Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: Weronka » 27 maja 2016, 0:10

Szykuje się nam w Krakowie kolejny, nieco bardziej ekskluzywny projekt mieszkaniowy w bardzo dobrej lokalizacji, czyli na Krowodrzy, dokładniej na Łobzowie, czyli w okolicy, którą najwyraźniej upodobał sobie deweloper Tętnowski Development - ul. Lea i al. Kijowska Kraków, a właściwie skrzyżowanie tych ulic, to miejsce, w którym nowe budynki mają stanąć. Dokładniej w miejscu dawnego Szpitala Kolejowego, który jednak już od kilku lat nie działa i został sprzedany firmie zajmującej się budową nowych mieszkań w naszym mieście, czyli tego, który przedstawiają zamieszczone poniżej zdjęcia. Pewnie niedługo zniknie on z krajobrazu tego miasta, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że też nie był on żadną jego ozdobą, a przynajmniej takie są moje opinie w tym temacie, więc nie będzie mi go jakoś specjalnie żal :)

Obrazek

Działania, które podejmuje deweloper Tętnowski Kraków budzą jednak kontrowersje wśród okolicznych mieszkańców, bowiem w związku z planami budowlanymi, wycięto 46 sporej wielkości drzew rosnących w sąsiedztwie szpitala. Co więcej firma ma już także pozwolenie na jego rozbiórkę, choć nie ma jeszcze pozwolenia na budowę nowych obiektów. Mieszkający w okolicy ludzie boją się także o park Wincentego a Paulo przed kościołem, choć Tętnowski zapewnia, że nie jest on w żaden sposób zagrożony... Miejmy nadzieję, że tak jest w rzeczywistości. Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie zobaczę wreszcie jakieś wizualizacje tej inwestycji, niestety deweloper nic takiego nie pokazał przyszłym klientom ani mieszkańcom naszego miasta :)

Obrazek

Trzeba przyznać, że realizacje tej firmy w naszym mieście są całkiem ciekawe, jedna z ostatnich, to inwestycja Prądnicka 65 Kraków, zbudowali też dwa projekty przy ulicy Wrocławskiej, spory przy ul. Lea i można by jeszcze kilka wymienić. Jeśli ktoś wie coś więcej o tym projekcie, to zapraszam do podzielenia się informacjami o tym na forum, bo zapowiada się dosyć ciekawie, przynajmniej jeśli chodzi o lokalizację, bo pewnie z cenami nie będzie już tak kolorowo :? Ale trudno spodziewać się czegoś innego po tej lokalizacji. Jest tu ktoś, kto zamierza kupić tam mieszkanie :?: Jeśli tak, to niech się odezwie. A może ktoś już ma jakieś doświadczenia z tą firmą i napisze, jakie ma Tętnowski Development opinie, bo w końcu jest to znaczący podmiot na rynku mieszkaniowym w Krakowie, który dodatkowo nieźle się ceni ;)


Pietras
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2016, 18:27

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: Pietras » 07 lis 2016, 18:29

Z tego co słyszałem ostatnio w Kronice podobno Tetnowski zamienił się z miastem działkami oddając działkę w parku w zamian za tą od strony al.Kijowskiej.

Czy ktoś słyszał coś więcej o tej zbliżającej się inwestycji?

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: traker » 14 kwie 2017, 12:41

To co udało mi się uzyskać, podobno Wydział Architektury UM Krakowa obniżył wysokość budynku obok mającego powstać wieżowca i wieżowiec ma mieć przeznaczenie biurowe ! !!! Porażka !
Na terenie przy szpitalu na dzień 14 kwietnia 2017 r już przełożyli kabel energetyczny do zasilania budowy i są dwa kontenery budy metalowe dla pracowników budowy, jak i też z budowy przy prądnickiej tymczasowo przywieźli jakiś gruz !!

dziennikpolski24.pl/region/a/deweloper-zamierza-postawic-wiezowiec-tuz-obok-parku,10715628
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 13:29 przez traker, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: pozdro » 14 kwie 2017, 12:55

To fajnie, ze jakiś biurowiec w okolicy. Studenci AGH Informatyka nie będą musieli jeździć na "zadupie" w Czerwonych Makach do Noki i Motoroli tylko podejdą 2 kroki po zajęciach do konkurencyjnych korporacji.

Nika2
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:57

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: Nika2 » 17 sty 2019, 15:06

Prace rozbiórkowe ruszyły z kopyta , ale o dziwo w internetach nadal brak informacji co Tetnowski planuje wybudować na tej działce.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: pozdro » 17 sty 2019, 15:22

Mam nadzieje, że będzie to punktowiec coś jak ten na przeciwko Biprostalu. tak z do 20 pięter wysokości :)

Taki by się pięknie komponował z otoczeniem
Obrazek

Ciekawe jakie ceny. Ja stawiam na 10-15k zł/m2 :D

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: traker » 19 sty 2019, 12:16

Biurowiec róg Lea a al.Kijowskiej ma mieć 10 pieter , nie może być wyższy niż wieżowiec nad carrefour express w budynku SM Zwierzyniecka :)

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: traker » 19 sty 2019, 12:32

Tu jest wuzetka co ma być wybudowane róg al.Kijowskiej i ul.Juliusza Lea , ciekawie to wygląda.Coś była mowa o ponad 500 mieszkaniach oprócz biurowca i tylko 250 miejsc parkingowych a reszta samochodów w d ..... zaparkuje !!!! nie wspominając o tych co do biurowca przyjadą samochodem , ha ha ha !!! :) :oops:

Obrazek


traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: traker » 19 sty 2019, 12:40

Obrazek
prace wyburzeniowe

Obrazek
prace wyburzeniowe

Prace wyburzeniowe róg al.Kijowskiej a ul.Juliusza Lea !! :P

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Krowodrza Park Kraków (Lea / Kijowska) opinie i forum (Tętnowski Development)

Postautor: pozdro » 19 sty 2019, 13:36

O to spoko ze biurowiec bo w polnocno zachodnim Krakowie brakuje miejsc pracy w BPO czy IT. Napewno pozytywnie to wplynie. No 10 pieter to niski budynek. Ja bym wolal zeby mial dominante jak biprostal. Jak mowicie ze tylko 10 pieter to slabiutko. Parkingi tu sa niepotrzebne. Tym bardziej jak ma byc biurowiec.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Anekskrz i 43 gości