Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: iwan » 12 kwie 2016, 0:53

Jeszcze jeden projekt mieszkaniowy powstający w okolicach bulwarów wiślanych, to wznoszone przez Green House Development Pianissimo Kraków i chyba warto wspomnieć o tej inwestycji na forum, bowiem budzi ona spore kontrowersje, a do tego jest także całkiem ciekawie zaprojektowana :idea: Ma powstać na terenie, co do którego mieszkańcy liczyli na przeznaczenie go na tereny zielone, niestety jednak wszyscy się zawiedli, kiedy dowiedzieli się, że powstanie tam nowy, dosyć okazały, bo 7-piętrowy blok, w którym znajdzie się niemal 200 mieszkań w Krakowie, czyli całkiem sporo.

Obrazek

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w inwestycji Pianissimo Kraków, to trzeba przyznać, że Green House Development dał tu użytkownikom sporo możliwości wyboru. Na klientów czekają między innymi takie lokale, między innymi takie, jak wymienione poniżej.

  • Najmniejsze mieszkania w Krakowie nad Wisłą w tym projekcie zaczynają się już od ok. 26 m2, więc trzeba przyznać, że nie są obszerne, choć może na przykład mogą to być dobre lokale dla osób będących na studiach, a przecież blisko jest stamtąd na przykład do Akademii Krakowskiej, a i do Uniwersytetu Ekonomicznego dojazd jest bardzo dobry z tego rejonu. Mieszkania są nieźle zaprojektowane, a już absolutnym hitem w nich jest balkon mający niemal 13 m2, pewnie z tych skierowanych na południe (w kierunku Wisły) może być niezły widok, a to tego dużo słońca.
  • Małe mieszkania 2-pokojowe blisko Wisły w Pianissimo zaczynają się już od 36 metrów kwadratowych i też trzeba przyznać, że ktoś, kto je projektował, całkiem nieźle to przemyślał. Co prawda pokój z aneksem kuchennym na 16 m2 nie jest wielki, ale do niego jest też sypialnia mająca 10 m2, na hol mogłoby być przeznaczone nieco mniej miejsca, ale z drugiej strony zaplanowano w nim sporo szaf wnękowych, a może i zmieściłaby się tam niewielka garderoba :) I tu znów ogromny, bo aż 15-metrowy balkon. Są też takie dwa pokoje, które mają 39 m2 i tam zmieszczono je w salonie. I tu jeszcze większym hitem jest balkon, bo ma 36 metrów kwadratowych :shock:
  • Niewielkie mieszkania 3-pokojowe na Grzegórzkach można tam znaleźć w metrażach już od 46-47 metrów kwadratowych i je także ciekawie zaprojektowano, choć jedna z sypialni, która ma niespełna 8 m2 wydaje się bardzo skromna. Ale można znaleźć takie lokale z wystawami okien na dwie strony, na przykład południe-zachód, a jeśli doda się do tego jeszcze to, że po obu stronach będzie no otoczone przez balkon mający 39 m2, to już naprawdę robi wrażenie, na pewno będzie ono bardzo jasne i dobrze nasłonecznione.Tym bardziej, że południowa wystawa to będzie tu ta skierowana w kierunku Wisły, bulwarów i na pewno nic już nie da się przed takim mieszkaniem postawić :D Są jednak i trzy pokoje z ogromnym balkonem i na 60 m2 - tam zdecydowanym plusem jest to, że da się wydzielić osobną, jasną kuchnię.
  • Na 74 metrach kwadratowych można mieć i 4-pokojowe mieszkania w Krakowie - to coś dla tych, którzy potrzebują dużo przestrzeni. Gdyby ktoś potrzebował jej jeszcze więcej na balkonie, to może mieć i taki o powierzchni ponad 150 m2 i to otaczający mieszkanie z trzech stron :o Są też takie z wystawami na północ i południe (dla tych, którzy lubią mieć ciemniej w sypialniach) oraz dwoma, choć mniejszymi balkonami.
Trzeba przyznać, że inwestycja mieszkaniowa Pianissimo Kraków prezentuje się pod tym względem niezwykle interesująco. Ciekawe jakie będą w niej ceny nowych mieszkań (tymi deweloper Green House) nie dzieli się na stronie, ale pewnie będzie drożej niż na przykład powstającym niemal po sąsiedzku projekcie znanym już na forum Grzegórzecka 77 LC Corp - tam jednak balkony są nieco mniejsze ;) A i widok na Wisłę na pewno nie będzie taki, o ile w ogóle jakiś będzie...

Ktoś może już kupił albo rozważa zakup nowego mieszkania w Krakowie w projekcie Pianissimo i może podzielić się swoimi przemyśleniami w tej materii :?: Może też macie jakieś już jakieś przemyślenia i opinie o Green House Development i możecie się nimi podzielić na forum :?: Jak się kupuje od nich nowe mieszkanie w Krakowie, obsługa jest dobra :?: Mile widziane także wszelkie nowe zdjęcia i inne informacje o tym projekcie, co o nim myślicie :?:


krakmann
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:38

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: krakmann » 12 kwie 2016, 14:20

użytkowanie wieczyste.. Dla mnie to czynnik nie do przeskoczenia.
Ceny też raczej wysokie ok. 9 tys/m2.

Adam
Posty: 48
Rejestracja: 22 lut 2016, 19:56

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: Adam » 14 kwie 2016, 10:48

Masz racje te ceny przesada zwazywszy ze to urzytkowanie wieczyste !


megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: megi » 15 maja 2016, 15:41

Zdaje się, że pierwsza sprawa, którą musi się zająć deweloper budujący inwestycję Pianissimo Kraków, to przesunięcie i wkopanie przebiegających tamtędy linii wysokiego napięcia :) I przy tym jak na prazie prace idą pełną parą, co dobrze widać na zdjęciach, które publikuję poniżej na forum.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Okazało się, że da się jeszcze jeden budynek tam wcisnąć, pomiędzy wały wiślane, a inwestycję LC Corp Grzegórzecka 77 i to chyba najbardziej ten projekt "boli" jej mieszkańców, w czym pewnie mają trochę racji, no ale taką mamy politykę przestrzenną miasta...

gizmo
Posty: 22
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:25

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: gizmo » 28 sie 2016, 10:31

A ja bym jednak został na forum - znacznie lepiej się tym w takim miejscu zarządza - można zakładać poszczególne tematy i je rozwijać wg potrzeb, na . jest to o wiele mniej przejrzyste :) @pianissimo, jesteś już po podpisaniu umowy deweloperskiej, czy może jesteś tu przedstawicielem dewelopera i zakładasz dla niego grupę, którą będzie sobie mógł moderować :?: :)

Swoją drogą ma ktoś może jakieś zdjęcia nowsze, bo chyba coś się zmieniło na budowie , a chętnie bym podejrzał :) Jest tu jeszcze ktoś, kto kupił tam mieszkanie nad Wisłą dla siebie :?:

irka
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2016, 23:30

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: irka » 28 sie 2016, 23:51

Ja też jestem raczej za tym, żeby pozostać na forum, zamiast w jakiejś zamkniętej grupie :) Ale mniejsza z tym, udało mi się ostatnio zajrzeć w okolice budowy i zrobić zdjęcia z tego, jak powstaje inwestycja Pianissimo dewelopera Green House Development.

Obrazek

Wygląda na to, że teraz deweloper prowadzi prace przy stabilizacji terenu pod nasz blok, ta maszyna na na zdjęciu powyżej, to chyba służy do palowania. Choć muszę przyznać, że myślałam, że to wszystko pójdzie szybciej, ale ten etap chyba jednak rządzi się własnymi prawami :) I lepiej niech wszystko dokładnie ustabilizują, gdyby później budynek miał osiadać i miało to powodować problemu :idea:

Obrazek

W wykopie jak widać są też koparki, czyli cały czas coś się dzieje :) Niezmienne podoba mi się widok, który będą mieć mieszkańcy z okien i balkonów, to na pewno będzie jeden z lepszych adresów w okolicy :) Ta architektura też mi się podoba, jest ciekawa, choć trochę się boję, że będzie to zbyt odważna, ale w sumie czemu nie :?:

shahp
Posty: 52
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: shahp » 29 sie 2016, 11:29

Wykupiliście garaż?
Dzwoniłam do developera przed wakacjami z pytaniem o 4 pokojowe mieszkanie, ktore bedzie kosztowalo gdzieś z 700 tys i jak sie okazuje NIE MAJA juz miejsc postojowych, zaproponowali mi miejsce w inwestycji obok lub szukanie pod chmurka... to jakas kpina. Kto im takie duze mieszkania kupi bez miejsc postojowych.. I do tego cena.. 100tys za miejsce postojowe, nawet nie garaz. Takiej jeszcze nie słyszałam nigdzie. Na Pawiej kupowalismy za 50tys..

pianissimo
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2016, 0:11

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: pianissimo » 29 sie 2016, 12:10

Grupa na . powstała, gdyż przy mojej poprzedniej/aktualnej inwestycji taka forma się bardzo sprawdzała, a tutaj to co napiszemy na forum po 1. każdy przeczyta po 2. nie będzie możliwości trwale tego usunąć. Także polecam i zapraszam dołączyć do grupy, wygodniej będzie tam o podejmowanie jakichkolwiek decyzji. Pierwszą sprawą są parkingi przy osiedlu - wolałbym, żebyśmy tą kwestia poruszali w zamkniętej grupie, bo po co ma ktoś czytać o naszych problemach :)

P.S. Jestem przyszłym mieszkańcem, nie przedstawicielem :P


gizmo
Posty: 22
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:25

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: gizmo » 29 sie 2016, 12:59

No właśnie ty można usunąć coś na stałe, a nie na ., bo tam zawsze coś zostaje gdzieś ;) No i dobrze właśnie, że każdy widzi, to dobrze działa na dewelopera, jak widzi, że ludzie komentują otwarcie jego poczynania, chwalą, bądź ganią - ja właśnie mam takie wrażenia z poprzedniego miejsca, gdzie kupowałem nowe mieszkanie w Krakowie. Jak był jakiś problem, o którym robiło się gorąco na forum, to za chwilę okazywało się często, że jednak da się to załatwić tak, jak chcieli przyszli mieszkańcy :)

@shahp, jak nie kojarzę takich problemów z miejscami postojowymi, ale może coś się pozmieniało. Choć to faktycznie trochę kiepsko, że nie zadbano odpowiednio wcześnie o właściwą ilość stanowisk dla samochodów. Tak się zastanawiam, dlaczego nie zrobiono więcej niż jednego poziomu garażu podziemnego, a da się zrobić i trzy w naszym mieście - jak w przypadku Mogilska Tower Kraków. Może tam jakieś znaczenie ma sąsiedztwo Wisły, że nie da się tam zbyt głęboko kopać, żeby dodatkowo było to wszystko szczelne :idea:

@pianissimo, duże brałeś mieszkanie, jeśli chodzi o negocjacje z deweloperem, to udało Ci się coś zyskać :?: Z tego co kojarzę przy procesie zakupu, to mieszkania tam nie idą im jakoś wybitnie szybko. Tym bardziej, że było w necie trochę kontrowersji wokół Pianissimo Kraków, choć to chyba przypadłość większości nowych inwestycji w naszym mieście, i pewnie nie tylko w naszym :)

shahp
Posty: 52
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Pianissimo Kraków od Green House Development na Grzegórzkach - forum i opinie

Postautor: shahp » 30 sie 2016, 9:56

Developer powiedział mi, że wszystkie miejsca są już wykupione, a kosztowały 100tyś ;)
Podejrzewam, że problemem była tu bliskość Wisły. Chyba nie mogli się wkopać głębiej.
Natomiast uważam, że zrobili bardzo głupio. Nie sprzedadzą dużych miejszkań bez miejsc postojowych, nie oszukujmy się. No chyba, że zrobia meeeega promocję, ale i to nie gwarantuje sukcesu. Jak ktoś kupuje takie duże mieszkanie, z reguły kupowałby też dwa miejsca, bo w rodzinie najczęsciej są już dwa samochody. Nie wierze, że za tyle kasy ktoś bedzie miał ochote szukać miejsca pod chmurką lub parkować w sąsiedniej inwestycji i dymać z dzieckiem na rękach lub siatami... Bez wyobraźni- totalnie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 27 gości