Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: adi » 17 kwie 2016, 12:16

A mnie zainteresował jeszcze jeden projekt powstający w okolicy Łagiewnik - to inwestycja Chmielna Miastologia, czyli dewelopera, który już pojawił się wcześniej na tym forum i już nawet użytkownicy napisali o nim jakieś opinie :) W ramach tego projektu ma powstać osiedle składające się z ośmiu niewielkich budynków, niezbyt wysokich, bowiem mających trzy piętra, choć niektóre mogą być wyższe. Zdaje się, że skala inwestycji nie jest duża, bowiem jet ona otoczona niezbyt wysoka zabudową taką, jak domy jednorodzinne itp. Jeśli chodzi o lokalizację, to mam wrażenie, że to gdzieś na granicy Łagiewnik i Kurdwanowa. Jeśli komuś odpowiadają takie okolice, to projekt który realizuje deweloper Miastologia powinien być interesujący :idea: Nie jest stamtąd daleko do autostrady, czyli czwartej obwodnicy, a całkiem blisko znajduje się pętla tramwajowa na Kurdwanowie, czyli z transportem publicznym nie jest źle.

Obrazek

Jeśli chodzi o same budynki, to jak widać na niewielkiej wizualizacji pokazanej na zdjęciu powyżej, zapowiada się całkiem nieźle, mnie podobają się zwłaszcza wykończenia parteru klinkierem, czy innym przypominającym go materiałem. Takie połączenie jak tutaj prezentuje się całkiem atrakcyjnie, do tego nieźle prezentują się obszerne balkony i duże okna balkonowe, powinny one zapewniać sporo światła :) Z drugiej strony zastanawiam się nad tym, czy bliki nie będą umieszczone zbyt blisko siebie, bo to, że zabudowa jest niska, to nie znaczy osiedle nie będzie zbyt ściśnięte... Jak myślicie, jak to się prezentuje w przypadku inwestycji Osiedle Przy Chmielnej dewelopera Miastologia :?:


45678
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:06

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: 45678 » 27 wrz 2018, 22:06

W skrócie - nie polecam. W tej chwili nie ma śladu po balkonach i jest także kilka innych zmian w projekcie, które zostały wprowadzone już po podpisaniu umów.

kriskros
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2018, 8:24

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: kriskros » 28 wrz 2018, 8:11

45678 pisze:W skrócie - nie polecam. W tej chwili nie ma śladu po balkonach i jest także kilka innych zmian w projekcie, które zostały wprowadzone już po podpisaniu umów.

Jak to brak balkonów ? Zmienili pozwolenie, czy byli w trakcie uzyskiwania podczas podpisywania umów rezerwacyjnych?


45678
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:06

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: 45678 » 21 paź 2018, 19:55

Balkony są, ale jeden duży balkon / mieszkanie m4 został zamieniony na bardzo małe 2 balkony.
Z tego co widzę po wizualizacjach, to został też zmieniony typ okien z długich jednolitych na "szkolne" z poziomą częścią uchylną na dole i wygląd elewacji.
Rezerwacje były robione wcześniej, ale podpisywanie umów miało miejsce już przy sprzedaży regularnej, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, kiedy projekt jeszcze wyglądał jak wcześniej. Został zmieniony po wydaniu pozwoleń. W umowie jest niejasny zapis odnośnie tego, czy balkony są częścią wspólną, ponieważ są tylko wymienione jako przynależne do mieszkania.

P.S. Ceny też ogromnie wzrosły. Co prawda mieszkania są już wyposażone, ale 530 tysięcy za 64m na Kurdwanowie to... wow.

Obrazek

tyfusiasty
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:51

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: tyfusiasty » 28 sty 2019, 20:39

Temat coś ucichł, zastanawiam się nad tą inwestycją, co o tym myślicie warto ? ;)

kriskros
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2018, 8:24

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: kriskros » 30 sty 2019, 12:14

tyfusiasty pisze:Temat coś ucichł, zastanawiam się nad tą inwestycją, co o tym myślicie warto ? ;)


sporo w okolicy konkurencji, przestałem śledzić tą inwestycje w momencie problemów z uzyskaniem PnB.
M4 czy M2?

tyfusiasty
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:51

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: tyfusiasty » 31 sty 2019, 22:14

kriskros pisze:
tyfusiasty pisze:Temat coś ucichł, zastanawiam się nad tą inwestycją, co o tym myślicie warto ? ;)

sporo w okolicy konkurencji, przestałem śledzić tą inwestycje w momencie problemów z uzyskaniem PnB.
M4 czy M2?

Mnie zainteresowało M4 mieszkanie. Wszystko fajnie ale standard ikea nie zawsze wszystkim odpowiada, choć wiem że mają taki model biznesowy. Z takich dodatkowych rzeczy dowiedziałem się że nie będzie windy w budynkach oraz zejścia do garażu. Będą dwa wejścia na terenie inwestycji plus wjazd oczywiście.

mmakaa
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:32

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: mmakaa » 13 gru 2019, 12:37

Czy ktoś może tez kupił mieszkanie przy Chmielnej i ma już 2gie odroczenie terminu oddania mieszkania (tym razem na marzec a może kwiecień 2020 - pierwszy termin to był bodajże listopad 2019) ?
Nie wiem czy wstrzymywać kredyt, bo możliwość aneksowania już się wyczerpała (był tylko 1 aneks w umowie;( Czy Miastologia potrafi tak długo odsuwać terminy zwalając na inwestycje dróg, i czy w staje sytuacji dostać rekompensatę za zwłokę dewelopera? Umowa kupna oczywiście jest tak skonstruowana, żeby była na korzyść dewelopera.


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: Nowy » 13 gru 2019, 15:33

A na jakim etapie jest budowa osiedla Miastologia teraz, dużo zostało im jeszcze do skończenia? Prace na budowie się toczą? Niestety opóźnienia coraz częściej się zdarzają,

pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Mieszkania przy Chmielnej Miastologia - forum i opinie o inestycji

Postautor: pawelk » 14 sty 2020, 14:26

Nowy rok - nowe ceny. Nie sprzedali mieszkań po 530tys to podnieśli ceny do 590tys, logiczne :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości