Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mieszka
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2019, 22:07

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: mieszka » 25 cze 2019, 22:21

Witajcie,

czy ktoś zarezerwował mieszkanie w tej inwestycji? W umowie rezerwacyjnej termin podpisania umowy deweloperskiej był ustalony do końca lipca 2019, ale deweloper informuje o przesunięciu tego terminu do końca października 2019 w związku z "...przedłużającą się procedurą bankową".

Deweloper wysyła aneks do umowy rezerwacyjnej. Wiecie coś więcej na temat tego aneksu? Co jeśli sie go nie podpisze?

pozdro
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 15:45 przez mieszka, łącznie zmieniany 1 raz.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: mac_kow » 26 cze 2019, 11:17

Zapisy obowiązującej umowy są wiążące- zapewne. Czy to była opłata rezerwacyjna zwrotna czy nie bardzo? Jeśli zwrotna, to masz prawo nie podpisać aneksu i uzyskać zwrot- oczywiście tracąc rezerwację.

"Procedura bankowa" tłumaczy zapewne sytuację opisaną wcześniej przez @..

Ale tym bardziej... Ogólny klimat wokół inwestycji i fakt, że- jeśli faktycznie tak jest- PnB wydane 2 lata temu a deweloper do teraz nie jest w stanie zorganizować finansowania nakazuje wyjątkową czujność.
Szczerze- poszukaj mieszkania w innych inwestycjach. W okolicy jest tego całkiem sporo.

razor
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2019, 12:53

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: razor » 30 cze 2019, 17:00

@miszka
Ja podpisałem ten aneks. Jak nie podpiszesz, to wg umowy rezerwacyjnej deweloper może wypowiedzieć umowę rezerwacyjną ze zwrotem kasy.

@ mac_kow
Wpłaty są bezzwrotne. Tzn jest opcja cesji, jak się znajdzie osobę na swoje miejsce.

Byliśmy tam wczoraj na placu zabaw i na jakiś piknik trafiliśmy. Scena, zespół śpiewa, obok dmuchańce i kulki się rozłożyły. Frytki też zaliczyliśmy. Ogólnie miła niespodzianka.


Gacek89
Posty: 57
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Gacek89 » 22 lip 2019, 19:51

Witam

Może ktoś coś powiedzieć więcej o tej inwestycji? Bo jestem zainteresowany tam zakupem mieszkania pod wynajem ? Ale czytając wasze opinie to tak trochę się zniechęciłem...

Pozdrawiam
Maciek

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 22 lip 2019, 20:08

Pod wynajem lokalizacji niby nie najgorsza bo jak się te 10 min podejdzie, to potem tramwaj i bum 10 min i Płaszowy , Zabłocia tam troche biurowcow jest. W strone Walerego Sławka Boarek itp. też nie daleko, w kierunku Tischnera, Teno Ofifców innych Wadowickich też całkiem spoko, Trasą Łagiewnicką na UJ Kampus też niezły dojazd (jeszcze nadziani studenci tam studiują), za plecami przez pola 1km Wydział Farmacji czy coś takiego. Jest jedno ale, jakoś mi się tam nie podoba, mało rowerkowo, bardzo betonowo zwłaszcza wjazd do Krakowa Wielicką. Sama bliska okolica inwestycji to też jakiś grodzony rozgardiasz. Choć może jak bardziej dogęszczą, jakieś chodniki ogarną i coś tam dobudują to nie najgorsza opcja. Mam mieszane uczucia. Mieszkać bym tam jednak nie chciał już chyba lepiej dopłacić i kupić ta inwestycje:
rynekpierwotny.pl/oferty/frax-bud-franciszek-drozdz/wyslouchow-krakow-podgorze-duchackie-11173/#search

Dobra lokalizacja,
nie najgorsza cena,
całkiem nieźle ten budynek wygląda

Kurdwanów jest dużo przyjemniejszy do mieszkania niż Piaski Nowe.

Gacek89
Posty: 57
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Gacek89 » 22 lip 2019, 20:36

pozdro pisze: Jest jedno ale, jakoś mi się tam nie podoba, mało rowerkowo, bardzo betonowo zwłaszcza wjazd do Krakowa Wielicką. Sama bliska okolica inwestycji to też jakiś grodzony rozgardiasz. Choć może jak bardziej dogęszczą, jakieś chodniki ogarną i coś tam dobudują to nie najgorsza opcja.

Akurat rowerowo nie jest tak najgorzej, wiem bo sam mieszkam na Bochenka :) A kwestia wynajmu to tak jak ktoś napisał, że wszystko to kwestia ceny ;) A jednak cena w zakupie jest znaczna pomiędzy tą inwestycją a tą co podałeś

Gacek89
Posty: 57
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Gacek89 » 23 lip 2019, 16:03

Byłem dzisiaj u developera Gama-m zapytać się co i jak. I Generalnie sprawa wygląda niby tak: Przesunięcie wydawania mieszkań jest na 1Q 2022. Jest to wszystko spowodowane niby tym, że deweloper dostał lepszą ofertę z innego banku i cała procedura ruszyła od nowa. I najpóźniej do września ruszy cała procedura podpisywania umów i cała budowa też ma ruszyć.
Co do drogi na tramwaj to niby ma być przejście koło cafe Kontynenty więc jeśli faktycznie by tak było to ok 750m jest do przejścia.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 23 lip 2019, 20:28

Ja bym bral wysluchow. Roznica w cenie byla jak byl wiekszy wybor na Bochenka teraz to juz ostaly drozsze wiec roznica jest nie wielka. A miejsce to przepasc moim zdaniem


fretkaization
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, 9:36

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: fretkaization » 16 sie 2019, 9:43

Hej

Też interesują mnie mieszkania na tym osiedlu, ale trwają tam jakieś roboty ? dzieje się coś ? Czy może jest faktycznie dalej ryzyko, że developer nie ma kasy ?

razor
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2019, 12:53

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: razor » 16 sie 2019, 10:56

fretkaization pisze:Hej

Też interesują mnie mieszkania na tym osiedlu, ale trwają tam jakieś roboty ? dzieje się coś ? Czy może jest faktycznie dalej ryzyko, że developer nie ma kasy ?

Bywam tam w miarę regularnie z córką na placach zabaw (co 2 tygodnie średnio) i tak na szybko przechodząc/przejeżdżając autem koło płotu nie widziałem, żeby cokolwiek dynamicznego się tam działo. Tzn. nikt nie pracował w czasie naszej obecności tam. Być może coś małego tam się dzieje, coś przestawią, coś zabiorą, ale ekipy pracującej tam raczej nie ma.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości