Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
basmati82
Posty: 35
Rejestracja: 01 mar 2016, 1:36

Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: basmati82 » 06 maja 2016, 20:03

Jeśli kogoś interesują nowe mieszkania na Łobzowie, to właśnie w tej okolicy zaczął powstawać nowy projekt deweloperski inwestycja Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów Convector Development, jest tu może ktoś, kto ma o niej więcej informacji, bo jak dla mnie, to prezentuje się to wszystko bardzo ciekawie, a lokalizacja też bardzo mi się podoba, da się do centrum dojść bez większego problemu piechotą :) Do tego blisko jest na przystanek kolejowy Łobzów PKP, jeśli już powstanie i zacznie w pełni działać Krakowska Kolej Aglomeracyjna, to pewnie z tej okolicy będzie można się szybko dostać tym środkiem transportu w kierunku dworca głównego. Bo oczywiście na autobusy przez Wrocławską nie ma co liczyć, 130-ka potrafi tam nieraz bardzo długo stać w korku, a pewnie będzie jeszcze o wiele gorzej, kiedy już ukończone zostaną takie inwestycje w okolicy, jak na przykład osiedle 5 Dzielnica w Krakowie, albo realizowana w jego sąsiedztwie budowa Murapol Poznańska, która wkrótce pewnie dobiegnie końca, a o której pisaliśmy już na forum. Jeśli przybędzie tam tylu nowych mieszkańców, to na pewno będą oni chcieli jeździć samochodami, a to oznacza jeszcze większe problemy na skrzyżowaniu z Prądnicką :idea:

Obrazek

Jeśli chodzi o mieszkania Czyżewskiego 1 Kraków, które buduje Convector Development, to wybór jest tam jeszcze całkiem spory, bowiem dopiero niedawno rozpoczęła się sprzedaż. Lokali ma tam powstać chyba znacznie ponad 200, ale trudno policzyć, bo ich lista pokazana na stronie, jest dosyć .. Do kupienia są na przykład takie, jak wymienione poniżej.

  • Niewielkie kawalerki na Łobzowie w tym projekcie zaczynają się od nieco ponad 30 metrów kwadratowych i trzeba przyznać, że są całkiem sensownie rozplanowane. Ich atutem jest osobna kuchnia mająca ponad 8 m2, czyli to bardzo sensownie rozwiązanie. Dopełnieniem tego wszystkiego jest spory balkon, który na pewno przyda się przyszłym mieszkańcom.
  • Małe mieszkania 2-pokojowe w Krakowie na Krowodrzy w inwestycji Czyżewskiego 1 mają nieco ponad 36 m2, czyli są dosyć kompaktowe, jednak nieco lepsze wydają mi się takie, których powierzchnia, to 38 m2. W obu przypadkach mamy do czynienia oczywiście z aneksami kuchennymi, ale ten w drugim mieszkaniu jest nieco lepiej położony w salonie. Są jednak także mieszkania dwupokojowe, mające ok. 50 m2, niezłe jest w nich to, że są dwustronne. Można w nich nawet wydzielić osobną kuchnię, jednak jest ona bez okna. Do tego oczywiście spory balkon, i jest to plus.
  • Nowe 3-pokojowe mieszkania w okolicach ulicy Wrocławskiej o niewielkim metrażu można mieć już od nieco ponad 50 m2 i jest to niezła opcja, szkoda co prawda, że zamiast dodatkowej toalety nie wydzielono w nich osobnej kuchni, jednak i tak jest nieźle :)
  • Są także lokale 4-pokojowe dla tych, którzy szukają czegoś większego, raczej dla rodziny - coś takiego można mieć już na 64 metrach kwadratowych na niekwestionowaną zaletą jest tu to, że można w nim wydzielić jasną kuchnię, co dla wielu osób jest dosyć ważne, kiedy szukają lokum dla siebie.
Trzeba przyznać, że deweloper Convector Development postarał się tu przy projekcie, a dodatkowo też same bloki wyglądają dosyć atrakcyjnie, nie będą specjalnie wysokie, bo tylko 5 pięter, a do tego kolorowe osłony balkonów - ciekawe jak taka architektura zniesie kiedyś próbę czasu :) Kilka mieszkań ma tam natomiast loggie narożne - to także świetne rozwiązanie, bowiem sprawia, że mamy balkon na dwie strony, a dodatkowo nieco schowany. Wszystko to nieco przypomina mi nowy budynek na Poznańskiej 10, który całkiem pozytywnie się wyróżnia :idea:

Obrazek

Jest tu może ktoś, kto ma zamiar kupić lub już kupił nowe mieszkanie w projekcie Czyżewskiego 1 Kraków i może coś więcej napisać na forum o tej inwestycji, jakie macie o niej opinie, jakie są jej największe plusy i minusy :?: Jeśli o mnie chodzi, to trochę boję się przebiegającej po sąsiedzku linii kolejowej, która z jednej strony jest tu plusem, ale z drugiej też minusem... No i jeszcze ten deweloper, ja nie wiem o nim zbyt wiele, ale może znajdzie się tu ktoś taki, kto podzieli się tym, jakie ma deweloper Convector Development opinie i podzieli się tym na forum. W ogóle, to co myślicie o tym projekcie, napiszcie coś więcej, jeśli ktoś ma nowe informacje. Są tu jakieś osoby planujące tam zakup mieszkania lub takie, które już to zrobiły :?:


Rafał_Kraków
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2016, 11:44

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: Rafał_Kraków » 14 lip 2016, 11:47

Odnośnie Convector Development, to jest to sprawdzony deweloper - od 20 lat na rynku sprawdzałem na stronie development.pl. Wcześniej wybudował min. osiedle Sołtysowska 35a i apartamenty Chełmońskiego i nie wiadomo mi nic o jakiś wpadkach. Tory kolejowe znajdują się na oko jakieś 50-60m – nie tak znowu blisko – i jeździ po nich głównie kolei aglomeracyjna (wpływ porównywalny z tramwajem), ale z układu budynków wynika, że wszystkie części użytkowe są skierowane na drugą stronę. Moim zdaniem Czyżewskiego 1 wygląda na bardzo fajny projekt – idealnie zlokalizowany pod względem komunikacyjnym, bardzo bogata oferta małych i średnich mieszkań.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: pozdro » 14 lip 2016, 12:36

Ja bym brał tu mieszkania bez zastanowienia. Bardzo dobra lokalizacja pod względem komunikacyjnym. Tyle, że ceny są tak średnio atrakcyjne, nie wiadomo czy nie lepiej wychodzi Mieszkaj w Mieście.


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: neo » 19 lip 2016, 23:11

No właśnie o ile lokalizacja jest niezła, ale jednak ceny też mają znaczenie. Przecież chyba w nieco lepszym miejscu nawet powstaje projekt 5 Dzielnica Kraków LC Corp, a tam chyba cenowo jest jednak lepiej :idea: No i jednak też działa tam sprawdzony deweloper. Podobnie nie słyszałem też nic specjalnie negatywnego o Murapol Poznańska, a do rynku stamtąd też jednak bliżej...

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: pozdro » 20 lip 2016, 9:48

Tyle, że 5 dzielnica to już od pół roku przeszłość bo ostatnie mieszkania sprzedały się koło listopada. Murapol jest już droższy w cenie podobnej do Czyzewskiego (te jednak niższe fajniejsze bloczki, bliżej Kraków Łobzów. No i Murapol ma raczej bardzo złą opinie, jak przeciekające sufity, tanie wykończenie, brak wykończenia balkonów. Ogólnie bardzo tania inwestycja, nawet brak lokali usługowych. Gęsto i nieskładnie ustawione.

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: neo » 20 lip 2016, 10:10

I tak i nie, jeśli chodzi i LC Corp i projekt 5 Dzielnica, to tam ma powstać chyba ze 2 tys. mieszkań, więc jeszcze sporo nowych mieszkań tam wybudują :idea: Ale oczywiście nie muszą być w cenach, takich, w jakich sprzedawano wcześniejsze etapy, choć z drugiej strony wydaje mi się, że miejsca na większe podwyżki chyba nie ma już w tej chwili i przy tej podaży wzrost cen będzie raczej wyhamowywał, jeśli nawet nie będzie jakiegoś ich spadku :)

Co do Poznańskiej, to rzeczywiście deweloper Murapol opinie ma takie sobie, motywy jak brak wykończenia sufitów faktycznie są dosyć "oryginalne", ale już np. Atal dodatkowo kasuje za wykończenia balkonów (nie trzeba ich brać i można to zrobić we własnym zakresie). Ale tu masz 100% racji, bloki są znacznie większe, zwłaszcza ten, który wybudowali ostatnio - jest wielgaśny :)

I mnie się projekt Czyżewskiego 1 podoba, mam nadzieję, że Convector Development zrealizuje go w takim kształcie, jak na wizualizacjach. Zastanawiam się jeszcze jak się mają tam realne ceny np. w porównaniu do Fabryki Czekolady przy Wrocławskiej, bo stamtąd jednak do centrum sporo bliżej. Ale tak czy inaczej, lokalizacja tej nowej inwestycji jest bardzo dobra, a i mieszkania sensowne dosyć.

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: neo » 12 paź 2017, 1:10

Pod adresem Czyżewskiego 1 w Krakowie, nowe osiedle rośnie naprawdę szybko, dużo się tam zmieniło od czasu, kiedy ostatni raz bylem się przejść w tamtej okolicy :) Z jednej strony całkiem miło, że budynki nie będą jakieś bardzo wysokie, niemniej jednak przynajmniej część mieszkań w nich znajdzie się w sąsiedztwie dosyć ruchliwej ulicy, jaką jest Głowackiego.

Obrazek

Budynki są też niemal w całości lane z betonu, ciekawe jak się w nich będzie mieszkało, choć też trzeba przyznać, że to jest obecnie standard w większości projektów deweloperskich w naszym mieście, ale także w całym kraju.

Obrazek

Może jest tu ktoś, kto kupił tam mieszkanie i może napisać o tym dwa słowa na forum, jakie widzi wady i zalety inwestycji Czyżewskiego 1, jakie ma o niej opinie i jak współpracuje się z firmą Convector Development odpowiadającą za budowę tego osiedla.

Henio
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2017, 19:56

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: Henio » 12 paź 2017, 10:29

:o
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 14:32 przez Henio, łącznie zmieniany 1 raz.
:shock:


matut
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:16

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: matut » 15 paź 2017, 19:19

Henio pisze:jeśli o cenę to poza promocją na garaż to ciężko coś więcej od nich ugryźć...no ale budynek stoi nie tak jak na Stańczyka....

Hej Henio,
Czy negocjowałeś już z nimi cenę mieszkania, ja mam zamiar wysłać im moją ofertę, jak myślicie jest szansa zejść standardowe 5%? Z tego co widzę to inwestycja ma termin zakończenia w Q1 2018, a jeszcze jest połowa mieszkań wolna, czyli średnio im na razie idzie sprzedaż.
Pozdrawiam
Maciej

Henio
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2017, 19:56

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: Henio » 16 paź 2017, 16:14

:o
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 14:32 przez Henio, łącznie zmieniany 1 raz.
:shock:



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości