Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Awatar użytkownika
Kocurro
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2017, 6:49

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: Kocurro » 23 lut 2017, 10:51

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 8:41 przez Kocurro, łącznie zmieniany 1 raz.


Junihnio
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:15

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: Junihnio » 24 lut 2017, 0:01

Współczynnik miejsc ogółem jest niezły. 33 miejsca naziemne ogólnodostępne to na pewno duży plus. Wiadomo, że to i tak mało i będą walki, ale z drugiej strony niektóre inwestycje nawet poza centrum w ogóle nie przewidują nic, albo prawie nic na zewnątrz. Nie wiem jak sprawa wygląda obecnie, ale w listopadzie miejsc w garażu podziemnym był mały wybór. Podobnie z komórkami lokatorskimi/schowkami, zostały te najmniejsze <3 m2.

aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: aszka » 27 lut 2017, 11:30

A czy wie ktoś coś na temat opłat za zarządzanie nieruchomością (tzw czynsz)? Co w tej sprawie mówi biuro sprzedaży, bo na umowie deweloperskiej nie widze niestety żadnej wzmianki na ten temat...


Awatar użytkownika
Kocurro
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2017, 6:49

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: Kocurro » 27 lut 2017, 12:57

Junihnio pisze:Nie wiem jak sprawa wygląda obecnie, ale w listopadzie miejsc w garażu podziemnym był mały wybór. Podobnie z komórkami lokatorskimi/schowkami, zostały te najmniejsze <3 m2.


Z tego co słyszałem, na początku inwestycji sprzedawali mieszkania (bez względu na wielkość) wraz z miejscami postojowymi. W pewnym momencie się obudzili,bo zauważyli, że z początku idą głownie te mniejsze mieszkania i później może być problem jak zostaną z 4-ro i 3-pokojowymi do sprzedaży a miejsc na dole już nie będzie.
Dlatego też zrobili blokadę, która miała polegać na przypisaniu miejsca parkingowego pod konkretne (większe) mieszkanie.
Z tego co teraz jest na stronie -to jeszcze jest 11 trójek i 2 czwórki. Myślę, że na pewno teraz są dostępne miejsca dla tych mieszkań. W przeciwnym przypadku ciężko byłoby je sprzedać, no chyba że będą z jakimś rabatem.
A co do wielkości komórki lokatorskiej - może być tak, ze ten co ma 1-kę będzie miał większą komórkę od tego co ma czwórkę... o metr kwadratowy czy dwa.... :lol:

Powiedzcie mi lepiej czy może robiliście jakieś korekty w instalacjach?
aszka pisze:A czy wie ktoś coś na temat opłat za zarządzanie nieruchomością (tzw czynsz)? Co w tej sprawie mówi biuro sprzedaży....

Bo o czynsze rozumiem dowie się ASZKA 8-)

aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: aszka » 27 lut 2017, 13:08

Powiedzcie mi lepiej czy może robiliście jakieś korekty w instalacjach?
aszka pisze:A czy wie ktoś coś na temat opłat za zarządzanie nieruchomością (tzw czynsz)? Co w tej sprawie mówi biuro sprzedaży....

Bo o czynsze rozumiem dowie się ASZKA 8-)[/quote]

Czyli Ty rozumiem masz już kupione mieszkanie :) nie mówili Ci nic na temat czynszu przy podpisywaniu deweloperskiej?? W większości umów jakie czytałam zawsze była jakaś wzmianka np o częściach składowych czynszu lub gwarantowanej maksymalnej kwocie za metr. Tu naprawdę jest wszelka niczym nie ograniczona dowolność??
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 16:42 przez aszka, łącznie zmieniany 1 raz.

aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: aszka » 27 lut 2017, 16:42

A jeśli jeszcze mogę spytać ile udało Wam się zbić z ceny za mieszkanie ?

uzytkownik_1984
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:13

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: uzytkownik_1984 » 27 lut 2017, 21:19

Cześć wszystkim,

o ile się nie mylę to czynsz w syokości 6-7zł za metr.

Co do parkowania to bankowo za rok, dwa, krawężniki wwnątrz osiedla będą służyły za parkingi, jak to bywa gdzie indziej w Krakowie.

Inna rzecz jest ciekawa, może ktoś z Was wie.. na terenie obecnego "starego" osiedla funckjonuje Biedronka, która według serwisu obserwatorium.um.krakow.pl stoi na terenie przeznaczonym pod .. stację benzynową:

Pozwolenia budowlane: 732/2015
Rodzaj decyzji pozytywne
Numer decyzji 732/2015
Rok 2015
Sygnatura sprawy AU-01-1.6740.1.286.2015
Rodzaj inwestycji stacja paliw

Junihnio
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:15

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: Junihnio » 28 lut 2017, 1:35

uzytkownik_1984 pisze:Inna rzecz jest ciekawa, może ktoś z Was wie.. na terenie obecnego "starego" osiedla funckjonuje Biedronka, która według serwisu obserwatorium.um.krakow.pl stoi na terenie przeznaczonym pod .. stację benzynową:

Pozwolenia budowlane: 732/2015
Rodzaj decyzji pozytywne
Numer decyzji 732/2015
Rok 2015
Sygnatura sprawy AU-01-1.6740.1.286.2015
Rodzaj inwestycji stacja paliw

Ja takiej informacji nie otrzymałem, jedynie to, że cały pawilon handlowy w którym jest ta Biedronka należy do Spółdzielni Mieszkaniowej i nie wykluczone, że za jakiś czas mogą to przebudować, prawdopodobnie też na pawilony handlowe ze względu na Park&Ride obok przy planowanej trasie tramwajowej. Co do stacji to dla SM mniej korzystne, niż podnajem powierzchni pod sklepy i usługi. Poza tym nie jest to jakaś dobra lokalizacja na stację z perspektywy koncernu czy właściciela, chyba, że powstanie trasa Wolbromska.

aszka pisze:A czy wie ktoś coś na temat opłat za zarządzanie nieruchomością (tzw czynsz)? Co w tej sprawie mówi biuro sprzedaży, bo na umowie deweloperskiej nie widze niestety żadnej wzmianki na ten temat.

O opłatach nie wiem, natomiast zarządca w listopadzie nie był oficjalnie znany, ale mówiło się, że będzie to prawdopodobnie firma, która obsługuje okoliczne bloki.

Kocurro pisze:Powiedzcie mi lepiej czy może robiliście jakieś korekty w instalacjach?

Ja robiłem korekty w elektryce, wod-kan, grzejnik.


Junihnio
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:15

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: Junihnio » 28 lut 2017, 2:40

PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
WS-04.6220.1.109.2014.MP


Obwieszczenie
o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Na podstawie art. 85 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.) podaje się do publicznej wiadomości, że dn. 16 grudnia 2014r. wydana została decyzja znak: WS-04.6220.1.109.2014.MP o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia p.n.: ,,Stacja paliw płynnych i LPG, z wiatami, z pomieszczeniem przeznaczonym na kasę (usytuowanym w istniejącym budynku przy ul. Pachońskiego 8), z budynkiem myjni z zamkniętym obiegiem wody, z wewnętrzną instalacją wodno-kanalizacyjną , elektryczną, gazową, c.o. wentylacji wraz z chłodzeniem, ze stanowiskiem do odkurzania samochodów i pompowania kół, z dwoma podziemnymi zbiornikami na paliwo płynne, jednym podziemnym zbiornikiem gazu płynnego, parkingami, wewnętrznym układem komunikacyjnym, infrastrukturą techniczną, zjazdem technicznym z ul. Pachońskiego na działkach nr 131/1, 132/27, 700 jedn. ewid. Krowodrza obręb 42, Kraków".

Decyzja ta została wydana na wniosek: Zakładu Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Kraków S.A., ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków

Z treścią w/w decyzji oraz ze stosowną dokumentacją sprawy (w tym z opinią Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie oraz opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie) można zapoznać się w siedzibie Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, 31-949 Kraków pokój nr 504 w godzinach: poniedziałek - piątek: 7.40 – 15.30.

Obwieszczenie nastąpiło dnia: 16 grudnia 2014r

aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Danka Kraków od Krak-Kolor Deweloper forum opinie: mieszkania Prądnik Biały

Postautor: aszka » 28 lut 2017, 11:08

uzytkownik_1984 pisze:Cześć wszystkim,

Inna rzecz jest ciekawa, może ktoś z Was wie.. na terenie obecnego "starego" osiedla funckjonuje Biedronka, która według serwisu http://obserwatorium.um.krakow.pl stoi na terenie przeznaczonym pod .. stację benzynową:

Pozwolenia budowlane: 732/2015
Rodzaj decyzji pozytywne
Numer decyzji 732/2015
Rok 2015
Sygnatura sprawy AU-01-1.6740.1.286.2015
Rodzaj inwestycji stacja paliw


faktycznie jest takie obwieszczenie http://www.bip.krakow.pl/?news_id=65827&vReg=1 ale skąd wiesz czy decyzja jaką wydali jest pozytywna czy negatywna? Zapoznawałeś/aś się może jakoś z jej treścią??



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości