Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
buda
Posty: 372
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: buda » 21 sty 2021, 15:31

Ibum1 pisze:Nie liczyła bym na to. Prawie wszystkie mieszkania są już sprzedane. Zostały pojedyncze sztuki i ponad rok do odbioru. Nie sądzę, żeby deweloper musiał robić promocję, żeby je sprzedać

Zgadzam się, zostało 55 pojedynczych sztuk mieszkan, a jak wrócą jeszcze od fliperów zarezerwowane, to pewnie więcej, ale pojedynczych sztuk. O ile deweloper szanuje potencjalnych kupców i uaktualnoia stronę co najmniej raz w tygodniu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sty 2021, 15:36 przez buda, łącznie zmieniany 1 raz.


buda
Posty: 372
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: buda » 21 sty 2021, 15:35

fakir151 pisze:Górna jest na samochody do 150cm, dolna do 180cm. Wynika to z wysokości garażu podziemnego.


Ciekawe, jaki jest przewidziany wzrost człowieka, ten kierowca na filmie reklamującym ten rodzaj platformy idzie pod platformą z pochyloną głową.
Ciekawe, ile bedzie kosztował czynsz za obsługę platformy i czy naprawy beza pokrywane z funduszu remontowego całego bloku, czy płacić bedą osoby uzytkujące zepsutą. Bramy wjazdowe do garaży normalnie posują się co 5 minut, a tu jest platforma podnosząca non stop 4 cztery auta czyli pewnie 4 tony...

fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: fakir151 » 21 sty 2021, 16:25

buda pisze:
fakir151 pisze:Górna jest na samochody do 150cm, dolna do 180cm. Wynika to z wysokości garażu podziemnego.


Ciekawe, jaki jest przewidziany wzrost człowieka, ten kierowca na filmie reklamującym ten rodzaj platformy idzie pod platformą z pochyloną głową.
Ciekawe, ile bedzie kosztował czynsz za obsługę platformy i czy naprawy beza pokrywane z funduszu remontowego całego bloku, czy płacić bedą osoby uzytkujące zepsutą. Bramy wjazdowe do garaży normalnie posują się co 5 minut, a tu jest platforma podnosząca non stop 4 cztery auta czyli pewnie 4 tony...

Przy wjeździe na górną wzrost nie ma znaczenia, na dolnej limit to 185cm. Nośność platformy to do 2t na auto czyli 4x2 = 8ton przy podwójnych platformach. Tylko to jest hydraulika, która jedzie z platformą wolno więc moc silnika do pompy nie musi być duża, gdzieś w specyfikacji wyczytałem, że silnik ma 1500 W.


Ibum1
Posty: 133
Rejestracja: 09 wrz 2020, 7:25

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Ibum1 » 21 sty 2021, 17:15

buda pisze:
fakir151 pisze:Górna jest na samochody do 150cm, dolna do 180cm. Wynika to z wysokości garażu podziemnego.


Ciekawe, jaki jest przewidziany wzrost człowieka, ten kierowca na filmie reklamującym ten rodzaj platformy idzie pod platformą z pochyloną głową.
Ciekawe, ile bedzie kosztował czynsz za obsługę platformy i czy naprawy beza pokrywane z funduszu remontowego całego bloku, czy płacić bedą osoby uzytkujące zepsutą. Bramy wjazdowe do garaży normalnie posują się co 5 minut, a tu jest platforma podnosząca non stop 4 cztery auta czyli pewnie 4 tony...

W umowie deweloperskiej jest, ze koszty serwisu pokrywają użytkownicy platform

fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: fakir151 » 21 sty 2021, 22:26

Ibum1 pisze:
buda pisze:
fakir151 pisze:Górna jest na samochody do 150cm, dolna do 180cm. Wynika to z wysokości garażu podziemnego.


Ciekawe, jaki jest przewidziany wzrost człowieka, ten kierowca na filmie reklamującym ten rodzaj platformy idzie pod platformą z pochyloną głową.
Ciekawe, ile bedzie kosztował czynsz za obsługę platformy i czy naprawy beza pokrywane z funduszu remontowego całego bloku, czy płacić bedą osoby uzytkujące zepsutą. Bramy wjazdowe do garaży normalnie posują się co 5 minut, a tu jest platforma podnosząca non stop 4 cztery auta czyli pewnie 4 tony...

W umowie deweloperskiej jest, ze koszty serwisu pokrywają użytkownicy platform

Indywidualnie czy wspólnie do jednego worka w przypadku gdyby któraś padła po gwarancji? Akurat w etapie 3 są tylko platformy.

Ibum1
Posty: 133
Rejestracja: 09 wrz 2020, 7:25

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Ibum1 » 22 sty 2021, 8:05

fakir151 pisze:
Ibum1 pisze:
buda pisze:
Ciekawe, jaki jest przewidziany wzrost człowieka, ten kierowca na filmie reklamującym ten rodzaj platformy idzie pod platformą z pochyloną głową.
Ciekawe, ile bedzie kosztował czynsz za obsługę platformy i czy naprawy beza pokrywane z funduszu remontowego całego bloku, czy płacić bedą osoby uzytkujące zepsutą. Bramy wjazdowe do garaży normalnie posują się co 5 minut, a tu jest platforma podnosząca non stop 4 cztery auta czyli pewnie 4 tony...

W umowie deweloperskiej jest, ze koszty serwisu pokrywają użytkownicy platform

Indywidualnie czy wspólnie do jednego worka w przypadku gdyby któraś padła po gwarancji? Akurat w etapie 3 są tylko platformy.

Ja niestety nie wiem, mam standardowe miejsce postojowe. Takie info powinien mieć deweloper. W I etapie też były platformy, więc jakieś rozwiązanie musiało już zostać zastosowane.

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 22 sty 2021, 9:48

Warto sprawdzić kto ponosi odpowiedzialność w razie takich zdarzeń - i czy polisa auta to obejmuje

gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/legionowo-zarwala-sie-platforma-parkingowa-w-bloku-na-osiedlu-piaski

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Adam01 » 23 sty 2021, 12:52

Mar G pisze:To było do przewidzenia - ludzie uciekają z gotówką. Mają swój rozum. Wy też podjęlišcie, jak i ja, decyzję.

Anub...podobni co liczyli na zniżki 30 proc zagryzają palce co robić, stąd te frustracje, gdyż Kliny już schodzą po 10 k.

Myślał indyk o niedzieli, a sobotę mu ceny podnieśli 8-) Normalnie zrobili interes życia :lol:


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: anubis » 23 sty 2021, 13:15

Mar G pisze:To było do przewidzenia - ludzie uciekają z gotówką. Mają swój rozum. Wy też podjęlišcie, jak i ja, decyzję.

Anub...podobni co liczyli na zniżki 30 proc zagryzają palce co robić, stąd te frustracje, gdyż Kliny już schodzą po 10 k.


Anubis nie zagryza palców, bo był na tej inwestycji osobiście i go totalnie nie interesuje. Jak było tak zimno ostatnio to wjechałem sobie na Orlen, zostawiłem auto i podszedłem pod same budynki od strony hoteli. Hałas jest, jak dla mnie, absolutnie nie do zaakceptowania. Do tego jak turyści wrócą to będziesz miał non stop pod oknem izraelskie wycieczki (przynajmniej w tych mieszkaniach od AK).

Jestem w 100% przekonany, że te mieszkania będą za 2, 3 lata, po ukończeniu i wykończeniu, chodziły po 6-8k na wtórnym. Parkingi na platformach, Armii Krajowej obok, 3 hotele, wylot z 3 obwodnicy na północy, kiepska komunikacja miejska i brak infrastruktury usługowej. W zasadzie zero szans, aby coś się w tej kwestii zmieniło.

Z Klinami od interbudu to nawet dobre porównanie, bo tam w tej samej cenie masz własny, normalny garaż, ogródek i lżejszą zabudowę. A tu za 10k niby co jest? Preferencje ludzi się ostatnio bardzo zmieniły i nie sądzę, żeby koniec pandemii (kiedykolwiek to się stanie) nagle je obrócił.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Adam01 » 23 sty 2021, 13:23

anubis pisze:
Mar G pisze:To było do przewidzenia - ludzie uciekają z gotówką. Mają swój rozum. Wy też podjęlišcie, jak i ja, decyzję.

Anub...podobni co liczyli na zniżki 30 proc zagryzają palce co robić, stąd te frustracje, gdyż Kliny już schodzą po 10 k.


Anubis nie zagryza palców, bo był na tej inwestycji osobiście i go totalnie nie interesuje. Jak było tak zimno ostatnio to wjechałem sobie na Orlen, zostawiłem auto i podszedłem pod same budynki od strony hoteli. Hałas jest, jak dla mnie, absolutnie nie do zaakceptowania. Do tego jak turyści wrócą to będziesz miał non stop pod oknem izraelskie wycieczki (przynajmniej w tych mieszkaniach od AK).

Jestem w 100% przekonany, że te mieszkania będą za 2, 3 lata, po ukończeniu i wykończeniu, chodziły po 6-8k na wtórnym. Parkingi na platformach, Armii Krajowej obok, 3 hotele, wylot z 3 obwodnicy na północy, kiepska komunikacja miejska i brak infrastruktury usługowej. W zasadzie zero szans, aby coś się w tej kwestii zmieniło.

Z Klinami od interbudu to nawet dobre porównanie, bo tam w tej samej cenie masz własny, normalny garaż, ogródek i lżejszą zabudowę. A tu za 10k niby co jest? Preferencje ludzi się ostatnio bardzo zmieniły i nie sądzę, żeby koniec pandemii (kiedykolwiek to się stanie) nagle je obrócił.

Chłopie, przestań płakać i zagryzać palce, bo już jest za późno. Zaklinaniem rzeczywistości świata nie zmienisz. Kup sobie te Kliny, jak masz 10k/m, bo nic innego w Krakowie za tyle już nie dostaniesz. Zaspałeś, trudno, trzeba żyć dalej :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 50 gości