Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MagdaMK
Posty: 19
Rejestracja: 25 sie 2018, 9:37

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: MagdaMK » 08 kwie 2019, 18:18

My też 3 piętro i nie było mowy o negocjacji. Zostaliśmy poinformowani, że jest kolejka chętnych do rezerwacji mieszkania. Ale zgadzam się z przedmówcą, że upatrywałabym szansy w negocjacjach dla mieszkań na parterze.


Maciej86
Posty: 41
Rejestracja: 02 kwie 2019, 13:04

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: Maciej86 » 30 kwie 2019, 14:07

Jeżeli chodzi o chodnik to patrząc na aktualną mapę inwestycji https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1kDtYUdnJc4vnTp19AlVc6pbxBTA3C218&ll=50.04325589259411%2C20.00368165000009&z=12 do 2022 raczej nie można się spodziewać prac na Chełmońskiego - tylko Stelmachów i Piaskowa.

bylekto
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2018, 23:24

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: bylekto » 08 maja 2019, 10:08

Samoloty latają tuż nad osiedlem. Idzie się do tego przyzwyczaić? Ciekawe, jaki jest poziom hałasu w domu przy zamkniętym oknie :)


kasik
Posty: 116
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: kasik » 08 maja 2019, 11:35

Myślę że na pewno będzie słychać bo słychać nawet u mnie w Hucie tylko oczywiście słabiej.
Ja już przywykłam, ale jak ktos do mnie przyjeżdża a nie miał wcześniej kontaktu z takim hałasem to go to budzi nawet.

Kawałek dalej na Truszkowskiego ( Green Park Villa) słychać było koszmarnie w zamkniętym samochodzie z włączonym silnikiem i jeszcze przy deszczu gdy były duże chmury.Miałam wrażenie że ziemia się trzęsie.

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: bono19 » 17 cze 2019, 12:11

Samoloty słychać i to bardzo. Jak ktoś nie przywykł to może się lekko zdziwić. Pojechałem obejrzeć działkę około godziny 20:00 to w ciągu 30 minut przeleciały 4 samoloty. W przypadku samolotów z silnikami odrzutowymi jest to już bardzo duży huk, na pewno słyszalny przy zamkniętych oknach. Przypomnę, że przepustowość Balic będzie się tylko zwiększać.

Niemniej trwają przepychanki o przesunięcie linii podejścia ok 5 stopni na północ, czyli w praktyce ok. 500m na północ od Bronowic (WARIANT II na grafice, który jest najbardziej prawdopodobny). Poprawiłoby to sytuację Bronowic znacząco, chociaż teraz strajkują Ci, którym samoloty ew. mają zacząć latać nad głowami i w sumie nie ma się co dziwić.

Obrazek

Zastanawiam się nad mieszkaniem w tej inwestycji. Ceny zachęcają... 6900-7300zł przy dzisiejszych realiach wygląda bardzo konkurencyjnie i nawet zastanawiam się czemu nie schodzi to na pniu? Po sąsiedzku w modern living wszystko poszło za 8k, inwestycje na stawowej w dużo gorszej lokalizacji komunikacyjnej (za jasnogórską) sprzedają się też w okolicach 8k. Tutaj prócz dużo lepszej lokalizacji mamy też ATAL, więc mimo wszystko jakąśtam renomę i stabilność dewelopera. Sama inwestycja wygląda też bardzo ciekawie - budynek wizualnie według mnie prosty, ale elegancki, bez zbędnych udziwnień, sporo zieleni wokół + planowany park na północ od budynku (klepnięty w MPZP). Komunikacyjnie spoko, zaraz przy galerii bronowice pętla (także nocne), którą mają zwiększyć + peltla tamwajowa w perspektywie 4-5 lat (ponoć prawie pewne). Lokalizacja wydaje się więc rozwojowa.

Odnośnie MPZP, zastanawia mnie działka 1242. Jest ona miedzy inwestycją Mordern Living (naniesiona na niebiesko) a planowanym chodnikiem, ma - ja wiem? 6-7m, więc nie ma mowy żeby coś tam postawić. Pytanie - tego typu dziaki graniczne leżą odłogiem chyba z domysłu pójdzie pod obszar zielony? Gdzieś można uzyskać takie informacje?

Obrazek

PS. czy komuś udało się urwać coś z ceny na parterze?
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2020, 20:59 przez bono19, łącznie zmieniany 6 razy.

slomski007
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2018, 21:01

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: slomski007 » 17 cze 2019, 19:57

ale przecież tam mieszkania zeszły jak na pniu a to co zostały to ochłapy.

stan na dzień dzisiejszy:

sprzedane: 31 -> 74%
zarezerwowane: 6 -> 14%
wolne: 5 -> 12%

inwestycja uruchomiona 3-4 miesiące temu.

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: bono19 » 18 cze 2019, 12:50

Fakt, szybko się rozeszło. Ale hm... czy tylko ochłapy @slomski007?

Niewątpliwie atrakcyjne było piętro trzecie (szczególnie z tarasami), chociaż były to mieszkania spore.
Nie mniej, w tej inwestycji prócz kondygnacji ma według mnie spore znaczenie także ekspozycja.

Północ – północno-zachodnia część budynku OK – park, ale druga część (północno-wschodnia) graniczy z działką budowlaną, w której powbijane są już geodezyjne znaczniki i tylko czekać na wykop. Sąsiedztwo/okna od strony budowy i w konsekwencji widok na ścianę budynku/okna sąsiadów – mało atrakcyjna wizja.

Wschód – narożna część północno-wschodnia budynku graniczy z budynkiem poprzedniej inwestycji Bronowice Residence z dużymi przeszklonymi balkonami i oknami. Jak dla mnie mało prywatności i troszkę zniechęcające, bo okna etapu IV mocno „spoglądają” na okna w budowanej inwestycji. Sama wschodnia strona graniczy z pustą, aczkolwiek budowlaną działką. Biorąc pod uwagę rozwój tej okolicy, chętny raczej się znajdzie, a że działka jest wąska to prognozuje to dosyć ciasne sąsiedztwo od strony wschodniej.

Zachód – jedyna słuszna według mnie (z południem, gdzie mieszkań jednak było mało) strona budynku. Od zachodu stoi już budynek Modern Living (w odległości 19 metrów) i ma być też chodnik. O oglądaniu zachodu słońca można zapomnieć, jednak południowe słońce dolatuje bez problemu. Zachodnia część budynku graniczyć będzie bezpośrednio z pasem zieleni, który daje trochę ustronności i zieleni za oknem. W tym przypadku atrakcyjne wydają się więc partery, bo zasłonięte przez drzewa zielone ogródki mogą okazać się całkiem przyjemne w ciepłych miesiącach.

Nie piszę tego, bo kupiłem tu mieszkanie (bo nie kupiłem:P), jednak rozważam właśnie parter od strony zachodu.
Przestudiowałem mapy geodezyjne, wizualizacje i MPZP i wygląda to ciekawie, ale być może czegoś nie uwzględniłem.
Jakieś może inne obserwacje?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, 10:14 przez bono19, łącznie zmieniany 1 raz.

slomski007
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2018, 21:01

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: slomski007 » 18 cze 2019, 18:50

bono19 pisze:Fakt, szybko się rozeszło. Ale hm... czy tylko ochłapy @slomski007?



Przepraszam, złego słowa użyłem. Miałem na myśli, że co lepsze mieszkania w tej inwestycji się rozeszły a zostały małe mieszkania. Na pewno nie są to ochłapy bo słowo ochłapy określa coś negatywnego. Mieszkania cenowo są bardzo atrakcyjne i sama inwestycja wydaje się spoko.

Pozostało kilka mieszkań mniej atrakcyjnych w porównaniu do reszty mieszkań które były dostępne z racji tego że wybór jest mocno zawężony. Jednakże, atrakcyjność to pojęcie względnie subiektywne.


MagdaMK
Posty: 19
Rejestracja: 25 sie 2018, 9:37

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: MagdaMK » 19 cze 2019, 14:53

Ja osobiście uważam, że lepiej wybrać ekspozycję zachodnią od wschodniej, z uwagi na zieleń, która po stronie zachodniej nie powinna być naruszona, patrząc na plan zagospodarowania.
W kwestii wspomnianego parku od północy - nie nazwałabym tego parkiem, teren ma bardzo małą powierzchnię, więc co najwyżej zrobią tutaj jakiś skwerek (o ile, bo nic nie wiem kiedy mieliby to ewentualnie robić).
Słyszałam też, że na działce po drugiej stronie Chełmońskiego ma powstać Decathlon i kino, z czego rzecz jasna się nie cieszę...Ktoś coś wie w tym temacie?

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Bronowice Residence Kraków - mieszkania w Bronowicach od Atal - forum i opinie

Postautor: bono19 » 19 cze 2019, 17:12

Jeżeli mowa o skwerku to w zasadzie jakieś drzewa i chaszcze rosną tam i teraz, może to zostawią po prostu.
Co do zachodniej strony to się zgadzam, tak jak pisałem wcześniej.

Odnośnie parteru i ogródków jeszcze - zaciekawiło mnie stare zdjęcie z investmap, gdzie inwestycja ma przy tarasach jakieś murki osłaniające.
Hmm.. w obecnej, oficjalnej galerii na stronie inwestycji murki już zniknęły... Czyżby przeliczyli i cięcie kosztów?

Obrazek

W takim wypadku płotek 100cm, który odgradzać będzie działki będzie słabym odgrodzeniem od sąsiadów i ciężko tu będzie mówić o prywatności.
Nie obędzie się chyba dokładanie ogrodzeń ogrodowych



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości