Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 25 maja 2021, 13:05

Rak pisze:Dajcie sobie spokój z ogniskiem i lepiej zbierzcie się kolektywem osiedla aby zablokować betonowanie ścieżki przy Rudawie bo nie będzie gdzie spacerować..tylko tam jeszcze można posłuchać szumu wody "przy wodospadzie".

są różne opinie

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27120539,waly-rudawy-po-blocie-nikt-nie-pojedzie-list.html


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Rak » 25 maja 2021, 13:35

Mar G pisze:
Rak pisze:Dajcie sobie spokój z ogniskiem i lepiej zbierzcie się kolektywem osiedla aby zablokować betonowanie ścieżki przy Rudawie bo nie będzie gdzie spacerować..tylko tam jeszcze można posłuchać szumu wody "przy wodospadzie".

są różne opinie

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27120539,waly-rudawy-po-blocie-nikt-nie-pojedzie-list.html

No owszem, dla mnie błędne akurat w tym miejscu:

1) Jeżeli będzie tam ścieżka, gdzie się pomyka z dużą prędkościa zupełnie odpadnie obecna możliwość przyjemnego spaceru z opcją zejścia do rzeczki.

2) Oświetlenie będzie wieczorami wspaniale przyciągać wszelkie robactwo, które się w rzeczce rozmnaża. Kolejny punkt odstraszający od spacerów.

3) Jest niewiele miejsc jak przy rudawie, gdzie ścieżka jest przejezdna i tak funkcjonalna tj sprawna pomimo braku sztucznej nawierzchni .

4) To jedynie pompowanie komuś porfela związane z łądowaniem w tą okolicę milionów przy okazji centrum muzyki, ktoś tam swój bruk i ścieżki wrzuci.

Dla mnie jak zwykle lubię nowe drogi zarówno dla aut jak i rowerów, jestem przeciwny eko szaleństwu i "lubię beton" ;) to wyjątkowo tutaj to nie pasuje na tym odcinku rudawy.

To moja opinia na podstawie jeżdżenia i spacerowania tą ścieżką.

Edit: to nie jest młynówka gdzie twarda nawierzchnia to must, taką ścieżką naturalną wręcz przyjemnie się idzie i jedzie rowerem, to naturalny masaż. Mokre błoto owszem jak kogoś przeraża może sobie pojechać drogą kilka metrów niżej przy domach. Obawiam się jako rowerzysta, że szerokość sztucznej nawierzchni będzie tam na wale na tyle mała, że zrobi się niebezpiecznie gdy podniosą się prędkości osiągane tam przez rowerzystów, obecnie w naturlany sposób zmniejszane przez "bumpery" w postaci kępek trawy. Wyobraźnia podpowiada mi, że będzie mocno nie-fajnie.

Dla mnie to wręcz zabójstwo jednego z największych walorów tej okolicy. Slow-spacer nad rudawą zniknie, będzie kolejne byle ścieżka szybkiego ruchu identyczna z tymi nad Wisłą.

Szukając plusów ścieżki - będzie mi mniej żal jeśli się stąd wyprowadzę.

A i przepraszam że się wtryniam na forum nie-swojego osiedla, mam nadzieję, że to dopuszczalne, lecz P64 to największe zbiorowisko mieszkańców tak blisko tej ścieżki. Zwróćcie uwagę, że udrażnianie poprzez betonowanie jest dobre dla traktujących tą trasę wyłącznie komunikacyjnie i mieszkających dalej, podobnie np. Mi bardzo jest na rękę ubetonowanie Buszka i Balicka. Co dobre dla tranzytu chocby rowerowego nie jest często dobre dla mieszkającego tuż obok.

Pewnie admin to przerzuci gdzie indziej.

Miętus
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2021, 18:16

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Miętus » 28 maja 2021, 20:16

Trzeba zdać sobie sprawę, że ten region to jedna z najlepszych miejscówek w całym Krakowie. Jak ktoś mądry napisał: „Na Przybyszewskiego spotykają się pośród zieleni jedne z najbardziej legendarnych i prestiżowych dzielnic Krakowa – Stare Bronowice, Krowodrza, Błonia i Wola Justowska”. Trudno się z tym nie zgodzić ;)


Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Adam01 » 31 maja 2021, 20:30

Miętus pisze:Trzeba zdać sobie sprawę, że ten region to jedna z najlepszych miejscówek w całym Krakowie. Jak ktoś mądry napisał: „Na Przybyszewskiego spotykają się pośród zieleni jedne z najbardziej legendarnych i prestiżowych dzielnic Krakowa – Stare Bronowice, Krowodrza, Błonia i Wola Justowska”. Trudno się z tym nie zgodzić ;)

Masz rację i trudno się nie zgodzić.
Wybitna miejscówka ze nowoczesnymi apartamentami.

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 05 cze 2021, 12:22

Idą w takim kierunku wygląda.

lovekrakow.pl/uploads/2021-06-04-Q010-ILF-POL-OD-0052%20Prezentacja%20wynik%C3%B3w%20studium%20wykonalno%C5%9Bci_komisja.jpg

Raff
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2021, 13:37

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Raff » 05 cze 2021, 13:42

Mar G pisze:Idą w takim kierunku wygląda.

lovekrakow.pl/uploads/2021-06-04-Q010-ILF-POL-OD-0052%20Prezentacja%20wynik%C3%B3w%20studium%20wykonalno%C5%9Bci_komisja.jpg

Nowe obiekty sportowe AGH + Centrum Muzyki + Metro za rogiem = ceny nieruchomości +100%. Gratuluję wszystkim, którzy kupili w tej okolicy mieszkania po 9tyś, bo wygrali w totka :geek:

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Rak » 05 cze 2021, 14:09

Raff pisze:
Mar G pisze:Idą w takim kierunku wygląda.

lovekrakow.pl/uploads/2021-06-04-Q010-ILF-POL-OD-0052%20Prezentacja%20wynik%C3%B3w%20studium%20wykonalno%C5%9Bci_komisja.jpg

Nowe obiekty sportowe AGH + Centrum Muzyki + Metro za rogiem = ceny nieruchomości +100%. Gratuluję wszystkim, którzy kupili w tej okolicy mieszkania po 9tyś, bo wygrali w totka :geek:


Te pogrubione linie to część podziemna pre metra i punkty z kropkami w środku to zejscia podziemne ? A cienkie linie bez kropek to część tramwajowa naziemna pre metra i zwykle przystanki tramwajowe ?

Super z mlynowki będę miał tramwajke nie tylko na bronowickiej ale za Armii Krajowej. Macie wizualizacje jak to przy przybyszu będzie wyglądać? Gdzie wiata przystaneku tramwajki dokładnie będzie stała? Przy blokach bardziej czy bliżej AK pewnie za hotelem?

Sam dlugo mieszkalem wzglednie blisko torów i mozna się przyzwyczaić a nawet polubic te dźwięki. Tramwaj to dobra oręż w walce z korkami !

W sumie pomyśleli, bo przy centrum muzyki już będzie bezgłośnie przejeżdżał pod ziemią.
edit: a nie tam chyba też zwykly tramwaj jeszcze?

Idzie bieda
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2021, 14:50

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Idzie bieda » 05 cze 2021, 14:52

Budują metro! lovekrakow.pl/aktualnosci/zamiast-metra-podziemny-tramwaj-do-2037-roku_41434.html

Dobre komentarze Januszy pod artykułem :lol:


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Rak » 05 cze 2021, 14:57

Idzie bieda pisze:Budują metro! lovekrakow.pl/aktualnosci/zamiast-metra-podziemny-tramwaj-do-2037-roku_41434.html

Dobre komentarze Januszy pod artykułem :lol:


2037 ? A to ojej daleko już się kredyt zdąży spłacić.

Ok dobrze, że jeżeli się mieszka bliżej przy młynówce jest swietny dostęp do 24 i 14 przy bronowickiej i węzła szybkiej kolei. Stąd też się dojdzie bo Przybyszewskiego to przecież świetna, dłuuuga ulica a po drodze przyjemny spacer zaciszna mlynowka polecam :) bo widzę ja z balkonu, można na niej kupić dobre lody i burgera też.

No ale przy młynówce teraz 15 - 20k ..w nowym budownictwie.

Raff chyba mam wrażenie to metro to w centrum bardziej ? Czy jak to widzisz, że na rogu, którym?

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Rak » 05 cze 2021, 16:43

Idzie bieda pisze:Budują metro! lovekrakow.pl/aktualnosci/zamiast-metra-podziemny-tramwaj-do-2037-roku_41434.html

Dobre komentarze Januszy pod artykułem :lol:


Haha i o mnie tam jest. Super, że ktoś przelewa swoje myśli bo tutaj się boi napisać :) Ale mania, dobre dobre !

Warto przeczytać! Także o "metrze" !

Dobra czas na mnie wziąć coś z piwnicy 3 piętrowego budynku, bo molochy są praktyczne i znacznie tańsze od małych bloczków i dlatego bardzo je lubię lecz w mniejszych bloczkach krócej się na windę czeka :)

Tramwaj tu tu tu też dobry i Super, ze kiedyś tu powstanie :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości