Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: fakir151 » 22 wrz 2020, 9:42

Czy nie wcześniej niż za 2,5 (TŁ) + 5 (Górka) + 5 (Azory) = 12,5 lat :D przy czym jest to bardzo optymistyczne, bo nie uwzlędnia wielkości projektów oraz innych projektów nie dotyczących tej części Krakowa ;)
To co - 25 lat realne?

Myślę, że 25 lat to realny termin w krakowskich warunkach.


SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: SirCinek » 22 wrz 2020, 10:29

Czy ja dobrze rozumiem, że montaż klimatyzacji może być problematyczny? Dopytywał ktoś?

Obrazek

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 22 wrz 2020, 13:06

SirCinek pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że montaż klimatyzacji może być problematyczny? Dopytywał ktoś?


Nie jest problematyczny. Nie wiem jak w et.4 , ale w 2. klimę można było zgłosić tylko jako zmianę lokatorską i Atal decydował gdzie prowadzą pod nią instalację. Po oddaniu inwestycji szlaban na rycie w ścianach zewnętrznych i zmianie elementów naelewacyjnych, żeby nie było jak na innych osiedlach wiszących chińskich klimatyzatorów po ścianach gdzie bądź.
Jedni to chwalą , inni krytykują.


kmkiq
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2019, 21:35

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kmkiq » 22 wrz 2020, 14:07

Mar G pisze:szlaban na rycie w ścianach zewnętrznych


Przecież jak za 5 lat zachce sobie klime zrobić to kto mi zabroni?

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: SirCinek » 22 wrz 2020, 14:35

kmkiq pisze:
Mar G pisze:szlaban na rycie w ścianach zewnętrznych


Przecież jak za 5 lat zachce sobie klime zrobić to kto mi zabroni?


Żeby sobie coś powiesić na elewacji to trzeba mieć zgodę wspólnoty, sasiadow i administratora budynku jeżeli się dobrze orientuje. Elewacja to jednak część wspólna.

@Mar G - ok, dogadam z paniami z biura, trochę mnie uspokoiłes, blok na etapie dziury w ziemi więc fajnie by sobie było część rzeczy rozplanować i przygotować

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 22 wrz 2020, 14:50

SirCinek pisze:
kmkiq pisze:
Mar G pisze:szlaban na rycie w ścianach zewnętrznych


Przecież jak za 5 lat zachce sobie klime zrobić to kto mi zabroni?


Żeby sobie coś powiesić na elewacji to trzeba mieć zgodę wspólnoty, sasiadow i administratora budynku jeżeli się dobrze orientuje. Elewacja to jednak część wspólna.

@Mar G - ok, dogadam z paniami z biura, trochę mnie uspokoiłes, blok na etapie dziury w ziemi więc fajnie by sobie było część rzeczy rozplanować i przygotować


ad 1. dokładnie tak.
ad 2. pomyśl nad przekrojami rur, stolarką, klamkami, lokalizacją i typem grzejników ,rozkładem kontaktów, gniazdek, obwodów przechodnich etc - poproś o schematy instalacyjne- abyś zdążył wprowadzić poprawki, w dużej mierze bezpłatne.

kmkiq
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2019, 21:35

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kmkiq » 22 wrz 2020, 15:12

SirCinek pisze:
kmkiq pisze:
Mar G pisze:szlaban na rycie w ścianach zewnętrznych


Przecież jak za 5 lat zachce sobie klime zrobić to kto mi zabroni?


Żeby sobie coś powiesić na elewacji to trzeba mieć zgodę wspólnoty, sasiadow i administratora budynku jeżeli się dobrze orientuje. Elewacja to jednak część wspólna.


Ale nikt nie mowi o wieszaniu jednostki na elewacji. Chodzi mi o to aby na posadzce balkonu postawic jednostke i zrobic dziure w scianie na doprowadzenie do wnetrza. Nie wiem w czym bylby problem.

Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Klitsch.K.O » 22 wrz 2020, 17:08

SirCinek pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że montaż klimatyzacji może być problematyczny? Dopytywał ktoś?

W umówię deweloperskiej jest specjalny zapisy na temat klimatyzacji. Tylko wolnostojąca, bezpośredni przewiert na wysokości 30-60cm wysokości, dziurę trzeba odpowiednio zabezpieczyć, celem ochrony ocieplenia budynku i elewacji. Nie można wkuwać rur w ściany zewnętrzne nawet od wewnętrznej strony, wiec pozostaje w pokoju maskownica. Jednostka zewnętrzna musi stać w ustalonym przez projektanta z Atal miejscu, musi być zgodna z podanymi normami dotyczącymi min. hałasu. Skroplony nie można odprowadzić na głowę sąsiadów, tylko w obrębie mieszkania (zatem niezbędny syfon) albo do słoika :D Jak klimę zamontuje na etapie budowy Atal, a właściwie Sferawent, to wprowadzą skropliny pod warstwy wykończeniowe tarasu. W tym momencie decyduje deweloper, wiec masz gwarancję posiadania klimatyzacji w ogóle. Polecam zamieścić dodatkowy zapis w akcie notarialnym. Później może być różnie, a utworzona wspólnota lub właściwie sąsiad :D mogą bardzo łatwo zablokować montaż, np. „bo hałasuje” i „dlaczego w ogóle masz zażywać przyjemnego chłodku, jak inni się pocą”. Pomyśl czy chcesz się użerać później czy zapłacić więcej teraz.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2020, 17:21 przez Klitsch.K.O, łącznie zmieniany 2 razy.


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 22 wrz 2020, 17:17

Klitsch.K.O pisze:
SirCinek pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że montaż klimatyzacji może być problematyczny? Dopytywał ktoś?

W umówię deweloperskiej jest specjalny zapisy na temat klimatyzacji. Tylko wolnostojąca, bezpośredni przewiert na wysokości 30-60cm wysokości, dziurę trzeba odpowiednio zabezpieczyć, celem ochrony ocieplenia budynku i elewacji. Nie można wkuwać rur w ściany zewnętrzne nawet od wewnętrznej strony, wiec pozostaje w pokoju maskownica. Jednostka zewnętrzna musi stać w ustalonym przez projektanta z Atal miejscu, musi być zgodna z podanymi normami dotyczącymi min. hałasu. Skroplony nie można odprowadzić na głowę sąsiadów, tylko w obrębie mieszkania (zatem niezbędny syfon) albo do słoika :D Jak klimę zamontuje na etapie budowy Atal, a właściwie Sferawent, to wprowadzą skropliny pod warstwy wykończeniowe tarasu. W tym momencie decyduje deweloper, wiec masz gwarancję posiadania klimatyzacji w ogóle. Polecam zamieścić dodatkowy zapis w akcie notarialnym. Później może być różnie, a utworzona wspólnota lub właściwie sąsiad, może bardzo łatwo zablokować montaż, np. „bo hałasuje” i „w ogóle dlaczego masz zażywać przyjemnego chlorku, jak inni się pocą”. Pomyśl czy chcesz się użerać później czy zapłacić więcej teraz.


Warto spojrzeć na etap 1. Ja tam chyba wypatrzyłem 1 agregat swego czasu....

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 22 wrz 2020, 17:26

Mar G pisze:
Klitsch.K.O pisze:
SirCinek pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że montaż klimatyzacji może być problematyczny? Dopytywał ktoś?

W umówię deweloperskiej jest specjalny zapisy na temat klimatyzacji. Tylko wolnostojąca, bezpośredni przewiert na wysokości 30-60cm wysokości, dziurę trzeba odpowiednio zabezpieczyć, celem ochrony ocieplenia budynku i elewacji. Nie można wkuwać rur w ściany zewnętrzne nawet od wewnętrznej strony, wiec pozostaje w pokoju maskownica. Jednostka zewnętrzna musi stać w ustalonym przez projektanta z Atal miejscu, musi być zgodna z podanymi normami dotyczącymi min. hałasu. Skroplony nie można odprowadzić na głowę sąsiadów, tylko w obrębie mieszkania (zatem niezbędny syfon) albo do słoika :D Jak klimę zamontuje na etapie budowy Atal, a właściwie Sferawent, to wprowadzą skropliny pod warstwy wykończeniowe tarasu. W tym momencie decyduje deweloper, wiec masz gwarancję posiadania klimatyzacji w ogóle. Polecam zamieścić dodatkowy zapis w akcie notarialnym. Później może być różnie, a utworzona wspólnota lub właściwie sąsiad, może bardzo łatwo zablokować montaż, np. „bo hałasuje” i „w ogóle dlaczego masz zażywać przyjemnego chlorku, jak inni się pocą”. Pomyśl czy chcesz się użerać później czy zapłacić więcej teraz.


Warto spojrzeć na etap 1. Ja tam chyba wypatrzyłem 1 agregat swego czasu....


tu jest co nieco info :
viewtopic.php?t=1393



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], jakubk11 i 34 gości