaną.

“Kupujący oświadcza, że upoważnia Spółkę pod firmą INTER-BUD DEVELOPER (...)
do wykonywania zarządu nieruchomością wspólną w tym również w zakresie
przekraczającym zwykły zarząd.”

Warto sprawdzić w ustawie co oznacza termin “zakres przekraczający...”. Otóż
wszystko. Tak więc zarządca może dokonywać dowolnych operacji finansowych,
zatrudniać dowolne firmy i osoby na podstawie własnego widzimisię i ustalać
sobie dowolnie wynagrodzenie, wszystko za podpisaną tutaj zgodą Wspólnoty
Mieszkańców.

Zresztą jest to wymienione w kolejnych punktach:

“Do kompetencji Zarządcy należy wykonywanie zarządu w pełnym zakresie. W
zakresie przekraczającym zwykły zarząd Zarządca jest uprawniony w
szczególności do:

ustalania rocznego planu gospodarczego
ustalania wysokości opłat na pokrycie zarządu oraz wynagrodzenia Zarządcy
ustalania kosztów związanych z eksploatacją urządzeń lub części wspólnych
zmiany przeznaczenia nieruchomości wspólnej (np. wózkowni na sklep, przyp.
aut.)
nadbudowy lub przebudowy nieruchomości wspólnej
dokonywania podziału nieruchomości wspólnej
nabywania nieruchomości
podejmowania czynności dotyczących infrastruktury osiedlowej i
zagospodarowania osiedla mieszkaniowego, w którego skład wchodzi nieruchomość
objęta niniejszym aktem
wytaczania powództw zmierzających do orzeczenia przymusowej sprzedaży lokali
ustalania zakresu i sposobu prowadzenia ewidencji kosztów zarządu
nieruchomością wspólną, zaliczek uiszczonych na pokrycie tych kosztów a także
rozliczeń z innych tytułów na rzecz nieruchomości wspólnej.
Kompetencje Zarządcy w zakresie sprawowania zarządu nieruchomością należy
interpretować rozszerzająco, przyjmując w razie wątpliwości, iż jest on
uprawniony do dokonania wszelkich czynności, jakie mogą się okazać niezbędne
i konieczne do prawidłowego wykonywania swoich zadań.”

Myślę, że komentarz jest zbędny, radzę dokładnie i powoli sobie przeczytać co
Zarządca może a w konsekwencji co mogą właściciele mieszkań (mogą
naskoczyć...).

Żeby było śmieszniej, umowa w takiej formie jest podpisywana bez oporów (brak
świadomości ludzi – mojej także), na osiedlu NIGDY nie było przeprowadzonych
żadnych zebrań Wspólnot Mieszkaniowych (praktycznie bowiem one nie istnieją).

Żadnych podsumowań finansowych, żadnych raportów gospodarczych itd., NIC.
Sytuacja przedstawia się gorzej niż w spółdzielniach mieszkaniowych, bo tam
są przynajmniej jakieś zebrania i ludzie mogą na prezesa pokrzyczeć :-) tutaj
nie.

Podczas rozmów wstępnych (rezerwacji mieszkania i dalszych kroków
zmierzających do zakupu) dział sprzedaży zapewnia, że kupujący będą mieć
wybór Zarządcy zaraz po utworzeniu się Wspólnoty Mieszkańców ale robiono
podobno jakieś ankiety (nie można niestety zobaczyć jakie, kiedy ani jakie
były ich wyniki) i one wykazały jednoznacznie, że dotychczasowi mieszkańcy są
bardzo zadowoleni z Zarządcy w osobie właściciela firmy Inter-Bud. Bujda na
resorach ale kupujący to łykają.

Jakie są dalsze konsekwencje takiego działania można się domyślać po
uruchomieniu wyobraźni – np. brak możliwości założenia telewizji kablowej
innej niż UPC.

W ciągu ostatniego pół roku czynsz podskoczył o 15%. Osiedla są monitorowane
i za monitoring trzeba płacić ciężkie pieniądze – warto wspomnieć, że w
przypadku kradzieży w niczym on mi nie pomoże co więcej nie mam wglądu w
umowę z “ochroną” osiedla więc nawet nie wiadomo, czy mają oni obowiązek
pomocy w czymkolwiek.

Na pocieszenie napiszę, że takie praktyki są stosowane coraz częściej
aczkolwiek prawnicy po zapoznaniu się z taką formą umowy wyrazili szczere
ubolewanie nad moją głupotą.

Osobną rozprawkę można by napisać na temat pękania ścian i sufitów ale to już
jest inna kwestia stawiania budynków na terenach byłych stawów
hodowlanych, "przerobionych" na działki budowlane.. Ponadto zapewniano mnie,
że będzie indywidualny pomiar centralnego ogrzewania - nic bardziej mylnego,
licznik jest wspólny dla wszystkich.

Zastanawiam się jak będzie w przypadku M House, domyślam się, że pewnie tak samo.
Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Spinifer
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2017, 15:03

Re: Forum M House Kraków od Inter-Bud (ul. Meiera - Prądnik Biały) - opinie

Postautor: Spinifer » 18 paź 2017, 15:10

Przecież temat dotyczący Szuwarowej (ten na forum.gazeta.pl) jest z 2004 r, więc raczej bym się nim nie sugerował. A o wzór umowy przyrzeczonej mogą Państwo poprosić dewelopera, jeśli go jeszcze nie ma to niech przedstawi z innej "świeżej" inwestycji która jest już ukończona. Warunki umowy przyrzeczonej zawsze można negocjować, lecz można się czasem spotkać z murem i trzeba się po prostu zgodzić na wszystkie zapisy.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości