Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: asander » 21 kwie 2021, 13:33

Dzwoniłem do Dobrej Formy, nic konkretnego jeszcze nie ma, ale powiedzieli tylko, że będzie to standardowy 8-9 piętrowy budynek, równoległy do pozostałych. Pytanie czy zmieszczą tam jeden czy dwa ;) Może niedługo coś będzie na stronie, trzeba sprawdzać.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 22 kwie 2021, 17:38

Ciekawe jakie ceny ale prwnie 8-9 tys na mniej raczej nie ma co liczyc w tych czasach.

justes
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2020, 9:34

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: justes » 28 kwie 2021, 9:37

Witam. Czy może ktoś się orientuje czy ta działka, która znajduje się po drugiej stronie drogi jest działką nadająca się na budowę bloku mieszkalnego? Czy istnieje obawa że za rok dwa, może powstać tam wieżowiec? Obok tej działki jest bodajże dom jednorodzinny i warsztat samochodowy. Jeśli powstanie tam blok to mieszkania z balkonem po stronie południowej staną się mniej atrakcyjne.


iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: iti » 28 kwie 2021, 10:09

Sprawdź czy jest dla tej działki miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a jeżeli tak, to w jakim obszarze ona leży i jakie są dla niego zapisy. Sprawdzisz sobie na MSIP Kraków.

Andrzej1
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:55

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Andrzej1 » 20 lip 2021, 15:54

Na MSIP nic nie ma konkretnego. Ale miejsce jest urokliwe i bardzo praktyczne. Docenili to przyszli mieszkańcy. O warunkach klimatycznych, przewiewie, czystym powietrzu i położeniu trudno dyskutować. Wzgórze o wysokości 100 - 150 m. nad Krakowem robi swoje.

Biskaj
Posty: 15
Rejestracja: 10 maja 2021, 10:49

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Biskaj » 21 lip 2021, 13:27

Dla działek po drugiej stronie Szpakowej, co inwestycja Własne Miejsce nie ma MPZP. Kiedyś był, ale na tym obszarze unieważnił go Wojewoda. Nowy, procedowany właśnie Plan dla Piasków Wielkich tych działek też nie obejmuje, co chyba zdradza intencje Miasta co do wszystkich terenów wzdłuż Szpakowej.

Pod koniec zeszłego roku złożono wniosek o WZiZT, zgaduję że Gama-M, bo teraz mają tam zaplecze budowy, więc albo to już ich działka, albo są dogadani z właścicielem. Rośnie tam duże, cenne drzewo, mieszkańcy okolic chcą go bronić, ale... pewnie będzie jak to bywa w Krakowie ;)

radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/ponad-stuletnia-lipa-kontra-dwunastopietrowy-blok-mieszkancy-kontra-deweloper

nowynagrupie
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2021, 21:04

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: nowynagrupie » 21 lip 2021, 22:22

cześć Wszystkim,
to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość:) Bardzo wstępnie rozglądam się za pierwszym mieszkaniem do kupienia i zaciekawiła mnie te oferta a mianowicie cena za m2 mieszkań które zostały. Na stronie dewelopera są 2 mieszkania po ~7,5k za m2 o metrażu 58m2, jak na obecne ceny w Krakowie można uznać to za jakąś okazję. Lokalizacja wg mnie jest OK, ~10min do tramwaju, za chwilę trasa łagiewnicka od witosa na ruczaj, dobry dojazd na A4 (dla mnie to ważne). Trochę słabiej z okolicą i zielenią, blok na bloku, architektonicznie zero spójności, labirynt między osiedlami, kawałek do Parku Rzecznego Drwinka, auta zaparkowane na dziko przy wjeździe na szpakową (1 widziałem bez rejestracji - wrak) oraz przy bochenka. Zatem jeśli ktoś z tych osób które kupiły/zrezygnowały może powiedzieć coś więcej o tej inwestycji to będę wdzięczny.

1. czy będzie wyjście z bloku na ulicę bochenka czy jedynie na szpakową (w tym przypadku to kilka min więcej na tramwaj żeby minąć labirynt bloków i ogrodzeń)?
2. czy w parkingu podziemnym platformy są niezależne? niestety tylko platformy zostały w tej inwestycji, cena 25k/miejsce. Jakieś ograniczenia co do wysokości auta?
3. czy był ktoś tam podczas ostatnich ulew? Patrząc na to co działo się w Krakowie na niektórych osiedlach, zastanawiam się czy np. nie wdarła się woda na parkingi podziemne Dobrej Formy.
4. czy na parking podziemny w tej inwestycji będą mogły wjeżdżać auta zasilane LPG?
5. czy deweloper przy tak niskich cenach za m2 jest otwarty na jakiekolwiek negocjacje ceny?

Byłem tam kilka dni temu, jutro wrzucę zdjęcia jak to obecnie wygląda.

Ps. Może ktoś wie czy planowane są w tamtym rejonie jakieś kolejne inwestycje? Poza kolejnymi etapami Dobrej Formy, myślę że stanie tam na pewno nie 1 blok, a prędzej 2, bo miejsca jest całkiem sporo. Spory plac jest jeszcze przy skrzyżowaniu Bochenka z Podedworzem.
A może jakieś inne inwestycje w innych miejscach Krakowa polecacie (z tych w cenach "budżetowych") - raczej południe Krakowa? Obserwuję też Centralna Park, ale tam ostatnio podnieśli ceny. Z tańszych to Kliny, ale tam komunikacyjnie tragedia i nie prędko się to zmieni + totalny chaos z parkowaniem, o Złocieniu nawet nie myślę bo to dla mnie zbyt duże peryferia.

pozdrawiam!

domikr94
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2021, 18:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: domikr94 » 21 lip 2021, 22:45

nowynagrupie pisze:cześć Wszystkim,
to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość:) Bardzo wstępnie rozglądam się za pierwszym mieszkaniem do kupienia i zaciekawiła mnie te oferta a mianowicie cena za m2 mieszkań które zostały. Na stronie dewelopera są 2 mieszkania po ~7,5k za m2 o metrażu 58m2, jak na obecne ceny w Krakowie można uznać to za jakąś okazję. Lokalizacja wg mnie jest OK, ~10min do tramwaju, za chwilę trasa łagiewnicka od witosa na ruczaj, dobry dojazd na A4 (dla mnie to ważne). Trochę słabiej z okolicą i zielenią, blok na bloku, architektonicznie zero spójności, labirynt między osiedlami, kawałek do Parku Rzecznego Drwinka, auta zaparkowane na dziko przy wjeździe na szpakową (1 widziałem bez rejestracji - wrak) oraz przy bochenka. Zatem jeśli ktoś z tych osób które kupiły/zrezygnowały może powiedzieć coś więcej o tej inwestycji to będę wdzięczny.

1. czy będzie wyjście z bloku na ulicę bochenka czy jedynie na szpakową (w tym przypadku to kilka min więcej na tramwaj żeby minąć labirynt bloków i ogrodzeń)?
2. czy w parkingu podziemnym platformy są niezależne? niestety tylko platformy zostały w tej inwestycji, cena 25k/miejsce. Jakieś ograniczenia co do wysokości auta?
3. czy był ktoś tam podczas ostatnich ulew? Patrząc na to co działo się w Krakowie na niektórych osiedlach, zastanawiam się czy np. nie wdarła się woda na parkingi podziemne Dobrej Formy.
4. czy na parking podziemny w tej inwestycji będą mogły wjeżdżać auta zasilane LPG?
5. czy deweloper przy tak niskich cenach za m2 jest otwarty na jakiekolwiek negocjacje ceny?

Byłem tam kilka dni temu, jutro wrzucę zdjęcia jak to obecnie wygląda.

Ps. Może ktoś wie czy planowane są w tamtym rejonie jakieś kolejne inwestycje? Poza kolejnymi etapami Dobrej Formy, myślę że stanie tam na pewno nie 1 blok, a prędzej 2, bo miejsca jest całkiem sporo. Spory plac jest jeszcze przy skrzyżowaniu Bochenka z Podedworzem.
A może jakieś inne inwestycje w innych miejscach Krakowa polecacie (z tych w cenach "budżetowych") - raczej południe Krakowa? Obserwuję też Centralna Park, ale tam ostatnio podnieśli ceny. Z tańszych to Kliny, ale tam komunikacyjnie tragedia i nie prędko się to zmieni + totalny chaos z parkowaniem, o Złocieniu nawet nie myślę bo to dla mnie zbyt duże peryferia.

pozdrawiam!


Pewnie za bardzo nie pomoge, ale rozgladam sie za czyms w podobnym budzecie i dla mnie glownym minusem tej inwestycji jest strona wizualna (tzn. wyglad blokow, ale rozumiem ze to kwestia gustu i tez priorytetow), lokalizacyjnie jak na te cene wydaje sie ok. Co do Twojej wypowiedzi, mam pytanie jakie inwestycje na Klinach obserwujesz? Interesuja mnie m.in. te okolice, ale oferta wydaje sie byc mocno wyprzedana.


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: asander » 22 lip 2021, 8:35

Odpowiem na pytania, na które znam odpowiedź.

nowynagrupie pisze:1. czy będzie wyjście z bloku na ulicę bochenka czy jedynie na szpakową (w tym przypadku to kilka min więcej na tramwaj żeby minąć labirynt bloków i ogrodzeń)?

TAK będzie furtka na ul. Bochenka.

nowynagrupie pisze:2. czy w parkingu podziemnym platformy są niezależne? niestety tylko platformy zostały w tej inwestycji, cena 25k/miejsce. Jakieś ograniczenia co do wysokości auta?

TAK, są niezależne, np. góra może być Twoja, dół sąsiada.
Wysokość jak kiedyś dzwoniłem nie była jeszcze znana, ale celuję w ok 150 cm, a po regulacji może ciut więcej.

nowynagrupie pisze:3. czy był ktoś tam podczas ostatnich ulew? Patrząc na to co działo się w Krakowie na niektórych osiedlach, zastanawiam się czy np. nie wdarła się woda na parkingi podziemne Dobrej Formy.

Dzwoniłem do Gamy, po ostatnich ulewach nie było problemów z wodą w garażach, tyle się dowiedziałem.

nowynagrupie pisze:5. czy deweloper przy tak niskich cenach za m2 jest otwarty na jakiekolwiek negocjacje ceny?

Mi się nie udało zejść ani grosza, ale cena była (i jest) relatywnie niska na tle innych inwestycji w KRK w obecnym czasie.

nowynagrupie pisze:Ps. Może ktoś wie czy planowane są w tamtym rejonie jakieś kolejne inwestycje? Poza kolejnymi etapami Dobrej Formy, myślę że stanie tam na pewno nie 1 blok, a prędzej 2, bo miejsca jest całkiem sporo.

No właśnie ja bym tam raczej widział 1 blok, bo już dziś stoją 4 Dobrej Formy (na google maps są 2), więc 2 dodatkowe raczej się nie zmieszczą. Dzwoniłem do Dobrej Formy i tak mi przekazano (acz niezobowiązująco). Pod koniec wakacji może już coś więcej będzie wiadomo.

To fakt jest to duże osiedle, niehomogeniczne, to plaga Krakowa niestety, każdy developer buduje budynek jaki mu się podoba, a miasto to zatwierdza, więc to de facto wina miasta. Dobra Forma się tu wyróżnia bo ma spójne te bloczki, różne kolory, ale nomen omen forma ta sama, Własne Miejsce i inne są już inne architektonicznie. Albo się to zaakceptuje i kupi albo nie i szuka gdzie indziej, wolny wybór. Niestety żyjemy w czasach rynku developerów :(
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, 21:57 przez asander, łącznie zmieniany 2 razy.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: asander » 22 lip 2021, 10:08

Biskaj pisze:Dla działek po drugiej stronie Szpakowej, co inwestycja Własne Miejsce nie ma MPZP. Kiedyś był, ale na tym obszarze unieważnił go Wojewoda. Nowy, procedowany właśnie Plan dla Piasków Wielkich tych działek też nie obejmuje, co chyba zdradza intencje Miasta co do wszystkich terenów wzdłuż Szpakowej.

Pod koniec zeszłego roku złożono wniosek o WZiZT, zgaduję że Gama-M, bo teraz mają tam zaplecze budowy, więc albo to już ich działka, albo są dogadani z właścicielem. Rośnie tam duże, cenne drzewo, mieszkańcy okolic chcą go bronić, ale... pewnie będzie jak to bywa w Krakowie ;)

radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/ponad-stuletnia-lipa-kontra-dwunastopietrowy-blok-mieszkancy-kontra-deweloper


Dowiedziałem się, że teren dzierżawi firma RUKO, generalny wykonawca, a nie developer Gama-M, która tam nic nie planuje (informacja z infolinii). Powiedziano mi również, że istnieje tam plan miejscowy i nie będzie mógł tam stanąć taki duży blok, jedynie jakaś szeregówka lub dom 1-rodzinny. Skąd informacje o unieważnieniu wojewody? Szczerze tam wysoki blok nie pasuje, to byłby przekręt gdyby tako stanął.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 40 gości