Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pozdro » 16 lis 2019, 11:42

To to są takie wiesz niewielkie biurowce. Ogólnie w Krowodrzy jest mega problem z biurowcami. Choć tak szczerze ma największy potencjał bo każdy chciałby w Krowodrzy pracować bo tu jest AGH i studentowi 3,4,5 roku poprostu wygodnie jest przejść 1km do pracy na 1/2 etatu w korpo niż jechać na południe Krakowa. Tylko miasto celowo i z premedytacją blokuje biurowce w dzielnicy przykładowo przy stadionie wisły jest pełno terenów to wydaja pozwolenia na jakieś pierdoły typu korty do tenisa Cracovi hotele, aparthotele ostatni wpadli na pomysł budowy parkingu wielopoziomowego koło stadionu wisły :lol: No sorry ale jeden pod muzeum pusty, w okolicy nie ma żadnych celów podróży, na 3 maja pełno wolnych miejsc postojowych i to darmowych, stadionu nie moga wypełnić kibicami żeby zarabiał a parking N poziomowy za 50mln zł wypełnią samochodami żeby zarabiał :lol:

Tak samo przy Kraków Bronowice mogliby zezwolić na więcej biurowców, jak już twierdzą, że nie zezwalają w Krowodrzy bo się nie da dojechać, ale tam też Motel Krak to park wymyślili, albo obok mieszkaniówke Mieszkaj w mieście itd. Więc potencjał na biurowce słaby. Na południu Krakowa jest dużo dróg a te BUMy to lubią, przy okazji są stacje SKM w realizacji, władze uważają że się da dojechac więc to tam się tworzy zagłębie biurowe. Takie uroki po prostu. I tak, że na Hi 5ive przy pawiej zezwolili na biurowce a nie jakieś hotele.


mar
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2019, 10:08

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: mar » 16 lis 2019, 12:30

pozdro pisze: każdy chciałby w Krowodrzy pracować bo tu jest AGH

z twoich postów wynika, że jedynym kryterium decyzji zakupu mieszkania, albo wybudowania bloku lub biurowca przez dewelopera jest bliskość AGH. Czy Kraków istniałby w ogóle, gdyby nie AGH? :D

Mts197x
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2018, 14:50

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mts197x » 16 lis 2019, 14:07

mar pisze:
pozdro pisze: każdy chciałby w Krowodrzy pracować bo tu jest AGH

z twoich postów wynika, że jedynym kryterium decyzji zakupu mieszkania, albo wybudowania bloku lub biurowca przez dewelopera jest bliskość AGH. Czy Kraków istniałby w ogóle, gdyby nie AGH? :D

+ SKA 50m od wejścia


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pozdro » 16 lis 2019, 18:56

No gdyby nie AGH i UJ to by nie istniał w takiej postaci jak obecnie tylko bardziej coś na Kształt zielonej góry. Bo by nie było inwestycji, bo nie byłoby kapitału ludzkiego. Byłaby to zapysiała mieścina. Firmy chętnie lokują się blisko kampusów wyższych uczleni, żeby ich pracownicy mieli blisko. Pracowncy chętnie wybierają mieszkania blisko biura, itd. :D

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 19 lis 2019, 18:46

Jest wizualizacja hali sportowej UP przy budynku 5.4.

sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/kolejna-uczelnia-przygotowuje-sie-do-rozbudowy-bazy-sportowej_33033.html

Dionizos
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2019, 9:43

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Dionizos » 20 lis 2019, 14:34

Dzień dobry,
Ostatnio myślę nad instalacją ogrzewania podłogowego wodnego. Widziałem jedno zrobione na 67m2 po całości (przy ścianach rzadziej, w centralnej części pomieszczeń gęściej) za niecałe 13k brutto (wychodzi 200zł/m2). Wykonawca powiedział że bez pośrednika (dewelopera) zrobiłby to o połowę taniej (100zł/m2). Czy istnieje obowiązek korzystania z usług dewelopera w zakresie wykonania takiego ogrzewania? Jakieś formalności, inne obowiązki? Pytam o alternatywę gdyż Atal liczy ok. 300-400zł/m2.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 24 lis 2019, 10:16

23.11

Obrazek

Obrazek

angelo
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2016, 21:09

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: angelo » 25 lis 2019, 12:25

Dionizos pisze:Dzień dobry,
Ostatnio myślę nad instalacją ogrzewania podłogowego wodnego. Widziałem jedno zrobione na 67m2 po całości (przy ścianach rzadziej, w centralnej części pomieszczeń gęściej) za niecałe 13k brutto (wychodzi 200zł/m2). Wykonawca powiedział że bez pośrednika (dewelopera) zrobiłby to o połowę taniej (100zł/m2). Czy istnieje obowiązek korzystania z usług dewelopera w zakresie wykonania takiego ogrzewania? Jakieś formalności, inne obowiązki? Pytam o alternatywę gdyż Atal liczy ok. 300-400zł/m2.

Pytanie, jak później będzie z gwarancjami itp., bo deweloper pewnie umyje ręce, jeżeli coś się z tym będzie działo. No i nie wiem jak jest z zapotrzebowaniem na ciepło przy podłogówce i przy standardowych grzejnikach, tą samą moc cieplną doprowadza się do mieszkania?

@Mar G, dobre zdjęcia, a wiadomo coś więcej o tym, jakie będą dalsze losy planowanej ul. Buszka? Powstanie w końcu czy nie?


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pozdro » 25 lis 2019, 20:42

Ogrzewanie podłogowe to głupota, to jest modne na wiasch, bo tam w starych domach mieli takie zmino że im się wydawało że to super rozwiązanie. Ogrzewanie podłogowe ma same wady męczy ci nogi bo ci grzeje po stopach i masz utrudnione oddawanie ciepła. W blokach z reguły ktoś mieszka pod tobą i masz ogrzewanie mieszkanie. Ja tam chodzę w skarpetkach po płytkach i panelach i jest mi ciepło, nie chciałbym jeszcze sobie stóp podgrzewać. To tylko bół stóp powoduje i inne dolegliwości. Powiem wiecej lepiej walczyć o rekuperacjie. Bo szczerze to jedyne straty ciepła jakie są w tych nowych mieszkaniach to wentylacja przez nawiewniki jakby nie to to można by nawet grzejników nie odpalać. Ja jak mam teraz 22 stopnie ustawione to prawie mi sie grzejniki nie włączają może gdzieś nad ranem się odpala lekko. a już końcówka listopada. Jakby deweloperzy robili normalną wentylację mechaniczną to i grzejniki byłyby zbędne.

mar
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2019, 10:08

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: mar » 25 lis 2019, 22:21

adin2011 pisze:Takich farmazonów dawno nie czytałem :lol:

to nie farmazony. Ogrzewanie podłogowe w bloku to nieporozumienie, "pozdro" ma rację. Dodatkowo takie ogrzewanie podłogowe wysusza już i tak suche powietrze, a to bardzo źle wypływa na śluzówkę nosa i gardła i spojówki oka. Być może na parterze ogrzewanie podłogowe ma jakiś sens, ale na wyższych piętrach jest bez sensu. To tak jakbyś chciał jeździć po Afryce na zimowych oponach - da się, ale po co?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości