Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: luc » 24 lis 2023, 14:48

Tu widać ładnie, jak skablowany został fragment linii wysokiego napięcia.

Obrazek

Za budynkiem jest kolejny słup i kontynuacja linii. Powinni to wszystko kablować w miastach.


luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: luc » 24 lis 2023, 14:49

Z jeszcze innej perspektywy ujęty budynek przy Ślicznej 36 w Krakowie.

Obrazek

Bo ja wiem, czy ona taka śliczna, patrząc np. z perspektywy tych garaży, których sporo tam i umówmy się, okolicy nie zdobią.

bowl_of_worms
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2023, 11:59

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: bowl_of_worms » 01 gru 2023, 12:16

Ktoś już był tam na odbiorze/poprawkach? Jakieś uwagi? :?:


segmentkrakow
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2022, 10:03

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: segmentkrakow » 01 gru 2023, 17:26

bowl_of_worms pisze:Ktoś już był tam na odbiorze/poprawkach? Jakieś uwagi? :?:


Byłem ostatnio, gość od przeglądu mówił że mieszkanie na prawdę solidnie zrobione, największa wada to w sumie pęknięta szyba która jest do wymiany i w jednym miejscu nierówna ściana.
Gorzej natomiast jeżeli chodzi o odbiory bo były planowane niby na październik a aktualnie stanęliśmy na drugiej połowie stycznia…

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: luc » 06 gru 2023, 22:08

Jak idą odbiory, dobrze się spisał deweloper w kolejnych mieszkaniach również? Ja byłem jeszcze ten budynek obejrzeć z innej strony i nie jest już tak fajnie, jak od południa / zachodu.

Obrazek

Niezłą studnię urządzili od tej strony, z pewnością wygląda to mniej ciekawie.

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: luc » 06 gru 2023, 22:10

Dodatkowo całkiem blisko jest tam jeszcze blok, który stał od dobrych kilku lat w tym miejscu.

Obrazek

Z tej perspektywy, to jednak wyszło to całkiem srogo.

kot_feliks
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: kot_feliks » 10 gru 2023, 16:11

Wszystko zależy, jakim ktoś jest mieszkaniem zainteresowany i na którym piętrze. Na górze mieszkania są super, tyle, że nie ma ich już dostępnych od wielu miesięcy.

U nas na odbiorze nie było praktycznie żadnych uwag, w jednym miejscu przy pionie wentylacyjnym była jedynie niewielka różnica grubości, ale to poszło do poprawki.

Odnośnie samych mieszkań mają bardzo sensowne układy, duże balkony, do tego widok na stare miasto i Wawel (to jest praktycznie ostatnia linia zabudowy od tej strony). Po drugiej stronie linii kolejowej Studium i wprowadzany MPZP na tym odcinku dopuszcza jedynie zabudowę do 16m. Tak więc osobom na górnych piętrach praktycznie nic latami widoku nie zasłoni.

Pociągi jak pociągi - pisałem chyba o tym już wcześniej. W mieszkaniach na górnych piętrach te osobowe są cichsze od tramwaju (mam porównanie mieszkając wiele lat niedaleko tramwaju w NH i mając biuro obok ulicy z tramwajem w centrum). Gorzej jest z towarowymi, bo je faktycznie słychać, ale jeżdżą rzadko.

Natomiast zdecydowanie inna sytuacja dotycz mieszkań na niższych piętrach, bo tam są i gorsze układy, i nie ma widoku (no chyba, że na linię kolejową), a od strony podwórka to faktycznie trochę taka inwestycja w stylu lat 90tych :/

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: luc » 10 gru 2023, 17:00

kot_feliks pisze:Wszystko zależy, jakim ktoś jest mieszkaniem zainteresowany i na którym piętrze. Na górze mieszkania są super, tyle, że nie ma ich już dostępnych od wielu miesięcy.

Faktycznie widok tam pewnie dobry jest, wrzucisz trochę zdjęć? Tylko ten najbliższy, za torami, to nie są zakłady przemysłowe, czyli chyba Teva? Plus też za wystawę z tym widokiem, bo to chyba zachodnia, więc słońce do końca dnia - ja taką lubię osobiscie.


luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: luc » 10 gru 2023, 17:02

A jak kwesita wykończenia mieszkania? Jak z dostępnością ekip zajmujących się wykończeniówką w Krakowie? Jak ceny materiałów?

kot_feliks
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43

Re: Osiedle 36 i 6 ul. Śliczna 36 Kraków / deweloper Merari - opinie na forum

Postautor: kot_feliks » 10 gru 2023, 21:07

luc pisze:Faktycznie widok tam pewnie dobry jest, wrzucisz trochę zdjęć? Tylko ten najbliższy, za torami, to nie są zakłady przemysłowe, czyli chyba Teva? Plus też za wystawę z tym widokiem, bo to chyba zachodnia, więc słońce do końca dnia - ja taką lubię osobiscie.

Za torami jest Teva, natomiast w uchwalanym MPZP mają tam być usługi i mieszkaniówka, z max. wysokością zabudowy 16m. Wyższe budynki mają być dopuszczone bliżej Mogilskiej (aż do 45m).

Odnośnie układu, to większość mieszań ma układ na dwie strony, z salonem na zachód i sypialnią na stronę wschodnią. Więc też całkiem optymalnie:)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości