Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Tadzik
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2018, 12:38

Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: Tadzik » 13 gru 2018, 14:32

Witam,

orientuje się ktoś kiedy ruszy ta inwestycja i jakie będą ceny? Na stronie jest niewiele informacji, a wydaję mi się, że to ciekawa propozycja.

Pozdrawiam

Tad


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: slawek » 17 gru 2018, 1:25

Czyżby Śliczna 36 Kraków, to była jedna z inwestycji, która ma powstać na terenach, które kiedyś wykorzystywała kolej? Budynki mają powstać dwa, z tego co widać po wizualizacjach, to będą one całkiem spore, bo zaplanowano w nich 10 pięter (11 kondygnacji naziemnych). Lokalizacja też wydaje się być całkiem niezła, mniej więcej pomiędzy ul. Mogilską, a Pilotów, więc stosunkowo blisko centrum Krakowa.

Obrazek
Wizualizacje inwestora Merari

Wygląda na to, że sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie przy Ślicznej 36 już ruszyła, ponieważ w pierwszym budynku są już jakieś rezerwacje. Może kto napisze coś na forum o tym, jakie są ceny i ogólnie jakie ma opinie o tej inwestycji. Spora, ale wygląda nieźle, z drugiej strony wygląda na to, że znajdzie się blisko torów kolejowych, które mogą okazać się uciążliwe - jak myślicie? W tej okolicy mieszka już więcej osób, więc może napisze o tym, jakie ma opinie o hałasie dochodzącym od jeżdżących pociągów? Za to problemem nie powinny tam już być ul. Mogilska i Pilotów. A deweloper Merari opinie ma dobre, kojarzycie co już zbudowali w Krakowie, jakieś informacje w temacie?

pilu
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2018, 13:41

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: pilu » 17 gru 2018, 9:50

Pytałem w zeszłym tygodniu dewelopera o ceny, ale niestety dostałem odpowiedź że jeszcze nie są ustalone.


shimizu
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:30

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: shimizu » 09 paź 2019, 19:36

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat budynku A?
Wiem tyle że jeszcze nie dostali pozwolenia na budowę. A najbardziej zastanawia mnie linia energetyczna która przebiega przez ten teren. Jak myślicie czy to zostanie przebudowane czy na tej linii ludzie będą suszyć pranie?
Przebieg tej lini można zobaczyć na: investmap.pl/inwestycja/krakow-budynki-mieszkalne-ul-sliczna-36,9708.html wchodząc w mapę.

Tadzik
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2018, 12:38

Re: Inwestycja Śliczna 36 Kraków - Merari deweloper - opinie i forum

Postautor: Tadzik » 09 paź 2019, 22:45

Ja mam tam rezerwacje od póltora roku. Jak rezerwowałem to była cena ok 7tys/m. Jak kiedyś ruszy sprzedaż to ceny będą pewnie ponad 10..

StareKantora
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:41

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: StareKantora » 20 maja 2020, 15:03

Mieszkam na starym osiedlu w bezpośrednim sąsiedztwie.
Patrzyłem na stronę dewelopera. Jak to na stronach deweloperów, inwestycja jest przedstawiona jako cudowne miejsce do zamieszkania.
Wokół tylko same zielone tereny. Świetna lokalizacja, z tym muszę się zgodzić. Projekt wizualny bloku ok. Budynek nowoczesny to też duży plus.
Jednak chciałbym podać parę faktów, które z wiadomych względów nie są umieszczone na stronie:
-taka linia wysokiego napięcia obecnie przebiega przez działkę, jaki inwestor ma pomysł na usunięcie jej z przebiegu działki nie wiem.
-w bezpośrednim sąsiedztwie znajduję tory kolejowe. Dla mnie to nie problem, jestem przyzwyczajony. Jednak nie powiem generuje to hałas
-na wizualizacji brakuje starych garaży, które nie generują ładnych wrażeń wizualnych. Są one w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Jednak rozumiem, że to nie jest większa wada. Po prostu są. Chyba lepiej niż sąsiedztwo bloków :D.
-jeśli nie ma miejsc parkowych wykupionych dla Twoich samochodów to zapomnij o znalezieniu miejsca w sezonie(po przyjeździe sąsiadów) po godzinie 19:00.
-jeśli chodzi o infrastrukturę ( przychodnie, szkoły, przedszkola publiczne) to tutaj nic nie zmieniło się na przestrzeni 30 lat. Ta nie jest zła. Mam obawy, że w obecnym tempie powstawia nowych inwestycji może już nie wystarczyć.
-komunikacja jest dobra, blisko tramwaj. Znów wracam do obecnego tempa inwestycji, ciężko jest skorzystać z popularnych linii w godzinach szczytu. Już pełną linie na przystanku Wieczysta Tauron. Ja z tych powodów nie korzystam.
-Sklepy jest lidl ale bardzo oblegany ale to nie nowość. Ja polecam carrefoure w Plazie.
To takie moje przemyślenia na temat tej inwestycji. Jednak nie jest to nic nowego, tak dzieje się chyba w całym Krakowie.
Mam nadzieje, że moja opinia pomoże w dokonaniu wyboru nowych mieszkańców.

pikrak
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2020, 19:33

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: pikrak » 03 cze 2020, 19:35

Wizualizacja jest niezgodna z rzeczywistością. Przed planowanym budynkiem znajduje się zespół garaży należących do prywatnych właścicieli ,tak jak i działka na której znajduje się cały kompleks garaży. Nie są one własnością inwestora i nie ma on żadnego prawa do tego terenu. Wizualizacja jest wprowadzaniem potencjalnych nabywców w błąd.

stefannio
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 1:17

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: stefannio » 04 cze 2020, 1:36

Aż postanowiłem sprawdzić jak to tam jest i przeprowadzić małe dochodzenie.
Z wykazu gruntów Krakowa:

Obrazek

działki 524/54-56 prawdopodobnie należą do dewelopera. Uwzględniając prawdopodobne usytuowanie bloku może to wyglądać tak:
(czerwone - blok, żółte - droga, zielone - teren zielony)

Obrazek

sama wizualizacja wygląda tak:

Obrazek

Podsumowując teoretycznie taka wizualizacja jest możliwa :D :D :D


pikrak
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2020, 19:33

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: pikrak » 05 cze 2020, 22:03

A sytuacja wygląda tak.
Załączniki
Zrzut ekranu (12).jpg
Zrzut ekranu (12).jpg (60.61 KiB) Przejrzano 17960 razy

oxygen
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: oxygen » 09 wrz 2020, 12:29

Zdaje się, że rusza jeszcze jedna inwestycja w Krakowie osiedle 36i6, ul. Śliczna czyli całkiem niezła okolica, deweloperem tego przedsięwzięcia jest firma Merari, a generalnym wykonawcą miałby być Grimbud, więc też firma, która już sporo postawiła też w naszym mieście. Co ciekawe, nie ma tam w ogóle nie ma tam kawalerek i mieszkań dwupokojowych, a najmniejsze lokale zaczynają się od nieco ponad 59 m2, natomiast największe to czteropokojowe na prawie 99 metrach kwadratowych. Część mieszkań ma też spore balkony i co ciekawe, są do nich też dołączone komórki lokatorskie. Ktoś się może już orientował, jaka jest cena metra kwadratowego i podzieli się informacją na forum? Bloki będą całkiem spore, bo zaplanowano aż 10 pięter. Ciekawi mnie też rzeczywista odległość od linii kolejowej dla tej inwestycji i to, czy pociągi będą tam uciążliwe. Jakie maicie opinie o tym projekcie?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości