Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: kwk » 10 mar 2019, 20:53

kasik pisze:Szukam podobnej inwestycji bo ta mi z paru względów nie odpowiada. Choćby przez te schody, czy małą strefę dzienna.
Ale jestem zdecydowana na tego typu zabudowę a nie blokowisko bo szukam czegoś kameralnego w mieście.
Teraz mieszkam w kameralnym 21letnim bloku w którym jest 40 mieszkań jest ogrodzony, mam garaż minusem jest brak windy.

Zawsze mnie zastanawia ta winda ;) Ja chętnie bym z niej zrezygnował. Fakt przy remoncie się przydaje, być może do wózka też, ale w takich normalnych okolicznościach w niskiej zabudowie?

kasik pisze:Chce teraz nowe budownictwo, jeszcze bardziej kameralne, chce mieć młodych sąsiadów z dziećmi, ogródek, wielki salon z kuchnia, ogrzewanie podłogowe, dwie łazienki, nie chcę się bujać z remontami.Czy to takie dziwne?
I garaż nie jest dla mnie koniecznością bo mimo iz go posiadam to wcale w nim nie parkuję bo mi się nie chce otwierać bramy z dzieckiem na ręku.
Ale miejsce parkingowe i owszem chce mieć dla siebie i gości.

Nie chcę Cie martwić, ale nowe budownictwo to nie młodzi sąsiedzi z dziećmi tylko pewnie częściej w Krakowie wynajem typu airbnb czy studenci. Prędzej spokój rodzinny osiągniesz właśnie w twoim 21letnim bloku.


kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: kasik » 10 mar 2019, 21:02

kwk o windzie mówiłam w kontekscie mojego obecnego lokum w bloku a nie w kontekscie szeregówki.

I tak wiem że nowe budownictwo to często mieszkania pod wynajem ale w bloku ( czego właśnie chcę uniknąć) a nie w domku w szeregówce.

Czytajcie Państwo ze zrozumieniem

lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: lindemannowa » 25 mar 2019, 16:03

kwk pisze:
kasik pisze:Szukam podobnej inwestycji bo ta mi z paru względów nie odpowiada. Choćby przez te schody, czy małą strefę dzienna.
Ale jestem zdecydowana na tego typu zabudowę a nie blokowisko bo szukam czegoś kameralnego w mieście.
Teraz mieszkam w kameralnym 21letnim bloku w którym jest 40 mieszkań jest ogrodzony, mam garaż minusem jest brak windy.

Zawsze mnie zastanawia ta winda ;) Ja chętnie bym z niej zrezygnował. Fakt przy remoncie się przydaje, być może do wózka też, ale w takich normalnych okolicznościach w niskiej zabudowie?

kasik pisze:Chce teraz nowe budownictwo, jeszcze bardziej kameralne, chce mieć młodych sąsiadów z dziećmi, ogródek, wielki salon z kuchnia, ogrzewanie podłogowe, dwie łazienki, nie chcę się bujać z remontami.Czy to takie dziwne?
I garaż nie jest dla mnie koniecznością bo mimo iz go posiadam to wcale w nim nie parkuję bo mi się nie chce otwierać bramy z dzieckiem na ręku.
Ale miejsce parkingowe i owszem chce mieć dla siebie i gości.

Nie chcę Cie martwić, ale nowe budownictwo to nie młodzi sąsiedzi z dziećmi tylko pewnie częściej w Krakowie wynajem typu airbnb czy studenci. Prędzej spokój rodzinny osiągniesz właśnie w twoim 21letnim bloku.

Wynajem airbnb predzej niz studenci na takim końcu świata.


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: kwk » 25 mar 2019, 16:28

lindemannowa pisze:Wynajem airbnb predzej niz studenci na takim końcu świata.

Myślę, że nie do końca tak jest. w serwisach typu airbnb głównym kryterium lokalizacji jest odległość od centrum. W przypadku miast jak Kraków, nikt nie szuka domków, bo nikt nie planuje grillować, opalać się - nie ten typ turystyki. Studenci odpadają z uwagi na duży metraż przekładający się na wyższą cenę daleko od uczelni.

Oba nie stosują się w przypadku turbo ceny, ale gdzie tu mowa o inwestycji.

89lucash
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:30

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: 89lucash » 30 mar 2019, 20:34

Witam,
Prosze o kontakt osobe zainteresowana segmentem srodkowym tj z kwota wyjsciowa 497tys zl mam ciekawa propozycje, rowniez jestem zainteresowany srodkowym domkiem. Prosze o kontakt mail 89lucash@gmail.com

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: megi » 31 mar 2019, 15:06

89lucash pisze:Witam,
Prosze o kontakt osobe zainteresowana segmentem srodkowym tj z kwota wyjsciowa 497tys zl mam ciekawa propozycje, rowniez jestem zainteresowany srodkowym domkiem.

A co to za propozycja? Można prosić więcej informacji?

89lucash
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:30

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: 89lucash » 31 mar 2019, 23:25

Upust cenowy. Zapraszam na @

pablos321
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2019, 16:04

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: pablos321 » 01 kwie 2019, 10:29

Od pewnego czasu przyglądam się inwestycją na tej części Krakowa , sam kiedyś szukałem tam działki, niestety zrezygnowałem i wybudowałem dom 5 km dalej w Kocmyrzowie. Upchanie niecałych 100 metrów na 3 kondygnacjach wydaje mi się kiepskim pomysłem, sam fakt chodzenia na poddasze bo pewnie będzie tam sypialnia rodziców, większość ludzi kupuje taką inwestycje na bardzo długo co z wiekiem przełoży się na trudności związane z wychodzeniem na górę. Druga sprawa to inwestycja bardzo podobna na tej z ul. Bulwarowa gdzie mieszkanka są szerokie na 6 metrów, co niestety daje poczucie klaustrofobii , i jest mało ustawne.

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę to, to że Grębałów jest ciasny w zabudowie i mocno zanieczyszczony ze względu na starą zabudowę , wystarczy przyjechać tam w zimie wieczorem, jedna wielka mgła . Wiec włączona rekuperacja i zaciąganie powietrza z zew to nie najlepszy pomysł.

Klima czy jest obowiązkowa w każdym domu, kwestia indywidualna przy dobrze ocieplonym domu w zimie powinno być ciepło a w lecie przyjemnie chłodno wiec to temat do przemyślania .

Oczywiście to są tylko moje spostrzeżenia , ale jak ktoś wcześnie wspomniał można kupić 100 metrów za 500 k w jakimś lepszym miejscu , i może to być już wolno stojący dom z trochę większa działką .


LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: LQS » 09 kwie 2019, 22:34

Ktos ma jakies dodatkowe spostrzeżenia odnosnie inwestycji, lub sameh okolicy? Rowniez jestesmy zainteresowani tego typu inwestycjami na hucie

lmarcjan
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2017, 14:39

Re: Arkadia Grębałowska Kraków - dom w Nowej Hucie - opinie / forum

Postautor: lmarcjan » 03 paź 2019, 16:51

W przyszłym roku będą gotowe domki wolnostojące na ul. Darwina. Z garażem, tylko 2 piętrowe, ogrzewanie podłogowe strefy dziennej, wygodny rozkład , sypialnia z garderobą plus jedno pomieszczenie gospodarcze na piętrze dodatkowo. Całość 108 m2 plus garaż 20 m2. Info i wizki na priv.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości