Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Filipe
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2017, 13:12

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: Filipe » 12 lut 2017, 13:21

Myślę, że miejsca parkingowe nie są aż takim problemem jak stan spółki która realizuje projekt. Chciałem kupić mieszkanie w Pianissimo, ale odstąpiłem od tego zamiaru, ponieważ okazało się, że deweloper pobiera bardzo wysoką jak na krakowskie warunki opłatę rezerwacyjną ( 10% wartości nieruchomości). Umowa rezerwacyjna nie chroni kupującego tak jak umowa deweloperska, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio do dyspozycji dewelopera. Po dokładniejszym przyjrzeniu się Księdze Wieczystej ( dział III)można w niej znaleźć bardzo świeże wzmianki ( ostatni ze stycznia 2017) informujące o wszczęciu egzekucji komorniczej z nieruchomości. Komornik ma zatem prawo dokonać egzekucji również z kont bankowych dewelopera co może oznaczać, że pieniążki wpłacane jako rezerwacja są lub będą przez niego zajęte.


adrian_paz
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:27

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: adrian_paz » 12 lut 2017, 16:28

Filipe a mógłbyś podać numer księgi wieczystej?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: pozdro » 12 lut 2017, 21:39

Tu to bym brał od sprawdzonego dewelopera LC Corp, Grzegórzecką 77. Choć i LC Corp ma pewne ryzyko związane z ekspozycją Getin Noble Banku na kredyty frankowe, prezes mówi, że nie będzie pomocy frankowiczom, ale nie wiadomo co im się tam za widzi w rządzie.


mikel
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2017, 14:19

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: mikel » 28 lut 2017, 14:27

nr ksiegi wieczystej KR1P/00212443/1.
Developer twierdzi, że spłacił już komornika. Niestety, żeby to zweryfikować to trzeba poczekać na wyczyszczenie księgi wieczystej.
Dostępne sa jedynie miejsca parkingowe podziemne za 100 000 zl bez możliwości negocjacji.

luk88
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:40

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: luk88 » 16 maja 2017, 17:41

Czy grupa na . jest jeszcze aktywna? Wysłałem prośbę o dołączenie już kilka dni temu..

irka
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2016, 23:30

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: irka » 16 maja 2017, 20:35

Ta grupa jest martwa, widać forum ma swoje plusy :) A powiedz o co chciałbyś spytać odnośnie inwestycji Pianissimo w Krakowie? Swoją drogą, to ma ktoś może jakieś w miarę aktualne zdjęcia z tego, jak idzie budowa inwestycji? Trochę czasu nie miałam okazji się tam wybrać, więc chętnie bym się dowiedziała, jak to teraz wygląda.

luk88
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:40

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: luk88 » 17 maja 2017, 8:18

Ja mam kilka zdjęć i idę tam jeszcze dziś/jutro także podrzucę. Mam problem z wysyłaniem pw. Budują tam już chyba 4 kondygnację
Jeśli chodzi o samą inwestycję to w zasadzie wszystko..począwszy od tego czy obok(tam gdzie teraz są pomieszczenia pracowników budowlanych) nie powstanie nowa inwestycja..jakie są tam wielkości czynszu..jeśli w ogóle jest gdzieś taka informacja. I jak w końcu jest forma własności mieszkania? Bo użytkowanie wieczyste to chyba dotyczy gruntu, prawda? I przede wszystkim, czy ten developer jest wiarygodny? Przeczytałem powyższy wątek pobieżnie i te rzeczy rzuciły mi się w oczy.
Co do inwestycji to wygląda to fajnie, niby bulwary ale już ta spokojniejsza część. Nie wyobrażam sobie jednak że w otoczeniu będzie tylko mnóstwo samochodów..
I czy ktoś próbował negocjować cenę mieszkania? Z tego co widzę to jakoś nie schodzą bardzo szybko.
No i ta bliskość Wisły...mam nadzieję że to stabilna konstrukcja i za kilkanaście lat nie będzie żadnej katastrofy budowlanej :)

irka
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2016, 23:30

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: irka » 22 maja 2017, 10:40

A mi się ostatnio udało wybrać i zrobić kilka zdjęć z tego, jak idzie budowa inwestycji Pianissimo w Krakowie i wygląda to nieźle :)

Obrazek

Technologia budowy nowego bloku taka, jak w innych miejscach, czyli konstrukcja odlana z betonu, a ściany osłonowe i pewnie ściany oddzielające od siebie mieszkania, z pustaków silikatowych. Czyli nieźle, ale też bez niczego wyjątkowego :)

Obrazek

Za to już teraz wrażenie robią te zaokrąglone, duże balkony / tarasy :) Kiedyś pewnie dostaczą mieszkańcom sporo radości, zwłaszcza tym, którzy zamieszkają na wyższych piętrach budynku.

Obrazek

Faktycznie budynek znajduje się tuż przy bulwarach wiślanych, z jednej strony super, zielono, nikt nie zabuduje itp. Ale też w mieszkaniach na niższych piętrach, będzie sporo osób się przewijało przed oknami, bo to jednak dosyć popularna trasa spacerowo - rowerowa :) No i jeszcze sąsiedztwo Wisły bliskie, jednak budynek zaczyna się znacznie poniżej korony wałów przeciwpowodziowych.

Obrazek

Swoją drogą, wychodzi na to, że będzie to spory budynek, dosyć długi. Mieszkania z widokiem na Wisłę tam na pewno będą świetnie. Te tarasy też robią wrażenie, i chyba spore okna z przeszkleniami :D


Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: Nowy » 01 wrz 2017, 21:10

To jeszcze kilka zdjęć inwestycji Pianissimo Kraków nad Wisłą :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marvo
Posty: 27
Rejestracja: 12 maja 2016, 14:42

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: Marvo » 05 wrz 2017, 12:18

Zapraszam na nowo otwarty temat na "Opinie o deweloperach" dotyczy Green House Development/Green Link Krakow:

Green House Development - opinie

Budynek prawie caly wybudowany a umow deweloperskich jak nie bylo, tak i do tej pory nie ma. Dlaczego i o co w tym wszystkim tak naprawde sie rozchodzi :?: :?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 53 gości