Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: kucyk » 22 mar 2019, 21:30

mac_kow pisze:A np. cudowne Osiedle Telimeny miejsc ogólnodostępnych nie przewidziało wcale. Ale nawet tam można wzdłuż Telimeny lub pod Lidlem zaparkować.

Tak to jest jak ktoś taki jak Ty chce błysnąć. :shock: Jak się nie umie czytać i patrzyć na plany to są później takie efekty. :lol:
Otóż pragnę cię poinformować, że zgodnie z planowaną budową tego osiedla powstanie także 27 miejsc postojowych ogólnodostępnych. :mrgreen:
Dla 17 pojazdów będą miejsca na nowo budowanej ulicy łączącej Telimeny z Bieżanowską. Zaś 10 miejsc ma się znaleźć przy ulicy Telimeny. :) Osobiście z tego powodu ubolewam - osobiste względy. :oops:


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 23 mar 2019, 11:38

kucyk pisze:
mac_kow pisze:A np. cudowne Osiedle Telimeny miejsc ogólnodostępnych nie przewidziało wcale. Ale nawet tam można wzdłuż Telimeny lub pod Lidlem zaparkować.

Tak to jest jak ktoś taki jak Ty chce błysnąć. :shock: Jak się nie umie czytać i patrzyć na plany to są później takie efekty.

Przeceniasz mnie. Gdzie i co miałem przeczytać na co spojrzeć? Gdzie w internecie oficjalna informacja od dewelopera, ile miejsc ogólnodostępnych powstanie przy tym osiedlu?

A, faktycznie. Przypomniałem sobie, że czytać jednak umiem. Informację o os. Telimeny uzyskałem od... jednego z forumowiczów. O tu:
viewtopic.php?f=5&t=3181&hilit=Telimeny&start=10#p21059

Z rzeczy które bardzo mi sie nie podobają odnośnie inwestycji to to iż nie przewidziano żadnego miejsca parkingowego ogólnodostępnego. Aż ciężko sobie wyobrazić jak ulica będzie wyglądała za jakiś czas...

Na tej informacji się oparłem. Cała filozofia. Faktycznie- czuję się wgnieciony w ziemię i zgaszony.

BTW- to super, że jednak przy Telimeny będą miejsca ogólnodostępne. Bardzo dobrze dla okolicy. Komórki lokatorskie też się jakimś cudem pojawią? ;)

A teraz może coś w temacie rzekomego braku parkingów "dla gości" przy Małej Górze?

maestro
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, 9:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: maestro » 25 mar 2019, 12:25

Tak, poczekajmy jeszcze kilka lat i z takim myśleniem, że miejsca jest pełno i jesteśmy na skraju wsi :lol: samochody będą parkowane wszędzie. Na chodnikach, na trawnikach. Współczuje takiej krótkowzroczności jeśli chodzi o problem samochodów, parkowania i ogólnie infrastruktury.
P.S. Proszę sobie wyobrazić, że samochodów z roku na rok w mieście przybywa.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 25 mar 2019, 12:56

maestro pisze:Tak, poczekajmy jeszcze kilka lat i z takim myśleniem, że miejsca jest pełno i jesteśmy na skraju wsi :lol: samochody będą parkowane wszędzie. Na chodnikach, na trawnikach. Współczuje takiej krótkowzroczności jeśli chodzi o problem samochodów, parkowania i ogólnie infrastruktury.
P.S. Proszę sobie wyobrazić, że samochodów z roku na rok w mieście przybywa.


A może chociaż cień konstruktywności w tej wypowiedzi, hm? Złapałeś w ogóle kontekst?

W Willi Nokturn będzie co najmniej 1 miejsce postojowe podziemne na jedno mieszkanie. Mało? Chyba nie.
Chcesz, żeby Twoi "goście" mieli gdzie zaparkować- może wykup im kolejne miejsce? A nie zżymaj się na rzeczywistość.

Samochody "będą parkowane" tam, gdzie pozwala prawo i jego siła w kraju. Rozwiązaniem bezprawnego parkowania nie jest to, że dewloper dobuduje kolejne X miejsc.

maestro
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, 9:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: maestro » 25 mar 2019, 13:44

mac_kow pisze:A może chociaż cień konstruktywności w tej wypowiedzi, hm? Złapałeś w ogóle kontekst?

W Willi Nokturn będzie co najmniej 1 miejsce postojowe podziemne na jedno mieszkanie. Mało? Chyba nie.
Chcesz, żeby Twoi "goście" mieli gdzie zaparkować- może wykup im kolejne miejsce? A nie zżymaj się na rzeczywistość.

Samochody "będą parkowane" tam, gdzie pozwala prawo i jego siła w kraju. Rozwiązaniem bezprawnego parkowania nie jest to, że dewloper dobuduje kolejne X miejsc.


Tak złapałem kontekst, jednak nie moja wina, że nie łączysz pojęcia parkowania tak uwielbianych przez Ciebie "gości" z ogólnym problemem parkowania w całym Krakowie a tym samym w Bieżanowie. Pytasz czy 1 miejsce postojowe to mało na jedno mieszkanie. Odpowiem brzmi: za mało. Oczywiście, że jeden deweloper nie rozwiąże problemu parkowania, lecz kilkunastu czy kilkudziesięciu jest wstanie w znacznym stopniu ten problem zminimalizować.

AnikAnik
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: AnikAnik » 25 mar 2019, 13:57

maestro pisze:
mac_kow pisze:Pytasz czy 1 miejsce postojowe to mało na jedno mieszkanie. Odpowiem brzmi: za mało.

Dlatego w Willi masz 67 miejsc na 59 mieszkań ;) Plus te trzy "gościnne" i chyba dwa dla niepełnosprawnych, jeśli dobrze widziałam na planie, co daje razem 72 na 59 ;)

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 27 mar 2019, 13:23

maestro pisze:Tak złapałem kontekst, jednak nie moja wina, że nie łączysz pojęcia parkowania tak uwielbianych przez Ciebie "gości" z ogólnym problemem parkowania w całym Krakowie a tym samym w Bieżanowie. Pytasz czy 1 miejsce postojowe to mało na jedno mieszkanie. Odpowiem brzmi: za mało. Oczywiście, że jeden deweloper nie rozwiąże problemu parkowania, lecz kilkunastu czy kilkudziesięciu jest wstanie w znacznym stopniu ten problem zminimalizować.

To kwestia filozofii i wizji tego, w jaki sposób takie miasto (trzeciego świata, zresztą) jak Kraków ma się rozwijać.
Deweloperzy nie mają ani obowiązku ani możliwości, żeby ten problem naprawdę znacząco ugryźć.

Wiadomo wszem i wobec, że miejsca parkingowe, nawet te naziemne, nie rosną na drzewach.
Kto i jak ma płacić za to, że każda inwestycja zaczęłaby zapewniać np. 2 miejsca na mieszkanie, dodatkowo sporą część "ogólnodostępnie"? Presja na niską cenę jest jednak ogromna.

A ostatecznie decyduje klient. Można konstruktywnie skrytykować, ale można też po prostu nie kupować mieszkania tam, gdzie nam to nie odpowiada. Ot co.

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Maria » 10 kwie 2019, 7:21

Witam, czy ktoś z Państwa jest na bieżąco i orientuje się jak wygląda sytuacja z rozpoczęciem budowy ? Czy wykonawca został już wybrany i jaki ma być termin oddania inwestycji?


kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: kucyk » 12 maja 2019, 15:55

Maria pisze:Witam, czy ktoś z Państwa jest na bieżąco i orientuje się jak wygląda sytuacja z rozpoczęciem budowy ? Czy wykonawca został już wybrany i jaki ma być termin oddania inwestycji?

Witam. Odpowiadam wszystkim na Twoje pytanie. Spacerowałem sobie dzisiaj w tym rejonie. Teren budowy ogrodzony. Na ogrodzeniu jest tablica informacyjna. Na terenie budowy póki znajduje się duża koparka która już wydrąża wielki wykop pod budynek który tam powstanie. Wszystkie pozostałe drzewa na terenie inwestycji zostały opasane czarnymi opaskami. Jednym słowem: inwestycja rozpoczęła się. ;)

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 09 lip 2019, 6:59

Witam wszystkich.

Inwestycja nabiera kształtów, czy ktoś z Państwa wie może kiedy deweloper będzie gotowy przedstawić umowy deweloperskie?? Posiada ktoś z Państwa informacje ? Jakiekolwiek...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 33 gości