Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
89_deszcz
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:16

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: 89_deszcz » 17 paź 2020, 18:37

17.10.2020

Obrazek


puszysty wilk
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2020, 12:35

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: puszysty wilk » 17 paź 2020, 21:58

Widzę, że osiedle jest ogrodzone. To jak to jest w końcu z grodzeniem budynków wielorodzinnych w Krk, przecież weszła w życie uchwała która tego zakazuje?

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 17 paź 2020, 22:08

Jaki macie plan na mycie tego typu okien? Z tego co widzę- może się mylę?- otwiera się tylko "górna" część i schylić się na sam dół dolnej od zewnątrz to będzie akrobatyka, nie do końca wygodna i zapewne też niekoniecznie bezpieczna.

Ogrodzeń i siatek- jakby dużo, ale to może tylko kwestia perspektywy. Ogólnie super miejsce oraz inwestycja! Gratuluję nabywcom!


paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: paul1989 » 17 paź 2020, 22:14

puszysty wilk pisze:Widzę, że osiedle jest ogrodzone. To jak to jest w końcu z grodzeniem budynków wielorodzinnych w Krk, przecież weszła w życie uchwała która tego zakazuje?


Przeczytaj dokładnie uchwałę czy też artykuł pierwszy lepszy w gazecie, nie tylko sam tytuł.

puszysty wilk
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2020, 12:35

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: puszysty wilk » 17 paź 2020, 22:43

paul1989 pisze:
puszysty wilk pisze:Widzę, że osiedle jest ogrodzone. To jak to jest w końcu z grodzeniem budynków wielorodzinnych w Krk, przecież weszła w życie uchwała która tego zakazuje?

Przeczytaj dokładnie uchwałę czy też artykuł pierwszy lepszy w gazecie, nie tylko sam tytuł.

Przeczytałem kolego i nie rozumiem dlaczego to osiedle jest ogrodzone, stąd moje pytanie. Skoro się lepiej orientujesz w tym temacie to będę wdzięczny za wyjaśnienie ;)

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: slawek » 17 paź 2020, 22:58

Uchwała krajobrazowa zabraniająca grodzenia osiedli już w Krakowie obowiązuje, jednak nie działa wstecz. Jeżeli było wydane pozwolenie na ogrodzenie, to uchwała tego nie cofa, a jedynie zakazuje ujmowania ogrodzeń w projektach, na które pozwolenia są wydawane po jej wejściu w życie. Zastanawiam się czy ten płot jest tan na pewno aż taki potrzebny.

paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: paul1989 » 18 paź 2020, 1:02

puszysty wilk pisze:
paul1989 pisze:
puszysty wilk pisze:Widzę, że osiedle jest ogrodzone. To jak to jest w końcu z grodzeniem budynków wielorodzinnych w Krk, przecież weszła w życie uchwała która tego zakazuje?

Przeczytaj dokładnie uchwałę czy też artykuł pierwszy lepszy w gazecie, nie tylko sam tytuł.

Przeczytałem kolego i nie rozumiem dlaczego to osiedle jest ogrodzone, stąd moje pytanie. Skoro się lepiej orientujesz w tym temacie to będę wdzięczny za wyjaśnienie ;)

Chyba nie przeczytałeś.

Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 19 paź 2020, 9:57

mac_kow pisze:Ogrodzeń i siatek- jakby dużo, ale to może tylko kwestia perspektywy. Ogólnie super miejsce oraz inwestycja! Gratuluję nabywcom!

Też mnie zaskoczyły (mówię o tych wewnątrz osiedla, nie naokoło), a zaraz potem ucieszyły mocno te siatki powiem szczerze. To zapobiegnie bolączce wielu osiedli (m.in. tego gdzie teraz mieszkam), a mianowicie mieszkańcom parteru wychodzącym z domu przez balkon (bo im bliżej...) i zadeptującym wspólną zieleń.

Ogólnie muszę powiedzieć, że na plus zaskoczyły mnie zmiany, które wprowadzili do oryginalnego projektu (no może poza tymi oknami, bo to wizualnie słabe). Zmiana szyb na balkonach z zupełnie przezroczystych na mleczne - bardzo dobrze - trochę więcej prywatności to raz, a dwa nie będzie się oglądało graciarni sąsiadów i wizualnego rozpiździelu pt. "jakimi trawkami, matami, plastikami itd. ja się zasłonię". To szkło nie zacienia jak lity beton, a funkcję spełnia.

Druga rzecz - rezygnacja z tego dziwnego gzymsu zachodzącego z jednej strony na wnętrze "podkowy" i z drugiej strony dodatkowo ocieniającego te wnęki na ścianie północnej (tak wiem, że to miało nawiązywać do stylu "śródziemnomorskiego" ;-) ). Więcej światła, lżejsza całość. No i większa funkcjonalność, bo ten cały "daszek" nad wcięciem od północnej strony to miał być zamiast daszku nad klatką :mrgreen: . Bo tak sobie architekt wymyślił. Bo wiadomo, nigdy nie zacina i w ogóle daszek 10 metrów nad głową świetnie chroni. Ale całe szczęście ktoś przemyślał.

Ogólnie fajnie to zaczyna wyglądać. No i od niedawna jest paczkomat 30 m od bloku ;-).


puszysty wilk
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2020, 12:35

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: puszysty wilk » 19 paź 2020, 15:03

Inwestycja jest bardzo ładna, także gratuluję przyszłym mieszkańcom. Chciałbym zapytać czy ktoś z Państwa zdecydował się na ogrzewanie podłogowe albo elektryczne rolety zewnętrzne? Z tego co widzę to co inwestycja to jest inaczej, jeden deweloper pozwala na takie zmiany inny nie. Zazwyczaj przeciw roletom pada argument, że ingerencja w elewacje, zaś na podłogowke nie pozwala MPEC...

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: slawek » 20 paź 2020, 1:05

puszysty wilk pisze:Zazwyczaj przeciw roletom pada argument, że ingerencja w elewacje, zaś na podłogowke nie pozwala MPEC...

Z tego co wiem, to MPEC nie ma nic do ogrzewania podłogowego, bardziej chodzi o to, że dostosowana do niego powinna być moc przypisana do danego mieszkania.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości