Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Klitsch.K.O

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Klitsch.K.O » 23 sty 2021, 21:21

Mar G pisze:
Klitsch.K.O pisze:Co znaczy przesunięcie czasowe? Mam w umówię odbiór do danego dnia i koniec.

Ktoś zna orientacyjne daty oddania?

- przebudowanej Buszka
- hali sportowej po sąsiedzku
- miejsca na Błoniach dla grajków

Mam na myśli, że nie ma szans na wcześniejsze oddanie etapu 2 chociaż ma 86 % bo musi dogonić go 3 etap. 2 etap w umowie ma 31.12.2021.
Twój nie wiem.

- 150 mb Buszka wzdłuż inwestycji jest warunkiem odebrania osiedla - więc data tożsama z 4.etapem
- hala AP nawet projektu nie ma - więc pewnie 2025. AGH 2022 3Q
- CM - 4Q 2023 na koniec kadencji Jego Eminencji

OK, dzięki!

Mar G

Postautor: Mar G » 23 sty 2021, 21:24

aktualny stan hali AGH - dziura
Załączniki
agh (4).jpg
agh (4).jpg (238.96 KiB) Przejrzano 733 razy

apl

Postautor: apl » 23 sty 2021, 22:36

Adam01 pisze:Te mieszkania będą chodzić po min. 15k, bo okolica wyrombista i miejski plan zagospodarowania, który nie pozwala już budować. Ewidentne ludzie zieloni z zazdrości miotają się okrutnie, jakże typowe i polskie.

Zastanawia mnie, jak niewiele potrzeba, żeby ludzie uważali takie osiedle za atrakcyjne, dla przypomnienia pierwsze lepsze zdjęcie:

Obrazek

Niestety poziom architektury i oferty w KRK jest dramatyczny, znalezienie czegoś ciekawego (poziom park avenue przy parku dębnickim, czy nawet osiedle eldorado przy muzeum lotnictwa) jest praktycznie niemożliwe. Tutaj jak widać ludzie podniecają się jednym wielkim blokowiskiem. Odnosząc się do komentarza powyżej, można zapytać, czego dokładnie można tu zazdrościć?

Co ciekawe, mam kilku znajomych, którzy kupili tu mieszkanie i po kolei pytałem ich, co Was skłoniło, że się zdecydowali? Odpowiedzi kolejno: airbnb, wynajem - studenci, wynajem - studenci. Spotkałem ostatnio innego znajomego, który wynajmuje mieszkanie w airbnb i w tym roku wynajął mieszkanie tylko w sierpniu, niestety Anglicy tak dobrze się bawili, że zalali nie tylko jego mieszkanie, ale i to pod nim, nie obyło się bez kucia.

Podsumowując, przyszłym mieszkańcom gratuluje wyboru! Będę zazdrościł ;)

Nowy

Postautor: Nowy » 23 sty 2021, 22:56

Moim zdaniem dosyć słabe jest ocenianie wyglądu inwestycji na etapie jej budowy, zazwyczaj beton, zbrojenia i błoto, to nie jest coś, co wygląda atrakcyjnie i zachęca do zamieszkania. Jednak z ocenami zaczekałbym na koniec budowy. Tak samo robiono na Avii, wrzucał jakiś dziennikarz zdjęcia kilka bloków w budowie i zaczynał się lament...

kunegunda szybka

Postautor: kunegunda szybka » 23 sty 2021, 23:07

Nowy pisze:Moim zdaniem dosyć słabe jest ocenianie wyglądu inwestycji na etapie jej budowy, zazwyczaj beton, zbrojenia i błoto, to nie jest coś, co wygląda atrakcyjnie i zachęca do zamieszkania. Jednak z ocenami zaczekałbym na koniec budowy. Tak samo robiono na Avii, wrzucał jakiś dziennikarz zdjęcia kilka bloków w budowie i zaczynał się lament...

Dokładnie. Ja myślę, że najlepszym przykładem na ludzką zazdrość jest właśnie wpis pana ze zdjęciem z budowy. Oczywiście wszyscy uwierzą, że kilku jego znajomych akurat tutaj kupiło mieszkanie i też zupełnie przypadkiem pytał ich po kolei, co skłoniło ich do tego zakupu... Litości :lol:
Ja kupiłam drożej po sąsiedzku, ale uważam, że również te bloczki są bardzo ładne.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
anubis

Postautor: anubis » 24 sty 2021, 1:01

To mnie najbardziej bawi w tej inwestycji "widok na kopiec". Na Wisłę, Wawel - to rozumiem, ale płacić cokolwiek za "widok na kopiec"? :D

Ale tak serio. Zgadzam się z @Mar G, że zaletą tej inwestycji jest to, że w części mieszkań jest jakiś widok i nic tu się nie wybuduje. To racja. Z tym, że większość mieszkań ma tradycyjny widok "na okno sąsiada" lub na AK.

Zgadzam się również, że budynki są wykonane estetycznie. To generalnie wizytówka Atalu, trudno znaleźć ich brzydkie inwestycje, jak chociażby to co oferuje Proins.

No a jakie są inne zalety tej inwestycji? No tu jest pies pogrzebany. W zasadzie żadne. Lokalizacja "pomiędzy centrum a zadupiem", komunikacja miejska uboga, infrastruktura usługowa żadna, na osiedlu ciasno, nawet bardzo. To jest, zupełnie obiektywnie rzecz ujmując, komunikacyjne nigdzie. Po parówki na śniadanie będziesz musiał odpalać samochód i ściągać go z platformy parkingowej. Na imprezę do miasta podskoczysz o ile będzie jechał odpowiedni autobus, inaczej z 3 przesiadkami. To się średnio nadaje dla rodziny czy pary, bardziej właśnie pod najem jako przedłużenie akademików AGH.

Dlatego uważam, że przy spadkach cen transakcyjnych, które już obserwujemy to będzie stało za parę lat dużo, dużo niżej. Teraz w cenie będą raczej ogródki, normalne garaże i przestrzeń.
Prognoza anubisa > taka jak aktualny, pesymistyczny wariant PKO BP:
http://www.pkobp.pl/media_files/2cd25335-d44c-4202-a071-96ade9edc855.pdf

Mar G

Postautor: Mar G » 24 sty 2021, 8:00

Nowy kanał nocnej autoterapii psychicznej powstał wygląda. godz. 1 w nocy ...
Pomóżmy Koledze - zgódźmy się , że to najgorsze miejsce do życia.

Brak zieleni, brak przestrzeni , brak komunikacji (nie liczmy tych 10 linii autobusowych czy kilku minut do tramwaju i 4 przystanki do Rynku).
Gorzej wszakże być nie może.

adin, dwa, tri - zasypiamy powolutku

Obrazek

kunegunda szybka

Postautor: kunegunda szybka » 24 sty 2021, 10:46

Świetne widoki, jestem mega zadowolona z zakupu w tej lokalizacji! A przy okazji, z czysto pragmatycznych względów na imprezę do miasta i z powrotem wzięłabym taksówkę, ale może niektórzy wynajmujący wszędzie jeżdżą autobusem (?) Kwestia perspektywy...

Bob123

Postautor: Bob123 » 24 sty 2021, 12:13

Czy wie ktoś coś na temat klimatyzacji w tej inwestycji? Czy to prawda że nie mogę samodzielnie ją zamontować w swoim mieszkaniu, a mam to robić jakoś za pośrednictwem Atalu?

Drugie pytanie, czy można powiesić sobie hamak na balkonie i zamontować go do sufitu?

Mar G

Postautor: Mar G » 24 sty 2021, 12:39

Bob123 pisze:Czy wie ktoś coś na temat klimatyzacji w tej inwestycji? Czy to prawda że nie mogę samodzielnie ją zamontować w swoim mieszkaniu, a mam to robić jakoś za pośrednictwem Atalu?

Drugie pytanie, czy można powiesić sobie hamak na balkonie i zamontować go do sufitu?

Montaż klim był tylko w ramach zmian lokatorskich. Ostatnio robili w budynkach 4.x. Temat omawiany już był.
Zapytaj kierownika budowy o warunki obecne.
O hamak też - kwestia izolacji i gwarancji elewacji przez jakiś czas.

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”