Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
smegow
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:03

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: smegow » 27 wrz 2020, 21:10

Faktycznie dyskusja zeszła z tematu. Jeżeli chcesz wjechać do garażu wyższym samochodem, to zorientuj się wpierw u dewelopera, jaka będzie to maksymalna wysokość. Jest chyba określone jakieś minimum prawem, ale można się zdziwić montując np. tzw. trumnę na dachu zwykłego samochodu. Inna sprawa, że trzeba się dowiedzieć jakiej wysokości samochód może korzystać z takiej platformy. W sumie, to jednak nie chciałbym czegoś takiego. Przyjeżdżasz samochodem w zimie z błotem śniegowym, a to topnieje i kapie na niższe poziomy. Bez sensu.

A ma ktoś może zdjęcia z budowy, jak idzie stawianie tego nowego bloku?


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: asander » 30 wrz 2020, 19:57

To mój pierwszy post na forum, witam wszystkich :)

smegow pisze:Przyjeżdżasz samochodem w zimie z błotem śniegowym, a to topnieje i kapie na niższe poziomy. Bez sensu.
A ma ktoś może zdjęcia z budowy, jak idzie stawianie tego nowego bloku?


Pytałem o to, tzn. co z cieknącym olejem czy błotem pośniegowym itp. Pani z biura powiedziała, że każda platforma ma szczelną "podłogę" na górnym poziomie, tj. nic co skapnie z górnego samochodu nie spadnie na dolny. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.

Co do zdjęć, byłem tam 2-3 tyg. temu, kończyli 6 piętro i zaczynali 7.

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: luc » 30 wrz 2020, 23:02

asander pisze:Pytałem o to, tzn. co z cieknącym olejem czy błotem pośniegowym itp. Pani z biura powiedziała, że każda platforma ma szczelną "podłogę" na górnym poziomie, tj. nic co skapnie z górnego samochodu nie spadnie na dolny. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.

Spoko, pewnie taka platforma jest szczelna, tylko jeżeli z samochodu wytopi się w zimie może nawet kilka litrów wody, to gdzie ona się podzieje? Jest na to jakiś system odwadniający dla takiej platformy postojowej? Może niesłusznie zadaję pytania, ale zastanawia mnie, jak to zostało rozwiązane.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: mac_kow » 30 wrz 2020, 23:31

Czy te Wasze cudowne platformerskie rozwiązania wyglądają tak?

youtube.com/watch?v=3yusixyk2vw

Ja bym bał się tam trzymać hulajnogi dziecięcej za 100zł, a co dopiero samochodu. No i ta "wygoda" i "żwawość". I jeszcze codzienne zastanawianie się, czy "zaparkowałem dobrze".

Jesteśmy naprawdę niedojrzałymi konsumentami, jeśli godzimy się na takie coś. Byle taniej, byle taniej. Dramat. Ja bym mieszkań z czymś takim nawet kijem przez mokrą szmatę...

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 30 wrz 2020, 23:50

Ja to bym sie o swoje zycie bal. Zeby parkowac na tym, a raczej pod tym. Ze mi na glowe spadnie zmiazdzy mi kregoslup. Przeciez to sie moze w kazdej chwili urwac i 2 tony na nas laduje. Juz mniejsze ryzyko w tramwaju covida zlapac.

30 tys zl za miejsce na platformie :lol: to mozna sobie na wsi garaz z panelami fotowoltaicznynu zbudowac

Serio posiadanie auta w miescie mija sie z celem. Chcesz miec auto kupuj buduj dom. W miescir sie mieszka po to zeby nie trzeba miec auta w innym przypadku to sie kompletnie nieoplaca i jest nie wygodne. Masz auto to ze wsi dojedziesz do biedy i w inne potrzebne miejsca w 15 min autem. Mieszkasz w miescie kup 2 rowery elektryczne, bilet miesieczny na MPK i na pociag, podrozuj pieszo. Przeciez spozywke mozna zamowic z internetu, reszte kupisz na allegro i innych sklepach. A jakies duperele to na rowerze przywieziesz. Dzieci do szkoly na piechote 500m, do roboty rowerem przez park jakw. Amsterdamie. Serio dla mnie auto w miescie to glupota.

Auto + fotowoltaika + slupek do ladowania+ dom jednorodzinny to jest inne rozwiazanie i najlepiej sie na suburbiach czy na wsi sprawdza. Ja pewnie w to bede szedl za pare lat. Bo ceny mieszkan juz dawno odlecialy od rozsadnch poziomow. A majac do wyboru 1.5mln zl mieszkanie, a 600 tys dom i Tesla to wybieram dom i Tesle, a 900 tys zostanie na wakacje

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: mac_kow » 01 paź 2020, 9:13

pozdro pisze:Ja to bym sie o swoje zycie bal. Zeby parkowac na tym, a raczej pod tym. Ze mi na glowe spadnie zmiazdzy mi kregoslup. Przeciez to sie moze w kazdej chwili urwac i 2 tony na nas laduje. Juz mniejsze ryzyko w tramwaju covida zlapac.

Ani to, ani to. Obaw co do bezpieczeństwa raczej nie ma- zakładam, że taka platforma ma jednak "blokady" jednostronne i nie spadnie. O COVID-19- bałeś się ostatnio klatek schodowych. Pracuj nad zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi i będzie lepiej! Strach przed zarazkami to przykra rzecz, współczuję.

Co do platform- przede wszystkim kwestia praktyczności. Za każdym razem trzeba wyjść z auta, włożyć klucz albo przyłożyć pastylkę i czekać kilkadziesiąt sekund na przygotowanie platformy. Dzień w dzień. Plus jakaś realna awaria. Jeśli takie urządzonko średnio 2x/dzień wstaje i się kładzie, jak szybko się zepsuje i czyj samochód zostanie "pod ziemią" albo "pod niebem"?
Naprawdę- szanujcie się, ludzie! Zepsutą bramę da się podnieść kobrbką, a betonowe podłoże parkingu się nie zepsuje.

pozdro pisze:Auto + fotowoltaika + slupek do ladowania+ dom jednorodzinny to jest inne rozwiazanie i najlepiej sie na suburbiach czy na wsi sprawdza. Ja pewnie w to bede szedl za pare lat. Bo ceny mieszkan juz dawno odlecialy od rozsadnch poziomow. A majac do wyboru 1.5mln zl mieszkanie, a 600 tys dom i Tesla to wybieram dom i Tesle, a 900 tys zostanie na wakacje

I to mówi człowiek mieszkający na Wrocławskiej. Nie, nie sprawdzi się mieszkanie na wsi, bo oszalejesz z nudów. Do tego są korki. Wreszcie- nie zbudujesz domu, który odpowiadałby Twoim oczekiwaniom, za 600kzł. W ogóle nie ma szans na tańszy dom niż mieszkanie- to mrzonki.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: asander » 01 paź 2020, 12:03

Miejsce zwykłe (nieplatformowe) w tej inwestycji kosztowało 35K, a z gniazdem do ładowania 50K. Platformowe kosztuje 25K.

Te za 35K oraz miejsca postojowe przed budynkiem (nie znam ceny, ale pewnie ok 15-20K) skończyły się pierwsze, więc obecnie platforma to jedyna alternatywa na parkowanie. W tamtej okolicy jest bardzo mało wolno dostępnych miejsc więc własny parking jest bardzo wskazany. Może być jeszcze gorzej jak zamieszkają lokatorzy oraz wybudują Dobrą Formę IV. Miejsce takie można później wynająć, zawsze to 100-200 zł w kieszeni (po odliczeniu kosztów własnych) lub odsprzedać właścicielowi mieszkania w tym bloku, chętna osoba na pewno się znajdzie, więc ten wydatek 25K nie będzie raczej stratą. Różnica 35k vs 25K to 10K, czyli ok 8-10 lat utrzymania takiego miejsca (przy założeniu 80-100zł większego czynszu). To oczywiście przybliżone szacunki.

Czy 25K za platformę to dużo? Pewnie kilka lat temu byłoby to dużo, ale dziś, kiedy widuję inwestycje z miejscami postojowymi za 40-50K, a czasami więcej, to raczej nie. Spadki może będą może nie, a żyje się dziś.

Oczywiście wolałbym miejsce zwykłe, nieplatformowe, ale takich już tam po prostu NIE MA :) (50K nie mam zamiaru płacić).

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: mac_kow » 01 paź 2020, 13:12

Jedynie słusznym wyjściem jest olanie tej inwestycji i znalezienie takiej, w której są normalne miejsca parkingowe. Ja wiem, że CCC ale wolałbym nieco wyższą ratę kredytu niż mękę z "platformami" przez najbliżej X lat.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 03 paź 2020, 8:54

Przeciez mozna kupic 2 miejsca postojowe na platformie. Moze mozna sie z deweloperem dogadac zeby nie montowal platformy. To zamiast 50 tys bedzie taniej. Ale jak kupisz 2 to tez masz wybor albo sobie parkujesz traktor, albo 2 Tesla jak ci sie zmieni. Kupienie 2 parkingow i mieszkania tutaj i tak wyjdzie taniej niz gdzie indziej. 6500*70m2 + 50 tys < 9000*70m2 + 35 tys

Andrzej1
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:55

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Andrzej1 » 04 sty 2021, 13:22

Witam a puki co budynek w stanie surowym prawie na ukończeniu. Otoczenie wystarczy spojrzeć w kierunku Piasków Starych. Trzeba docenić przewiew i chyba najlepsze powietrze w Krakowie. A budynek i ilość miejsc garażowych w cenie do 6,5 - 7000 zł. /m2 na wysokim wzgórzu to chyba trudno znaleźć 20 min. autobusem lub tramwajem do centrum. Oczywiście 2 miejsca w cenie 1 jeśli jeszcze są - poza opłatami w czynszu za konserwację i serwis nie ma co wybrzydzać.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], muzyd, przyjezdny i 25 gości