Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: traker » 23 kwie 2018, 19:42

traker pisze:Tak faktycznie był wpis o solidności tego dewelopera i widać ,że jest beznadziejnie ! Ja to bym nawet nie kupił u nich komórki a co dopiero mieszkania i tu cytuję co było napisane przez użytkownika i właściciela mieszkania kupionego od Convector Development , ale nikt nikogo nie zmusza do zakupu u nich mieszkania !! "
Tu cytat z forum
Tak... sprawdzony developer... :-(
W czasie zabiegów żebyś kupił mieszkanie - same miłe uśmiechy, wydaje się że profesjonalizm i w ogóle super.
Jak już kupisz, to za każdą zmianę np. gniazdek, instalacji, chcą dużą dodatkową kasę i dochodzisz do wniosku, że sam sobie to zrobisz później 3 razy taniej.
Co do jakości wykonania, to niestety bardzo słabo nadzorują swoje inwestycje i po oddaniu budynków wszystko zaczyna się sypać... W garażach podziemnych po deszczach, po ścianach leje się woda, bo nie przypilnowali żeby dobrze uszczelnić. Balkony wykonane niewłaściwie - przeciekają i zalewają mieszkania poniżej, bo Convector nie przypilnował i źle wykonano izolwacje. Płytki na balkonach odpadają jeszcze w czasie gwarancji/rękojmi, a Developer Ci mówi, że wszystko jest ok i nie poprawi odpadających płytek. Jak mu zwrócisz uwagę, że "ta płytka się rusza", to Ci mówi że taki klimat w Polsce, że ma prawo się ruszać i nie ma zamiaru naprawiać. Dopiero jak sądem straszysz, to może Convector coś jednak naprawi.
Convector robi z klientów idiotów, udaje że nie ma usterek, nie chce ich naprawiać, stara się przeciągnąć temat do zakończenia gwarancji.
Po zakończeniu gwarancji wychodzą kolejne poważniejsze usterki w budynkach, które musi już na własny koszt usuwać wspólnota.
No i tak to jest z Convectorem. Wiem, bo mam od nich mieszkanie i w mieszkam na wybudowanym przez nich osiedlu.
Szkoda, że tak jest bo projekty często mają fajne architektonicznie i lokalizacyjnie, ale problem Convectora to słaba jakość, słaby nadzór i niewielkie poczucie do naprawy usterek... :-(


koniec cytatu.
Jest gorzej niż myślałem ha ha ja bym nie kupował i moi znajomi co mają po 5 mieszkań na wynajem przy Poznańskiej 7 , 11 i 15 też by nie kupili jak z nimi rozmawiałem na ten temat.
Pozdrawiam :)


Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: Dumel » 23 kwie 2018, 19:52

Jednak 3/4 mieszkań maja juz sprzedane. Sam kupiłem w tej inwestycji a ta opinie widziałem wcześniej lecz jestem spokojny. O poznańskiej i znajomych to mi nie mów. . Tez tam mam apartament i powiem Ci ze akurat tam miałem duże problemy z przeciekajacym sufitem na przedostatnim pietrze i też jakiejś specjalnej pomocy nie dostałem :( A na pierwszy rzut oka nie zgadza mi się z powyższą opinią to że za przeróbki biorą krocie bo za przerobienie i podciagniecie instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej na balkon pod klimatyzację zapłaciłem 160zl czy to dużo? Samemu nie zrobiłbym taniej a niby miało być 3 razy taniej. :? Myślę że nie ma co panikowac i siać propagandy na podstawie jednej czy dwóch anonimowych opinii z poprzedniej budowy. :roll:

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: traker » 24 kwie 2018, 6:27

Oby tak było czego życzę wszystkim nabywcom mieszkań , miejsc postojowych i komórek przy Czyżewskiego 1 w Krakowie, a o przeciekającym suficie przy Poznańskiej 11 nie słyszałem , nikt też nie chwalił się na stronie administracji i mieszkańców .Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia ! :)

PS że 3/4 mieszkań sprzedane to wiadomo , ludzie obecnie znowu nawet dziurę w ziemi kupują ! ucieczka z kasą i jeszcze raz ucieczka z kasy, lokaty bankowe śmiech na sali :)
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 7:20 przez traker, łącznie zmieniany 1 raz.


wojtekbar
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2018, 20:23

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: wojtekbar » 04 maja 2018, 22:06

artur pisze:
Rafał_Kraków pisze:Odnośnie Convector Development, to jest to sprawdzony deweloper - od 20 lat na rynku sprawdzałem na stronie development.pl. Wcześniej wybudował min. osiedle Sołtysowska 35a i apartamenty Chełmońskiego i nie wiadomo mi nic o jakiś wpadkach. Tory kolejowe znajdują się na oko jakieś 50-60m – nie tak znowu blisko – i jeździ po nich głównie kolei aglomeracyjna (wpływ porównywalny z tramwajem), ale z układu budynków wynika, że wszystkie części użytkowe są skierowane na drugą stronę. Moim zdaniem Czyżewskiego 1 wygląda na bardzo fajny projekt – idealnie zlokalizowany pod względem komunikacyjnym, bardzo bogata oferta małych i średnich mieszkań.

Tak... sprawdzony developer... :-(
W czasie zabiegów żebyś kupił mieszkanie - same miłe uśmiechy, wydaje się że profesjonalizm i w ogóle super.
Jak już kupisz, to za każdą zmianę np. gniazdek, instalacji, chcą dużą dodatkową kasę i dochodzisz do wniosku, że sam sobie to zrobisz później 3 razy taniej.
Co do jakości wykonania, to niestety bardzo słabo nadzorują swoje inwestycje i po oddaniu budynków wszystko zaczyna się sypać... W garażach podziemnych po deszczach, po ścianach leje się woda, bo nie przypilnowali żeby dobrze uszczelnić. Balkony wykonane niewłaściwie - przeciekają i zalewają mieszkania poniżej, bo Convector nie przypilnował i źle wykonano izolwacje. Płytki na balkonach odpadają jeszcze w czasie gwarancji/rękojmi, a Developer Ci mówi, że wszystko jest ok i nie poprawi odpadających płytek. Jak mu zwrócisz uwagę, że "ta płytka się rusza", to Ci mówi że taki klimat w Polsce, że ma prawo się ruszać i nie ma zamiaru naprawiać. Dopiero jak sądem straszysz, to może Convector coś jednak naprawi.
Convector robi z klientów idiotów, udaje że nie ma usterek, nie chce ich naprawiać, stara się przeciągnąć temat do zakończenia gwarancji.
Po zakończeniu gwarancji wychodzą kolejne poważniejsze usterki w budynkach, które musi już na własny koszt usuwać wspólnota.
No i tak to jest z Convectorem. Wiem, bo mam od nich mieszkanie i w mieszkam na wybudowanym przez nich osiedlu.
Szkoda, że tak jest bo projekty często mają fajne architektonicznie i lokalizacyjnie, ale problem Convectora to słaba jakość, słaby nadzór i niewielkie poczucie do naprawy usterek... :-(

Przeglądnąłem fora inwestycji w podobnej lokalizacji, gdyż szukam mieszkania dla siebie. Niektóre uwagi wydają się racjonalne, pisane przez osoby znające temat nieruchomości. Czytając jednak niektóre wypowiedzi, jak np. Artura, odnoszę wrażenie, że chodzi w nich chyba o jakiś rodzaj "zemsty", zamiar zepsucia opinii. Przeszukałem w internecie, i nie znalazłem z poprzednich inwestycji tak krytycznych opinii o deweloperze. Chyba, że zaszła pomyłka? może chodziło o FAJNY DOM, gdzie usterek było mnóstwo, a w sieci filmiki z wodą cieknącą po ścianach garażu, tylko że to był inny deweloper. Nie załapałem się na promocję i teraz żałuję. Jednak czuję, że już pora podjąć decyzję, bo pojawiają się informacje o prawdopodobnych podwyżkach cen. Czy też to potwierdzacie, czy to bujda?

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: pozdro » 05 maja 2018, 7:19

W tych raczej juz nie podwyzsza. Bierz i sie nie zastanawiaj. Co tam mozna e mieszkaniu zepsuc. Ja wiem okna krzywo wmontowac? To nie sa jakies niesampwote usterki. Tutaj wody w garazu czy grzyba mial nie bedziesz bo sa dobre warunki geologiczne, podloze piaszczyste na wzniesieniu daleko od lustra wody, wiec nie wymaga az takich super hydroizolacji jak na legu czu blizej wisly gdzie podciaga wode, wilgoc. Jedyne co te bloki maja zle to z jednej stronh pociagi co 5min (bo zakladamy docelowy takt 10min 2/3 linii skm w jednym kierunku, pocagi intercity i regio do katowic) z drugiej ulica, na ktorej jednak ludzie sie rozpedzaja i troche halasuja w porownaniu do chocby sasiedniej wroclawskiej, gdzie liczne przejscia dla pieszych wymuszaja bardziej uspokojona jazde.

Ken
Posty: 9
Rejestracja: 02 mar 2018, 20:03

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: Ken » 05 maja 2018, 21:33

Podwyżki na te mieszkania trwają nieprzerwanie. Podwyższają głównie ceny małych mieszkań. I taķ np. 2 pokojowe 38m2 od grudnia podrożały o przeszło 20 tyś. Inne również. Jeżeli myślisz, że na promocji tanio kupisz, to jesteś w błędzie. Promocja w Convectorze obecnie polega na upuście rzędu 2-3 tyś. To jest nic przy takich kwotach. Ogólnie to ich sprzedawcy nie są skłonni do żadnych negocjacji. Praktycznie kupujesz za cenę wywoławczą. Miejsca postojowe są niebotycznie drogie, gdyż nie ma ich do każdego mieszkania. Ciekawe jak w końcówce sprzedadzą te największe mieszkania bez miejsc parkingowych.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: pozdro » 06 maja 2018, 8:33

Narazie tam jest ekstremalnie tanio w okolicach Wrocławskiej co wynika z Nowej 5 Dzielnicy, gdzie CNT ma dużo mieszkań do upchnięcia, efekt taki, że jeszcze sprzedają po około 7500zł/m2 ale to ostatni rok. 4 bloki już stoi, 2 bloki w budowie, chyba zostanie 4 bloki, więc teraz będą ceny 7500-8000zł, a za rok będą w normalnych cenach 9000zł/m2 jak na grzegórzkach. Bo lokalizacja jest świetna, jedna z nielicznych w której da się mieszkać i jest stacja SKM (która w pełni zacznie działać w 2021 roku, jak średnice zrobią i linie na Katowice, będą pociągi z Balic, z Katowic, Oświęcimia, z Krzeszowic) stacje Bronowice, Główny, Hala Targowa, Zabłocie i świetny dojazd w większość potrzebnych miejsc. W tej okolicy po 8500zł/m2 mieszkania sprzedawali jeszcze przed recesją na kamienicach Herbowych czy Krowodrzy górce. Więc dobicie do 10 tys. zł/m2 to tylko kwestia 2 lat i spadku podaży. Wiadomo, że jak się ma 2000 mieszkań i chce się szybkiego zwrotu kapitału to sprzedaje się taniej, ale to ostatki. :D

Dumel
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2017, 19:46

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: Dumel » 19 maja 2018, 22:49

Wygląda na to że czeka nas 4msc opóźnienie w oddaniu mieszkań... Dziś rozmawiałem z Panią z biora sprzedaży i coś o sierpniu mówiła i powiedziała że czerwcowy termin nieaktualny... :roll: zaczyna mnie to powoli irytowac... Po raz drugi przesuwają termin odbioru mieszkań ciekawe ile jeszcze przesunięc przed nami bo pierwotnie w maju mialo byc gotowe:/


MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: MarcinJ » 20 maja 2018, 23:56

4 miesiące opóźnienia względem terminów odbiorów zapisanych w umowie zakupu mieszkania :?: Czy termony umowne się zgadzają? Sam budynek wygląda na prawie gotowy, choć to pewnie różne odbiory będą tyle trwały, znając życie. Sam budynek wygląda nieźle.

traker pisze:koniec cytatu.

A skąd ten cytat? Bo wiem wiem jakie jest źródło. I to raczej normalne nawet wśród dużych deweloperów, usterki w nowych budynkach się zdarzają, liczy się bardziej to, jak sobie z ich usuwaniem firma radzi. Nie mówiąc już o tym, że można kupić mieszkanie w jednym bloku i być bardzo zadowolonym i bardzo niezadowolonym.

czyzyk
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2018, 12:08

Re: Czyżewskiego 1 Kraków Łobzów opinie i forum od Convector Development

Postautor: czyzyk » 19 lip 2018, 12:12

Naskładało się sporo różnych tematów do omówienia na forum, a pewnie niedługo będzie jeszcze więcej, napisałem więc do admina, żeby stworzył osobne forum mieszkańców Czyżewskiego 1 w Krakowie - można znaleźć pod linkiem :) Warto chyba tworzyć osobne tematy, np. o odbiorach mieszkań, organizacji wspólnoty mieszkaniowej, ewentualnych usterkach i ich naprawie itd. To powinno usprawnić komunikację i organizację mieszkańców osiedla Czyżewskiego :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 49 gości