Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
AnikAnik
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: AnikAnik » 09 sie 2019, 14:45

Oj wierz mi, że mógł - tak jak u mnie na przykład rezerwacja była już dawno po terminie na który była zawarta (czyli nie obowiązywała) :)
A tak to i owszem świadomość że jesteś 400 zł. na metrze do przodu jest całkiem miła :)


Awatar użytkownika
Designer
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2016, 22:55

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Designer » 26 sie 2019, 20:42

Czy ktoś z Państwa podpisał już umowę deweloperską?
Pytam ponieważ po analizie umowy przez prawnika pojawia się mnóstwo wątpliwości, a umowa pod względem prawnym została oceniona jako niekorzystna dla kupującego.

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 27 sie 2019, 7:32

Witam serdecznie, podpisałem jakiś czas temu umowę, w moim przypadku również przeglądał ją prawnik, podczas podpisywania umowy zostały wprowadzone poprawki, które chciałem zmienić i mnie niepokoiły. Na miejscu z notariuszem oraz Panią dyrektor sprzedaży wszystko można sobie omówić.

PS: może Pan napisać co takiego prawnik uważa za niekorzystne dla klienta ?.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Designer
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2016, 22:55

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Designer » 27 sie 2019, 10:04

Kisiel25 pisze:Witam serdecznie, podpisałem jakiś czas temu umowę, w moim przypadku również przeglądał ją prawnik, podczas podpisywania umowy zostały wprowadzone poprawki, które chciałem zmienić i mnie niepokoiły. Na miejscu z notariuszem oraz Panią dyrektor sprzedaży wszystko można sobie omówić.

PS: może Pan napisać co takiego prawnik uważa za niekorzystne dla klienta ?.

Pozdrawiam

Za niekorzystne uważam brak jednoznacznej daty odbioru inwestycji w umowie deweloperskiej, jest jeszcze kilka innych punktów.
Czy możemy się skontaktować w sprawie zmian jakie Pan wprowadzał?

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 27 sie 2019, 10:22

Z tego co Pamiętam to w umowie jest data odbioru, jak wrócę do domu to sprawdzę dokładnie na umowie.

Awatar użytkownika
Designer
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2016, 22:55

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Designer » 28 sie 2019, 9:35

Kubano84 pisze:
Designer pisze:
Kisiel25 pisze:Witam serdecznie, podpisałem jakiś czas temu umowę, w moim przypadku również przeglądał ją prawnik, podczas podpisywania umowy zostały wprowadzone poprawki, które chciałem zmienić i mnie niepokoiły. Na miejscu z notariuszem oraz Panią dyrektor sprzedaży wszystko można sobie omówić.

PS: może Pan napisać co takiego prawnik uważa za niekorzystne dla klienta ?.
Pozdrawiam

Za niekorzystne uważam brak jednoznacznej daty odbioru inwestycji w umowie deweloperskiej, jest jeszcze kilka innych punktów.
Czy możemy się skontaktować w sprawie zmian jakie Pan wprowadzał?


W jaki sposób deweloper ma przewidzieć dokładną datę odbioru inwestycji, kiedy nie od niego to zależy. Zapewne podana jest data maksymalna uzyskania pozwolenia na użytkowanie, przekazania mieszkania i podpisania umowy końcowej. Nie da się przewidzieć dokładnej daty. Praktyką jest podanie maksymalnych terminów. P.S. każdy prawnik musi się wykazać, żeby klient myślał, że dobrze wydał nie małe pieniądze ;) powodzenia w zakupie.

@Kubano84 Proszę czytać ze zrozumieniem a nie wygłaszać opinie - moja umowa NIE zawierała maksymalnych terminów (uzyskania pozwolenia na użytkowanie, przekazania mieszkania i podpisania umowy końcowej).

"P.S. każdy prawnik musi się wykazać, żeby klient myślał, że dobrze wydał nie małe pieniądze ;) powodzenia w zakupie." co do wydawania pieniędzy to chyba nie Panu to oceniać.

AnikAnik
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: AnikAnik » 28 sie 2019, 18:11

Nie wiem, jaką umowę Pan podpisał? Może rezerwacyjną? Bo w niej rzeczywiście nie było terminów, w końcu ona obowiązuje do zawarcia aktu notarialnego.
Każdy kto miał rezerwację otrzymał od dewelopera prospekt i wzór umowy ze wszystkimi parametrami (daty, transze, terminy itd). Mieliśmy sporo czasu, żeby się za tym zapoznać i rzeczywiście panie w biurze sprzedaży odpowiadały na wszystkie pytania, a jeśli komuś zależało na zmianie jakiegoś zapisu to nie było z tym problemów.

Poza tym nie bardzo rozumiem, dlaczego Pana umowa miałaby odbiegać w terminach od ogólnego wzoru, który podpisują wszyscy? Przecież deweloper nie przeniesie własności na wszystkich we wrześniu a na Pana na przykład w listopadzie? ;)

Awatar użytkownika
Designer
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2016, 22:55

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Designer » 28 sie 2019, 21:37

AnikAnik pisze:Nie wiem, jaką umowę Pan podpisał? Może rezerwacyjną? Bo w niej rzeczywiście nie było terminów, w końcu ona obowiązuje do zawarcia aktu notarialnego.
Każdy kto miał rezerwację otrzymał od dewelopera prospekt i wzór umowy ze wszystkimi parametrami (daty, transze, terminy itd). Mieliśmy sporo czasu, żeby się za tym zapoznać i rzeczywiście panie w biurze sprzedaży odpowiadały na wszystkie pytania, a jeśli komuś zależało na zmianie jakiegoś zapisu to nie było z tym problemów.

Poza tym nie bardzo rozumiem, dlaczego Pana umowa miałaby odbiegać w terminach od ogólnego wzoru, który podpisują wszyscy? Przecież deweloper nie przeniesie własności na wszystkich we wrześniu a na Pana na przykład w listopadzie? ;)

Ja umowę podpisałem jakiś czas temu - pytam po prostu czy ktoś miał może podobne doświadczenia - nie piszę tego w złej wierze. Nie ma tutaj warunków do udowodnienia tego co miałem w umowie, nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywać.

Proszę sprawdzić w swojej umowie deweloperskiej nie prospekcie czy posiada Pan/Pani datę odbioru nie datę zakończenia budowy i zawarcia umowy przenoszącej własność.

Tak oczywiście zgodzę się, deweloper wykazuje otwartość oraz chęć negocjacji co jest pozytywne ;)


AnikAnik
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: AnikAnik » 29 sie 2019, 20:14

Designer pisze:
AnikAnik pisze:Nie wiem, jaką umowę Pan podpisał? Może rezerwacyjną? Bo w niej rzeczywiście nie było terminów, w końcu ona obowiązuje do zawarcia aktu notarialnego.
Każdy kto miał rezerwację otrzymał od dewelopera prospekt i wzór umowy ze wszystkimi parametrami (daty, transze, terminy itd). Mieliśmy sporo czasu, żeby się za tym zapoznać i rzeczywiście panie w biurze sprzedaży odpowiadały na wszystkie pytania, a jeśli komuś zależało na zmianie jakiegoś zapisu to nie było z tym problemów.

Poza tym nie bardzo rozumiem, dlaczego Pana umowa miałaby odbiegać w terminach od ogólnego wzoru, który podpisują wszyscy? Przecież deweloper nie przeniesie własności na wszystkich we wrześniu a na Pana na przykład w listopadzie? ;)


Ja umowę podpisałem jakiś czas temu - pytam po prostu czy ktoś miał może podobne doświadczenia - nie piszę tego w złej wierze. Nie ma tutaj warunków do udowodnienia tego co miałem w umowie, nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywać.

Proszę sprawdzić w swojej umowie deweloperskiej nie prospekcie czy posiada Pan/Pani datę odbioru nie datę zakończenia budowy i zawarcia umowy przenoszącej własność.

Tak oczywiście zgodzę się, deweloper wykazuje otwartość oraz chęć negocjacji co jest pozytywne ;)

Ma Pan rację, nie ma daty odbioru :-) Są podane wszystkie trzy daty, jakie zgodnie z ustawą powinny być, czyli rozpoczęcie i zakończenie prac, oraz przeniesienie własności.
Jest to w sumie logiczne, bo tak jak tłumaczyły panie w biurze - termin najważniejszy to umowa końcowa i to jest podstawowe zobowiązanie dewelopera. Termin z resztą podany jest bardzo "bezpiecznie", patrząc na to, że zakończenie prac podane jest na 31 stycznia. No ale po tym deweloper musi odebrać budynek od generalnego wykonawcy, uzyskać pozwolenie na użytkowanie i wtedy dopiero zaczną się odbiory, które też chwilę potrwają, bo przecież nie da się wszystkim w ciągu dnia przekazać mieszkania :-) Myślę, że to w sumie dobrze, że deweloper nie ciśnie terminów na siłę, żeby potem mieć problem z ich dotrzymaniem :-) Generalnie na razie wszystko jest na plus, byle tak dalej :-)

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: StormSunny » 07 paź 2019, 20:28

Udałem się na miejsce budowy i znowu niemiło się zawiodłem. Przed blokiem stoi już nowy blok i okna południowe mają piękny widok na niego. Lokale z oknami na południe od strony ul. Mała Góra mają trochę lepiej, ale znowu znajdują się nad wjazdem do garażu. Ja odpuszczam, szczególnie w cenie 7600 bo ani lokalizacja ani otoczenie bloku jej nie usprawiedliwiają.

Obrazek



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości