Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 26 wrz 2019, 17:21

5.4 jako jedyny nie ma wozkowni, rowerowni i malutki smietnik. Upchali kosztem tych atrybutow kawalerke na parterze. Dziwilismy sie ze ktos ten mikro lokal kupil.


pp49929
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2019, 19:26

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pp49929 » 26 wrz 2019, 17:29

Cześć, dzięki za informacje Mar G.
Czy wiesz jakie wymiary będzie miała ta hala UP? Przede wszystkim chodzi o wysokość. Też mam zamiar podpisać umowę w budynku 5.4 a widzę, że masz dobre informacje.
Hmm na planie jest zaznaczona wózkownia i rowerownia.

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 26 wrz 2019, 17:36

Jak mysmy brali 4"3 mowili nam ze w kazdym jest wozkownia poza 5.4.
Na planie na www tez nie ma.
W ktorym miejscu macie rowerownie zatem?
Ws hali UP nie ma jeszcze WZTki nawet. Proceduja teraz WZTke parkingu hali AGH


pp49929
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2019, 19:26

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pp49929 » 26 wrz 2019, 18:07

Sprawdzilem teraz i masz rację, zasugerowałem się komórką lokatorską którą mam w budynku 5.2

Skad wiesz zatem, że hala, która będzie tutaj występować będzie mała?
Oczywiście mowimy o hali na lewo od słowa DZIAŁECZKA

Obrazek

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 26 wrz 2019, 20:25

Taką mam opinię, gdyż działeczka jest malutka ( pokazuje to rysunek planu zagospodarowania) i słowne zapisy planu.
AGH buduje halę 5 piętrową z widownią na tysiąc os. dla klubowych ligowych drużyn siatkarskich.
UP planuje halkę dla studentek na zajęcia WF wg słów rektora. Nie ta skala.

kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kaczydziobek » 20 paź 2019, 0:43

Witam

Rozważam kupienie mieszkanka na Przybyszewskiego 64, tego za 555 000, 3 pokoje, 63 metry^2 + m. postojowe na zewnątrz 12000 + płytki na balkon w 10 000 sumie wychodzi ok 580 000.

I teraz chciałbym to mieszkanie podzielić na 2 mieszkania (to po prawej podzielone):
1) Łazienka + pokój -> taka garsoniera (prawa część dużego mieszkania)
2) Łazienka + kuchnia + 2 pokoje -> takie 2 pokojowe (lewa część dużego mieszkania)
Oczywiście jest pewna strata metrów na hol. Praca z robieniem prysznica i ewentualnego doprowadzenia do pralki w drugiej łazience.

Co sądzicie o takiej transakcji? Plusy/minusy? Czy opłaca się garsonierę brać i mieszkanie dwupokojowe po 580k?
czy lepiej czekać na obniżki w sumie dopiero 10% sprzedane?
Lokalizacja dobra 10 minut pieszo od Piastowskiej Residence a cena z 14k na 9k za metr (porównując Piastowska Residence z Przybyszewskiego 64). Etap 1 wygląda przyzwoicie.

Obrazek

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pozdro » 20 paź 2019, 7:36

Wydaje mi sie ze taki podzial jest nielegalny. Znaczy nigdy nie beda to dwa mieszkania. Tez nie wiem czy jest az taki sens dzielic i udawac ze to mieszkania osobnez poprostu wynajmuj na pokoje. Jak faktycznie chcesz zapewnic wieksza prywatnosc to mozesz lepsze drzwi zamontowac. Natomiast sciany dzialowe i tak sa na tyle cienkie ze to nie bedzie ten sam komfort niz faktycznie dwa osobne mieszkania. Tez sa zapewne osoby ktore chca wgnajac nieco wieksze mieszkanie. Czasami studenci czy pracownicy wynajmuja wspolnie lub szukaja dla rodziny.
Co do ceny to ta inwestycja jest dosc tania. Taniej nie bedzie na czyzynach sa mieszkania po 8000zl/m2 czy na Ryczaju w podobnych cenach. Wiec cena 9000zl/m2 w tej okolicy jest jak najbardziej ok. Na spadki nie ma co liczyc moim zdaniem.

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 20 paź 2019, 7:54

Nie wiem skad info ze sprzedane 10 proc. Sprzedane jest ok . 50 proc. +
duzo rezerwacji wstepnych.


kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kaczydziobek » 20 paź 2019, 8:45

pozdro pisze:Wydaje mi sie ze taki podzial jest nielegalny. Znaczy nigdy nie beda to dwa mieszkania. Tez nie wiem czy jest az taki sens dzielic i udawac ze to mieszkania osobnez poprostu wynajmuj na pokoje. Jak faktycznie chcesz zapewnic wieksza prywatnosc to mozesz lepsze drzwi zamontowac. Natomiast sciany dzialowe i tak sa na tyle cienkie ze to nie bedzie ten sam komfort niz faktycznie dwa osobne mieszkania. Tez sa zapewne osoby ktore chca wgnajac nieco wieksze mieszkanie. Czasami studenci czy pracownicy wynajmuja wspolnie lub szukaja dla rodziny.
Co do ceny to ta inwestycja jest dosc tania. Taniej nie bedzie na czyzynach sa mieszkania po 8000zl/m2 czy na Ryczaju w podobnych cenach. Wiec cena 9000zl/m2 w tej okolicy jest jak najbardziej ok. Na spadki nie ma co liczyc moim zdaniem.

Na 100% jest legalne. Masz 1 księgę wieczystą 2 mieszkanka wewnętrzne.
prawo-budowlane.info/zakup-mieszkania-w-kamienicy-i-podzielenie-go-na-dwa-lokale,207,material_prawo_budowlane.html

prawomieszkaniowe.com/podzial-lokalu-na-dwa

A w środku możesz robić co chcesz.
Nie można ruszać ścian nośnych, okien, zabudowywać balkonów, montować krat. Natomiast środek można przerabiać jak się chce.
Poza tym Racławicka 50 jest tak sprzedawana 1 księga wieczysta a 2-3 mieszkania na jednej.
W przyszłości tą 1 księgę wieczystą można zamienić na 2-3 pod księgi wieczyste jak działki. Linki powyżej, ale ja nie chce tego robić bo po co? lepiej mieć 1 księgę wieczystą i kilka małych wewnętrznych mieszkań. Wydzielenie osobnych ksiąg wieczystych to dużo chodzenia za tym.

Natomiast sciany dzialowe i tak sa na tyle cienkie ze to nie bedzie ten sam komfort niz faktycznie dwa osobne mieszkania.

Ale to chyba nie problem zrobić grubszą ścianę działową, równie dobrze można zrobić 2 ściany działowe (jedna obok drugiej) lub jedną grubszą. W środku mieszkania możesz zrobić sobie nawet 20 ścian działowych. Akustyka będzie ok.

Miałem na myśli coś innego, coś podobnego do Racławickiej 50, że żyjesz w tej niby garsonierze a to dwupokojowe tanio wynajmujesz i masz na czynsze jakies tam jedzenie. Na Racławickiej 50 jest Mzuri i można zrobić tak, że w jednej kawalerce żyjesz i masz się dobrze a druga jest wynajmowana. To są takie 2, 3 - paki. 1 ksiega wieczysta, 2-3 mieszkania. Tylko, że Racławicka 50 z remontami chce ok 13-14k/metr i jeszcze jeżdżenie w różnych sprawach do Warszawy, bo takie są warunki zakupu.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2019, 9:25 przez kaczydziobek, łącznie zmieniany 14 razy.

kaczydziobek
Posty: 156
Rejestracja: 20 paź 2019, 0:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kaczydziobek » 20 paź 2019, 8:47

Mar G pisze:Nie wiem skad info ze sprzedane 10 proc. Sprzedane jest ok . 50 proc. +
duzo rezerwacji wstepnych.


Wchodze na inwestycje jest 154 wolnych, 15 zarezerwowanych, faktycznie sporo zarezerwowanych.
coś źle pokazuje.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości