Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 27 paź 2019, 15:27

Ja odradzam tą inwestycje. Byłem tam sam osobiście to zobaczyć i okolica nie wygląda ciekawie. Do okoła są niby nowe bloki, a wyglądają strasznie slumsowato bez chodników, przestrzeni wspólnych, przypadkowo porozrzucane parkinig, baładan jak na bronxie, bramy wygrodzenia, każdy blok w innym kierunku i z innej parafii, na tynkach starszych (ale tak do 10 lat) już jakieś zielone plesnie czy co to jest. Po przeciwnej stronie stare wyższe bloki, zieleń osiedlowa zaniedbana, okolica zaniedbana. W sensie strasznie biednie tam. Kurdwanów może spoko wyglądać ale to bliżej pętli w Kurdwanowie. Tutaj jest słabo, a najgorsze, że przez indolencje deweloperów nowych bloków sytuacja się nie poprawi i ta okolica dalaj będzie straszyć. Czyli na wzrost cen mieszkań, życie w nowoczesnej lub przynajmniej starej ale zadbanej przestrzeni nie ma co liczyć. Ja bym dużo bardziej szedł jakieś lepiej rozwijające się części Krakowa, nawet w podobnej cenie. Wiem, że tam tanio było, ale to też kwestia jak duże się mieszkanie kupuje. Ja bym pewnie wybierał z mieszkań w podobnej cenie, albo Develie Centralna Park, albo Atal Kliny. Może już nawet slumsy w stylu amerykańskim czy inwestycja park leśny bronowice. Oprócz tego że taki suburbiowy układ osiedla jak na typowym amerykanskim osiedlu. To całoś będzie dużej zgrabna i zadbana.


NasDwoje
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2019, 22:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: NasDwoje » 27 paź 2019, 15:29

Andrzej1 pisze:Witam wszystkich a odpowiadam "Nas dwoje". Faktycznie trzeba uporządkować emocje. To trudny i niestety emocjonujący moment wyboru dewelopera i mieszkania. 90% wpłaty po zamknięciu bryły budynku i 10% przed kluczami to standard. Co do terminu zakończenia to rok budowa bryły bloku + rok wykończenie czyli koniec 2021r to tyle musi trwać szczególnie przy tak potężnej bryle. A potem niestety przez pół roku systematyczne odbiory mieszkań i umowy u notariusza dla 264 osób. Jak ktoś będzie miał szczęście to odbierze mieszkanie w styczniu lutym itd. Kupowałem też mieszkanie u innego dewelopera i było podobnie. I stara prawda mieszkania pod koniec inwestycji drożeją. Już są droższe niż 3-4 miesiące wcześniej o ok. 200-300 zł. Za rok jak będzie +1000zl. Miejsce bez smogu ciągły przewiew. Umowa jest OK. Dziewczyno "Nas Dwoje" odwagi. Miejsce na wysokim wzgórzu i okoliczna infrastruktura dojazd do centrum nie może być lepiej. Bo gdzie na Złocieniu lub Klinach ? Pozdrawiam wszystkich.


Bardzo dziękuję zarówno za rzeczową odpowiedź, jak również podniesienie na duchu. Nie ukrywam, że decyzja jest bardzo trudna, głównie ze względu na to, że mam spłacać to mieszkanie wiele kolejnych lat i nie chciałabym "wtopić" i potencjalnych sąsiadów spotkać w programie p. Jaworowicz...
Najcelniejszy strzał to Twoje ostatnie zdanie, bo oglądałam wszystkie te 3 inwestycje i jednak nie ma porównania ;)

Mąż ma się jutro zorientować u dewelopera co i jak, zwłaszcza w kwestii opłaty rezerwacyjnej, umowy deweloperskiej itd. Mam nadzieję, ze wszystko pójdzie gładko i zrealizujemy zakup, a potem już tylko oczekiwanie na odbiór :)

Pozdrawiam serdecznie.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 27 paź 2019, 15:33

Tam w okolicy ma byc też kolejny etap lokum deweloper - choć oni sa dość drodzy (przy czym jakiś standard trzymają) pewnie ceny bliżej 8 tys zł będą mieli.
lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-vista/#wyszukiwarka-3d

A Kliny są moim zdaniem całkiem spoko, te nowe osiedla co tam budują bardzo fajnie wyglądają. Ceny też są ok. Aczkolwiek moim aktualnym faworytem jest teraz chyba Centralna Park (zwłaszcza większe mieszkania co są po 6500-7000zł/m2) dostęp do Wisły i nowa zabudowa dookoła.


adin2011
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:27

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: adin2011 » 27 paź 2019, 16:03

pozdro pisze:Ja odradzam tą inwestycje. Byłem tam sam osobiście to zobaczyć i okolica nie wygląda ciekawie. Do okoła są niby nowe bloki, a wyglądają strasznie slumsowato bez chodników, przestrzeni wspólnych, przypadkowo porozrzucane parkinig, baładan jak na bronxie, bramy wygrodzenia, każdy blok w innym kierunku i z innej parafii, na tynkach starszych (ale tak do 10 lat) już jakieś zielone plesnie czy co to jest. Po przeciwnej stronie stare wyższe bloki, zieleń osiedlowa zaniedbana, okolica zaniedbana. W sensie strasznie biednie tam. Kurdwanów może spoko wyglądać ale to bliżej pętli w Kurdwanowie. Tutaj jest słabo, a najgorsze, że przez indolencje deweloperów nowych bloków sytuacja się nie poprawi i ta okolica dalaj będzie straszyć. Czyli na wzrost cen mieszkań, życie w nowoczesnej lub przynajmniej starej ale zadbanej przestrzeni nie ma co liczyć. Ja bym dużo bardziej szedł jakieś lepiej rozwijające się części Krakowa, nawet w podobnej cenie. Wiem, że tam tanio było, ale to też kwestia jak duże się mieszkanie kupuje. Ja bym pewnie wybierał z mieszkań w podobnej cenie, albo Develie Centralna Park, albo Atal Kliny. Może już nawet slumsy w stylu amerykańskim czy inwestycja park leśny bronowice. Oprócz tego że taki suburbiowy układ osiedla jak na typowym amerykanskim osiedlu. To całoś będzie dużej zgrabna i zadbana.


A ja się nie zgadzam... Bylem tam dzisiaj akurat z dzieckiem i spacer był jak najbardziej udany, chodniki normalnej szerokości, nie zastawione samochodami. Koło nowych bloków bardzo przyjmie, mi się podoba. Lokum Vista pewnie będzie drogi, 8-9.5tys jak myślę. Teraz maja nowe osiedle SALSA za 15k. Przypomnę ze następne etapy Osiedla Dobra Forma teraz średnio 7400-7900zł..

adin2011
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:27

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: adin2011 » 27 paź 2019, 16:08

Zdjęcia z dzisiaj:
zapodaj.net/39e13823888c2.jpg.html
zapodaj.net/50bd7b0d80422.jpg.html

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Krakus44 » 27 paź 2019, 17:17

adin2011 pisze:Zdjęcia z dzisiaj:
zapodaj.net/39e13823888c2.jpg.html
zapodaj.net/50bd7b0d80422.jpg.html

Hmm...nie wiedzialem ze tak to wyglada. Czym te bloki roznia od tych z lat 80? Nie powala...zwykle blokowisko, jak kazde inne z czasow PRL...

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: StormSunny » 27 paź 2019, 18:03

Czego spodziewałeś się po molochu w takiej cenie? Typowa mordownia i tyle.

Piti
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:10

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Piti » 29 paź 2019, 9:45

nie zauważyłem aby uczestnicy z forum pisali coś o możliwościach ale jak dla mnie lokalizacja ze sporymi perspektywami.


Andrzej1
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:55

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Andrzej1 » 30 paź 2019, 15:27

Oczywiście każdy w Krakowie chciałby mieszkać w małym bloku na górce w zieleni i daleko od kominów i terenów zalewowych i na miarę ograniczonych niestety środków finansowych. I Własne Miejsce to spełnia poza wielkością bloku ale w tym też trzeba szukać pozytywów. To będzie przecież społeczność która sie pozna i zintegruje. Za Bochenka szkoła ogromny plac zabaw tereny zielone pawilon poczta biblioteka itp. Chodniki są i będą nowe przy Szpakowej bo Gama m będzie ja remontować. Chyba będzie dobrze pozdrawiam.

Patrycja
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2019, 16:31

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Patrycja » 01 lis 2019, 16:50

- Grupa WLASNE MIEJSCE na fac'ebook (jesli ktos by szukal)

GAMA M - WLASNE MIEJSCE KRAKOW



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 52 gości