Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: StormSunny » 26 paź 2019, 14:48

Pytaj i neguj. Od tego jest deweloper. Chociaż w Krakowie to może powiedzieć: jak się nie podoba to wypad - znajdę innego klienta.


Wisdo
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:17

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Wisdo » 26 paź 2019, 19:27

Jacek123 pisze:Nie sprecyzowałem, według umowy są 4 etapy opłat, 1 etap - 20% - podpisanie umowy deweloperskiej, następnie 35% - prace fundamentowe, 35% - stan surowy zamknięty i 10% przy odbiorze mieszkania. Dziwi mnie jednak, że przewidywane zakończenie prac stanu surowego zamkniętego jest przewidywany na koniec października 2020 a odbiór mieszkania jest do czerwca 2022, czyli na dobra sprawę trzeba wypruć się z 90% ceny mieszkania i jeszcze ponad półtorej roku czekać na odbiór mieszkania.


Nie, pomyłka. Koniec prac budowlanych to październik 2021.

Jacek123
Posty: 15
Rejestracja: 26 paź 2019, 12:08

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Jacek123 » 26 paź 2019, 21:41

Wisdo pisze:
Jacek123 pisze:Nie sprecyzowałem, według umowy są 4 etapy opłat, 1 etap - 20% - podpisanie umowy deweloperskiej, następnie 35% - prace fundamentowe, 35% - stan surowy zamknięty i 10% przy odbiorze mieszkania. Dziwi mnie jednak, że przewidywane zakończenie prac stanu surowego zamkniętego jest przewidywany na koniec października 2020 a odbiór mieszkania jest do czerwca 2022, czyli na dobra sprawę trzeba wypruć się z 90% ceny mieszkania i jeszcze ponad półtorej roku czekać na odbiór mieszkania.


Nie, pomyłka. Koniec prac budowlanych to październik 2021.


Takie dostałem informację mailowo od dewelopera, dokładne daty z kwotami (w sumie w 3 wpłatach 90% do końca października 2020, pozostałe 10% przy odbiorze).Przed rozmową z deweloperem byłem ciekaw jak to wygląda u innych deweloperów.


StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: StormSunny » 26 paź 2019, 22:39

Wygląda różnie. Widziałem ofertę 10/90 oraz z funduszem powierniczym zamkniętym.

NasDwoje
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2019, 22:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: NasDwoje » 26 paź 2019, 23:02

Witam Szanownych Forumowiczów,
Jako, że jestem nowa na tym forum chciałabym się przywitać :)

A teraz do rzeczy - czy są tu osoby, które już kupiły mieszkania w tej inwestycji (Własne Miejsce) i podpisały umowy z deweloperem? Nie macie obaw, że inwestycja nie wypali? Nie będę ukrywać, że jestem bardzo zainteresowana, ale obawy są ogromne, bo do 2022 jak stąd do nieba... :(

Pozdrawiam :)

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: StormSunny » 26 paź 2019, 23:05

Nie kupuj, czekaj aż deweloper zakończy budowę i wtedy kup. Co w tym trudnego?

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Krakus44 » 26 paź 2019, 23:36

StormSunny pisze:Nie kupuj, czekaj aż deweloper zakończy budowę i wtedy kup. Co w tym trudnego?

Tak...to doskonaly pomysl..wtedy kupi mieszkanie bez balkonu, przy windzie, na przeciw smietnika i za 2k drozej za metr niz dzisiaj. Oczywiscie po komorkach lokatorskich tez zostanie wspomnienie. I skonczy tak jak Ty...w mieszkaniu z babcia... :lol:

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: StormSunny » 27 paź 2019, 0:32

Z jaką babcią? Chyba coś ci się pomerdało. Z babcią to ty mieszkasz.

No to po co się pyta czy się ludzie boją? Przecież widać jak na dłoni, że się nie boją albo mają to po prostu gdzieś. Jak wybuduje to będzie a jak nie to nie.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Krakus44 » 27 paź 2019, 11:30

StormSunny pisze:Z jaką babcią? Chyba coś ci się pomerdało. Z babcią to ty mieszkasz.

No to po co się pyta czy się ludzie boją? Przecież widać jak na dłoni, że się nie boją albo mają to po prostu gdzieś. Jak wybuduje to będzie a jak nie to nie.

Bez przesady...dzisiaj placi sie w kilku etapach rownolegle z postepem prac. Jest to kontrolowane przez bank powierniczy. Poza tym jesli wybierze sie sprawdzonego dewelopera to ryzyko jest minimalne. Oczywistym jest ze sprawdza sie dewelopera, plan zagospodarowanie, trzeba sie udac na miejsce budowy w roznych porach dnia i zobaczyc co to za okolica. Kupno mieszkania ma byc przyjemnoscia a nie traumatycznym wydarzeniem zyciowym.

Andrzej1
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:55

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Andrzej1 » 27 paź 2019, 13:03

Witam wszystkich a odpowiadam "Nas dwoje". Faktycznie trzeba uporządkować emocje. To trudny i niestety emocjonujący moment wyboru dewelopera i mieszkania. 90% wpłaty po zamknięciu bryły budynku i 10% przed kluczami to standard. Co do terminu zakończenia to rok budowa bryły bloku + rok wykończenie czyli koniec 2021r to tyle musi trwać szczególnie przy tak potężnej bryle. A potem niestety przez pół roku systematyczne odbiory mieszkań i umowy u notariusza dla 264 osób. Jak ktoś będzie miał szczęście to odbierze mieszkanie w styczniu lutym itd. Kupowałem też mieszkanie u innego dewelopera i było podobnie. I stara prawda mieszkania pod koniec inwestycji drożeją. Już są droższe niż 3-4 miesiące wcześniej o ok. 200-300 zł. Za rok jak będzie +1000zl. Miejsce bez smogu ciągły przewiew. Umowa jest OK. Dziewczyno "Nas Dwoje" odwagi. Miejsce na wysokim wzgórzu i okoliczna infrastruktura dojazd do centrum nie może być lepiej. Bo gdzie na Złocieniu lub Klinach ? Pozdrawiam wszystkich.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości