Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 12 lis 2019, 10:57

Kisiel25 pisze:Budynek Proins od ulicy Mała Gora ma 3 pietra

To musieli chyba dziś w nocy jedno usunąć ;-). Wczoraj jechałam obok, a teraz patrzę na zdjęcia i jak byk parter i 4 piętra - pięć kondygnacji.
EDIT: a, Tobie chodzi o to, że ta mała część bloku jest niższa. To fakt. Ale ogólnie cały budynek ma 5 kondygnacji.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, 11:04 przez Pica, łącznie zmieniany 1 raz.


Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 12 lis 2019, 11:02

wezyr pisze:
Pica pisze:A przy okazji, to przydałby się nam obok osiedla park kieszonkowy. Nowy Bieżanów został skandalicznie pominięty jeśli chodzi o parki kieszonkowe. A my mamy zaraz obok nas idealne miejsce ;-). Jak jeszcze deweloper Miastologia miał budować przed Proinsem od strony Ćwiklińskiej te swoje małe bloczki trzypiętrowe, to w ramach "zadośćuczynienia" miastu zobowiązali się zamienić ten właśnie teren w mały park. Tyle, że Miastologia zmaściła sprawę, budowy nie ma i nie wiem jakie aktualnie są plany odnośnie tego terenu. Trzeba by sprawdzić. Zna się ktoś na pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego? :D

Niestety zaznaczony przez Ciebie nie teren nie jest w pełni terenem należącym do Gminy Miejskiej Kraków, więc budowa tam parku kieszonkowego nie jest możliwa w tym momencie.
Teren, który by się do tego nadawał znajduje się powyżej budynków Proins, obok budynku SM Bieżanów, tam dałoby się taki park zbudować.

To też ciekawe miejsce, choć w sumie już teraz pełni sensowną funkcję dla mieszkańców, bo z tego co widzę wszyscy wyprowadzają tam psy (i z zresztą z pełną kulturą, tak się wydaje, bo syfu nie ma). To ciekawa jestem w takim razie na jakiej zasadzie Miastologia chciała tam park robić. Chyba, że są właścicielami właśnie części terenu i chcieli go połączyć z miejskim. Obstawiam, że pewnie tak. Szkoda, bo teraz po prostu jest tam rachityczna trawa ze ścieżką na skos. Wcześniej były chociaż drzewa, ale niestety wycięto je co do jednego. Po co - nie wiem.

wezyr
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: wezyr » 12 lis 2019, 11:55

Pica pisze:
wezyr pisze:
Pica pisze:A przy okazji, to przydałby się nam obok osiedla park kieszonkowy. Nowy Bieżanów został skandalicznie pominięty jeśli chodzi o parki kieszonkowe. A my mamy zaraz obok nas idealne miejsce ;-). Jak jeszcze deweloper Miastologia miał budować przed Proinsem od strony Ćwiklińskiej te swoje małe bloczki trzypiętrowe, to w ramach "zadośćuczynienia" miastu zobowiązali się zamienić ten właśnie teren w mały park. Tyle, że Miastologia zmaściła sprawę, budowy nie ma i nie wiem jakie aktualnie są plany odnośnie tego terenu. Trzeba by sprawdzić. Zna się ktoś na pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego? :D

Niestety zaznaczony przez Ciebie nie teren nie jest w pełni terenem należącym do Gminy Miejskiej Kraków, więc budowa tam parku kieszonkowego nie jest możliwa w tym momencie.
Teren, który by się do tego nadawał znajduje się powyżej budynków Proins, obok budynku SM Bieżanów, tam dałoby się taki park zbudować.

To też ciekawe miejsce, choć w sumie już teraz pełni sensowną funkcję dla mieszkańców, bo z tego co widzę wszyscy wyprowadzają tam psy (i z zresztą z pełną kulturą, tak się wydaje, bo syfu nie ma). To ciekawa jestem w takim razie na jakiej zasadzie Miastologia chciała tam park robić. Chyba, że są właścicielami właśnie części terenu i chcieli go połączyć z miejskim. Obstawiam, że pewnie tak. Szkoda, bo teraz po prostu jest tam rachityczna trawa ze ścieżką na skos. Wcześniej były chociaż drzewa, ale niestety wycięto je co do jednego. Po co - nie wiem.

Na tym terenie była wydana WZ na biurowce - co ciekawe negatywna. Pewnie przed wydaniem decyzji ktoś uporządkował sobie teren myśląc, że dostanie zgodę na budowę.


paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: paul1989 » 13 lis 2019, 0:22

Kisiel25 pisze:Budynek Proins od ulicy Mała Gora ma 3 pietra


Na zdjęciach na 12 stronie tego wątku widac ze ma 5 poziomów.

paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: paul1989 » 13 lis 2019, 0:24

paul1989 pisze:
Kisiel25 pisze:Budynek Proins od ulicy Mała Gora ma 3 pietra

większośc bloku ma 5 poziomów, faktycznie nawet co widac na zdjęciach z jednej strony jest obniżony do 4 poziomów.

Janka1
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2019, 22:30

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Janka1 » 13 lis 2019, 6:37

paul1989 pisze:
paul1989 pisze:
Kisiel25 pisze:Budynek Proins od ulicy Mała Gora ma 3 pietra

większośc bloku ma 5 poziomów, faktycznie nawet co widac na zdjęciach z jednej strony jest obniżony do 4 poziomów.

3 Piętra - „piętro” tj. kondygnacja, poziom powyżej parteru. W tym przypadku stwierdzenie 3 piętra od strony ulicy Mała Góra w budynku C Proins, jest poprawne.

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 13 lis 2019, 7:01

Widać jedna osoba wie że pietro zaczyna się powyżej poziomu zero, bo garaże są na poziomie -1, po galeriach państwo nie jezdzicie ? Wystarczy wejść do windy ;) A tak na poważnie to tak jak wyżej.

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 13 lis 2019, 8:12

Pica pisze:
Kisiel25 pisze:Budynek Proins od ulicy Mała Gora ma 3 pietra

To musieli chyba dziś w nocy jedno usunąć ;-). Wczoraj jechałam obok, a teraz patrzę na zdjęcia i jak byk parter i 4 piętra - pięć kondygnacji.
EDIT: a, Tobie chodzi o to, że ta mała część bloku jest niższa. To fakt. Ale ogólnie cały budynek ma 5 kondygnacji.

Dobrze napisałaś że ma 5 kondygnacji licząc parter ale tylko część budynku a nie cały. :)


Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 13 lis 2019, 10:15

Kisiel25 pisze:
Pica pisze:
Kisiel25 pisze:Budynek Proins od ulicy Mała Gora ma 3 pietra

To musieli chyba dziś w nocy jedno usunąć ;-). Wczoraj jechałam obok, a teraz patrzę na zdjęcia i jak byk parter i 4 piętra - pięć kondygnacji.
EDIT: a, Tobie chodzi o to, że ta mała część bloku jest niższa. To fakt. Ale ogólnie cały budynek ma 5 kondygnacji.

Dobrze napisałaś że ma 5 kondygnacji licząc parter ale tylko część budynku a nie cały. :)

Haha, jaka rozkmina :D . Dla nas niestety i tak nie ma to znaczenia, bo ta obniżona część jest naprawdę niewielka i z tej strony widok tak czy inaczej jest na blok Proinsu. Duża większość tego na co wychodzi nasz blok ma 5 kondygnacji. - jakaś 1/5 budynku ma jedną kondygnację mniej- to tak patrząc na wizualizację Proinsu. Natomiast z tego rysunku, który wrzuciłam przynajmniej wynika, że nie będzie tragedii z zacienieniem. Niestety taka jest po prostu nowa zabudowa - ciasno :-(. Ale tego nie przeskoczymy.

Obrazek

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 13 lis 2019, 11:14

Czy ja wiem czy tak ciasno, patrzac na Proinsa to pomimo tego że jest tych blokow trochę, uważam że jest tam miło, bylem kiedyś oglądać tam mieszkania. I przemieszczanie sie tam chodnikami wzdłuż bloków dawało taki fajny klimat, czlowiek nie czuł sie taki osaczony.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości